ثبت شرکت, رومانی

ثبت شرکت در رومانی

ثبت شرکت در رومانی

ثبت شرکت در رومانی

ثبت شرکت در رومانی یکی از راه های رایج اقامت کشور رومانی میباشد رومانی یکی از بزرگترین کشورهای حوزه بالکان میباشد و دارای منظره های کوهستانی فراوانی میباشد , در سالهای اخیر شاهد پیشرفتت های اقتصادی این کشور بوده ایم که همین امر سبب شده است که افراد بسیاری در صدد مهاجرت به این کشور از طرق مختلف باشند , راه های متععدی برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور وجود دارد مانند ویزای تحصیلی رومانی , ویزای کاری رومانی اما برای افرادی که میخواهند علاوه بر کسب اقامت این کشور کسب و کاری در این کشور راه اندازی نمایند گزینه ثبت شرکت در رومانی مناسب ترین روش میباشد.

ثبت شرکت در رومانی دارای مزایایی میباشد که کارشناسان ما با جمع آوری آنها تمام مراحل آن , مدارک مورد نیاز و مزایا و معایب ثت شرکت را در اختیارتان قرار داده اند , شما میتوانید اگر شرایط مهاجرت به رومانی را از روشهای دیگر ندارید از طریق ثبت شرکت در رومانی به این امر دست یابید .

رومانی در سالهای اخیر خود را به بازارهای آزاد در دنیا رسانده اسست  و با رشد ناخالص داخلی این مسیر را به سرعت میگذراند و به یقین میتوان این کشور را مکانی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی معرفی نمود .

سرمایه گذاران عزیزی که میخواهند این راه را امتحان کنند باید به یقین بگوییم که انتخابی هدفمند و آینده داری را گرفته اند و میتوانند در کمترین زمان به موفقیت های بیشتری دست یابند .

 

انواع شرکت ها در رومانی 

 1. ثبت  به صورت سهامی : برای تاسیس شرکت به صورت سهامی باید حداقل دو سهامدار وجود داشته باشد , امکان واگذاری سهام به اشخاص دیگر در این نوع امکان پذیر بوده است , مقدار سرمایه اولیه در شرکت های سهامی بیست و پنج هزار یورو میباشد . برای ثبت شرکت در رومانی به صورت سهامی مدارک مانند شناسنامه و گذرنامه مقاضی ,و داشتن طرح توجیهی اقتصادی که از نکات بسیار مهمی میباشد ضروری است ,همچنین باید نام تمام سهامداران به همراه تمامی مدارک شناسایی آنها و مقدار سهام هر کدام ارائه شود , و داشتن نامی مناسب برای شرکت یکی از الزاماتی میباشد که برای ثبت شرکت در رومانی باید انجام شود . در این نوع شرکت ها که به صورت سهامی میباشند افراد میتوانند در زمان تاسیس شرکت ۳۰درصد از مبلغ سرمایه اولیه را پرداخت نمایند و مابقی سرمایه را در دو هفته پرداخت کنند .
 2. ثبت  صورت مسئولیت محدود: برای ثبت شرکت در رومانی به صورت مسئولیت محدود شما میتوانید حداکثر ۵۰ سهامدار و شریک داشته باشید , میزان سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت ۶۰۰۰ یورو میباشد , در این نوع شرکت ها وجود یک مدیر الزامی میباشد و حق تقسیم سهام در این نوع شرکت ها وجود ندارد , به همین خاطر اکثر این شرکتها با مسئولیت محدود همانند شرکت های خصوصی رفتار میکنند و مسئولیت تمام مسائل حقوقی به عهده مدیر شرکت میباشد , تمام مدارکی که برای ثبت شرکت در رومانی به صورت مسئولیت محدود باید ارائه شود به این شرح میباشد : گذرنامه و مدارک شناسایی فرد متقاضی ثبت شرکت در رومانی , آدرس محل دقیق شرکت در رومانی , مشخص شدن نامی مناسب برای شرکت که از طریق آن فعالیت تجاری معرفی گردد ,طرح توجیهی اقتصادی و یا همان بیزنس پلن , سندی که اثبات کند متقاضی ثبت شرکت در رومانی توانایی مالی لازم را دارد .
 3. ثبت با تاسیس شعبه : زمانی که یک سرمایه گذار در کشور خود مثلا ایران دارای شرکت میباشد و دیگر قصد تاسیس شرکت دیگری با فعالیت تجاری جدیدی را ندارد میتواند یک شعبه در کشور رومانی تاسیس نماید و تمام فعالیت های تجاری که در شرکت مادر انجام میشود نیز در شرکت شعبه ادامه یابد , در واقع شرکت شعبه زیر مجموعه شرکت مادر میباشد و همه موارد حقوقی زیر نظر شرکت مادر در ایران اداره خواهد شد , زمانی که شرکت شعبه قراردادی با شرکت های دیگر ببندد در اصل طرف اصلی قرارداد ها شرکت مادر بوده است و شرکت شعبه هیچ نقشی ندارد . برای ثبت شرکت شعبه در رومانی به مدارکی اعم از اینکه اساسنامه شرکت مادر باید در محضر به ثبت رسیده باشد , نام و مشخصات فعالیت تجاری باید در اساسنامه شرکت قرار گرفته شود , تعداد سعامداران و میزان سرمایه آنها , مشخص کردن مکان شرکت و تمامی قوانین شرکت باید در اساسنامه ذکر گردد , مخصات مدیریت باید ذکر شده  و همچنین اعضای هیئت مدیره مشخص گردند .

 سرمایه گذاری با ثبت شرکت در رومانی

سرمایه گذارانی که قصد انجام این راه را دارند بهتر از یک حسابدار حرفه را نیز استخدام نمایند زیرا در این کشور قوانین مالیاتی و گمرکی به شدت بررسی خواهد شد و شما با داشتن حسابدار اروپایی حرفه ای میتوانید یک برنامه ریزی دقیق انجام داده تا به مشکلات مالیات برنخورید .

به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی رومانی و وجود مرزهای مشترک با اروپای غربی به جرات میتوانیم این کشور را به عنوان شاه راهی برای مبادلات اروپایی و خاورمیانه بدانیم , از همین رو سرمایه گذاران عزیزی که میخواهند با ثبت شرکت  فعالیت تجاری خود را رونق بخشند میتوانند با تماس با کارشناسان ثبت شرکت ما مام اطلاعات تکمیلی و جامع را در این خصوص دریافت نمایند .

 

نرخ مالیات ثبت شرکت در رومانی

مالیات جزء قوانین تمامی کشورها میباشد و مقدار نرخ تعیین شده بستگی به کشور و دولت آن دارد که در سراسر دنیا متغییر میباشد , در کشور رومانی نرخ مالیات به نسبت دیگر کشورهای اروپایی کمتر میباشد , به این صورت که نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در کشور رومانی شانزده درصد بوده و مالیات بر ارزش افزوده آن نوزده درصد نرخ گذاری شده است .

نکته ای که باید به ان اشاره کنیم این است که مالیات بر ارزش افزوده برای سرمایه گذارانی که دفتری را بع عنوان شرکت برای انجام فعالیت های تجاری خود انتخاب کرده اند اجباری میباشد .

زمانی که تصمیم نهایی را در خصوص ثبت شرکت در رومانی انجام دادید میتوانید با استفاده از دانش وکلای مجرب ما تمامی مراحل را طی کنید , وکلای ما شما را در پر کردن فرم ثبت شرکت در رومانی همراهی خواهند کرد و هماهنگی های لازم برای گرفتن تاییدیه از دولت رومانی را با وزارت خارجه و وزارت بازرگانی انجام خواهند تا و در آخر برای شما وقت سفارت گرفته تا شما برای درخواست ویزای نوعD به صورت حضوری به سفارت این کشور رفته و مدارک لازمه را جهت صدور ویزا در یافت نمایید .

بعد از بررسی مدارک ما و همراهان شما و بعد از تایید آنها برای شما یک ویزای یک ساله صادر خواهد شد شما میتوانید در این یک سال فعالیت تجاری خود را با ثبت شرکت در رومانی رونق بخشد و یک گزارش سالانه تهیه کنید و بعد از اتمام این یک سال آن گزارش را به وزارت کار رومانی تحویل دهید و بعد از بررسی که انجام میدهند اگر فعالیت شما در رومانی مفید بوده باشد مد ویزای شما تمدید خواهد شد و شما بعد از گذشت سه سال میتوانید برای اقامت دائم رومانی اقدام کنید .

زمانی که اقامت رومانی را داشته باشید به راحتی میتوانید فعالیت تجاری خود را در سراسر دنیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا کسترش دهید و در واقع اقامت کشورهای اروپایی و عضو شینگن را دریافت خواهید کرد که شامل مزایاهای فراوانی میباشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد .

اقتصاد رومانی

طبق گزارش بانک جهانی , کشور رومانی رتبه اول اروپای شرقی و همچنین رتبه دوم دنیا را از جهت محیط نظارتی به خود اختصاص داده است و در سال ۲۰۰۷میلادی این کشور را از جهت سریع و آسان بود ن یک کسب و کار جدید و کمک هایی که دولت در این جهت انجام داده است , تحسین نمودند وبعد از آن تمام قوانین امور گمرکی در این کشور تسهیل گردید و نرخ مالیات ۱۶در صد شد.

افرادی که میخواهند سرمایه گذاری در این کشور را از طریق ثبت شرکت در رومانی تجربه نمایند باید بدانند که در این کشور برای افرادی که بخواهند کسب و کاری جدید راه اندازی نمایند امکاناتی اعم از کمک های مالی و وام هایی با بهره های کم خواهند داد البته این موضوع شامل سرمایه گذارانی خواهد شد که میخواهند در مناطق محروم این کشور به فعالیت تجاری خود ادامه دهند.

جالب است بدانید که تمام بانک های موجود در رومانی خصوصی سازی شده اند و نقش عمده در قسمت مالی رومانی توسط بانک های خارجی اداره میشوند و باعث شده است که بهبود چشمگیری در زمینه سرمایه گذاری و کسب و کار بین المللی ایجاد شود , شما عزیزان میتوانید با افتتاح حساب در یکی از بانک های این کشور از تسهیلات بانکی آن بهره مند شوید و کمکی بزرگ برای فعالیت تجاری شما محسوب خواهد شد .

مزایای ثبت شرکت در رومانی

 • دسترسی به بازارهای جهانی و رونق بخشیدن به کسب و کارتان
 •  میتوانید اقامت این کشور را بدست آورید
 • با اخذ اقامت رومانی شما در واقع اقامت اروپا و شینگن را دریافت کرده اید و میتوانید بدون اخذ ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت و آمد کنید .
 • شما بعد از دریافت اقامت رومانی میتوانید از خدمات درمانی رایگان در سراسر اتحادیه اروپا بهره مند شوید 
 • امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان برای خود و خانواده تان وجود خواهد داشت
 •  دارای برند اروپایی خواهید شد
 • کشور رومانی از نظر اقتصادی دارای پیشرفت میباشد و از نظر سیاسی واجتماعی جزء کشورهای امن میباشد
 • شما میتوانید بعد از دریافت اقامت این کشور برای ادامه تحصیل به سایر کشورهای اروپایی بروید و حتی میتوانید فعالیت تجاری خود را در یکی دیگر از کشورهای اروپایی ادامه دهید
 • بعد از گذشت چند سال میتوانید پاسپورت رومانیایی دریافت کنید که به وسیله آن به راحتی میتوانید برای کشوهایی که امکان صدور ویزا مشکل بود مانند آمریکا ویزا دریافت کنید و به آن کشورها سفر کنید
 • خانواده شما نیز میتواند بعد از ۳سال از گذشت ثبت شرکت در رومانی برای اقامت خود اقدام نمایند
 • مشکلاتی که در ایران با آن ها دست و پنجه نرم میکردید برای همیشه از بین خواهد رفت مشکلاتی مانند تحریم
 •  میتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید بدون آنکه نیازی به خرید ملک در این کشور باشد
 • میتوانید به صورت آزادانه به صادرات و واردات بپردازید
 • به راحتی میتوانید شعبه هایی از شرکت خود را در دیگر کشورهای اروپایی تاسیس نمایید

مهاجرت به رومانی با ثبت شرکت

مهاجرت برای افراد امری شیرین و هیجانی میباشد اما در کنار آنها استرس زیادی را دارد که فرد باید با صبر و شکیبایی این مضوع را برای خود حل نماید , برای آنکه بتوانید بدون هیچ دلشوره ای به مسیر خود قدم بردارید باید از افرادی متخصص و باتجربه در این زمینه راهنمایی بگیرید .

کارشناسان و کلای باتجربه ما سالهاست که در امر مهاجرت از روش های ویزای تحصیلی , ویزای کاری , ویزای توریستی , ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت کارنامه ای درخشان دارند و شما میتوانید با تکیه بر دانش آنها به اهداف خود از جمله موفقیت در ثبت شرکت در رومانی دست یابید .

کادر مجرب موسسه ما با آشنایی کلیه امور حقوقی ثبت شرکت در رومانی میتوانند در کمترین زمان و با توجه به تکمیل بودن مدارک شما این مهم را برایتان فراهم کرده تا شما زودتر به اهداف خود دست یابید .

ثبت شرکت در رومانی و سرمایه گذاری در کشورهای خارجی از پیچیدگی ها و دشواری هایی نیز برخوردار است که اگر متقاضی بدون اطلاع از آنها در این مسیر قدم بردارد متاسفانه با شکست مواجه خواهد شد , پس با اطمینان امور بین المللی خود را به ما بسپارید , ما تمام تضمین شده برای شما انجام خواهیم داد .

شما عزیزان میتوانید همه روزه از ساعات ۹ صبح الی 18عصر با شماره های موسسه تماس حاصل کرده و با کارشناسان ثبت شرکت در رومانی و برترین کشورهای دنیا مشاوره شوید , و اگر تمایل به دیدار حضوری با کارشناسان ووکلای ما را دارید میتوانید با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری با وکیل ثبت شرکت در رومانی دیدار داشته باشید .

به ما اعتماد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *