مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دوره فاند تحصیلی در آلمان

خلاصه مقاله : شرایط تحصیل در آلمان با قوانین مختلف مراکز آموزشی این کشور مشخص می­شود. افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند در صورتی می­توانند وارد کالج و دانشگاه­های آلمان شوند که در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول شده باشند. کالج ­های آلمان دو ترمه هستند و آموزش در این کالج­ ها به زبان آلمانی انجام می­شود. متقاضیان تحصیل در آلمان در صورتی می­توانند مرحله کالج را نگذرانند و مستقیم وارد دانشگاه شوند که دانشجوی سال سوم در یکی از دانشگاه ­های آزاد ایران باشند.
دوره فاند تحصیلی در آلمان

دوره فاند تحصیلی در آلمان

فهرست مقاله
دوره فاند تحصیلی در آلمان
دوره فاند تحصیلی در آلمان

کالج آلمان ، گرفتن دیپلم در آلمان ، معادل سازی دیپلم آلمان ، وکیلمهاجرت به آلمان ، اقامت آلمان ، دیپلم آلمان ، پذیرش کالج آلمان ، فاند تحصیلی در آلمان, ویزای تحصیلی آلمان ، پذیرش با دیپلم ، پذیرش کالج در آلمان ، ادامه تحصیل در آلمان ، کالج خصوصی ، اعزام دانشجو به آلمان ، دوره فاندیشن در آلمان، کورس فاندیشن ،طراوت در تحصیل ، امکانات تحصیلی استثنائی ، نظم غیر قابل مقایسه و آینده روشن ، همه و همه در نظام آموزشی آلمان در کنار هم به چشم می خورند.اگر برای تحصیل فرزندتان می خواهید برنامه ریزی دقیق و روشنی داشته باشید آلمان بی شک یک از بهترین هاست.

 

دوره فاند تحصیلی در آلمان یا Foundation Course

در دوره فاندیشن در آلمان شما دیپلمی که در کشور خود دریافت کرده اید را با سیستم تحصیلی آلمان معادل سازی می کنید و برای ورود به داشگاه به انتخاب خودتان ، آماده می شوید. دوره فاندیشن یا همان Foundation Course در کالج های وابسته به دانشگاه های آلمان و زیر نظر مستقیم هیات مدیره دانشگاه برگزار می گردد. در دوره فاندیشن بسته به سطح کالج مورد نظر ، امکانات کامل پانسیون ، اقامت و اساتید دانشگاهی آلمانی در اختیار فرزندان شما خواهند بود . این کالج ها خود به دو دسته تقسیم می شوند که در زیر گوشه ای از شرایط این کالج ها برای شما پرسشگر عزیز بیان شده است.

 

انواع کالج در آلمان

دوره فاند تحصیلی در آلمان
دوره فاند تحصیلی در آلمان

 

کالج های دانشجویی که کورس فاندیشن و زبان را شامل می گردند به صورت کلی به دو نوع تقسیم می گرددند . کالج های واقع در دانشگاه ها عمومی و کالج های واقع در  مراکز علمی کاربردی آلمان . این کالج ها به صورت یکپارچه در درون خود دانشگاه های آلمانی و یا دانشگاه های مرکز علمی کاربردی این کشور بنا شده اند. شما اگر در امتحان نهایی کورس فاندیشن در کالج دانشجویی موفق باشید می توانید به راحتی در رشته دلخواه خود در دانشگاه و یا مراکز آموزش علمی کاربردی به تحصیلات آکادمیک بپردازید.

هموطنان و فارسی زبانان عزیز به این نکته توجه داشته باشید که اگر در یک کالج وابسته به مرکز علمی کاربردی فارغ التحصیل شوید ، معمولاً واجد شرایط ورود به بعضی دانشگاه های آلمان نیز هستید اما نه همه دانشگاه های آلمان و معمولاً می توانید در دانشگاه های علمی کاربردی به ادامه تحصیل مشغول شوید.

موسسه ی آوات

مشاورین حقوقی آوات  مستقر در دفتر ایران به شما نحوه اقدام صحیح قانونی و انتخاب درست را نشان می دهند. ما  بزرگترین و قوی ترین تیم مشاوره متخصص در امور آموزشی در آلمان را در اختیار داریم و شما از این سرویس به صورت رایگان واز طریق تلفن می توانید بهره مند شوید.

فارغ التحصیلان دوره فاندیشن در کالج دانشجویی ، درتمام آلمان می توانند به ادامه تحصیل در دانشگاه مورد انتخاب خود بپردازند.

انواع کالج ها با توجه به رشته

کالج

رشته

1

M-Kurs

کالج های گروه پزشکی

2

T-Kurs

کالج های گروه مهندسی

3

W-Kurs

کالج های گروه مدیریت

4

G-Kurs

کالج های گروه انسانی

5

S-Kurs

کالج گروه زبان

 

 

کالج های دولتی و خصوصی

علاوه بر تفاوت های ذکر شده میان انواع کالج ها بر اساس دانشگاه های وابسته به آن ها ، یک سری تفاوت های دیگر نیز در میان است. تفاوت بعدی بین کالج ها ، دولتی و خصوصی بودن این کالج ها در آلمان است. کالج های دولتی در آلمان تقریباً رایگان هستند و پس از فارغ التحصیلی عموماً در تمام آلمان می توانید در هر دانشگاهی به ادامه تحصیل بپردازید .

کالج های خصوصی برای دوره فاندیشن در آلمان اغلب هزینه های تعریف شده خود را دریافت می کنند. که بسته به نوع کالج و خدمات آن ، هزینه ها متغییر است و اصولاً خدماتی که ارائه می دهند قطعاً متمایز و با کیفیت تر است. کیفیتی که در مقابل هزینه های تقریباً یک پنجم تا یک ششم کشورهای گران قیمتی مانند انگلستان. قطعاً شما را متعجب خواهند کرد . آلمانی که یکی از بهترین و با اعتبارترین کشورهای دنیا از لحاظ وضعیت اخذ اقامت. شرایط ایده آل کار و زندگی می باشد و در حقیقت برعکس بسیاری از کشورها ، می تونان روی آینده اقامت در این کشور حسابی مطمئن باز کرد.

یک نکته

نکته مهم این است که در زمان ثبت نام در کالج خصوصی باید مطمئن شوید. که آیا مدرک دیپلم دریافتی در هنگام فارغ التحصیلی مورد قبول دانشگاه های آلمان هست. یا خیر که الیته این یک کار تخصصی است و نیاز به مشاوره دارد. هر کالجی ارزش اقدام ندارد و ممکن است به شما اطلاعات درست داده نشود. صرف اینکه تمامی کالج ها شبیه به یکدیگرند .و مدرک دیپلم ارائه می کنند. خیر اصلاً به این ترتیب نیست . به این وعده ها و صحبت های سطحی تکیه و اعتماد نکنید و درست و دقیق عمل کنید. موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات  اکنون برترین موسسه حقوقی در حوزه مشاوره تحصیلات دانشگاهی در آلمان می باشد.

نحوه درخواست دادن برای ورود به کالج

همانطور که قبلاً ذکر شد شرایط تحصیل در آلمان مشخص می­کند که اتمام مقطع متوسطه به تنهایی برای ورود به کالج­ های آلمان کافی نیست و این امر تنها مختص به ایرانیان نمی­باشد. فرد متقاضی بعد از قبولی در یکی از دانشگاه ­های ایران، اگر می­خواهد تحصیل خود را از ابتدا در آلمان آغاز کند، باید به کالج ­های این کشور درخواست بفرستد.

کالج مرکزی دولتی و آموزشی است که دانشجویان خارجی را طی دو نیم سال تحصیلی، برای تحصیل در دانشگاه­ های آلمان آماده می­سازد. پس از این یک سال، دانشجویان باید در امتحان پایانی شرکت کنند. و در صورت قبول شدن، با توجه به نمره­ای که کسب کرده ­­اند در دانشگاه قبول می­شوند. در حدود 3000 دانشجوی خارجی در کالج­های آلمان مشغول تحصیل هستند. این کالج­ ها همگی به جز کالج درسدن دارای شرایط تحصیل رایگان هستند. تنها هزینه ­ای که از دانشجو در دانشگاه دریافت می­گردد هزینه ­های مربوط به خدمات دانشجویی برای حمل و نقل در منطقه شهری و بین شهری است.

شرایط تحصیل در آلمان: دوران کالج

 

دوره فاند تحصیلی در آلمان
دوره فاند تحصیلی در آلمان

همان­طور که در قسمت ­های قبل توضیح داده شد. قبل از ورود به کالج فرد باید در امتحان زبان ورودی قبول شود. لازم است متقاضی اصل مدرک تحصیلی و نسخه ترجمه شده آن را به کالج ارائه دهد. البته در برخی کالج­ ها این قانون وجود دارد که فرد باید مدارک خود را برای دانشگاهی که با کالج مورد نظر در ارتباط است، بفرستد. در برخی از ایالت­های آلمان نیز مراکزی برای پذیرش در کالج وجود دارد .که فرد باید مدارک خود را برای آن­ها بفرستد.

علاوه بر این­ها متقاضی باید بداند که باید مخارج زندگی­ اش را خودش تأمین کند. در دوران تحصیل در کالج، دانشجو تنها در تعطیلات بین دو ترم اجازه کارکردن دارد در نتیجه لازم است از قبل از لحاظ مالی خود را آماده کرده باشد. هنگامی که مدارک ارسال شد و پذیرش کالج نیز دریافت شد، متقاضی باید برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کند زیرا با عنوان توریست یا … نمی­توان در کلاس­ ها شرکت کرد.

 

پپشنهاد میکنیم برای مطالعه ی ادامه ی این مطلب به مقاله ی  شرایط تحصیل در آلمان   مراجعه کنید. 

دوره های تخصصی در فاند تحصیلی در آلمان

فرزند شما بنا بر رشته درسی خود باید دوره ای را انتخاب نماید.که معادل رشته تحصیلی مورد علاقه اش در دانشگاه باشد. برای مثال آن دسته از عزیزانی که دیپلم خود را دریافت کرده اند. و به رشته های فنی مهندسی علاقه مند هستند باید دوره T یا همان T- Course را انتخاب کنند.

کالج های دانشجویی وابسته به دانشگاه های علمی کاربردی نیز دوره های تعریف شده. و مختص خود را دارا می باشند. مانند دوره GD یا همان GD-Course که برای علاقه مندان به گرفتن دیپلم طراحی و هنر و ادامه تحصیل در رشته های مرتبط می باشند.

 

آیا برای ورود به دوره آماده سازی باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم ؟

برای ورود به دوره آماده سازی فاندیشن در آلمان ، می بایست در سطح B1 به زبان آلمانی آشنا شوید. اما خبر خوب اینکه اگر مدرک زبان آلمانی هم نداشته باشید. و یا اینکه حتی تاکنون نیز شروع به خواندن زبان آلمانی نکرده اید . باز هم امکان ورود به کالج را دارید. از سیستم مشاوره تلفنی ما در ساعات تعیین شده می توانید بهره بگیرید و نحوه ورود و اخذ پذیرش را از حقوق دانان ما جویا شوید.

ما به شما راه درست و دوره مناسب را بر حسب علاقه و رشته دیپلمتان معرفی می کنیم . اگر می خواهید پزشکی در آلمان بخوانید ، تجارت بخوانید و یا حتی به تحصیل در زبان علاقه مندید می توانید از ما مشاوره بگیرید و در مورد دوره مناسب رشته تان اطلاعات کسب کنید.

 

سوال های متداول فاند تحصیلی در آلمان

🙋‍♀️1.امکان ادامه ی تحصیل برای کارشناسی ارشد  از دانشگاههای آزاد و غیرانتفاعی وجود دارد؟

  • مکان درخواست برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای همه فارغ التحصیلان دانشگاه ­های دولتی، آزاد و غیرانتفاعی وجود دارد.

🙋‍♀️2.DSH  چیست؟

  • یکی از شرایط تحصیل در آلمان برای افراد متقاضی داشتن دانش زبان آلمانی در حدود 800 ساعت است .تا بتوانند در امتحان ورودی DSH قبول شوند. قابل ذکر است اگر فردی مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی نداشته باشد .هم می­تواند از بیشتر دانشگاه ها پذیرش بگیرد اما لازم است قبل از ثبت نام مدرک خود را ارائه دهد.

🙋‍♀️3.چطور باید ویزای تحصیلی را تمدید کرد؟

  • هنگامی که فرد متقاضی تحصیل در آلمان در دانشگاه ثبت نام کرد. لازم است برای تمدید روادید دانشجویی به اداره اتباع خارجی همان شهری که در آن ساکن است .مراجعه کند، مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهد.و اجازه اقامت دانشجویی که معمولاً به مدت یک سال است را دریافت کند

🙋‍♀️4.چه کسانی باید دوره های کالج را بگذرانند؟

  • افرادی که دیپلم شان برای آلمان معتبر نیست.افرادی که میخواهند رشته ی دبیرستان خود را تغیییر دهند. کسانی که از مقطع کارشناسی قصد ادامه تحصیل دارند, کالج ها به نوعی آماده سازی برای ورود به دانشگاههای آلمان است.

🙋‍♀️5.افرادی که مقطع کارشناسی را در ایران کذارنده اند باید دوره های کالج را بگذرانند؟

  • خیر. افرادی که از دانشگاههای مورد تایید المان در ایران کارشناسی خود را دریافت کرده اند نیازی به گذراندن کالج ندارند.

🙋‍♀️6.مقطع کارشناسی ارشد چه مدت طول میکشد؟

  • این مقطع در آلمان طی یک و نیم تا دو سال ارائه می­شود. البته شرایط تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس برای افراد مختلف تفاوت دارد. به صورتی که شخص باید مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه مورد نظر بفرستد .تا دانشگاه با بررسی ریزنمرات فرد متقاضی مشخص کند. از چه ترمی باید تحصیل خود را در آلمان آغاز نماید.

🙋‍♀️7.برای ورود به کالج باید امتحان ورودی داد؟

  • بله. به دلیل تقاضای بالا برای ورود به کالج ها , هر کالج به طور مستقل آزمونی برگزار میکند.

🙋‍♀️8.امتحان پایانی کالج ها به چه صورت است؟

  • امتحان پایانی کالج ها هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی می باشد. که قبولی در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا تعیین کننده ی ورود شما به دانشگاه میباشد.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *