مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ثبت شرکت در یونان

فهرست مقاله
ثبت شرکت در یونان
ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان راهی برای اقامت یونان میباشد.یونان کشوری است که از نظر موقعیت جغرافیایی در بین سه قاره اروپا , آسیا و آفریقا قرار گرفته است و امکان دسترسی به بازار اتحادیه اروپا را امکان پذیر کرده است و به ر احتی میتوان از طریق ثبت شرکت در یونان و فعالیت تجاری به بازارهای جهانی راه یافت , برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در یونان ما را در این مقاله دنبال کنید تا با شرایط ثبت شرکت در یونان , مزایای ثبت شرکت در یونان , مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در یونان , ساختارهای ثبت شرکت در یونان آشنا شوید .

یونان

یونان یک کشور اروپایی و عضو شینگن میباشد و سرمایه گذارانی که قصد دریافت اقامت اروپا را دارند میتوانند با ثبت شرکت در یونان به این امر دسترسی پیدا کرده و یک کسب و کاری عالی برای خود فراهم آورند , افرادی که اقامت اروپا را از طریق ثبت شرکت در یونان داشته باشند میتوانند بدون اخذ ویزا به کشورهای عضو شینگن- ویزای شینگن- رفت و آمد کنند .

برای ثبت شرکت در یونان در ابتدا باید نامی برای شرکت خود انتخاب نمایید که کوتاه و به گونه ای باشد که براحتی بتوان آن را تلفظ نمود , از میان ثبت شرکت ها میتوان به ثبت شرکت سهامی خاص , شرکت با مسئولیت محدود , اشاره نمود که حدود ۷۰درصد از شرکت ها از این ساختار تشکیل شده اند .

اولین گام برای ثبت شرکت در یونان ثبت برند یا انتخاب همان نام میباشد که باید با توجه به نوع فعالیت تجاری شما انتخاب شود و حتما دقت فرمایید که نامی که انتخاب میکنید در حوزه ی فعالیت شما شرکت دیگری آن را انتخاب نکرده باشد به زبان ساده تر این نام باید تکراری نباشد .

ثبت شرکت در یونان به روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شما میتوانید به وسیله دو نفر این شرکت را ثبت نمایید , این نوع ساختار بیشترین محبوبیت را در ثبت شرکت ها دارد ,سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در یونان به این روش حداقل ۱۸۰۰۰یورو میباشد که فرد میتواند در زمان ثبت نام ۹۰۰۰یورو را نقدا پرداخت نماید و مابقی مبلغ را در مدت یکسال پرداخت کند و میتواند بعد از پرداخت آن مبلغ را برای هزینه های شرکت خرج کند .

تعداد سهامداران حداقل دو نفر و حداکثر ۴۰نفر میباشند .این نوع ساختار به دلیل تعهدات محدود دارای محبوبیت در دنیا میباشد .

یکی از ویژگی های اصلی این نوع شرکت ها با مسئولیت محدود الزام در گزارشگری مالی قانونی میباشد .

ثبت شرکت در یونان به روش ثبت شرکت سهامی

این نوع شرکت ها نیازمند هئیت سرپرستان و همچنین حسابرسان میباشد , حداقل سرمایه اولیه مشارکت مبلغ ۶۰۰۰۰یورو میباشد و به دلیل انعطاف پذیری به صورت گسترده توسط شرکت های مالکیت فردی اتخاذ میگردد .

شکل این نوع شرکت ها استاندارد میباشد و عموما برای شرکت های بزرگ استفاده میشود .

زمانی که شما برای سرمایه گذاری به ثبت شرکت در یونان و یا کشورهای دیگر اروپایی فکر میکنید در مرحله اول به این فکر میباشید که استخدام نیروی کار در آن کشور به راحتی امکان پذیر میباشد ؟ در جواب باید عرض کنم برای برخی از کشورها این امکان کمی سخت میباشد وبرای برخی دیگر از کشورها امکان این وجود دارد که شما نیروی کار متخصص و ماهر را از کشورهای همسایه استخدام نمایید اما برای کشوری مانند یونان که نرخ بیکاری قابل توجهی دارد دشوار نمیباشد .

هزینه های نیروی کار در یونان بسیار پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی میباشد و به راحتی میتوانید از نیروی کار متخصص و تحصیل کرده با هزینه ای پایین بهره مند شوید و شاید به یقین این موضع را میتوان به عنوان مزایای ثبت شرکت دانست .

کسب و کار در یونان

کشور یونان با وجود سیستم مدیریتی که دارد اما محیط کسب و کار را آزادانه گذاشته است ,استاندارهای نظارتی آن همانند دیگر کشورهای اروپایی میباشد , در این کشور محدودیت واردات و صادرات وجود ندارد و درآمد و سرمایه به راحتی امکان بازگشت به کشور را دارند .

مالیات های کشور یونان به صورت جزئی و پیچیده میباشد و گاها در حال تغییر میباشد , اگر شما قصد ثبت شرکت در یونان را دارید حتما باید یک برنامه ریزی مالیاتی دقیق برای خود انجام دهید حتی میتوانید از یک متخصص محلی کمک بگیرید .

در کشوری مانند یونان اگر بخواهید سرمایه گذاری به صورت ثبت شرکت در یونان انجام دهیدباید بدانید که دولت یونان مشوق سرمایه گذاران خارجی میباشد و به صورت کمک های مالی و تخفیفات مالیاتی میباشد .

برای ثبت شرکت در یونان باید یک حساب بانکی در این کشور افتتاح نمایید که وکلای با تجربه ما شما را در این امر یاری خواهند کرد ,باید بدانید که بعد از ثبت شرکت در یونان شما میوانید از کمک مالی بانک ها بهره مند شوید البته این موضوع بیشتر برای بانک های خصوصی امکان پذیر میباشد .

مراحل انجام ثبت شرکت در یونان

از آنجایی که امور مربوط به مهاجرت امری پیچیده میباشد بهتر آن است که تمامی امور ثبت شرکت خود را به وکلای متخصص مابسپارید , آنها با بررسی مدارک شما و تشکیل پرونده تمامی هماهنگی های مربوط به وزارت بازرگانی و وزارت خارجه انجام داده و با در یافت تاییدیه و موافقت کردن دولت یونان برای شروع به فعالیت تجاری در یونان از طریق ثبت شرکت , استارت کار را میزنند .

سپس با تعیین وقت سفارت برای شما ویزای نوع دی درخواست میکنند در این مرحله شما باید شخصا در تاریخی که سفارت مشخص کرده است به همراه مدارک کامل برای مصاحبه به آنجا بروید .

بعد از بررسی مدارک شما اگر نقصی در مدارک وجود نداشته باشد ظرف مدت ۲الی۳هفته جواب درخواست ویزای شما خواهد آمد و ویزای یونان برایتان صادر میشود.

شما میتوانید با ارائه مدارکی که نشان دهد شما دارای همسر و فرزندان زیر ۱۸سال میباشید , برای آنان نیز ویزا گرفته و با خود به این کشور ببرید .

مدت ویزای صادر شده یک ساله میباشد و شما باید در این یک سال در شرکت ثبت شده که دارای آدرس و شماه تلفن و شماره فکس میباشد فعالیت انجام دهید و هر سال این ویزا را تمدید نمایید تا به مدت ۵ سال , بعداز آن میتوانید برای اقامت دائم در کشور یونان درخواست دهید و اقامت این کشور را دریافت نمایید .

دریافت ویزا

برای دریافت ویزای یونان باید این نکات را در نظر داشته باشید که حتما باید گذرنامه شما منقضی نشده باشد و اگر منقضی شده است برای پاسپورت جدید اقدام نمایید و در وقت سفارت پاسپورت جدید و پاسپورت منقضی شده را با هم به همراه داشته باشد , اصل کارت ملی و شناسنامه افراد(همسر و فرزندان زیر۱۸سال) ضروری میباشد , باید تمام مدارک تحصیلی خود را ترجمه کرده باشید و اگر سابقه کار مرتبط دارید نیز اسنادش را فراهم کرده و آماده نزد خود نگه دارید , اگر دارای همسر میباشید باید سند ازدواج را هم به همراه ببرید تا برای او نیز درخواست ویزا دهید اگر از همسر خود جدا شده اید باید گواهی طلاق را نیز ارائه دهید.

باید در زمان سفارت شما مدارکی را که اثبات کند از نظر فیزیکی سلامت هستید نیز به همراه داشته باشید همچنین گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد را نیز از شما درخواست خواهند کرد فقط باید توجه داشته باشید که تمامی اسناد باید ترجمه شده و به تایید دادگستری و وزارت خارجه رسیده باشد .

نکته ای که باید خدمتتان عرض کنیم این است که از قبل از تمامی مدارک کپی تهیه فرمایید زیرا در سفارت از شما فقط کپی مدارک را دریافت و بایگانی میکنند و اصل مدارک و اسناد را به شما بازخواهند گرداند .

.به همراه داشتن طرح توجیهی و یا همان بیزنس پلن ضروری میباشد شما باید قدرت این را داشته باشید که دولت یونان را متقاعد نمایید که این فعالیت تجاری برای کشور یونان سود آور خواهد بود .

نکته ای که بسیار حائز اهمیت میباشد این است که شما زمانی که ثبت شرکت در یونان را انجام دادید و ویزای خود را دریافت کردید باید همان فعالیتی را در این کشور انجام دهید که به واسطه آن فعالیت تجاری به ویزا دست یافته اید به زبان ساده تر شما باید فعالیت تجاری خود را تنها در شرکت ثبت شده انجام دهید شرکت ثبت شده صوری نبوده باشد .

وکلای با تجربه ما در زمینه ثبت شرکت یونان این خدمات را اراده میدهند :

در ابتدا با شما مشاوره میکنند و از نوع فعالیت تجاری شما مطلع میشوند سپس ساختارهای مختلف شرکت ها را برایتان توضیح میدهند و ما به صورت کامل با آن ها آشنا خواهید شد سپس با توافق با شما استارت کار را میزنند و با ثبت شرکت و انجام امور حقوقی آن را شروع خواهند کرد .

سپس تعیین وقت سفارت برایتان تنظیم خواهند کرد و با راهنمایی هایی که خدمتتان ارائه میدهند  ویزای یونان را بدون هیچ مشکلی دریافت خواهید کرد.

از طریق وکلای ما میتوانید افتتاح حساب در بانک های یونان انجام دهید و یک دفتر (هم به صورت مجازی و یا به صورت حقیقی ) برایتان تهیه خواهند کرد این دفتر را هم میتوانید خریداری نمایید و هم اجاره , با شماره تلفن و شماره فکس کشور یونان میباشد .

سپس یا ویزای یک ساله خود و خانوادتان میتوانید به این کشور بروید و بعد از سه الی ۵سال  اقامت دائم خود و خانواده را دریافت نمایید .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت

 • نام شرکت (کوتاه و قابل تلفظ و مرتبط با نوع فعالیت تجاری )
 • اسکن از پاسپورت فردی که مدیر عامل میباشد
 • اسکن پاسپورت تمام سهامدارن
 • فرم تکمیل شده  (توسط مدیر عامل و یا وکیل وی)
 • بیزنس پلن Business Plan یا همان طرح توجیهی اقتصادی
 • سند مالکیت
 • پیرینت ۶ماهه حساب
 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی
 • وکالتنامه ای که توسط مدیر عامل یا همان موکل امضا شده باشد

 

مزایای ثبت شرکت در یونان

 

 • شما یک شرکت در اتحادیه اروپا و عضو شینگن ثبت کرده اید و این بزرگترین مزایاهارا برایتان پیش رو خواهد داشت
 • در کشوری ثبت شرکت و سرمایه گذاری انجام داده اید که با سه قاره آسیا , اروپا و آفریقا مرز زمینی مشترک دارد
 • ثبت شرکت بدون سرمایه اولیه هم امکان پذیر است
 • شما میتوانید از موقعیت جغرافیایی فوق العاده کشور یونان جهت ارتباط های اقتصادی و تجاری با کشورهای اروپایی بهره مند شوید
 • شما میتوانید در این کشور محل سکونت و شرکت را در یک جا داشته باشید
 • مالیات بسیار پایین به نسبت دیگر کشورهای اروپایی و عضو شینگن که بسیار قابل توجه بوده است
 • نکته ای که بسیار مهم میباشد این است که فعالیت های اقتصادی از کشور عزیزمان ایران به کشور یونان آزاد و بسیار راحت میباشد
 • میتوانید بدون هیچ مشکلی برای شرکت حسابی در بانک های این کشور افتتاح نمایید
 • شما از طریق ثبت شرکت میتوانید اقامت دائم برای خود و خانواده خود دریافت کنید
 • دریافت اقامت دائم به شما این اجازه را خواهد داد که پاسپورت دوم را اخذ نمایید
 • شما میتوانید بدون اخذ ویزا به کشورهای اروپایی و عضو شینگن سفر کنید
 • شما میتوانید برای تحصیل , کار , خرید ملک به کشورهای اروپایی بروید بدون هیچ مشکلی
 • از مشکلاتی همانند تحریم رهایی خواهید یافت
 • میتوانید ماکلیت صد در صد شرکت را در اختیار داشته باشید
 • بهره بردن از نیروی کار متخصص و تحصیل کرده
 • روابط پایدار و مستحکمی بین کشور یونان و ایران برقرار میباشد
 • به راحتی و بدون نگرانی میتوانید برای کشورهای آمریکا , انگلستان و… درخواست ویزا داده و به این کشورها سفر کنید

موسسه ما با سالها تجربه درخشان در امور مهاجرت و امور بین الملل افتخار دارد که خدماتی همچون اخذ ویزای تحصیلی , ویزای کاری , ویزای سرمایه گذاری , ویزای توریستی , خرید ملک , ثبت شرکت را در برترین کشور های دنیا به شما دوستدارن مهاجرت به خارج از کشور ارائه دهد .

ما با داشتن مشاورین مجرب و کارآمد و همچنین وکلای متخصص و تحصیل کرده و آشنا به حقوق بین الملل آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشیم  .

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با موسسه تماس حاصل فرمایید .

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!