Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

 خرید ملک در  کانادا

چه کسانی میتوانند اقدام به خرید ملک در  کانادا بکنند؟

هر کس از هر کشور و هر تابعیتی میتواند اقدام به خرید ملک در  کانادا بکند و  خرید ملک در این کشور محدود به تابعیت آن نیست. برای  خرید ملک در  کانادا نیازی نیست که حتما مقیم این کشور باشید و افراد غیر مقیم از حقوق برابری در  خرید ملک در  کانادا برخوردار هستند، اگرچه  خرید ملک برای اتباع خارجی با سختی ها و مراحل اضافی مخصوص به خود همراه است و بهتر است افراد غیر مقیم برای  خرید ملک از راهنمایی یک وکیل آگاه به پیچیدگی های مالکیت خارجی استفاده کنند.

امروزه افراد زیادی به علت شرایط ایده­ آل  کانادا از جمله مهاجر پذیری و تنوع فرهنگی، جاذبه های توریستی، اقتصاد رو به رشد و البته انگلیسی بودن زبان این کشور، به سرمایه گذاری و  خرید ملک در این کشور علاقه نشان میدهند. در حوزه  خرید ملک در  کانادا سوالات رایجی مطرح میشود که این مقاله سعی دارد به برخی از مهم ترین پرسش های مطرح  شده  بپردازد.

 

چه ملکی را میتوان در  کانادا خریداری کرد؟

املاک قابل خرید در  کانادا عبارتند از :

 • زمین (land)
 • آپارتمان (condominium)
 • مسکن ویلایی (house)

البته برخی از مناطق محدودیت خرید و فروش دارند و املاک این مناطق به مهاجران به فروش نمیرسد. در  کانادا اکثر آپارتمان ها برای اجاره هستند و از جمله متداول ترین خانه­ ها در  کانادا خانه های دوپلکس و تاون هاوس ها هستند.

بازرسی

قبل از  خرید ملک یک بازرس ملک را مورد بررسی قرار میدهد. بازرس ساختمان را از نظر عیوب احتمالی بررسی میکند. عیوب احتمالی در فونداسیون، لوله کشی، سیم کشی و غیره. هزینه های بازرسی بر عهده خریدار ملک است.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

 

خرید ملک در کانادا

قیمت ملک در  کانادا

قیمت ملک در  کانادا بسته به شهرها و مناطق مختلف متفاوت است. به طور کلی قیمت در شهرهای بزرگ نسبت به شهرهای کوچکتر و روستاها و در مناطق خوش آب و هوا نسبت به مناطقی که آب و هوای مساعدی ندارند، بیشتر است. برای مثال ونکوور و بریتیش کلمبیا که از جمله شهرهای غربی  کانادا هستند به علت داشتن آب و هوایی معتدل جزو گران ترین مناطق بشمار میروند و منیتوبا و پرنس ادوارد به علت بدی آب و هوا املاک ارزان تری دارند.

امروزه اکثر آژانسهای مشاوره املاک به شبکه سراسری MLS متصل هستند و افراد میتوانند از این طریق به قیمتهای روزهای املاک در  کانادا دسترسی داشته باشند و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

هزینه های خرید ملک در  کانادا

 خرید ملک در  کانادا علاوه بر بهای ملک شامل هزینه های جانبی دیگری نیز میشود که عبارتند از:

 • قیمت خرید
 • مالیات انتقال ملک (یک درصد)
 • هزینه های بازرسی
 • هزینه های بیمه
 • هزینه های حقوقی عقد قرارداد

ضمنا افرادی که در  کانادا  اقامت ندارند باید یک سفته مالیاتی 15% غیر  اقامتی نیز پرداخت نمایند. البته مالیات 15% تنها در برخی مکانها از  کانادا اعمال میشود.

سالانه باید مالیات ملک پرداخت شود و این مالیات بستگی به ارزش ملک و مکان آن دارد.

هزینه های آب و برق و سایر خدمات نیز باید در نظر گرفته شوند. در ضمن هزینه مشاور املاک نیز حدود 7 درصد از هزار دلار اول قیمت خانه است که باید به مشاور داده شود.

پیش پرداخت و وام مسکن

برای  خرید ملک در  کانادا افراد موظف به پرداخت 35% از بهای ملک به عنوان پیش پرداخت هستند و متقاضیان وام مسکن میتوانند 65% از بهای ملک را به صورت وام دریافت بکنند. وام مسکن به افراد غیر مقیم نیز تعلق میگیرد. افراد علاقمند به اخذ این وام بهتر است با یک وکیل آگاه در این زمینه مشورت بکنند. البته بهره­ی وام مسکن برای افراد غیر مقیم بیشتر از افراد مقیم  کانادا است.

پیشنهاد مطالعه »
آموزش رشته های هوانوردی در کانادا

اگرچه افراد غیر مقیم نیز میتوانند از وام مسکن برخوردار شوند، اخذ این وام کاغذ بازی زیادی برای آنها در پی دارد و مدارک زیادی باید ترجمه شوند. برای اخذ این وام توسط افراد غیر مقیم نیاز به یک واسطه معتبر است و فرد باید با یک کارگزار وام مسکن تماس بگیرد. مشاور املاک میتواند این واسطه معتبر را به شما معرفی کند.

بانکها بر اساس در آمد فرد وام میدهند. طبق قانون وام مسکن هزینه های ملک (قسط ماهانه وام+ هزینه قبوض برق و آب و غیره+ مالیات ملک) تقسیم بر در آمد خانواده یعنی مجموع درآمد زن و مرد، نباید از 32% بیشتر باشد.

اگر بخواهید خانه ای را که دارای وام است بفروشید باید 1.5 برابر قسط را ضرر بدهید.

پیش پرداخت همانطور که ذکر شد حدود 35% از مبلغ کل است که نیازی نیست نقدا پرداخت شود و میتوانید آن را طی چند قسط از 6 ماه تا یک سال پرداخت کنید.

 

لینک مفید: سایت کانادا

 

مدت زمان فرایند انتقال

بسته به شرایط خرید و مکان ملک، فرایند انتقال ملک بین دو تا سه ماه بطول می­انجامد که البته اگر ملک خالی باشد ممکن است طی یک ماه بتوان فرایند انتقال را به پایان رساند.

امکان فسخ

طبق قانون خریدار میتواند تا ده روز پس از عقد قرار داد اقدام به فسخ آن نماید. این فسخ میتواند به صورت حضوری اعلام شود یا از طریق فاکس. به این فرصت فسخ cooling-off-period گفته میشود.  فرد در صورت ارسال فاکس فسخ قرار داد باید از دریافت آن اطمینان حاصل کند و مدارک مربوط به آن را حفظ نماید تا در صورت لزوم این مدارک را ارائه دهد.

ارزان ترین و گران ترین شهرهای  کانادا برای  خرید ملک

از جمله شهرهایی از  کانادا که قیمت ملک در آنها از بقیه مناطق ارزان تر است میتوان به این موارد اشاره کرد: سنت جان، گریتر مانکتون، ترویس ریورز، فریدریکتون، رجینا، ساندر بای، ساسکاتون، هالیفاکس داتموس.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

از طرف دیگر ونکوور، تورنتو، ویکتوریا، همیلتون، و دورهام از جمله گرانترین شهرهای  کانادا برای  خرید ملک به شمار میروند.

کسب تابعیت  کانادا از طریق  خرید ملک

امروزه در برخی کشورهای اروپایی  خرید ملک یکی از راههای سرمایه گذاری محدود و اخذ  اقامت موقت در این کشورها بشمار میرود اما کشور  کانادا فرایند  مهاجرتی پیچیده ای دارد که نیازمند طی مراحل مخصوص به خود است و  خرید ملک در این زمینه امتیاز خاصی بشمار نمیرود و چنین خریدی اجازه استفاده از حقوق شهروندی و  مهاجرتی را به همراه ندارد و فرد متقاضی  مهاجرت باید شرایط خاصی را دارا باشد.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

 

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره