ثبت شرکت, ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن

 ثبت شرکت در ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن یکی از راه های مهاجرت به ژاپن می باشد.کشور ژاپن , که سالانه افراد بسیاری را از کشورهای خارجی برای تحصیل و کار در خود جای میدهد , و طبق قوانین برای این افراد خط و مشی هایی مشخص میکند , در این میان عده ای میخواهند وارد خاک این کشور شوند اما نه برای تحصیل , این افراد میخواهند کسب و کار خود را به وسیله  ثبت شرکت در ژاپن رونق بخشند و سرمایه گذاری خود رادر این کشور انجام دهند , همانطور که میدانید کشور ژاپن یکی از قدرت های اقتصادی در دنیا به حساب می آید و به همین خاطر سرمایه گذاران علاقمند به  ثبت شرکت در ژاپن میباشند , ما در این مقاله چگونگی  ثبت شرکت در ژاپن , مدارک مورد نیاز برای  ثبت شرکت در ژاپن , شرایط لازم برای  ثبت شرکت در ژاپن و مراحل  ثبت شرکت در ژاپن را خدمتان ارائه میدهیم .

سرمایه گذاران میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما در خصوص  ثبت شرکت در ژاپن به صورت کامل مشاوره شوند و تمامی سوالات خود را جویا شوند , همچنین عزیزانی که علاقمند به ملاقات حضوری با وکلای  ثبت شرکت در ژاپن میباشند میتوانند با تعیین وقت قبلی با آنها از نزدیک دیدار داشته باشند تا از شرایط اقتصادی و کار در ژاپن به صورت کامل اطلاع یابند .

سرمایه گذاری با ثبت شرکت در ژاپن

توصیه ما به شما عزیزانی که قصد سرمایه گذاری از طریق  ثبت شرکت در ژاپن را دارید این است که بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا از طریق ویزای توریستی ژاپن یک سفر کوتاه مدت به این کشور داشته باشید تا با شرایط اقتصادی و تجاری این کشور از نزدیک آشنا شوید .

مطمئنا این سفر به شما کمک شایانی خواهد کرد چرا که شما از نزدیک با فعالیت های تجاری و بازارهای کاری در این کشور آشنا خواهید شد و میتوانید بر اساس اطلاعات بدست آورده برای خود برنامه ریزی دقیقی انجام دهید , این برنامه ریزی قبل از  ثبت شرکت در ژاپن به شما این شانس را خواهد داد تا بتوانید طبق ان برنامه ریزی بهترین نتیجه را از سرمایه گذاری از طریق  ثبت شرکت در ژاپن دریافت نمایید .

دولت ژاپن بر اساس سیاست هایی که برای جذب سرمایه خارجی چیده است , شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است که طبق این شرایط هر سرمایه گذاری که بخواهد در کشور ژاپن کسب و کار جدیدی از طریق  ثبت شرکت در ژاپن را راه اندازی نماید از تسهیلات و کمک های مالی برای فعالیت تجاری , تقلیل هزینه ها , و استفاده از زمین ها برای تاسیس کارخانه بهره مند میگردد .

سرمایه گذارانی که قصد  ثبت شرکت در ژاپن رادارند باید از قانون تجارت ژاپن اطلاعات کافی داشته باشند زیرا میخواهند فعالیت تجاری خود را با توجه به قوانین این کشور رونق بخشند , طبق قوانین تجارت ژاپن , دولت ژاپن باید فقط حق اطلاع قبلی از سرمایه گذاری , از سرمایه گذاران خارجی برای خود حفظ نماید .

طبق این قوانین افراد خارجی که قصد سرمایه گذاری در ژاپن را دارند موظف میباشند که به مقامات ذی ربط اطلاعات را به صورت کامل ارائه دهد , و در مدت زمان یک ماهه باید سرمایه را وارد کشور ژاپن کند , نکته ای که باید بدانید طبق قوانین تجارت در ژاپن در مواردی دولت میتواند تغییراتی در سرمایه  گذاری خارجی ایجاد و یا توقیفنماید اما تا الان چنین موردی از سمت دولت ژاپن دیده نشده است زیرا با این کار مطمئنا سرمایه گذاران خارجی جذب این کشور نخواهند شد .

 

انواع  ثبت شرکت در ژاپن

  •  ثبت شرکت در ژاپن به صورت سهامی عام و سهامی خاص
  •  ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود
  • دفتر نمایندگی

این سه نوع واحد های تجاری در کشور ژاپن از محبوبیت بسیاری در بین سرمایه گذاران خارجی برخوردار است که به اختصار توضیحی در خصوص هر کدام از آنها خدمتتان ارائه خواهیم داد .

 ثبت شرکت در ژاپن به صورت شرکت های سهامی : این نوع واحد های تجاری که حدود ۵۰درصد از شرکت های ژاپنی به این شکل اداره میشوند مناسب برای شرکت های بزرگ میباشد و طبق قوانین کار در ژاپن باید یک مدیر از بین هئیت مدیره , انتخاب گردد و باید حتما یکی از مدیران محلی بوده باشد و یکی از شروط لازم برای  ثبت شرکت در ژاپن نیز همین موضوع میباشد , البته یکی از الزامات در خصوص  ثبت شرکت در ژاپن وجود دفتر کار میباشد که باید به صورت حقیقی باشد نه به صورت مجازی , پس این دو نکته را به خاطر داشته باشید زیرا در همه واحد های تجاری در ژاپن این دو مورد صادق میباشد . سرمایه اولیه برای  ثبت شرکت در ژاپن به صورت سهامی حداقل یک ین میباشد .

 ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود : این نوع واحد های تجاری مخصوص شرکت های کوچک میباشد و باید سهامداران یک نفر را به عنوان مدیر عامل از بین خود انتخاب نمایند و تمام امور به دستور او انجام گردد , وجود یک مدیر محلی و دفتر کار یکی از شروط لازم جهت  ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود میباشد ولی سهامداران میتوانند خارجی باشند . سرمایه اولیه برای  ثبت شرکت در ژاپن ۱ ین میباشد .

دفتر نمایندگی : اگر فردی در کشور خود شرکتی داشته باشد و بخواهد فعالیت تجاری خود را در کشوری مانند ژاپن توسعه بخشد میتواند با تاسیس دفتر نمایندگی به این امر دست یابد , شایان ذکر میباشد که اگر بخواهید که دولت ژاپن با تاسیس دفتر نمایندگی در کشور ژاپن موافقت نماید باید یک مدیر محلی را استخدام نمایید .

شما عزیزانی که تمایل به  ثبت شرکت در ژاپن را دارید میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر در خصوص واحد های تجاری و شرایط آنها با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان مربوط به  ثبت شرکت در ژاپن مشاوره شوید و پاسخ تمام سوالا ت خود را دریافت نمایید .

 

مراحل  ثبت شرکت در ژاپن

در ابتدا باید شما محلی را به عنوان دفتر مرکزی مشخص نمایید , میتوانید این ملک را خریداری و یا اینکه اجاره کنید , شما باید برای ایجاد کسب و کار در ژاپن حداقل دو سهامدار را داشته باشید و یک مدیر محلی که حق امضا داشته باشد , توجه داشته باشید که شما باید برای شرکت دو نفر را استخدام نمایید که این دو نفر از اتباع خارجی نباشند .

بعد از گذراندن مرحله اول شما باید نامی مناسب برای شرکت انتخاب نمایید که این نام باید به گونه ای باشد که فعالیت تجاری شما را مشخص کند و کوتاه و قابل تلفظ بوده باشد .

بعد از انتخاب نام و تایید آن شما باید یک طرح اقتصادی ارائه دهید که در آن باید توضیح مختصری از اهداف فعالیت تجاری را بیان کنید و انتظارات از برنامه تجاری که دارید در آن قید شده باشد , نیازی به طولانی بودن این طرح نیست و همان تجزینه و تحلیل برنامه تجاری شما کافی میباشد .

بعد از این مرحله باید هماهنگی هایی جهت تاییدیه و موافقت با فعالیت تجاری شما با دولت ژاپن و وزارت خارجه و وزارت بازرگانی انجام دهید تا به شما اجازه  ثبت شرکت در ژاپن را بدهند .

بعد از اینکه  ثبت شرکت در ژاپن انجام شد در دفاتر حقوقی که در ژاپن وجود دارد به شما یک گواهی نامه ارائه میگردد , دراین گواهینامه(اساسنامه) میزان سهام و تعداد سهامداران و نام و مشخصات کامل آنها ذکر شده است که شما باید یککپی از آن تهیه کنید و آن را جهت صدور ویزا ارائه دهید .

توجه داشته باشید که اگر مدارک شما کامل باشد و نقصی در آنها وجود نداشته باشد مدت زمانی که به طول می انجامد بعد از ارائه مدارک تا  ثبت شرکت در ژاپن انجام شود , سی و پنج روز کاری میباشد .

اقتصاد کشور ژاپن سال به سال در حال رشد میباشد , و از نظر رشد اقتصادی با کشورهایی همانند چین و هند در رقابت میباشد , شایان ذکر است که اقتصاد این کشور در کاهش قیمت ها از دیگر کشورها پیشی گرفته است .

 ثبت شرکت در ژاپن به سرمایه گذاران حس اطمینان خاطر دست خواهد داد , و تصویر مثبتی از آن خواهند داشت چرا  که ژاپن یک کشور با ثبات و با زیر ساخت های بسیار توسعه یافته میباشد , امکانات مدرن و کارآمد و داشتن حمل و نقل مدرن و پیشرفته همه و همه سبب شده تا سرمایه گذاران بسیاری درصدد  ثبت شرکت در ژاپن و ایجاد کسب و کار در این کشور برآیند .

نکات مهم

یک نکته که برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی مهم تلقی میگردد وجود حمل و نقل هوایی بسیار پیچیده و دقیق کشور ژاپن میباشد که پروازهای منظم به کشورهای آسیایی , آمریکایی و اروپایی دارد , این نکته برای بسیاری از سرمایه گذاران که کسب و کارشان ارتباط به حمل و نقل هوایی دارد مهم میباشد زیرا برخی از کشورهای اروپایی نیز با وجود امکانات و اقتصاد مناسب اما سیستم حمل و نقل هوایی آنان مشکل دارد و هنوز بصورت کامل منظم و با ثبات نمیباشد .

در کشور ژاپن قوانین محکمی برای شرکت ها وجود دارد به این گونه که باید اطلاعاتی که مربوط به وضعیت مالی میشود و گزارشی از عملکرد کاری خود را به دفتر های مالی محل خود ارائه دهند تا تمام جزئیات زیر نظر قرار بگیرد .

دیگر نکته ای که باید خدمتتان عرض کنم این میباشدکه به دلیل هزینه های  ثبت شرکت در ژاپن و بالا بودن این هزینه ها تنها افرادی که میخواهند سرمایه گذاری بزرگی را در این کشور انجام دهند و شرکت بزرگ ثبت کنند میتوانند موفق باشند و اگر شما سرمایه زیادی برای این کار ندارید اما علاقمند به فروش محصولاتتان با برند ژاپنی میباشید میتوانید با تاسیس دفتر نمایندگی به این امر دسترسی داشته باشید .

راه های ورود به خاک ژاپن

امروزه راه های ورود به خاک ژاپن متعدد میباشد وافراد از طریق ویزای تحصیلی ژاپن , ویزای کاری ژاپن .  ثبت شرکت در ژاپن اقدام به دریافت اقامت کوتاه مدت در این کشور میکنند اما باید بدانید که با توجه به شرایطی که دارید کدام روش مناسبترین راه برای شما میباشد .

موسسه آوات

برای آنکه بدانید چه روشی مناسب شما میباشد باید افرادی که در این زمینه تخصص وتجره کافی دارند شما را راهنمایی کنند و با توجه به شرایطی که شما خواهید داشت بهترین روش را برایتان پیشنهاد کنند .

موسسه حقوقی ما با سالها تجربه درخشان در زمینه مهاجرت از شنبه تا پنجشنبه از ساعات ۹ صبح الی 18 عصر آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان و ارائه پیشنهادات مناسبتر برای شما عزیزان میباشند .

به طورر مثال اگر شما بخواهید از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شوید , بعد از مشاوره با کارشناسان ما , زمانی که شرایط کلی شما را جویا شدند یک برنامه ریزی دقیق برای شما انجام خواهند داد و طبق آن به شما خواهند گفت که شرایط شما مناسب  ثبت شرکت در ژاپن میباشد و اگر در این مسیر گام بردارید موفق تر خواهید بود .

در برخی موارد هم این موضوع پیش آمده است که فردی قصد رفت به کشوری را دارد , با بررسی شرایط توسط کارشناسان ما ببرای او آن کشور را مناسب ندیدند و به او کشور بهتر ومناسب تر هم از نظر موقعیت جغرافیایی و هم از حیث اقتصادی پیشنهاد کردند .

کارشناسان متخصص وبا دانش ما صادقانه به سوالات شما پاسخ خواهند داد و بهترین و مناسبترین راه را برایتان پیشنهاد میکنند و تمام تلاش خود را انجام خواهند داد تا شما به اهداف خود نزدیک شوید و در انتها با رضایت کامل به مسیر خود ادامه دهید .

ما با سالها تجربه درخشان خدمات زیر را در برترین کشورهای دنیا خدمت شما عزیزان ارائه میدهیم :

اخذ ویزای توریستی , اخذ ویزای کاری , اخذ ویزای تحصیلی , اخذ ویزای سرمایه گذاری , خرید ملک , ثبت شرکت , وقت سفارت , پذیرش از دانشگاه ها

نکاتی که در خصوص  ثبت شرکت در ژاپن باید در انتها خدمت شما عزیزان بگوییم این میباشد که شما از زمانی که وارد ژاپن میشوید و شروع به کسب و کار میکنید باید توجه داشته باشید که طبق قوانین اداره مالیات موظف به پرداخت مالیات میباشید و تا زمانی که مالیات خود را تسویه نکرده اید اجازه خروج از ژاپن را نخواهید داشت .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *