مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

دوره فاند تحصیلی در آلمان

فهرست مقاله

دوره فاند تحصیلی در آلمان

کالج آلمان ، گرفتن دیپلم در آلمان ، معادل سازی دیپلم آلمان ، وکیل مهاجرت به آلمان ، اقامت آلمان ، دیپلم آلمان ، پذیرش کالج آلمان ، ویزای تحصیلی آلمان ، پذیرش با دیپلم ، پذیرش کالج در آلمان ، ادامه تحصیل در آلمان ، کالج خصوصی ، اعزام دانشجو به آلمان ، دوره فاندیشن در آلمان، کورس فاندیشن ،

طراوت در تحصیل ، امکانات تحصیلی استثنائی ، نظم غیر قابل مقایسه و آینده روشن ، همه و همه در نظام آموزشی آلمان در کنار هم به چشم می خورند. اگر برای تحصیل فرزندتان می خواهید برنامه ریزی دقیق و روشنی داشته باشید آلمان بی شک یک از بهترین هاست. ما در موسسه حقوقی آوات به شما سروران گرامی راه درست ادامه تحصیل از ابتدا و نحوه ورود به کالج های برتر آلمان را نشان می دهیم . می توان گفت بهترین برنامه ریزی همانا از قبل از سن ورود به دانشگاه و از دیپلم می باشد. نوشتار زیر بر آنست که شما را به صورت کامل با مقوله کالج پیش از دانشگاه و اصولاً آمادگی برای ورود به دانشگاه در آلمان آشنا سازد.

دوره فاندیشن Foundation Course

در دوره فاندیشن در آلمان شما دیپلمی که در کشور خود دریافت کرده اید را با سیستم تحصیلی آلمان معادل سازی می کنید و برای ورود به داشگاه به انتخاب خودتان ، آماده می شوید. دوره فاندیشن یا همان Foundation Course در کالج های وابسته به دانشگاه های آلمان و زیر نظر مستقیم هیات مدیره دانشگاه برگزار می گردد. در دوره فاندیشن بسته به سطح کالج مورد نظر ، امکانات کامل پانسیون ، اقامت و اساتید دانشگاهی آلمانی در اختیار فرزندان شما خواهند بود . این کالج ها خود به دو دسته تقسیم می شوند که در زیر گوشه ای از شرایط این کالج ها برای شما پرسشگر عزیز بیان شده است.

 

انواع کالج در آلمان

کالج های دانشجویی که کورس فاندیشن و زبان را شامل می گردند به صورت کلی به دو نوع تقسیم می گرددند . کالج های واقع در دانشگاه ها عمومی و کالج های واقع در  مراکز علمی کاربردی آلمان . این کالج ها به صورت یکپارچه در درون خود دانشگاه های آلمانی و یا دانشگاه های مرکز علمی کاربردی این کشور بنا شده اند. شما اگر در امتحان نهایی کورس فاندیشن در کالج دانشجویی موفق باشید می توانید به راحتی در رشته دلخواه خود در دانشگاه و یا مراکز آموزش علمی کاربردی به تحصیلات آکادمیک بپردازید.

هموطنان و فارسی زبانان عزیز به این نکته توجه داشته باشید که اگر در یک کالج وابسته به مرکز علمی کاربردی فارغ التحصیل شوید ، معمولاً واجد شرایط ورود به بعضی دانشگاه های آلمان نیز هستید اما نه همه دانشگاه های آلمان و معمولاً می توانید در دانشگاه های علمی کاربردی به ادامه تحصیل مشغول شوید.

مشاورین حقوقی آوات  مستقر در دفتر ایران به شما نحوه اقدام صحیح قانونی و انتخاب درست را نشان می دهند. ما  بزرگترین و قوی ترین تیم مشاوره متخصص در امور آموزشی در آلمان را در اختیار داریم و شما از این سرویس به صورت رایگان واز طریق تلفن می توانید بهره مند شوید.

فارغ التحصیلان دوره فاندیشن در کالج دانشجویی ، درتمام آلمان می توانند به ادامه تحصیل در دانشگاه مورد انتخاب خود بپردازند.

 

 

کالج های دولتی و خصوصی

علاوه بر تفاوت های ذکر شده میان انواع کالج ها بر اساس دانشگاه های وابسته به آن ها ، یک سری تفاوت های دیگر نیز در میان است. تفاوت بعدی بین کالج ها ، دولتی و خصوصی بودن این کالج ها در آلمان است. کالج های دولتی در آلمان تقریباً رایگان هستند و پس از فارغ التحصیلی عموماً در تمام آلمان می توانید در هر دانشگاهی به ادامه تحصیل بپردازید .

کالج های خصوصی برای دوره فاندیشن در آلمان اغلب هزینه های تعریف شده خود را دریافت می کنند که بسته به نوع کالج و خدمات آن ، هزینه ها متغییر است و اصولاً خدماتی که ارائه می دهند قطعاً متمایز و با کیفیت تر است. کیفیتی که در مقابل هزینه های تقریباً یک پنجم تا یک ششم کشورهای گران قیمتی مانند انگلستان ، قطعاً شما را متعجب خواهند کرد . آلمانی که یکی از بهترین و با اعتبارترین کشورهای دنیا از لحاظ وضعیت اخذ اقامت ، شرایط ایده آل کار و زندگی می باشد و در حقیقت برعکس بسیاری از کشورها ، می تونان روی آینده اقامت در این کشور حسابی مطمئن باز کرد.

نکته مهم این است که در زمان ثبت نام در کالج خصوصی باید مطمئن شوید که آیا مدرک دیپلم دریافتی در هنگام فارغ التحصیلی مورد قبول دانشگاه های آلمان هست یا خیر که الیته این یک کار تخصصی است و نیاز به مشاوره دارد. هر کالجی ارزش اقدام ندارد و ممکن است به شما اطلاعات درست داده نشود صرف اینکه تمامی کالج ها شبیه به یکدیگرند و مدرک دیپلم ارائه می کنند. خیر اصلاً به این ترتیب نیست . به این وعده ها و صحبت های سطحی تکیه و اعتماد نکنید و درست و دقیق عمل کنید. موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات  اکنون برترین موسسه حقوقی در حوزه مشاوره تحصیلات دانشگاهی در آلمان می باشد.

 

 

دوره های تخصصی ارائه شده در دوره فاندیشن در آلمان

فرزند شما بنا بر رشته درسی خود باید دوره ای را انتخاب نماید که معادل رشته تحصیلی مورد علاقه اش در دانشگاه باشد. برای مثال آن دسته از عزیزانی که دیپلم خود را دریافت کرده اند و به رشته های فنی مهندسی علاقه مند هستند باید دوره T یا همان T- Course را انتخاب کنند.

کالج های دانشجویی وابسته به دانشگاه های علمی کاربردی نیز دوره های تعریف شده و مختص خود را دارا می باشند. مانند دوره GD یا همان GD-Course که برای علاقه مندان به گرفتن دیپلم طراحی و هنر و ادامه تحصیل در رشته های مرتبط می باشند.

 

آیا برای ورود به دوره آماده سازی باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم ؟

برای ورود به دوره آماده سازی فاندیشن در آلمان ، می بایست در سطح B1 به زبان آلمانی آشنا شوید. اما خبر خوب اینکه اگر مدرک زبان آلمانی هم نداشته باشید و یا اینکه حتی تاکنون نیز شروع به خواندن زبان آلمانی نکرده اید ، باز هم امکان ورود به کالج را دارید. از سیستم مشاوره تلفنی ما در ساعات تعیین شده می توانید بهره بگیرید و نحوه ورود و اخذ پذیرش را از حقوق دانان ما جویا شوید.

ما به شما راه درست و دوره مناسب را بر حسب علاقه و رشته دیپلمتان معرفی می کنیم . اگر می خواهید پزشکی در آلمان بخوانید ، تجارت بخوانید و یا حتی به تحصیل در زبان علاقه مندید می توانید از ما مشاوره بگیرید و در مورد دوره مناسب رشته تان اطلاعات کسب کنید.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *