شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

معرفی 6 تا از معروفترین دانشگاه های روسیه

معرفی 6 تا از معروفترین دانشگاه های روسیه

دانشگاه های روسیه

روسیه که در دو قاره قرار داشته و دارای ۹ ناحیه باورنکردنی است، بزرگ ترین کشور جهان است. در داخل مرزهای وسیع آن، برخی از لوکس ترین کاخ های سیاره، فلات های گسترده، بالاترین کوه ها، سردترین شهرها و شامل بهترین دانشگاه های روسیه است.

از نظر فرهنگ، ادبیات یکی از برجسته ترین ادبیات نمایشی کشور است.

نویسندگان روسی از جمله تولستوی، بولگاکوف، داستایوفسکی و ناباکوف در سراسر جهان برای ایجاد برخی از بزرگ ترین آثار قرن نوزدهم و بیستم جشن گرفته شده اند.

آموزش در روسیه در مقایسه با آموزش کشورهای اروپایی و آمریکا ارزان تر است.

دانش آموزان از همه کشورها می توانند وارد دانشگاه های روسیه شوند و در زمینه های مختلف در فدراسیون روسیه تحصیل کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه بستگی به موقعیت موسسه، زمینه تحصیل و حتی سطح عملکرد دانش آموزان دارد.

چگونه ارزان ترین دانشگاه های روسیه را شناسایی کنیم؟

آن‌قدر آسان نیست. دانشگاه های زیادی در روسیه هستند که دانشجویان بین المللی را قبول می کنند و قیمت ها می توانند به طور گسترده ای حتی در یک دانشگاه واحد متفاوت باشند؛ بنابراین، برای پیدا کردن دانشگاه های ارزان قیمت در روسیه برای دانشجویان بین المللی، باید این موضوع را با دقت بررسی کنید. هزینه برنامه ها در همه جا متفاوت است، شما باید زمینه مطالعه را انتخاب کرده و شرایط و قیمت ها را مقایسه کنید. در مورد هزینه زندگی، در واقع، در پایتخت ها، همه چیز گران تر است، اما دانش آموزان مزایای بسیاری دارند.

رتبه بندی دانشگاه های روسیه

در روسیه آموزش و پرورش به آموزش عمومی و آموزش حرفه ای تقسیم می شود.

آموزش عمومی شامل آموزش پیش دبستانی و تحصیل در مدرسه می باشد.

آموزش حرفه ای در کالج ها و موسسات آموزشی مانند دانشگاه ها، دانشگاه ها و موسسات دریافت می شود.

دانشگاه های روسیه در رتبه بندی های جهانی QS در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۲۴ را به دست آورده است، که حدود ۱۰ دانشگاه های روسیه را در بین ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا می توان جستجو کرد.

روسیه همچنین حضور قابل ملاحظه ای در رتبه بندی دانشگاه های EECA ، رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه های برجسته در اروپای نوظهور و آسیای مرکزی دارد، که حدود ۹۵ دانشگاه های روسیه در این رتبه بندی حضور دارند.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تحصیلی بلژیک [2019] - تحصیل در بلژیک

در طول دهه گذشته، تحصیلات عالی در روسیه تغییر قابل ملاحظه ای داشته است، در حالی که ۳۹۰ میلیارد روبل (۶٫۷ میلیارد دلار) بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ برای ارتقاء امکانات و تجهیزات فنی در دانشگاه های روسیه و بهبود آموزش برای کارکنان صرف کرده است.

 

مقالات مربوط به تحصیل در روسیه:

 

 

 

دانشگاه دولتی مسکو لومونسوف

دانشگاه لومونسوف مسکو (Lomonosov MSU) موسسه عالی رتبه روسیه است که در جدول رده بندی رتبه بندی دانشگاه های EECA دارای رتبه سوم است که برای سومین سال متوالی کسب کرده است.

تعداد دانشجویان دانشگاه ایالتی مسکو لومونسوف شامل۴۷۰۰۰ دانشجو است، که ۷۰۰۰ دانشجوی در مقطع کارشناسی و ۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل هستند.

زمینه های علمی در دانشگاه ایالتی لومونوسوف مسکو گسترده هستند، با مجموع ۳۸۰ بخش، ۳۹ دانشکده، ۱۵ مؤسسات تحقیقاتی، چهار موزه ها و شش دانشگاه شعبه در روسیه و خارج از کشور.

دانشگاه ایالتی مسکو، دانشگاه لومونسوف، یک محوطه دانشگاهی ارائه می دهد که نه تنها نزدیک به فرهنگ غنی پایتخت روسیه (کمتر از پنج کیلومتر از مرکز) است، بلکه یکی از بزرگ ترین محوطه های دانشگاهی است که همیشه در آن قرار دارید.

 

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک

یکی از دانشگاه های روسیه با بهترین عملکرد زیر ۱۰۰ سال است، تأسیس دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک در سال ۱۹۵۹ صورت پذیرفت و در رتبه بندی EECA رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک، به علت افزایش سریع شهرتش، دارای جامعه دانشجویی نسبتاً کوچک (۶۰۰۰ نفر) است.

این شهر در خارج از شهر نووسیبیرسک، سومین شهر پرجمعیت روسیه پس از مسکو و سن پترزبورگ قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کره جنوبی

در حالی که کمتر از بین این دو شناخته شده است، نووسیبیرسک دارای صحنه های فرهنگی و شب زنده داری است که باعث جذابیت بیشتر برای دانشجویان آینده می شود.

 

دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ

قدیمی ترین و یکی از معتبر ترین دانشگاه های روسیه، دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ در رتبه بندی EECA تا سال ۲۰۱۸ که رتبه چهارم را از آن خود کرده است. دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ که توسط پیتر بزرگ در سال ۱۷۲۴ تأسیس شد، جمعیت دانشجویی حدود ۳۰،۰۰۰ دارد که حدود ۳۰۰۰ نفر از دانشجوها خارج از روسیه وارد این دانشگاه شده اند.

در سراسر شهر سن پترزبورگ در بیش از ۴۰۰ ساختمان که ۲۵ دانشکده را دارند، دانشگاه دولتی سن پترزبورگ دانش آموزان را به دسترسی به آرایه های زیادی از موزه ها، آثار تاریخی و مکان های هنری می دهد.

 

دانشگاه دولتی تامسس

دانشگاه ایالتی تامس جزء بهترین دانشگاه های روسیه محسوب می شود، و رتبه ۱۱ را در رتبه بندی  EECAدر سال ۲۰۱۸ (از ۲۰ تا ۲۰۱۶/۲۰۱۷) از آن خود کرده است،از قدیمی ترین دانشگاه در منطقه آسیا و روسیه است که تأسیس آن در سال ۱۸۸۰ انجام گرفته است. این در حال حاضر در حدود ۲۳،۰۰۰ دانشجو در ۲۳ دانشکده است و براساس آخرین معیارهای رتبه بندی جهانی دانشگاه QS، در رتبه ۳۰۰ در جهان برای زبان های مدرن و فیزیک و نجوم قرار دارد.

 

دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو

یکی دیگر از مؤسسات موقعیت خود را بهبود داد، در BRICS سال جاری موسسه فیزیک و فناوری مسکو است، همچنین به عنوان PhysTech یا MIPT شناخته می شود که در ۱۹ مکان جا به جا شده در حال حاضر رتبه ۲۸ در BRICS را دارد.

تأسیس MIPT در سال ۱۹۵۱ انجام شد و تأسیس دانشگاه MITT در سال ۱۹۵۱ صورت گرفت.

دانشکده و فارغ التحصیلان MIPT شامل تعدادی از برندگان جایزه نوبل، فضانوردان، دانشمندان و دیگر شخصیت های برجسته در کسب و کار و سیاست هستند.

MIPT در حال حاضر رتبه ۵۰ در جهان برای فیزیک و نجوم را دارد و در میان ۴۵۰ نفر برای پنج موضوع دیگر قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه »
پناهندگی در روسیه

 

دانشکده فنی دانشگاه بومان مسکو (BMSTU)

دانشگاه فنی دولتی مسکو Bauman مسکو (BMSTU) رتبه ۳۳ در BRICS  و دارای رتبه ۲۹۱ در آخرین رتبه بندی در جهان است.

قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه های فنی روسیه، BMSTU بالاترین نمره در رتبه بندی BRICS  را برای میزان دانشکده / دانشجویان خود دریافت می کند. همچنین حفظ روابط با بیش از ۷۰ دانشگاه بین المللی، BMSTU همکاری نزدیکی با نهادهای صنعتی، علمی، آموزشی و فرهنگی دارد. BMSTU در بین سال های ۲۰۱۷ به عنوان بهترین در جهان برای پنج نفر شناخته شده است، از جمله ۲۵۰ رشته جهانی برای مهندسی مکانیک و برق.

 

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای MEPhI (موسسه فیزیک مهندسی مسکو)

یکی دیگر از دانشگاه های روسیه که به طور قابل توجه ای در BRICS سال جاری افزایش یافته است، دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای یا MEPhI است که ۱۵ منطقه را به رتبه ۳۵ در BRICS و مشترک rd 373 در جهان است.

MEPhI در سال ۱۹۴۲ به عنوان مؤسسه مکانیکی جنگ افزارها تأسیس شده است و در حال حاضر ۲۱ مجتمع شهری فراتر از مسکو در ۲۰ شهر روسیه با تعداد دانشجویی بالغ بر ۳۸ هزار نفر است.

 

سخن پایانی

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   دانشگاه های روسیه   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه   دانشگاه های روسیه میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ