رد کردن لینک ها

رومانی

رومانی

در این مقاله میخواهیم اطلاعاتی در باره رومانی در اختیارتان قرار دهیم که آنچنان شناخته شده نیست و اکثریت اطلاع چندانی درباره این کشور زیبا و جذاب ندارند.کشور رومانی از نظر جغرافیایی در جنوب شرق اروپا قرار دارد و پایتخت سیاسی آن شهر بخارست میباشد زبان رسمی مردم رومانیایی است و واحد پول آن کشور لئورومانی میباشد .

از نظر آب و هوایی جزو آن دسته از کشورهایی میباشد که دارای چهار فصل است و در فصلی چون بهار دارای صبح و شبهای بسیار خنک و دلچسب اما روزهای گرمی را دارد ودر تابستان ها هم هوا بسیار گرم میباشد در قسمت های پست همیشه هوا گرم و در ارتفاعات همواره سرد میباشد در کل میتوان گفت این کشور دارای آب و هوایی معتدل میباشد.رومانی پرجمعیت ترین کشور بالکان است و حدود بیست و دو میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است که حدود ۸۵درصد از

آنها مسیحی هستند و تنها هفتاد هزار نفر مسلمان هستند که اکثرا در مناطقی نزدیک به دریای سیاه ساکن هستند.

رومانی با کشورهای مجارستان – صربستان – مولداوی- اوکراین و بلغارستان هم مرز میباشد.به دلیل ساخت و سازهایش برای گردشگران جذابیت خاصی دارد لازم به ذکر است که رومانی مذهبی ترین کشور اروپایی محسوب میشود

شهر بخارست یکی از زیباترین شهرهای قرون وسطایی است که حفاظت شده است و هرساله گردشگران زیادی را جذب میکند.جالب است بدانید نام اول رومانی داچیا بوده است که امروزه به رومانی تغییر پیدا کرده است .مردم  اکثرا افراد صرفه جو در پول نیستند زیرا در جایی زندگی میکنند که همه چیز ارزان است ودر انتها اگر شما بخواهید به آن کشور مهاجرت کنید به طور حتم از زندگی در کشوری که  ارزانی در آن حکم فرما هست لذت خواهید برد.

مهاجرت به رومانی

یکی دیگر از کشورها که ممکن است برخی از افراد بخواهند به آن جا مهاجرت کنند رومانی می باشد. این کشور در جنوب شرقی اروپا قرار دارد، پایتخت آن بخارست و جمعیت آن به حدود ۱۹ میلیون نفر می سرسد. این کشور یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا می باشد اگر ویزای شنگن داشته باشید برای رفتن به آنجا نیازی به ویزا نخواهید داشت و در صورت نداشتن ویزای شنگن حتما باید ویزای رومانی را تهیه کنید. در این مطلب راهنمای مهاجرت  برای شما جمع آوری نموده ایم امیدواریم با مطالعه آن از نحوه گرفتن اقامت موقت و دائمی در رومانی مطلع شوید.

 

برای گرفتن ویزای رومانی به چه مدارکی نیاز دارید؟

 • گذرنامه ای که به تاریخ انقضای آن شش ماه مانده باشد همچنین باید از صفحه اول آن دو برگ کپی بگیرید.
 • چهار قطعه عکس سه در چهار رنگی زمینه سفید
 • شناسنامه
 • دانشجویان باید کارت بین المللی دانشجویی و همچنین یک برگ کپی از عضو هیات علمی بودن را داشته باشند.
 • افرادی که از طریق سرمایه گذاری می خواهند به رومانی مهاجرت کنند باید از روزنامه تاسیس شرکت خود و همچنین آخرین تغییرات شرکت کپی داشته باشند.
 • کارمندان باید از آخرین حکم کارگزینی و فیش حقوقی کپی داشته باشند.
 • کارمندان بخش خصوصی باید گواهی اشتغال به کار در رشته زبان انگلیسی داشته باشند. سابقه بیمه آن ها نیز باید به یک سال برسد.
 • افراد مغازه دار باید از جواز کسب و کارت بازرگانی خود کپی داشته باشند.

به این نکته دقت کنید که باید تمام مدارک شما به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

ویزاهای مختلف برای مهاجرت به رومانی

ویزای ترانزیت فرودگاه

این ویزا برای اقامت در مناطق مختلف بین المللی فرودگاه رومانی مورد نیاز می باشد و شما را قادر می سازد از آن فرودگاه به کشورهای مورد نظر خود بروید.

ویزای ترانزیت

این نوع ویزا تنها ۵ روز اعتبار دارد و اقامت شما در رومانی را امکان پذیر می سازد.

 

ویزای اقامت موقت و کوتاه مدت

این نوع ویزا نیز ورود و اقامت موقت افراد خارجی را در خاک رومانی برای ۹۰ روز در دوره ای شش ماهه از زمان صدور ویزا امکان پذیر می سازد. ویزای موقت این کشور برای چند هدف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مامو.ریت های رسمی و دولتی بین کشورها

 • گردش
 • تجارت
 • ملاقات های خصوصی
 • حمل و نقل
 • مسابقات ورزشی
 • اتفاقات فرهنگی، علمی و دانشگاهی

افرادی که ویزای اقامت موقت را دارند نمی توانند حق اقامت خود را تمدید کنند.

 

ویزای اقامت طولانی مدت

این نوع ویزا برای اقامت طولانی مدت تا حداکثر ۹۰ روز در رومانی صادر می شود. اگر شخصی بخواهد در این کشور بماند باید به دفاتر مهاجرتی رومانی رفته و درخواست اقامت خود را ارائه دهد. برای اقامت ها با مدت زمان طولانی باید ویزا خود را لغو کنید و تعهد دهید که این کشور را ترک خواهید کرد. این ویزا نیز همچنین برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که شامل موارد زیر می باشد.

 • فعالیت های اقتصادی
 • فعالیت حرفه ای
 • سرمایه گذاری
 • مبلغ های مذهبی و فعالیت های انسان دوستانه
 • کار
 • تحصیل
 • ملاقات با اعضای خانواده و انجام کارهای پژوهشی

 

مهاجرت برای ادامه تحصیل

رومانی نیز یکی دیگر از کشورها می باشد که امکانات زیادی برای ادامه تحصیل را دارد از این رو برخی از افراد ممکن است بخواهند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند در این بخش اطلاعات لازم برای مهاجرت از طریق ادامه تحصیل را برای شما جمع آوری کرده ایم. اگر مدرک کارشناسی خود را گرفته اید و قصد ادامه تحصیلات تکمیلی خود را دارید رومانی می تواند گزینه مناسبی برای ادامه دادن به تحصیلات باشد. افراد فارغ التحصیل که مدرک کارشناسی خود را گرفته اند برای ادامه تحصیل  باید در خواست خود را به این کشور ارائه دهند. برای ادامه تحصیل در این کشور نیازی به مدرک تخصصی زبان انگلیسی نخواهید داشت.

زبان مورد نیاز برای ادامه تحصیل در این کشور فرانسه می باشد. مدرک تحصیلی اخذ شده از موسسات آموزشی و دانشگاه های این کشور مورد قبول اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا می باششد اما ایران آن مدارک را قبول ندارد.

 

مهاجرت از طریق کار

یکی دیگر از روش ها برای ورود گرفتن ویزا کار می باشد، تعداد زیادی از مهاجران برای اقامت در این کشور ویزا کار را درخواست می دهند اما گرفتن این مجوز نیز همانند ویزا کار دیگر کشورها نیازمند این امر می باشد که یک کارفرما درخواست استخدام شما را بدهد.

کارفرما باید آگهی استخدام خود را برای سه ماه از طریق اینترنت و روزنامه منتشر کند و در صورت پیدا نکردن شخص واجد شرایط برای شما باید دعوتنامه همکاری ارسال کند و تعهد بدهد که شما و خانواده تان را از لحاظ مالی حمایت می کند. اگر دانشجو باشید گرفتن این نوع ویزا برای شما راحت تر خواهد بود. همچنین شما می توانید از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید که این امر نیز شرایط خاص خود را دارد برخی از شرایط سرمایه گذاری در این کشور نیز همانند سرمایه گذاری در دیگر کشورها می باشد.

 

مهاجرت از طریق ازدواج

شما می توانید از طریق ازدواج نیز مهاجرت کرده و باید این نکته را خاطر نشان کرد که یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید درخواست اقامت دائم را به آن کشور ارائه دهید ازدواج با فردی با تابعیت رومانی می باشد. رومانی نیز این قانون را در کشور خود اجرا کرده است که اگر فردی با یک شخص با تابعیت رومانی ازدواج کند می تواند درخواست اقامت را بدهد.

مهاجرت از روش های مختلف امکان پذیر می باشد شما می توانید برای تحصیل و کار و همچنین از طریق سرمایه گذاری و ازدواج درخواست اقامت دائم را به آن دولت ارائه دهید. برای اقامت در رومانی شرایطی لازم می باشد که در این مطلب به طور خلاصه به آن ها پرداختیم امیدواریم این مطلب راهنمای خوبی برای مهاجرت شما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

رتبه دادن به این مطلب

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

نظرات

 1. ارسال نظر

  سلام دوست عزیز
  مشکل لینک برطرف شده است .
  در صورت تمایل برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید
  با تشکر

  پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره