مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

راه های اخذ اقامت سوئیس

فهرست مقاله
راه های اخذ اقامت سوئیس
راه های اخذ اقامت سوئیس

راه های اخذ اقامت سوئیس

اگر به دنبال مهاجرت به سوئیس ، راه های اخذ اقامت در سوئیس در سال 2019 و اخذ تابعیت در سوئیس هستید ، پس در مقاله راه های اخذ اقامت در سوئیس ، با سازمان مهاجرتی آوات همراه باشید ، تا تمامی اطلاعات لازم را در زمینه ی راه های اخذ اقامت سوئیس در سال 2018 را برای شما متقاضیان عزیز بازگو نماییم .

برای دسترسی به راه های اخذ اقامت سوئیس ، متقاضیان باید تمامی هزینه های زندگی و تحصیل در سوئیس ، را تامین نمایند و به صور مستمر در سوئیس به مدت ده سال زندگی نمایند تا بتوانند شهروندی سوئیس  و یا اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم ، را به دست آورند .

 

سوئیس

زندگی در سوئیس بنابر هزینه های موجود که بسته به شرایط و سبک زندگی افراد دارد ، اما به هر حال این هزینه ها بالا می باشد ، اما با اخذ شهروندی سوئیس ( اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم  ) که یکی از سخت ترین مراحل در بین همه کشور های اروپایی می باشد ، متقاضیان با اخذ اقامت سوئیس که یکی از پرقدرتمند ترین کشورهای جهان می باشد ،می توانند به صد و پنجاه و پنج کشور جهان بدون ویزا سفر نمایند .

آن چه که بین کشور سوئیس و دیگر کشور های قدرتمند جهان تمایز ایجاد نموده است ، استاندارد بالای زندگی و رفاه حال شهروندان می باشد . کشور سوئیس من الجمله کشور هایی می باشد که نه دستخوش تغییرات و نه دستخوش تورم بازار می شود و بسیار جالب می باشد کشورهایی همچون کانادا و امریکا که به سختی ویزا صادر می نمایند ، به متقاضیانی که مهر اخذ اقامت سوئیس در پاسپورت آن ها وجود دارد ، به راحتی ویزاهای بلند مدتی را صادر می نمایند .

و البته لازم به ذکر می باشد که خانواده هایی و یا افرادی که موفق به اخذ اقامت سوئیس میشوند به راحتی می توانند در کشورهای اروپایی زندگی و در بازار اقتصادی آن ها فعالیت داشته باشند .

البته در کشور سوئیس زمانی که متقاضی موفق به اخذ تابعیت سوئیس گردید ، باید حکم شهروندی متقاضی در قسمت اداره ثبت احوال به ثبت رسیده باشد .

به طور کلی نوزادانی که پدر یا مادر سوئیسی تبار که تابعیت سوئیس را دارند ، داشته باشد ، خود نوزاد نیز  اخذ تابعیت سوئیس را دارا می باشد ، پس اخذ تابعیت سوئیس از طریق تولد بر اصل خون می باشد و اصل خاک در سوئیس مورد پذیرش نمی باشد .

اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج

اخذ تابعیت سوئیس نیز برای متقاضیانی که قصد ازدواج با یک تبعه سوئیسی را دارند ، نیز به این صورت می باشد که به هنگام ازدواج با یک شهروند سوئیسی ، متقاضی ، اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج را کسب می نماید و بعد از مدت زمان حداقل پنج سال از زندگی مشترک و قانونی و مستمر زوجین در سوئیس ، تابعیت سوئیس از طریق ازدواج نیز به دست می آورد و البته ازدواج با یک تبعه سوئیسی نیز یکی از راه های اخذ اقامت سوئیس محسوب می شود .

به طور کلی متقاضیانی که به هدف اخذ اقامت سوئیس ( اخذ شهروندی سوئیس ) و اخذ تابعیت سوئیس ، به کشور سوئیس مهاجرت می نمایند ، باید تسلط خود را بر یکی از زبان های آلمانی ، رومانی ، ایتالیایی و فرانسوی بیشتر نمایند . برای کاریابی در سوئیس و زندگی در این کشور ، تسلط بر زبان یکی از شروط اصلی می باشد .

اخذ اقامت سوئیس از طریق محل اقامت مبنا

به طور کلی متقاضیان بین المللی خارجی با دوازده سال زندگی در سوئیس به طور مستمر می توانند برای   اخذ تابعیت سوئیس اقدام نمایند البته بعد از ده سال زندگی در سوئیس ، اگر متقاضیان بین ده تا بیست سال اقامت در سوئیس داشته باشند شرایط اقامت برای متقاضیان بین المللی خارجی دو برابر خواهد شد . متقاضیان بین المللی خارجی ، همچنین باید نشان دهند که به شیوۀ زندگی در سوییس کاملا واقف هستند و از تمامی قوانینی که مربوط به این کشور که مطابق با آداب و رسوم سوئیس می باشد ، پیروی می نماید و در امنیت سوئیس خللی ایجاد نمی نمایند ، از این طریق می توانند برای اخذ شهروندی سوئیس یا اخذ اقامت سوئیس که بر مبنای محل اقامت متقاضی می باشد ، و یکی از  راه های اخذ اقامت سوئیس می باشد ، اقدام نمایند . اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم ( اخذ شهروندی سوئیس ) برای متقاضیانی اتفاق می افتد که الزامات کانتون ها و کامون های محل اقامت خود را رعایت نمایند .

به طور کلی برای متقاضیان بین المللی خارجی ، اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم با ده سال زندگی مستمر در سوئیس اتفاق می افتد ( و مجوز اخذ اقامت نوع C را دریافت می نمایند .)  این در حالی ست که اخذ تابعیت سوئیس با دوازده سال زندگی انجام می گیرد . البته همان طور که گفته شد ، این پروسه زمانی که برای متقاضیانی که با تبعه سوئیسی ازدواج  می نمایند ، کوتاه تر خواهد بود .

کانتون و کامون در سوئیس چیست ؟

سوئیس یک کشور فدرال سیاسی که متشکل از سه سطح می باشد ، کانتون ها یا همان استان ها ، کامون ها یا همان منطقه های داخل استان ها و دولت محلی یا دولت فدرال .

به طور کلی پروسه اخذ شهروندی سوئیس یا اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم ، در هریک از استان های سوئیس و یا کانتون ها در سوئیس متفاوت و هزینه های خاص خود را دارد و معمولا این هزینه ها چند صد فرانک ، می باشد .

با جمع بندی مطالب فوق ، برای اخذ تابعیت سوئیس وجود سه شرط الزامی می باشد .

 • اخذ تابعیت سوئیس از طریق تولد فرزند
 • اخذ تابعیت سوئیس از طریق ازدواج با یک تبعه سوئیسی
 • به فرزند خوانده در آمدن یک خانواده سوئیسی
 • زندگی دوازده سال در سوئیس
 • فرزند زیر سن بیست و دو سالگی که از تابعیت پدر و مادر خود محروم باشد و در کشور سوئیس به مدت پنج سال زندگی نماید .
 • فرزند متولد شده از پدر مجرد سوئیسی باشد ، پدری که تا سن بیست و دو سالگی از وجود فرزند اطلاعی نداشته باشد .

متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم می شوند از تمامی مزایای کشور سوئیس منالجمله : توانایی خرید ملک و سرمایه گذاری ، حق آموزش و تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های سوئیسی ، دسترسی آزاد به اشتغال و اخذ مشاغل در نهاد های دولتی و کارآفرینی در سوئیس و توانایی زندگی در هر نقطه از سوئیس بهره مند می شوند . اما لازم به ذکر می باشد که با اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم و اخذ شهروندی سوئیس ، متقاضیان بین 18 تا 34 سال موظف به انجام خدمت سربازی خواهند بود .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب راه های اخذ اقامت سوئیس ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

مقالات مرتبط:

 1. کار درسوئیس
 2. اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 3. اقامت سوئیس از طریق تحصیل
 4. مهاجرت به سوئیس
 5. اقامت سوئیس از طریق تولد
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!