ثبت شرکت, سوئیس

ثبت شرکت درسوئیس

ثبت شرکت درسوئیس

ثبت شرکت درسوئیس

ثبت شرکت درسوئیس یکی از راه های مهاجرت به سوئیس می باشدامروزه کشور سوئیس یکی از مقاصد پر طرفدار برای مهاجران تلقی میگردد و مردم از روش های مختلف مانند ویزای تحصیلی سوئیس و ویزای کاریسوئیس اقدام به اخذ اقامت این کشور مینمایند اما در این میان افرادی که قصد ایجاد کسب وکار و کار آفرینی در این کشور را دارند گزینه ثبت شرکت درسوئیس مناسبترین روش میباشد و میتوانند از طریق ثبت شرکت درسوئیس فعالیت تجاری خود را در این کشور رونق بخشند و از مزایای ثبت شرکت درسوئیس بهره مند گردند  ,

ما در این مقاله چگونگی ثبت شرکت درسوئیس را همراه با مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت درسوئیس خدمتان ارائه میدهیم تا با شرایط ثبت شرکت درسوئیس آشنا شوید و برای برداشتن گام اول در ثبت شرکت درسوئیس اطلاعاتی مختصر داشته باشید .

شما میتوانید برای کسب اطلاعات جامع و کامل تر با شماره های موسسه تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در زمینه ثبت شرکت درسوئیس مشاوره شوید .

کشورسوئیس

کشور سوئیس به دلیل امن بودن و تمیز بودن به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته شده است و همچنین به دلیل نرخ پایین مالیات های شرکتی در این کشور سرمایه گذاران بسیاری در صدد ثبت شرکت درسوئیس بر آمده اند .

این کشور اروپایی به دلیل شهرت بانک هایش در دنیا مشهور میباشد , این کشور با آلمان , فرانسه , اتریش و ایتالیا همسایه میباشد و این از نظر جغرافیایی و سیاسی برای افرادی که قصد ثبت شرکت درسوئیس را دارند بسیار حائز اهمیت است .

سوئیس یک کشور میانه دار و ثروتمند میباشد جالب است بدانید که این کشور در جنگ های جهانی بی طرف بوده است و شرکت نکرده است و این موضوع سبب شده است تا ضرری در این جنگ ها نصیب این کشور نگردد , این کشور به عنوان پنجمین کشور ثروتنمد دنیا شهرت دارد و به همین دلیل مقصد مناسبی برای ایجاد کسب و کار از طریق ثبت شرکت درسوئیس میباشد .

افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند بهتر است بدانند که دولتسوئیس یرای سرمایه گذاران خارجی امکانات مناسبی را فراهم کرده است و کمک هزینه هایی جهت تاسیس شرکت و هزینه های شرک به مدیران اعطا میکنند , در این میان یک نکته ای که بسیار مهم میباشد چند زبانه بودن مردمسوئیس میباشد که برای سرمایه گذاران خارجی امری مهم تلقی میشود و ببیشتر به همین خاطر است که سرمایه گذاران از سراسر دنیا برای ایجاد کسب و کار به این کشور فوق العاده زیبا می آیند .

انواع ثبت شرکت درسوئیس

 •  با تعهدات محدود
 •  به صورت سهامی خاص
 •  یه صورت شعبه یا نمایندگی

در اولین گام باید نوع ساختار شرکتی خود را مشخص کنید که ما برای شما سه مدل از این ساختار شرکتی را شرح میدهیم که به عنوان رایج ترین نوع شرکت ها برای سرمایه گذاران خارجی میباشد .

ثبت شرکت درسوئیس با تعهدات محدود : این نوع ساختار برای کسب و کار های کوچک بسیار مناسب میباشد و اکثرا سرمایه گذاران خارجی از این روشاستفادهمیکنند , در این نوع ساختار شما باید میزان ۱۳۰۰۰یورو سرمایه اولیه داشته باشید , در این میان برای ثبت شرکت درسوئیس از این روش باید حداقل دو سهامدار وجود داشه باشد که یکی از آنها باید مقیم کشورسوئیس باشد که حق امضا داشته باشد , شما باید سرمایه اولیه را به صورت کامل در یکی از بانک های کشورسوئیس واریز نمایید .

ثبت شرکت درسوئیس به صورت سهامی خاص : این نوع ساختار مناسب برای شرکت های بسیار بزرگ میباشد که کلیه سهامی که در شرکت وجود دارد این امکان را دارد که فقط به نام یک نفر ثبت گردد , در این روش هم نیز باید شما یک نفر که مقیم کشورسوئیس میباشد را به عنوان یکی از مدیران معرفی نمایید که حق امضا نیز داشته باشد , حداقل میزان سرمایه اولیه در این نوع شرکت ها معادل ۶۲۰۰۰یورو میباشد که باید حداقل ۵۰درصد از این مبلغ به صورت نقدا پرداخت گردد. زمانی که در یک آگهی نام سهامداران ذکر میگردد اگر سهامداران تمایل به ذکر نام آنها نداشته باشند , نام آنها به عنوان سهامدار مشخص نخواهد شد ولی اگر تمایل به مشخص شدن نامشان داشته باشند نام تمام سهامداران در یک آگهی در روزنامه رسمی به همراه مدیران به چاپ خواهد رسید .

تاسیس شعبه درسوئیس : در این نوع روش فردی که در کشورخود شرکتی ثبت نموده باشد میتواند با ارائه آخرین  ترازنامه مالی شرکت و همچنین اساسنامه شرکت اقدام به تاسیس شعبه در کشورسوئیس نماید , در این روش نیزنیازی به سرمایه اولیه نمیباشد اما باید مانند روش های قبلی یک نفر که مقیم کشورسوئیس میباشد به عنوان یکی از مدیران که حق امضا نیز دارد در این شعبع حضور داشته باشد . توجه داشته باشید که در شرکت شعبه اگر هر گونه قراردادی بسته شود , طرف اصلی قرارداد شرکت مادر میباشد و تمام امور  باید زیر نظر شرکت مادر اداره گردد .

 

مراحل ثبت شرکت درسوئیس

برای ثبت شرکت درسوئیس باید اول از همه ساختار شرکت را مشخص نمایید بعد از آن باید نامی مناسب که فعالیت تجاری شما را معرفی میکند انتخاب نمایید به خاطر داشته باشید که این نام نباید تکراری بوده باشد .

از آنجایی که مراحل ثبت شرکت درسوئیس کمی دشوار میباشد و پیچیدگی هایی را دارد به شما پیشنهاد میکنیم که حتما با افرادی که در زمینه ثبت شرکت درسوئیس تجربه درخشان دارند مشورت کرده و قرار دادی با آنها ببندید , موسسه ما با دارا بود وکلای با تجربه آماده خدمات رسانی به شما هموطنان عزیزی که قصد ثبت شرکت درسوئیس را دارید میباشند .

وکلای برجسته ما با توجه به شرایط  و نوع فعالیت تجاری شما ساختار شرکتی مناسب را برایتان پیشنهاد میکند و کلیه امور حقوقی و ثبتی را شخصا انجام خواهند داد و با تشکیل پرونده و هماهنگی های لازم با وزارت خارجه و وزارت بازرگانی امور را به سرعت پیش خواهند برد , و شما را در تهیه طرح توجیهی اقتصادی یاری خواهند کرد و به صورتی بیزنس پلان را تهیه میکنند که تاییدیه را از دولتسوئیس برای شروع فعالیت تجاری اخذ نمایند .

بعد از انجام تمامی مراحل برای شما یک وقت سفارت تنظیم میگردد که در تاریخی که توسط سفارت مشخص شده است شما باید به صورت حضوری برای درخواست ویزای سوئیس به سفارت بروید , باید در تاریخ مشخص شده شما تمامی مدارکی که توسط وکلای ما به شما گفته میشود را به همراه ببرید فقط توجه داشته باشید که از تمام اسناد و مدارک باید از قبل کپی تهیه کرده باشید زیرا اصل مدارک و اسناد به شما بازخواهد گشت و تنها کپی مدارک در پرونده شما بایگانی میگردد .

بعد از مصاحبه و بررسی مدارک اگر مدارک شما نقصی نداشته باشد برایتان یک ویزای یک ساله صادر میگردد , اگر بخواهید خانواده خود را نیز از طریق ثبت شرکت درسوئیس به همراه ببرید باید مدارک آنان را نیز به سفارت تحویل دهید تا برای آنها نیز ویزای یک ساله صادر گردد .

شما در این یک سال باید فعالی تجاری خود را شروع کنید و یک گزارش مثبت از عملکرد فعالیت شرکت برای تمدید مدت ویزا ارائه دهید و بعد از گذشت سه سال میتوانید با پرداخت های به موقع مالیات شرکت , برای اقامت دائم سوئیس اقدام کنید .

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت درسوئیس

 • طرح توجیهی اقتصادی ( بیزنس پلان)
 • مشخص نمودن نام شرکت
 • تکمیل نمودن فرم ثبت شرکت درسوئیس
 • اسکن از گذرنامه مدیر عامل
 • اسکن از گذرنامه سهامداران
 • سند مالکیت
 • پیرینت حساب بانکی
 • اساسنامه شرکت
 • مدرک تحصیلی معتبر
 • سابقه کار مرتبط
 • وکالتنامه ( در صورت داشتن که باید با امضای متقاضی باشد )

برای تنظیم اساسنامه شرکت شما باید اطلاعاتی کلی در آن قید نمایید مثلا باید نام شرکت , آدرس دقیق محل شرکت , نوع فعالیت شرکت , میزان مبالغ سرمایه اولیه و میزان سهام هر یک از سهامدارن به علاوه نام تمامی شرکا و آدرس دقیق هر کدام از آنها و تمامی اطلاعاتی که باید در اساسنامه ذکر شود .

افرادی که ثبت شرکت درسوئیس را انجام میدهند باید بدانند که استخدام در کشورسوئیس به چه صورت میباشد , باید خدمت این عزیزان عرض کنیم که با وجود آنکه کشور سوئیس جزء آن دسته از کشورهایی میباشد که نرخ بیکاری در آن پایین است اما برای استخدام نیروی کار متخصص و ماهر به مشکل برخورد نخواهید کرد .

این کشور به دلیل چهار زبانه بودن , شرایط مناسبی را برای  سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است که به راحتی میتوانند با استخدام نیروی کاری که مسلط به زبان آنها است , براحتی ارتباط برقرار کنند و این موضوع بر روی فعالیت تجاری سرمایه گذاران بسیار تاثیر گذار میباشد .

 

مزایای ثبت شرکت درسوئیس

 • ثبت شرکت درسوئیس که جزء پنجمین کشور ثروتمند در دنیا محسوب میگردد و از شرایط اقتصادی عالی برخوردار است بزرگترین مزایا برای سرمایه گذاران خارجی محسوب میشود .
 • از طریق ثبت شرکت درسوئیس میتوانید در بانک های این کشور افتتاح حساب انجام دهید .
 • میتوانید دسترسی آزاد به بازارهای خارجی پیدا کنید .
 • شما میتوانید با ثبت شرکت درسوئیس بعد از گذشت سه سال برای خود و خانواده خود اقامت دائمسوئیس را دریافت نمایید .
 • میتوانید از خدمات رفاهی و درمانی رایگان بهره مند گردید .
 • با دریافت اقامتسوئیس میتوانید بدون اخذ ویزا به کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید و همچنین میتوانید به تحصیل و کار در آن کشورها ادامه دهید .
 • بعد از ۵سال شما میتوانید برای دریافت پاسپورت دوم خود اقدام نمایید .
 • ثبت شرکت درسوئیس این امکان را برای شما فراهم می آورد که در کشوری امن به فعالیت تجاری خود مشغول شوید .
 • از مشکلات تحریم برای همیشه راحت خواهید شد .
 • کشوری که انتخاب کرده اید در مرکزیت اروپا قرار دارد و به راحتی میتوانید به کشورهای سرشناس اروپایی دیگر دسترسی داشته باشید .
 • با دریافت پاسپورت دوم شما میتوانید به راحتی برای هر کشوری که دوست دارید به آنجا سفر کنید ویزا دریافت نمایید .

دولت سوئیس این تضمین را داده است که تمام سرمایه گذاران خارجی میتوانند به راحتی در کشورسوئیس ثبت شرکت را تجربه کنند , اما باید به یاد داشته باشید که هر کشوری قوانین خاص خود را دارد که شما موظف به رعایت این قوانین میباشید , شرکت ها در هر استانی طبق قوانین استانی و فدرال انجام میگیرد و طبق قوانین مالیاتی هر استانی موظف به اخذ مالیات از شرکت ها میباشد که نرخ این مالیات ها از هر استانی به استان دیگر متفاوت میباشد .

بانک های کشور سوئیس

در خصوص بانک های کشور سوئیس باید این نکته را بداند که بانک ها و موسسات مالی در کشور سوئیس بسیار نظام مند میباشند و قوانین سختگیرانه ای را دارند به همین خاطر است که بانک های سوئیس در دنیا دارای شهرت و رتبه های بالایی است . اما با وجود تمام سختگیری ها شما میتوانید طبق قوانین این کشور از تسهیلات بانکی برای جبران هزینه های شرکت بهره مند گردید اما طبق قوانین دولتسوئیس این امکان وجود دارد .

این مقاله مختصر توضیحی در خصوص ثبت شرکت درسوئیس , کشور زیبایی ها بود که خدمتتان ارائه دادیم اما شما عزیزانی که تمایل به ثبت شرکت درسوئیس را به صورت جدی دنبال میکنید بهتر از برای کسب اطلاعات کامل تر با موسسه تماس بگیرید و با کارشناسان مجرب ما در زمینه ثبت شرکت ها , مشاوره گردید .

موسسه ما با سالها تجربه درخشان همه روزه از ساعات ۹ صبح الی 18عصر آماده خدمات رسانی به شما دوستداران مهاجرت به برترین کشورهای دنیا و اروپایی میباشد .

عزیزانی که تمایل به مشاوره حضوری و دیدار با وکلای موسسه را دارند میتوانند با تنظیم وقت قبلی , قرار ملاقاتی را با همکاران ما تنظیم نمایند تا به صورت حضوری هم با موسسه و هم با کادر مجرب ما دیدار داشته باشند .

مهاجرت به سوئیس:

 1. مهاجرت به سوئیس
 2. اقامت سوئیس
 3. شرایط دریافت ویزای کاری سوئیس برای ایرانیان [2019]
 4. اقامت از طریق کار در سوئیس
 5. چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟
 6. راه های اخذ اقامت سوئیس
 7. اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 8. پناهندگی در سوئیس
 9. وقت سفارت سوئیس

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *