مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

درباره کشوراسلواکی

فهرست مقاله
کشور اسلواکی
کشور اسلواکی

در این مقاله قصد داریم تا درباره  کشور اسلواکی اطلاعاتی را در اختیار دوست داران این کشور قرار دهیم، چرا که افراد بسیاری بنا بر شرایطی که دارند قصد جمع‌آوری اطلاعاتی درباره اسلواکی دارند و بر اساس اطلاعات به دست آمده درباره اسلواکی می‌توانند در راستای اهداف خود نیز گام بردارند، به همین خاطر ما اطلاعاتی درباره اسلواکی برای این عزیزان ارائه خواهیم داد.

درباره اسلواکی اطلاعاتی در خصوص آب‌وهوا، شرایط اقتصادی و سیاسی، زبان و دین مردم این کشور وجود دارد که در ادامه توضیح مختصری درباره آن‌ها ارائه می‌گردد.

اسلواکی کجاست؟

در اولین اطلاعاتی که درباره اسلواکی می‌توان ارائه داد موقعیت جغرافیایی این کشور است و اینکه اسلواکی کجاست؟ اسلواکی در اروپای مرکزی واقع گردیده است و با کشورهای مجارستان، اوکراین، لهستان، جمهوری چک و اتریش همسایه و هم مرز است.

این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا معرفی گردید و همچنین بعد از آن در سال ۲۰۰۹ میلادی نیز به منطقه یورو پیوست.

درباره اسلواکی باید گفت که جزء آن دسته از کشورهایی است که هم زمان در اتحادیه اروپا، پیمان شینگن، حوزه یورو و سازمان ناتو نیز فعالیت دارد.

 اسلواکی به عنوان یک کشوری که محصور به خشکی می‌باشد دارای آب‌وهوایی کوهستانی می‌باشد که وجود کوه‌هایی در مناطق شمالی و شرقی این کشور سبب شده است تا در اکثر مناطق این کشور آب‌وهوایی معتدل و مرطوب حاکم باشد.

زبان اسلواکی

درباره اسلواکی مهم‌ترین بخش، زبان اسلواکی می‌باشد و اینکه مردم این کشور دارای چه گویشی می‌باشند، زبان مردم این کشور اسلوواک (slovenčina) می‌باشد این زبان به عنوان یکی از زبان‌های هندواروپایی است که می‌توان گفت به زبان چکی شباهت و نزدیکی بسیاری دارد.

از کل جمعیت  کشور اسلواکی حدود ۵۰۰۰۰۰۰ نفر آنان زبان اسلوواک را به عنوان زبان رسمی خود می‌شناسند، جالب است بدانید که الفبای زبان اسلوواک از زبان لاتین گرفته شده است و تنها نمادهای ^، ´، ¨، ˇ به الفبای اسلوواک اضافه گردیده است.

شاید برایتان جالب باشد که مردم اسلوواک زبان اسلواکی، به راحتی می‌توانند بدون نیاز به مترجم زبان چکی را متوجه شوند اما این موضوع تنها برای افراد بزرگ‌سال این کشور بوده است.

مردم اسلواکی

همان‌طور که می‌دانید در سال ۱۹۹۳ میلادی  کشور اسلواکی و چک از یکدیگر جدا شدند و هردوی آن‌ها به صورت مستقل حکومتی را تشکیل دادند، مردم اسلواکی حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می‌باشند که امید به زندگی در بین زنان ۷۹ و در بین مردان ۷۱ است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بیشترین مردم باسواد در دنیا در  کشور اسلواکی قرار دارند چرا که در حدود ۹۹ درصد جمعیت کل کشور باسواد هستند و این موضوع سبب شده است که  کشور اسلواکی در دنیا به عنوان یکی از کشورهای باسواد در دنیا شناخته شده باشد.

براتیسلاوا اسلواکی

مهم‌ترین نکته درباره این کشور شهر براتیسلاوا می‌باشد، این شهر به عنوان پایتخت  کشور اسلواکی مرکز توجه بسیاری قرار گرفته است، نکته بسیار مهم درباره براتیسلاوا اسلواکی این است که این شهر به عنوان تنها پایتختی در دنیا معرفی شده است که با دو کشور مرز مشترک دارد.

براتیسلاوا اسلواکی با کشورهای مجارستان و اتریش دارای مرز مشترک است و همین موضوع نیز سبب شده است تا این پایتخت به نسبت دیگر پایتخت‌های دنیا مرکز توجه قرار بگیرد.

زندگی در اسلواکی

درباره اسلواکی و زندگی در این کشور باید بگوییم که هزینه‌های زندگی در این کشور پایین است و در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی این امکان وجود دارد تا افراد خارجی بتوانند در این کشور کاری را برای خود فراهم سازند و زندگی مناسبی را برای خود و خانواده خود بسازند.

شرایط مناسب اقتصادی و سیاسی سبب شده است تا زندگی در اسلواکی راحت باشد و امید به زندگی در این کشور بالا باشد به همین خاطر می‌توان گفت اسلواکی مقصد مناسبی برای زندگی و کار است و افرادی که تمایل دارند در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب نمایند می‌توانند با شماره‌های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشند.

موسسه ما با سال‌ها سابقه درخشان درزمینهٔ مهاجرت تحصیلی، کاری توانسته است تا جایگاه ویژه‌ای را برای خود فراهم سازد پس برای دریافت مشاوره می‌توانید همین امروز با ما در تماس باشید.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ناشناس
ناشناس
2019/05/05 09:01

امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 1

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!