رد کردن لینک ها

چگونه اقامت کاری کانادا را دریافت کنیم؟ [2019] – روش کارآفرینی کبک

روش  کارآفرینی کبک

در این مقاله سعی بر این است تا در خصوص روش کارآفرینی کبک توضیحاتی به شما عزیزان ارائه دهیم.کبک استانی فرانسوی زبان در کاناداست. مرکز این استان شهر کبک و مونترال بزرگترین شهر آن است. این استان با اقتصاد رو به جلوی خود برای پر کردن جای برخی از فرصت های شغلی اقدام به پذیرش مهاجرانی با سابقه ای در کسب و کار و تجارت کرده است. افرادی که اثبات کنند می توانند به پیشرفت اقتصادی آن کمک کنند.

بنابراین با روش کارآفرینی کبک ، افرادی که دارای معیارهای تعیین شده از سوی دولت کبک باشند می توانند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص روش کارآفرینی کبک می توانید مقاله مهاجرت به کانادا از طریق روش های کارآفرینی را در همین سایت مطالعه نمایید.

آشنایی مختصر با کبک و روش کارآفرینی کبک 

در این بخش اندکی از نحوه زندگی در کبک توضیح می دهیم. در مورد مسائل بهداشتی و درمانی، خدمات درمانی رایگان در اختیار شهروندان قرار می گیرد. ولی برای اینکه بتوانید از این خدمات استفاده کنید باید حتماً درخواست بدهید. اگر به این کشور مهاجرت می کنید بدانید که سه ماه طول می کشد تا بتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید. برای موارد ضروری خود را به صورت خصوصی بیمه کنید.

تسلط به زبان انگلیسی و به ویژه فرانسه بسیار ضروری است. شاید یکی از شروط ضروری اقدام به مهاجرت محسوب نشود ولی چون زبان رسمی آنها فرانسوی است، برای زندگی در آنجا به این زبان نیاز خواهید داشت. البته تسلط به این زبان امتیازی نیز برای مهاجرت دارد.

در اقدامی جالب اداره مهاجرت برای مهاجرین جدید الورود دوره های رایگان آموزش زبان برگزار می کند. بنابراین در صورت نیاز قبل از اقدام در کلاس زبان ثبت نام کنید و از فیلم ها و روزنامه های فرانسوی زبان غافل نشوید.

روش کارآفرینی کبک

در مورد کار در کبک این را بدانید که برای اینکه به طور قانونی کار کنید باید یک شماره بیمه اجتماعی به نام SIN در کانادا داشته باشید. پس به محض دریافت اقامت و رفتن به آنجا برای آن درخواست دهید.

آغاز دوره تحصیلی از چهار یا پنج سالگی است. اگر زیر 18 سال هستید حتماً باید در مدرسه ثبت نام کنید.

هزینه خرید و یا کرایه خانه در خود شهرها گران تر از حومه های آن است. در حومه های شهر معمولاً شهرک هایی قرار دارند که مدرسه، مرکز خرید و مراکز درمانی نیز دارند. در ابتدای مهاجرت به کانادا بیشتر مهاجرین در حومه های شهر ساکن می شوند. حتماً برای انتخاب ملک از مشاور املاک راهنمایی بگیرید.

آب و هوا در تمامی نقاط کانادا سرد است. گاهی در زمستان به20 و یا 30 درجه زیر صفر می رسد. مطمئن باشید که تحمل این سرمای سخت را دارید.

 

مهاجرت با روش کار آفرینی کبک

در روش کار آفرینی کبک مهاجرت که Quebec Entrepreneur Program نامیده می شود نیازی به سپرده گذاری و سرمایه گذاری در کانادا نیست. بلکه معیارهای دیگری اهمیت دارند که در ذیل به آنها اشاره می کنیم:

 • باید اثبات کنید که خودتان و یا همسرتان، مبلغ 900000 دلار سرمایه خالص دارید و از راه قانونی به دست آورده اید.
 • باید از کل سهم تجارتی که معرفی می کنید حداقل 25% آن سهم شما باشد.
 • 2 سال و یا بیشتر سابقه مدیریتی مفید در 5 سال قبل ار مهاجرتتان داشته باشید.
 • طرح دقیق و مناسبی ارائه دهید.
 • اثبات کنید که علاقه مند به ایجاد اشتغال در کبک هستید.
 • تست های پزشکی و امنیتی (بررسی عدم سوء پیشینه) را انجام دهید.

پس از آنکه اقامت دائم را در استان کبک کسب کردید، سه سال زمان دارید تا یکی از موارد زیر را برای حداقل یک سال در کانادا انجام دهید:

 • یک طرح توجیهی برای ایجاد یک کسب و کار در کبک ارائه دهید و مالکیت 25 درصد آن را خود و یا همسرتان داشته باشید.
 • باید یکی از شهروندان کبک را با 30 ساعت کار تمام وقت در هفته استخدام کنید. این فرد نباید از اقوام و فامیل های شما باشد و استخدام آن نباید در رشته کشاورزی صورت بگیرد.

 

معیارهای مهم در سنجش امتیاز

 • میزان تحصیلات 12 (امتیاز)
 • سن فرد (10 امتیاز) باید بین 21 تا 55 سال باشد
 • سابقه کاری 12 (امتیاز)
 • داشتن قوم و خویش در کبک 8 (امتیاز)
 • تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه 22 (امتیاز)
 • میزان دارایی 10 (امتیاز)
 • آشنا بودن با کبک 5 (امتیاز)
 • قراردادهای مالی 1 (امتیاز)

 

مجموع امتیازات 110 است ولی برای قبولی به 60 امتیاز احتیاج دارید. از مرداد ماه امسال (1397) پرونده های جدید پذیرفته می شوند.

 

 در روش کارآفرینی کبک چه شغل هایی پذیرفته می شوند:

 • بخش های کشاورزی و باغداری وهمچنین دامداری
 • بخش های مربوط به نشر کتاب و نویسندگی و همچنین فیلم و موسیقی
 • بخش های مدیریتی با سوابق ملی و بخش های ورزشی

 

درخواست دهید:

برای اقدام به مهاجرت تجاری به کبک ابتدا درخواست دهید. درخواست برای MIDI جهت دریافت گواهی گزینش مهاجرت به کبک است. بعد از گذراندن مراحل ذکر شده یک گواهینامه یا (CSQ) به شما به عنوان متقاضی موفق داده خواهد شد. پس از آن درخواست اقامت کانادا را به اداره مهاجرت ارسال می کنید. پس از تأیید آن می توانید به کبک مهاجرت کنید. با گذشت 4 سال و مشخص شدن وضعیت PR شما، برای خود و خانواده تان درخواست شهروندی کانادا می دهید.

در سال 2019 ظرفیت برای پذیرش 60 پرونده باز شد. از این تعداد 25 متقاضی از میان افرادی برای کارآفرینی انتخاب می شوند که پروژه ای که تعریف کرده اند از طرف یک دانشگاه و یا موسسه ای در کبک حمایت شود. 35 پرونده دیگر از بین متقاضیانی انتخاب می شوند که برای ایجاد یک حرفه به استان کبک مهاجرت می کنند و خود اقدام به راه انداختن آن کسب و کار و یا خرید یک حرفه فعال در این استان می نمایند.

در صورتی که نیاز داشتید با مشاوری در زمینه مهاجرت مشورت کنید و یا به دنبال انتخاب مطمئن ترین روش مهاجرت با توجه به شرایط خود بودید می توانید با سازمان مهاجرتی آوات تماس بگیرید. مشاوران و وکیلانی که در این سازمان خدمات ارائه می دهند از برترین وکلا و مشاوران در این زمینه هستند و در هر زمان که احتیاج داشته باشید در دسترس هستند.

چگونه اقامت کاری کانادا را دریافت کنیم؟ [2019] – روش کارآفرینی کبک
2 رتبه میانگین رای 4.5

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره