مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

دانشگاه های ترکیه

خلاصه مقاله : اولین قدم شما برای تحصیل در کشور ترکیه انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با رشته تحصیلی تان است.برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری ارائه می شود. بدون در نظر گرفتن نوع مدرک،شما قادر خواهید بود تحصیلات خود را در یکی از ۱۰۴ دانشگاه دولتی و یا ۶۲ دانشگاه خصوصی ادامه دهید.دو دانشگاه از دانشگاه‌های ترکیه در بین ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرارگرفته است.دانشگاه‌های زیر در ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند:

دانشگاه های ترکیه

فهرست مقاله

دانشگاه استانبول بیلگی  ( Istanbul Bilgi Üniversitesi)                                                 

دانشگاه بیلگی سعی در ایجاد جامعه فرهنگی و علمی داشته است که موجب احترام به تنوع افراد با شیوه های زندگی مختلف ، اعتقادات و روشهای تفکر در چارچوب ارزشهای جهانی معاصر می شود و در عین حال پیوندهای محکمی برقرار می کند.
فرضیه این دانشگاه این است که همه باید به آموزش دسترسی داشته باشند و تمام دانشجویان باید رویاهای خود را دنبال کنند. این دانشگاه به دنبال آموزش افراد آزاد اندیش ، خلاق ، فکری و کنجکاوی است که به جهانی کمک می کند که در آن دانش برای همه در دسترس باشد و در واقع دسترسی به آن به عنوان یک حق اساسی انسانی تلقی می شود.

دانشگاه بیلگی یا Istanbul Bilgi یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در شهر استانبول قرار دارد. این دانشگاه توسط بنیاد بیلگی در سال 1996 تأسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی استانبول به حساب می آید. در حال حاضر دانشگاه بیلگی استانبول دارای 18 هزار دانشجو، تقریباً هزار نفر هیئت علمی، شش دانشکده، پنج موسسه، پنج مدرسه، سه مدرسه حرفه ای و 200 برنامه آموزشی است که به دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. دانشگاه بیلگی استانبول در حدود 30 هزار فارغ التحصیل دارد.

رنکینگ جهانی 127

وضعیت: خصوصی

میزان مقاله ارائه داده شده توسط دانشگاه :  متوسط

کل دانشجویان: 16،464

هیات علمی دانشکده: 444

دانش جویان بین المللی: 712

آدرس: Emniyettepe, Kazım Karabekir Cd. No:13 D:2, 34060 Eyüp/İstanbul

آدرس سایت: bilgi.edu.tr

شماره تماس: 4440428 – 90

دانشگاه کوچ(Koç University)

دانشگاه Koç یک موسسه خصوصی ، تحقیقاتی غیر انتفاعی و پرتحرک است که در سال 1993 تاسیس و در استانبول ترکیه واقع شده است.
فلسفه آموزشی دانشگاه کوچ مبتنی بر اصل آموزش خلاق / یادگیری مشارکتی است. از زمان تأسیس ، دانشگاه Koç نگاهی مترقی ، گسترده و دانش محور داشته است. این جستجوی حقیقت را از طریق تحقیق ، انتقاد و خلاقیت ترغیب می کند. ذهن پرسشی ، سنت بحث و مشارکت در فعالیتهای خارج از برنامه درسی نیز بخشی از این تلاش است. بر این اساس ، دانشگاه کوچ یک آموزش لیبرال هنر را امری ضروری می داند. این دانشگاه همکاری با موسسات بین المللی و همچنین سخنرانی های دانشگاهیان و رهبران تجاری مشهور بین المللی داشته است، همچنین به کیفیت آموزش بسیار اهمیت میدهد. اگر می خواهید درباره این دانشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنبد به مقاله ای بانام دانشگاه کوچ مراجعه کنید و از مراحل ثبت نام و پذیرش تمام رشته ها آگاه شوید. 

رنکینگ جهانی 451

وضعیت: خصوصی

میزان مقاله ارائه داده شده توسط دانشگاه :  خیلی زیاد

کل دانشجویان: 5،366

هیات علمی دانشکده:557

آدرس: Rumelifeneri, Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, 34450 Sarıyer/İstanbul,

آدرس سایت: https://www.ku.edu.tr/

شماره تماس:

212 338 10 00+90

دانشگاه (بیلکندBilkent University)

دانشگاه بیلکنت جایزه معتبر موسسات آموزش عالی بین المللی را در سطح بین المللی کسب کرده است

این دانشگاه  در سال 1984 به عنوان انستیتوی آموزش عالی غیرانتفاعی ترکیه تأسیس شد. این دانشگاه میزبان 13000 دانشجو است که 29 برنامه کارشناسی ارشد و 58 دوره کارشناسی ارشد را دنبال می کنند. 63٪ دانشجویاین بورسیه هستند.تحصیلات در بیلکند به زبان انگلیسی است. 760 عضو هیئت علمی وجود دارد. اگرمی خواهید در این دانشگاه ثبت نام کنید بهتر است به مقاله ای بانام دانشگاه بیلکند مراجعه کنید و تمامی مواردی که باید در این دانشگاه را بدانید را در این مطلب گنجانده شده است. 

رنکینگ جهانی 501-510

وضعیت: خصوصی

میزان مقاله ارائه داده شده توسط دانشگاه :  خیلی زیاد

کل دانشجویان: 10،087

هیات علمی دانشکده:712

آدرس: Üniversiteler, 06800 Çankaya/Ankara

آدرس سایت: 

https://w3.bilkent.edu.tr

تاسیس:1984

دانشگاه آتلیم (Atılım Üniversitesi)

دانشگاه آتلیم یکی از قدیمی ترین دانشگاههای بنیاد (خصوصی و غیرانتفاعی) است که در سال 1996 در آنکارا ، پایتخت ترکیه تأسیس شد. این دانشگاه آموزش با کیفیت بالا در استانداردهای اروپایی (فرآیند بولونیا) ارائه می دهد و از طریق رتبه بندی دانشگاه های جهانی به رسمیت شناخته شده است و مدارک و دیپلم های معتبر جهانی را با یک جایزه مکمل دیپلم توسط اتحادیه اروپا ارائه می دهد.
دانشگاه آتلیم در منطقه طبیعی و بسیار زیبا واقع شده است. مکانی مناسب و آرام بخش برای دانشجویانی که در آنجا به تحصیل بپردازند فراهم شده است. .
این دانشگاه با داشتن موسسات نوآورانه در ترکیه یکی از برجسته ترین و پیشرفته ترین دانشگاه خصوصی است. دانشگاه آتلیم پایه و اساس شناخته شده ای بین دانشگاه های خصوصی در منطقه و جهان است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با نام دانشگاه آتلیم مراجعه کنید. 

رنکینگ جهانی 241-250

خروجی تحقیقات و مقالات: بالا

کل دانشجویان: 6،846

هیات علمی دانشکده: 498

دانشجویان بین المللی: 441

آدرس:

Kızılcaşar, 06830 İncek Gölbaşı/Gölbaşı/Gölbaşı/

Ankara,

آدرس سایت: atilim.edu.tr/en

تلفن: 312 586 80 00+90

دانشگاه سبانچیSabanci University

بنیاد ( Hacı Omer VAKSA) ، در ژوئیه 1994 دانشگاه Sabancı را تاسیس کرد. بیش از پنجاه دانشگاه از 22 کشور مختلف ، دانشجویان و افراد بخش خصوصی در این دانشگاه سالانه شرکت  می کنند.

در کنفرانسی که در اوت 1995 برگزار شد دانشگاه سابانجی با شعار دانشگاه جهانی فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه اولین سال تحصیلی خود را در 20 اکتبر 1999 آغاز کرد. با توجه به این اصول جهانی ، هیئت امنای ، دانشکده ها و مدیریت دانشگاه Sabancı به طور مشترک مسئولیت را به عهده می گیرند. این دانشگاه دارای پردیسی بسیار مدرن و زیبا در حومه شهر استانبول است و روزبروز از نظر کیفیت بر فعالیتهای آموزشی و پژوهشی خود میافزاید. تحصیل به زبان انگلیسی است. می توانید برای آشنایی بیشتر و مقاطع این دانشگاه به مقاله ای با نام دانشگاه سابانجی مراجعه کنید. 

رنکینگ جهانی 521-530

وضعیت: خصوصی

خروجی تحقیق و مقالات: خیلی زیاد

کل دانشجویان: 3،847

هیات علمی دانشکده: 350

آدرس: ترکیه استانبول

آدرس سایت: 

sabanciuniv.edu

دانشگاه فنی خاورمیانه

 

دانشگاه فنی خاورمیانه (METU) که در ترکیه واقع است، در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است . دانشگاه فنی خاورمیانه یکی از پرمتقاضی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است و همچنین در بین دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند بسیار محبوب است. هرساله بیش از ۱/۳ از ۱۰۰۰ متقاضی آزمون ملی ورودی دانشگاه‌ها که دارای رتبه‌های برتر هستند به این دانشگاه می‌پیوندند. به‌دلیل تقاضای بسیار زیاد، بیشتر دپارتمان‌های این دانشگاه تنها ۱% از ۱.۵ میلیون متقاضی آزمون های ورودی دانشگاه را می‌پذیرد. بیش از ۴۰% از دانشجویان دانشگاه فنی خاورمیانه تحصیل خود را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه می‌دهند.

این دانشگاه فرآیند “ارزیابی نهادی” توسط EUA را در سال 2002 به اتمام رسانده است. به عنوان بخشی از تلاش های خود برای اثبات آموزش با کیفیت جهانی ، در سال 1991 METU یک برنامه بلند مدت را آغاز کرد تا کلیه برنامه های مهندسی خود را توسط ABET معتبر سازد. از زمان تأسیس ، METU به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی از نظر عمق و وسعت پروژه های تحقیقاتی بین المللی و میزان بودجه حاصل از فعالیت های پژوهشی ، دانشگاه برتر ترکیه بوده است. METU بطور فعال در برنامه ابزار کمک های پیش از ورود (IPA) اتحادیه اروپا بویژه برنامه چهارم هفتم و همچنین سایر پروژه های بین المللی در بسیاری از پروژه ها شرکت و مدیریت کرده است.برای اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام و پذیرش و شهریه این دانشگاه می توانید به مقاله ای بانام دانشگاه خاورمیانه مراجعه کنید. 

رنکینگ جهانی 591-600

وضعیت: عمومی

خروجی تحقیقات و مقالات دانشگاه: خیلی زیاد

کل دانشجویان: 26،471

هیات علمی دانشکده: 1،273

آدرس: Üniversiteler, Dumlupınar Blv. No:1, 06800 Çankaya/Ankara,

تلفن:  312 210 20 00+90

دانشگاه فنی استانبول  Istanbul Technical University

 

دانشگاه فنی استانبول   Istanbul Technical University  در سال 1773 و در زمان سلطان عثمانی مصطفی سوم تأسیس شد. این دانشگاه به نام کالج سلطنتی مهندسی دریایی، نامیده می شد. از این کالج در جهت آموزش دریا نوردی و ساخت کشتی استفاده می شد. در سال های بعد کالج سلطنتی مهندسی دریایی برای آموزش تخصصی نیروهای ارتش عثمانی، مورد استفاده قرار گرفت. پس از آن به ترتیب رشته های معماری و عمران به این کالج اضافه شد و در سال ۱۹۴۴ با اعمال اصلاحات فرهنگی، به صورت رسمی به دانشگاه فنی استانبول ( ITU ) تغییر نام داد. در سال های بعد دانشکده های دیگری مثل الکترونیک، مکانیک و… به ITU اضافه شد و به گسترش هرچه بیش تر آن کمک کرد به طوریکه امروزه یکی از مهم ترین دانشگاه های مهندسی در سطح جهان است.

 

رشته های معماری و عمران در این دانشگاه طرفداران بسیاری دارند به گونه ای که بسیاری از چهره های شاخص کشور ترکیه در این دو رشته در دانشگاه فنی استانبول تحصیل کرده اند.

رنکینگ جهانی 651-700

وضعیت: عمومی

خروجی تحقیق: خیلی زیاد

کل دانشجویان: 35،337

هیات علمی دانشکده: 1،674

آدرس:

کد پستی / 34467 /Maslak ساری‌یر/İstanbul

 

وبسایت: www.itu.edu.tr

دانشگاه بوگازیچی Bogaziçi iversniversitesi

بوگازیچی iversniversitesi یکی از 500 دانشگاه برتر جهان است. کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، چیزی که می توان از آن منشأ گرفت به عنوان دانشگاه کالج رابرت ، اولین موسسه آموزش عالی آمریکایی است که در خارج از ایالات متحده یافت می شود. اگرچه اکنون به طور کامل توسط افراد محلی اداره می شود ، این دانشگاه برخی از روابط را با آمریکا حفظ کرده است.
دانشگاه Boğaziçi در سال 1863 با عنوان رابرت کالج ، اولین کالج آمریکایی که در خارج از مرزهای ایالات متحده تأسیس شد. در سال 1971 دانشگاه Boğaziçi ، به یک دانشگاه نخبگان تحقیقاتی عمومی ترکیه تبدیل شد؛ این دانشگاه از آن زمان ، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را گسترش داده و پردیس های جدیدی را دارا می باشد. در حال حاضر ، دانشگاه بوشازیچی یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی در کشور ترکیه است.

رنکینگ جهانی 651-700

وضعیت: عمومی

خروجی تحقیق: بالا

کل دانشجویان: 13202

هیات علمی دانشکده:666

آدرس: 33M2+WC Bebek, Beşiktaş/İstanbul,

وب سایت: boun.edu.tr

تلفن: 212 359 54 00 +90

دانشگاه آنکارا 

دانشگاه آنکارا که در سال 1946 در پایتخت ترکیه آنکارا تأسیس شد ، اولین موسسه آموزش عالی بود که در جمهوری ترکیه فعالیت خود را به عنوان دانشگاه دولتی آغاز کرد. دانشگاه آنکارا هم اکنون در 17 دانشکده خود ثبت نام گسترده (تقریبا 70،000 دانشجو) دارد. در حال حاضر در بین دانشگاه برتر جهان برای پزشکی رتبه 450 از آن خود کرده است. و در رده بندی دانشگاه های جهانی QS در رتیه 701 قرار دارد. 
دانشگاه آنکارا همچنین با ارائه اسکان مقرون به صرفه برای دانشجویان ترکی و بین المللی ، میزبان بیش از 180 کلوب دانشجویی است و امکانات ورزشی گسترده ای دارد. این دانشگاه همچنین 16 برنامه کارشناسی و 18 برنامه کارشناسی ارشد را که به زبان انگلیسی ارائه می دهد. اگر مایلید که درباره آین دانشگاه و نوع \ذیرش و مراحل آن آشنا شوید به مقاله ای بانام دانشگاه آنکارا مراجعه کنید. 

رنکینگ جهانی 801-1000

وضعیت: عمومی

خروجی تحقیقات و مقالات :بالا

کل دانشجویان: 65،734

هیات علمی دانشکده: 4،209

آدرس: Emniyet, Dögol Cd. 6A, 06560 Yenimahalle/Ankara

وبسایت: ankara.edu.tr

تلفن: +90 4445946

دانشگاه استانبولIstanbul University

در سال 1453 دانشگاه استانبول با دستور سلطان محمد دوم تاسیس شد،این دانشگاه در ابتدا به عنوان مدرسه فلسفه، حقوق، پزشکی و ادبیات ساخته شد.

از آن سال به بعد در این دانشگاه چندین بار تغییرات انجام شده است.در زمان مشخصی دانشگاه استانبول به عنوان مدرسه علوم دینی دارالفنون شناخته می شد.

سپس در سال 1933 بعد از متحول شدن سیستم آموزشی کشور ترکیه به دستور آتاتورک به عنوان دانشگاه استانبول شروع به کار کرد.در ادامه شرایط تحصیل در این دانشگاه را برای شما توضیح خواهم داد پس این مقاله را تا آخر دنبال کنید

دانشگاه استانبول دارای بیست و دو دانشکده، سه ساختمان آموزشی، شانزده موسسه و شصت و یک مرکز تحقیقاتی می باشد. این مراکز در دوازده نقطه شهر وجود دارند.

دانشکده اصلی دانشگاه استانبول در بیازیت مرکزی واقع شده است و دانشکده اقتصاد، حقوق، ارتباطات و علوم سیاسی در آن قرار دارد.

این دانشکده در بافت تاریخی شهر قرار گرفته این بخش از شهر در استانبول از اهمیت تاریخی و معماری بسیاری برخوردار می باشد.
در این دانشگاه حدودا هشت هزار دانشجو مشغول به تحصیل می باشند.شعار دانشگاه استانبول این است: شرق و غرب، گذشته و آینده را به هم پیوند می زنیم.

اطلاعات بیشتر در مقاله ای با نام دانشگاه پزشکی استانبول مراجعه کنید. 

 

رنکینگ جهانی 801-1000

وضعیت: عمومی

خروجی تحقیقات ومقالات: 

بالا 

کل دانشجویان: 123،506

هیات علمی دانشکده: 3،041

آدرس: 2X76+2P امینونو، Rüstem Paşa, Fatih/İstanbul,

وبسایت: istanbul.edu.tr

تلفن: 212 440 00  00+90

دانشگاه حاجتپهHacettepe University

دانشگاه هاستپهHacettepe University توسط پروفسور دکتر احسان دوگراسچی در 2 فوریه 1954 تاسیس شد و سنگ بنای این دانشگاه گذاشته شد. دانشگاه هاچتپه فعالیت خود را با 15 دانشکده ، 15 مدرسه و مؤسسه فارغ التحصیل ، 2 مدرسه علمی کاربردی ، 1 هنرستان ، 6 ادامه می دهد. دانشگاه هاجتپه یکی از دانشگاه های پیشرو در کشور ترکیه است؛ به عنوان یک دانشگاه پژوهش محور متعهد به ارتقاء تعالی در آموزش و پرورش مطابق با ارزش های جهانی ، ماموریت خود را در زمینه آموزش ادامه میدهد. می توانید برای دریافت بیشتر اطلاعات این دانشگاه به مقاله ای بانام دانشگاه حاجتپه مراجعه کنید. 

رنکینگ جهانی 801-1000

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیقات و مقالات :بالا

کل دانشجویان: 47،221

هیات علمی دانشکده: 2400

آدرس: Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhıye/ANKARA

وبسایت: hacettepe.edu.tr

تلفن: 03123051001

 

دانشگاه اقتصاد و فناوری TOBB  

دانشگاه اقتصاد و فناوری TOBB (TOBB ETU) در سال 2004 توسط اتحادیه  های صنعتی و بورس کالاهای ترکیه با هدف ایجاد نیروی انسانی واجد شرایط برای کمک به توسعه زندگی صنعتی و تجاری کشور تأسیس شد.

دانشگاه اقتصاد و فناوری TOBB یک دانشگاه غیرانتفاعی خصوصی در ترکیه است. این یک دانشگاه تازه تاسیس است که در سال 2003 تاسیس شد.

دانشگاه TOBB شش دانشکده دارد.که دانشکده مهندسی شامل بخش های پزشکی، زیست پزشکی، کامپیوتر، برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، مکانیک و مواد و مهندسی نانو می باشد.

 

دانشکده اقتصاد و علوم تجربی شامل بخش های مدیریت کسب و کار، اقتصاد، کارآفرینی بین المللی، روابط بین الملل و علوم سیاسی می شود. دانش آموزان دانشکده علوم و ادبیات می توانند زبان و ادبیات، تاریخ، ریاضی یا روانشناسی زبان انگلیسی یا ترکی را مطالعه کنند. طراحی صنعتی، طراحی ارتباطات بصری، طراحی داخلی و محیط زیست، معماری، و هنر و طراحی توسط دانشکده هنرهای زیبا پوشش داده شده است. حقوق و پزشکی دانشکده خود را دارند. همچنین یک بخش جداگانه برای زبان های خارجی وجود دارد.

رنکینگ جهانی 170

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیقات و مقالات : متوسط

کل دانشجویان: 5،627

هیات علمی دانشکده: 359

آدرس: WQCX+GG Söğütözü, Çankaya/Ankara,

وب سایت: etu.edu.tr

تلفن: +90 312 292 40 00

دانشگاه یلدریم بیازیت آنکارا  Yildirim Beyazit Universitesi

دانشگاه یلدریم بیازیت آنکارا با هدف آموزش به افراد برای اذغام علم و فناوری فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه دارای 7 دانشکده می باشد. دانشکده ها شامل:
دانشکده پزشکی
دانشکده حقوق
دانشکده علم سیاسی
دانشکده بازرگانی
دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
دانشکده موسیقی ترکی
دانشکده علوم اسلامی

که در همه ای دانشکده ها علاوه بر تحصیلات لیسانس برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا نیز در آنها اررائه می شود.

رنکینگ جهانی 251

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیقات و مقالات : کم

تلفن: 90+312 324 15 55

آدرس: Çankırı Caddesi, Çiçek Sokak No:3, Ankara

آدرس وب: ybu.edu.tr

 

دانشگاه گازیوسمانپاسا Gaziosmanpasa Üniversitesi

دانشگاه گازیوسمانپاشا پویایی ، کارآفرینی و مشارکت را در جامعه ترغیب می کند و دانش و فناوری را در کنار هم تولید می کند و در زمینه های اقتصادی و فرهنگی کمک شایانی را به منطقه خود و کشور ترکیه ارائه می دهد.

سال تحصیلی در این دانشگاه از 2 ترم تشکیل می شود و فقط  دانشکده های تربیت بدنی در تابستان برنامه ها درسی ارائه میدهد. این دانشگاه دارای دانشکده های :

دانشکده هنر

دانشکده اقتصاد

دانشکده مهندسی و علوم طبیعی

دانشکده الهیات

دانشکده کشاورزی

دانشکده زبان های خارجی

هنرستانها و اموزشگاه حرفه ای Tokat

Gaziosmanpaşa University
رنکینگ جهانی 252
دانشگاه گازیوسمانپاسا

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیق: متوسط

آدرس:

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60250 Merkez/Tokat 

آدرس وب: gop.edu.tr

تلفن: +90 356 252 16 16

دانشگاه کالتور استانبول Istanbul Kültür Universitesi

دانشگاه کولتور(فرهنگ) استانبول(Istanbul Kültür University) در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و فعالیت تحصیلی خود را آغاز کرد.

درمجموع 611 مدرس ، 383 مدرس تمام وقت و 228 مدرس پاره وقت سخنرانی کرده اند. نسبت دانش آموزان / مدرسان در IKU 11 است. دوره ها و برنامه های عملی با فعال کردن دانش آموزان در گروه های کوچک انجام می شود. 24.4٪ از دانشجویان IKU دانش آموزانی هستند که توسط YSYM در یک برنامه بورس تحصیلی قرار می گیرند. علاوه بر این ، بنیادی که IKU تأسیس کرده است ، 35٪ از دانشجویان بورسیه تحصیلی کامل و کمک های ماهیانه و مالی را در اختیار دانشجویان قرار داده است.

رنکینگ جهانی 301-350

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیق: متوسط

هیات علمی دانشکده:562

آدرس:  Ataköy 7-8-9-10, E5 Karayolu Üzeri Ataköy Yerleşkesi, 34158 Bakırköy

آدرس وب: aday.iku.edu.tr

تلفن:  212 498 41 41 +90

 

دانشگاه غازیGazi Üniversitesi

دانشگاه غازی در سال 1976 تأسیس شد. دانشگاه قاضی سیستم آموزشی خود را بر مبنای شعار ” تحصیل در Gazi یک مزیت است ” پایه گذاری نموده و تاکنون گام های بسیار بزرگی در زمینه رشد و پیشرفت علمی و فرهنگی ترکیه برداشته است.

این دانشگاه با دانشکده های اقتصاد؛ دانشکده تربیت معلمان و دانشکده معلمان دختران کار خود را آغاز کرد و سپس دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی و دانشکده روابط عمومی و روزنامه نگاری به آن اضافه شد.

دانشگاه غازیGazi Üniversitesi
رنکینگ جهانی551-600

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیق:خیلی زیاد

کل دانشجویان:72.277

هیات علمی دانشکده:4660

آدرس:  Emniyet mah, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, Bandırma Cd No:6/1, 06560 Yenimahalle/Ankara,

آدرس وب: gazi.edu.tr

تلفن: 312 212 68 40 90+

دانشگاه گالاتاسرایGalatasaray Üniversitesi

دانشگاه گالاتاسارای یک دانشگاه ترکیه است که در سال 1992 و در پی توافق نامه ای با حضور رئیس جمهور فرانسوا میتران از رئیس جمهور فرانسه و رئیس جمهور تورگوت اوزال از ترکیه در طی مراسمی در دبیرستان گالاتاسارای ، مدرسه مادر این دانشگاه منعقد شد. سفیر ترکیه در فرانسه ، Coşkun Kcarca ، نقش مهمی در سازماندهی این توافق ایفا کرد. دانشگاه گالاتاسارای به طور گسترده به عنوان یکی از معتبرترین و برجسته ترین دانشگاه های ترکیه شناخته می شود.

دانشگاه گالاتاسارای تنها دانشگاه فرانکوفون در ترکیه است. این مؤسسه دارای پنج دانشکده (علوم اقتصادی و اداری ، حقوق ، ارتباطات ، علوم طبیعی و ادبیات ، مهندسی و فناوری) است. دو مؤسسه (علوم اجتماعی ، علوم کاربردی) می باشد.

رنکینگ جهانی197

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیق و مقالات:زیاد

آدرس:  Ortaköy, Çırağan Cd. No:36, 34349 Beşiktaş/İstanbul,

آدرس وب: gsu.edu.tr

تلفن: 212 227 44 80 +90

دانشگاه داملوپینارDumlupinar Üniversitesi

دانشگاه دملوپانار یکی از جدیدترین دانشگاههای ترکیه است. این دانشگاه به عنوان یک مؤسسه جدید تحت عنوان دانشگاه Kttyaya Dumlupınar در 3 ژوئیه 1992 شروع به کار کرد.

این دانشگاه با دانشگاه های خارج از کشور از جمله دانشگاه ویرجینیا در ایالات متحده آمریکا ، دانشگاه برونل در انگلستان ، دانشگاه پیس در مجارستان و دانشگاه هایی که در کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق مستقر شده اند ، روابط نزدیکی برقرار کرده است. علاوه بر این ، کنفرانس ها ، سمپوزها و رویدادهای فرهنگی در این دانشگاه برگزار می شود ، همچنین این دانشگاه عضو انجمن دانشگاهی اروپا است.

دارای دانشکده های: دانشکده هنر و علوم ، دانشکده مهندسی ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده پزشکی ، دانشکده هنرهای تجسمی، انستیتو علوم بهداشت ، مؤسسه علوم اجتماعی ، پژوهشگاه علوم طبیعی و کاربردی ،می باشد.

رنکینگ جهانی251-300

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیق:متوسط

آدرس: Zafertepe, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Dumlupınar Ünv. Germiyan Yerleşkesi, 43020 Kütahya Merkez/Kütahya, ترکیه

آدرس وب: ktbmyo.dpu.edu.tr

تلفن: +90 274 227 04 51

دانشگاه دوکوز ایلول Dokuz Eylül Üniversitesi

دانشگاه دوکوز ایلول در بیستم ژوئیه 1982 تأسیس شد. این دانشگاه دارای ۱۷ مدرسه که قبلا تاسیس شده بودند و همچنین برخی از دانشکده های دانشگاه EGE وابسته به DEU بودند. در حال حاضر ۱۵ دانشکده، پنج مدرسه، ۶ مدرسه حرفه ای، ۵ مدرسه فارغ التحصیلی و پنج موسسه پژوهشی در دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر وجود دارد. مدارک دانشکده های، موسسه علوم اجتماعی و مدرسه تجارت و مدیریت دریایی، ریاست دانشگاه و دانشکده پزشکی و موسسه علوم بهداشت و درمان معتبر و قابل تایید هستند
دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:
 دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده حقوق ،  دانشکده اقتصاد و علوم اداری ،  دانشکده مهندسی ،  دانشکده معماری ،  دانشکده پزشکی ،  انستیتوی علوم دریایی

رنکینگ جهانی451-500

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیق:زیاد

آدرس:Alsancak, No: 144 35210, Cumhuriyet Blv, 35220 Konak

تلفن:+90 232 412 12 12

آدرس وب : www.deu.edu.tr

دانشگاه ارشیا Erciyes University

دانشگاه ارشیا از 18 دانشکده ، 4 کالج ، 9 اردوگاه تفریحی ، 7 موسسه ، 6 دپارتمان و بیش از 37 مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است.
این دانشگاه دارای بیمارستانهای تحقیقاتی بسیار پیشرفته که متشکل از بیش از 1500 تختخواب با یک بیمارستان عمومی و همچنین مراکز تخصصی بیماریهای قلبی و عروقی ، مرکز پیوند عضو و دیالیز ، مرکز انکولوژی ، مرکز تخصصی کودکان ؛ مرکز پیوند مغز استخوان و مرکز سلول درمانی بنیادی است که از جمله تأسیسات تأثیرگذار بهداشتی و سلامت در منطقه است.

در طول سال تحصیلی 2014-2015 بیش از 50،000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی (دانشیار ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا) با کادر علمی غنی از بیش از 2200 پرسنل حضور داشتند. در حال حاضر 2095 دانشجوی کارشناسی ارشد و 451 دانشجوی دکترا وجود دارد که در مؤسسات علوم طبیعی ، علوم بهداشتی و اجتماعی ، هنرهای زیبا ، تحصیل می کنند.

رنکینگ جهانی 137

وضعیت:عمومی

خروجی تحقیق:بالا

کل دانشجویان:40،099

هیات علمی دانشکده:1،523

دانش آموزان بین المللی:1،313

آدرس:Yenidoğan, Turhan Baytop Sokak No:1, 38280 Talas/Kayseri

ادرس وب:erciyes.edu.tr

تلفن: 352 207 66 66

شرایط کلی پذیرش دانشگاه‌های ترکیه

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید باید شرایط زیر را داشته باشید:

1.انتخاب رشته و دانشگاه مناسب

اولین قدم شما برای تحصیل در کشور ترکیه انتخاب رشته و دانشگاه متناسب با رشته تحصیلی تان است.برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری ارائه می شود.

بدون در نظر گرفتن نوع مدرک،شما قادر خواهید بود تحصیلات خود را در یکی از ۱۰۴ دانشگاه دولتی و یا ۶۲ دانشگاه خصوصی ادامه دهید.دو دانشگاه از دانشگاه‌های ترکیه در بین ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرارگرفته است.دانشگاه‌های زیر در ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند:

 • دانشگاه آیدین استانبول
 • دانشگاه تی ای دی
 • دانشگاه بیلکینت
 • دانشگاه کچ
 • دانشگاه شهیر استانبول
 •  

اگر مایلید که در ترکیه تحصیل کنید توصیه می کنیم قبل از انجام کارهای مهاجرت حتما اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید ما در مطبی به نام تحصیل در ترکیه هر آنچه که باید درباره تحصیل در این کشور بدانید را قرار دادیم می توانید به ان مراجعه کرده و با آگاهی بالا دست به تصمیم مهاجرت بگیرید. 

2.مدارک موردنیاز ثبت‌نام

بعد از انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه مورد نظرتان مرحله بعد آماده کردن مدارک موردنیاز برای ثبت نام تان است.مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ترکیه شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست پذیرش
 • مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی
 • ریزنمرات دوره دبیرستان و دیپلم و پیش‌دانشگاهی
 • مدرک زبان
 • نامه انگیزشی
 • رسید پرداخت مبلغ ثبت‌نام
 • صورت‌حساب بانکی مبنی بر تمکن مالی داوطلب ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در زمان تحصیل
 • مدارک اعلام‌شده باید نهایتاً تا تاریخ اول اوت ارسال شوند.

مدارک لازم برای پذیرش در مقطع ارشد و دکتری

مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی و دکترا در دانشگاه‌های ترکیه شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست پذیرش
 • مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی
 • نامه انگیزشی
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • توصیه‌نامه تحصیلی از استاد و یا مدیر محل کار
 • نمره GRE
 • مدرک زبان تافل یا شرکت در امتحان ورودی زبان دانشگاه
 • مصاحبه کتبی و حضوری
 • صورت‌حساب مالی که مبنی بر تمکن مالی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در تمام طول دوره تحصیل

مهلت ارسال مدارک داوطلبان به دانشگاه در مقاطع ارشد و دکتری

 • برای ترم‌های پاییز آخرین‌مهلت ارسال: تا آخر ماه مه است.
 • برای ترم‌های بهار، آخرین‌مهلت ارسال: تا آخر ما دسامبر است.

3.ارسال درخواست و جواب دهی دانشگاه

بعدازاینکه فرم درخواست تان را تکمیل و ارسال نمودید باید مدارک تان را با پست ارسال کنید تا قبل از زمان مشخص‌شده به دست دانشگاه برسد. برای داوطلب‌های که مصاحبه و یا امتحان ورودی جزو مراحل تکمیل درخواست شان است باید به کشور ترکیه سفر کنند.

4.درخواست ویزای تحصیلی

در این مرحله بعد از دریافت پذیرش دانشگاه مورد نظرتان شما نیاز به دریافت ویزای تحصیلی ترکیه دارید. مراحل دریافت ویزای ترکیه نسبتا ساده است.برای دریافت آن شما باید یک کپی از نامه پذیرش تان را به سفارت ترکیه ارائه دهید و سپس فرم درخواست ویزایتان را بعد از پاسخ‌دهی، تحویل دهید. مدت‌زمان صدور ویزای تحصیلی ۸ هفته است بنابراین باید خیلی زود برای دریافت آن اقدام کنید.

5.مهیاکردن شهریه و هزینه‌های زندگی برای تحصیل

در این مرحله لازم است قبل از ورود به دانشگاه موردنظرتان هزینه‌های هر ترم و همچنین هزینه‌ها ضروری و احتمالی زندگی در ترکیه را بررسی نمایید. هزینه‌های دقیق شهریه با توجه به نوع دانشگاه شما، برنامه و مقطع آموزشی تان که انتخاب می کنید متغیر خواهد بود و باید توسط سایت دانشگاه مورد نظرتان پیگیری شود.

 

 

دانشگاه آکدینز

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آتاتورک

دانشگاه خاورمیانه

دانشگاه قاضی

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه بیلکنت

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

منبع: topuniversities

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات