مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ثبت شرکت در هلند

فهرست مقاله
ثبت شرکت در هلند
ثبت شرکت در هلند

شرایط ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند یکی از راه های رایج اقامت کشور هلند میباشد.کشور هلند که به کشور لاله ها معروف میباشد بزرگترین تولید کننده لبنیات در دنیا معرفی شده است . افرادی که علاقمند به مهاجرت به این کشور زیبا میباشند میتوانند از طریق ویزای تحصیلی هلند و ویزای کاری هلند به این کشور مهاجرت کنند تا از این طریق اقامت این کشور را بدست بیاورند.

اما در این میان افرادی نیز میباشند که میخواهند در کشور هلند فعالیت تجاری بر پا کرده و کسب و کاری جدید را برپا نمایند این افراد میتوانند از طریق ثبت شرکت در هلند به این امر دست پیدا کنند. اما باید قبل از هر اقدام اطلاعات خود را در زمینه ثبت شرکت در هلند و شرایط لازم برای ثبت شرکت در هلند را جمع آوری کنند تا با در نظر گرفتن شرایط خود برای آنکه فردی موفق در زمینه ثبت شرکت در هلند باشند اقدام نمایند .

قبل از هر اقدامی ابتدا باید با شرایط اقتصادی و هزینه های زندگی در کشور هلند آشنا شوید و اطلاعات جامعی در این خصوص جمع آوری کنید و بعد از آن باید به وسیله یک فرد متخصص و ماهر در زمینه ثبت شرکت در هلند مشورت نمایید تا با راهنمایی هایی که از ایشان میگیرید متوجه شوید که این نوع بیزنس شما در این کشور جواب خواهد داد یا خیر ناموفق خواهد شد.

 

 انواع ساختار شرکت ها در هلند

 • شرکت سهامی
 • شرکت با مسئولیت محدود

این دو نوع ساختار جزء رایج ترین نوع شرکت ها در کشور هلند میباشند اما اغلب سرمایه گذاران خارجی شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب میکنند زیرا شرایط راحتتری به نسبت شرکت سهامی دارد و اینکه شرکت سهامی برای شرکت های بزرگ مناسب میباشد.

نکته ای که باید به آن متذکر شویم این میباشد که در هر دو نوع ساختار حداقل باید یک شخص حقیقی و یا حقوقی که اقامت دائم کشور هلند را دارد , وجود داشته باشد و بدون این شخص امکان ثبت شرکت در هلند وجود نخواهد داشت.

 

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل صاحبان شرکت یک نفر میباشد و سرمایه اولیه که برای ثبت شرکت در هلند با مسئولیت محدود باید ارائه شود مبلغ هجده هزار یورو میباشد , زمانی که سهامدار تنها یک نفر باشد نیازی به تشکیل هئیت مدیره نیست اما اگر تعداد سهامداران بیشتر شود باید هئیت مدیره تشکیل گردد .

و نکته ی مهمی هم که در قبل خدمتتان عرض کردیم باید حتما یک شخص حقیقی و حقوقی که اقامت این کشور را دارد جزء سهامداران باشد .

مراحل ثبت شرکت در هلند

اولین مرحله انتخاب نام برند یا نامی برای فعالیت تجاری می باشد که باید طبق قوانین ثبت شرکت ها کوتاه و قابل تلفظ برای عموم باشد و همچنین تکراری نبوده باشد , نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره کنیم این است که در انتخاب نام جوری باید دقت نمایید که نوع بیزنس شما در آن مشخص باشد در واقع نامی که انتخاب خواهید نمود باید فعالیت تجاری شما را معرفی نماید .

شما میتوانید سه الی پنج نام را انتخاب کرده و ارائه دهید و هر کدام مورد تایید قرار گرفت از آن به عنوان برند خود استفاده نمایید .

در ضمن زمانی که نام شرکت را انتخاب میکنید اگر از ساختار شرکت با مسئولیت محدود استفاده خواهید نمود باید در اساسنامه این موضوع ذکر گردد و دیگر اینکه نباید در انتخاب نام شرکت , نام یکی از شرکا را انتخاب نمایید .

مرحله بعدی این میباشد که شما نیاز به طرح توجیهی اقتصادی یا همان بیزنس پلن خواهید داشت در این طرح باید خلاصه ای از کارها و فعالیت تجاری شرکت شرح داده شود , باید در این طرح از انتظاراتی که از این فعالیت تجاری میرود هم توضیحی داده شود , و باید مدیریت را مشخص کرده باشید و نکته ای که مهم میباشد این است که باید نوع سهام شرکت مشخص شده باشد و اینکه خرید سهام به چه صورتی هم امکان پذیر میباشد ذکر شود و همچنین تمام هزینه ها اعم از هزینه های شرکت و هزینه های نگهداری شرکت هم آورده شود .

بعد از آن در مرحله بعدی باید با تکمیل تمامی مدارک و اسناد مربوطه به دفتر خانه بروید , زمانی که شما به دفتر اسناد رسمی خواهید رفت به معنی ثبت شرکت میباشد که باید در آنجا سرمایه اولیه پرداخت گردد .

شما میتوانید با کمک وکلای با تجربه ما تمامی مراحل را به راحتی و در کمترین زمان ممکن سپری کنید , وکلای ثبت شرکت در هلند با تخصصیکه دارند میتوانند به سرعت هماهنگی های لازم با وزارت بازرگانی و وزارت خارجه موافقت دولت هلند را در خصوص ثبت شرکت در هلند و ادامه فعالیت تجاری شما در این کشور را بدست بیاورند .

وقت سفارت

بعد از انجام تمامی مراحل برای شما یک وقت سفارت تنظیم خواهند نمود که شما در آنجا باید درخواست ویزای نوع دی را بدهید و نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که خود متقاضی به صورت حضوری برای مصاحبه باید در سفارت هلند حضور داشته باشد .

بعد از بررسی تمامی مدارک ارائه شده از سمت شما به سفارت , برای شما و خانواده شما که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال میباشد یک ویزای یک ساله صادر میشود که شما باید در این یک ساله گزارشی مبنی بر فعالیت تجاری خود به دولت هلند ارائه دهید که با بررسی آنها مدت ویزا برایتان مجدد تمدید خواهد شد و بعد از گذشت سه الی پنج سال شما میتوانید اقامت دائم این کشور را بدست بیاورید .

برای ثبت شرکت در هلند مدارکی شامل کپی کارت شناسایی و گذرنامه تمامی سهامداران , میزان سهام هر یک از افراد , گواهی عدم اعتیاد و سوء پیشینه تمامی شرکا که مربوط به شش ماه قبل بوده باشد و فرم تکمیل شده ثبت شرکت و وکالتنامه که توسط متقاضی امضا شده باشد .

اگر شما نگران افتتاح حساب در هلند میباشید باید بدانید که تمامی مراحل افتتاح حساب در کشور هلند توسط وکلای ما در این کشور انجام میشود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد .

در برخی مواقع افرادی هستند که در کشور خود دارای شرکت ثبت شده میباشند و دیگر قصد تاسیس شرکت دیگری را ندارند اما علاقمند به تاسیس شعبه در کشورهای دیگر میباشند , این افراد نیز میتوانند در کشور هلند شعبه تاسی نمایند اما منوط به شرایطی خاص میباشد که شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با موسسه تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ثبت شرکت در هلند در ارتباط باشید و تمامی سوالات خود را جویا شوید .

مزایای ثبت شرکت در هلند

 • یکی از مزایای مهم ثبت شرکت در هلند اخذ اقامت هلند میباشد .
 • شما با ثبت شرکت در هلند و اخذ اقامت این کشور میتوانید بدون نیاز به ویزا به کشورهای اروپایی و عضو شینگن رفت و آمد کنید .
 • همچنین میتوانید برای تحصیل و کار و یا زندگی به دیگر کشورهای اروپایی بروید .
 • دسترسی راحت به بازارهای اروپا
 • میتوانید بعد از اخذ اقامت این کشور براحتی در سراسر دنیا و بانک های اروپایی افتتاح حساب انجام دهید .
 • دیگر مشکلاتی مانند تحریم نخواهید داشت و بدون نگرانی در این مورد میتوانید فعالیت تجاری خود را ادامه دهید.
 • میتوانید بعد از اخذ اقامت هلند به راحتی در سراسر اتحادیه اروپا از خدمات درمانی رایگان برخوردار شوید .
 • کشور هلند , امن و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی میباشد .
 • مهمترین مزایا نداشتن مدرک زبان میباشد که در برخی از کشورها این موضوع بسیار اهمیت دارد اما شما میتوانید بدون داشتن مدرک زبان ثبت شرکت در هلند را انجام دهید .
 • برای اخذ اقامت هلند نیازی به خرید ملک نخواهید داشت و به وسیله ثبت شرکت در هلند اقامت را اخذ خواهید نمود .
 • میتوانید به صورت رایگان در سراسر اروپا ادامه تحصیل دهید .
 • بعد از گذشت چند سال میتوانید پاسپورت دوم خود را دریافت نمایید .
 • با داشتن پاسپورت هلندی میتوانید بدون هیچ مشکلی ویزای کشورهایی مانند انگلستان و ایالات متحده آمریکا را دریافت نمایید .

مالیات در هلند به چه صورت میباشد

کشور هلند دارای قوانین مالیاتی آزاد اداره میشود , که شبکه ای ازقراردادهای  مالیاتی میباشد که دوبرابر است , نرخ مالیات در کشور هلند بین ۲۰ درصد و ۲۵ درصد میباشد که نرخ درآمد مالیاتی میتواند بر اساس برنامه ریزی ها ی انجام شده کمتر هم نیز باشد که در این خصوص نیاز به تجربه و دانش افراد متخصص در این زمینه دارید که  کارشناسان ما میتوانید به صورت کامل در این زمینه راهنمایی های لازم را انجام دهند .

برخی از سرمایه گذاران خارجی نگران استخدام نیروی کار در این کشور میباشند , باید بدانید که نرخ بیکاری در هلند بسیار پایین تر از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا میباشد , که این نکته کمی نگران کنند میباشد اما ما این اطمینان را به شما خواهیم داد تا هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت و ما میتوانید نیروی کار تحصیل کرده و چند زبانه برایتان استخدام نماییم فقط کافی است شما صبور و شکیبا باشید تا در راستای اهداف خود فردی موفق باشید .

در خصوص محیط نظارتی در کشور هلند باید بدانید که برای شرکتها قوانین سختگیرانه ای اعمال نخواهد شد و با توجه به سرمایه گذاری که انجام خواهید داد و پرداخت های مالیاتی نظارت انجام خواهد شد اما در خصوص نیروی کار این موضوع کمی پیچیده و سختگیرانه میباشد , شرکت های بزرگی که نیروی کار هلندی زیادی را استخدام میکنند نیاز به تاسیس یک شورای کاری خواهند داشت تا نظارت به صورت دقیق انجام پذیرد .

در خصوص اخراج یک کارمند شما میتوانید به راحتی امور را به دادگاه مدنی هلند بسپارید تا همه مشکلات را حل و فصل نماید .

تسهیلات بانکی در هلند

کشور هلند با توجه به برنامه ریزی هایی که در خصوص سرمایه گذاران خارجی انجام داده است , تشویق هایی را برای سرمایه گذاران اعمال کرده است , به طور مثال برای سرمایه گذارانی که میخواهند در شهر یا منطقه ای از کشور هلند که اوضاع کسب و کار چندان مناسب نمیباشد , کسب و کاری جدید تاسیس نمایند مزایای بسیاری در نظر گرفته است.

این مزایا شامل کمک های نمایندگان دولتی به سرمایه گذاران برای تاسیس شرکت میباشد و همچنین دسترسی راحت به صندوق های اروپا یکی دیگر از این مزایا بشمار می آید .

آمستردام هلند یکی از مکان هایی میباشد که مراکز مالی بسیاری را در خود جای داده است، و بیشتر وام های دنیا در این شهر دفتر دارند که این امر سبب میشود شما بتوانید از وام ها و کمک هزینه های دولت برای شرکت خود بهره مند شوید. شما در ابتدا باید در یکی از بانک های هلند حسابی افتتاح نمایید که کارشناسان ما شما را در این مهم یاری خواهند نمود.

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات