مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

حقوق بین الملل

فهرست مقاله

حقوق بین الملل

حقوق بین الملل چیست؟ قوانین حقوق بین الملل را توضیح دهید ؟؟ کلیات حقوق – تاریخچه و واژه حقوق بین الملل را در این مقاله به آن اشاره هایی داریم و برای شما عزیزان مقاله ای در خصوص حقوق بین الملل ترتیب داده ایم تا بتوانیم تا حدودی پاسخگوی سوالات ذهنی شما عزیزان باشیم.

 

حقوق بین الملل در نیم نگاه

حقوق بین الملل  به انگلیسی : International Law به معنای واقعی یعنی اینکه تمامی قوانین و قواعــدی که  بصورت بین المللی تعریف شده و جوامع به آن پایبند قانونی دارند را میتوان حقوق بین الملل دانست.

مجموعه وابستگی و همکاری هایی که کشورهای دارای منبع های قابل اشتراک کشورهاست.

 

 

حقوق بین المللی معاصر را بنام گروســیوس نامیده شده است که این فرد در قرن هفدهم آن را بنا نهاد . کتابی بنام حقوق جنگ صلح قواعد مقررات حقوق بین المللی را به یادگار گذاشته است.

 

حقوق بین المللی از ترجمه کلمه لاتین  Jus Gentium گرفته شده است. بمعنی حقوق ملـــل. که در گذشته اوپنهایم حقوق بین المللی را بمعنی حق و حقوق ملت ها میشمرد.

 

 

اصطلاحات زیادی بعد از حقوق گروسیوس بوجود آمد

امانوئل کانت

پاسکال فیور

هگل

از جمله افرادی بودند که پس از بنیان تاریخ حقوق بین المللی آن را به نام های دیگری تغییر دادند.

.

اولین کسی که حقوق بین المللی را به اصلاح امروزی درآورد و مورد استفاده قرار گرفت فیلسوفی بنام جرمــــی بنتــــام حقوقدان انگلیسی در سال ۱۷۸۰ بود.

 

تعریف کامل و جامع از حقوق بین المللی

مجموعه اصول وقواعد و قوانین که دولتهایی که عضو جوامع بین الملل هستند الزاما باید آن را رعایت نمایند. و در روابطی که با یکدیگر دارند آن را به اجرا دربیاورند. در کل تکالیف و حق و حقوق دولتها را با یکدیگر تعیین میکند. این جوامع میتوانداز لحاظ جغرافیایی اجتماعی و … متفاوت اما از جهت حقوقی یکسان باشد.

امیدواریم تعریفی مناسب برای شما باشد و متوجه تمامی منظور شده باشید.

 

در حال حاضر حقوق بین الملل به دو دسته تقسیم میشود

عمومی و خصوصی

حقوق بین الملل عمومی :

مشمول قوانین و قواعدی میشود که تمامی جامعه بین الملل عام باید آن را رعایت و اجرا کنند و زمانیکه از طرف اکثریت کشورهای بزرگ و وسیع پذیرفته شده باشد کشورهای کوچک و یا دولت هایی که با ان قوانین مخالف هستند هم باید آن را رعایت نمایند . بطور مثال توافق نامه ۱۹۴۹ ژنو درخصوص قوانین جنگ

 

حقوق بین المللی خصوصی:

 

مجموعه قوانینی که بین دو کشور خاص امضاء شده باشد و آن دو کشور در نشستی آن را با هم امضاء و به توافق رسیده باشند و طبق آن قواعد پیش روی نمایند مانند همکاری های علمی فرهنگی – اقتصادی و …. .

 

 

خصوصیت های حقوق بین المللی

قانون گذار ضمانت اجرا دخالت قضات

عامل های تحول قواعد و ایجاد آن

تاریخی جغرافیایی سیاسی علمی و فنی

 

مکتب های حقوق بین المللی

حقوق وضعی : قوانین بر اساس اراده کشورها و دولت هاست.

حقوق طبیعی : قوانین از اراده بشری خارج است و اداره دولت ها از آن مستقل است . مجموعه قوانین است که عقل طبیعی بین ملت ها برقرار نموده است. و تحمیل شده است.

 

این بود توضیحاتی مختصر در خصوص حقوق بین الملل ، امیدواریم توانسته باشیم پاسخگوی سوالات ذهنی شما عزیزان تا حدودی شده باشیم . شما میتوانید سوالات خود را در پایان همین صفحه مطرح نمایید و کارشناسان سازمان مهاجرتی اوات پاسخگوی شما سروران ارجمند در اسرع وقت خواهند بود .

 

پیشنهاد میکنیم مقالات وبسایت مهاجرتی آوات را مطالعه نمایید  و به گشت و گذار در سایت آوات بپردازید مطمئنا مطالب بسیار مفید و جذابیی خواهید یافت.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما