ثبت شرکت, دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک یکی از راه های اقامت دانمارک است. کشور دانمارک از جمله کشورهایی میباشد که محبوبیت زیادی در بین مردم دنیا دارد , اکثر مردم از روش های گوناگون ویزای این کشور را دریافت کرده و به کار و تحصیل در این کشور زیبا میپردازند , اخذ ویزای کاری و ویزای دانشجویی دانمارک جزء رایج ترین روش های ورود به این کشور میباشد , اما در این میان روشی دیگر وجود دارد که مناسب برای افرادی میباشد که قصد سرمایه گذاری در کشور دانمارک را دارند و میخواهند از طریق ثبت شرکت در دانمارک کار آفرینی انجام داده و کسب و کاری جدید راه اندازی نمایند , دولت دانمارک از سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت در دانمارک را دارند حمایت میکند و شرایط ویژه ای را برای ثبت شرکت در دانمارک در نظر گرفته است که ما در این مقاله به چگونگی انجام ثبت شرکت در دانمارک و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در دانمارک خواهیم پرداخت .

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دانمارک

افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دانمارک را دارند باید ابتدا اطلاعاتی در خصوص اقتصاد این کشور کسب نمایند , این کشور در سال های اخیر شاهد رشد خصوصی سازی  بوده است و به جرات میتوان گفت که صادرات نقش مهمی دراقتصاد این کشور داشته است .

با وجود آنکه این کشور در اروپا واقع شده است اما به دلیل مخالف مردم با تغییر واحد پولی به یورو , واحد پول این کشور کرون باقی ماند .

محصولات صادراتی در این کشور عبارتند از گوشت , نفت , لبنیات و تخم مرغ میباشد , و بیشتر صادرات را به کشورهمسایه خود یعنی آلمان انجام مییدهد , جالب است بدانید که کشور دانمارک فقط با کشور آلمان مرز زمینی دارد و با کشورهای نروژ و سوئد مرز دریایی دارد .

انواع ثبت شرکت در دانمارک

در اولین گامی که سرمایه گذاران باید بردارند انتخاب نوع ساختار تجاری میباشد که مهمترین قسمت ثبت شرکت در دانمارک میباشد , در دانمارک ساختارهای تجاری متعددی وجود  دارد اما رایج ترین آنها عبارتند از :

 • ثبت شرکت در دانمارک با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت در دانمارک به صورت سهامی
 • ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت عمومی
 • ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت محدود

افرادی که میخواهند یک کسب و کاری کوچک راه اندازی کنند , ثبت شرکت در دانمارک با مسئولت محدود مناسب آنها میباشد که رایج ترین نوع ساختار تجاری در دنیا محسوب میشود , برای تاسیس این شرکت سرمایه ی اولیه باید حدود ۸۰۰۰۰کرون باشد که هر سهامدار به میزان سهمی که در شرکت میگذارد مسئول بدهی ها میباشد .

حال برخی افراد میخواهند با سرمایه های بیشتری به کسب و کار در این کشور بپردازند , در این مواقع باید ثبت شرکت در دانمارک به صورت سهامی را انتخاب کنند , در این روش هر سهامدار باید میزان ۵۰۰۰۰کرون سرمایه اولیه به شرکت بیاورد , در این روش سهام به افراد مختلف قابل انتقال میباشد .

افرادی که ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت عمومی را انتخاب میکنند , به میزان سرمایه ای وارد شرکت میکنند مسئول بدهی ها و خسارات میباشندو در صورتی که خسارتی به شرکت وارد شود با توجه به میزان سهمشان باید از اموال شخصی خود این بدهی و خسارت را پرداخت نمایند .

در روش آخر یعنی ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت محدود که از دو شریک متشکل میشود و طبق قوانین , یکی از آنها شریک کلی و دیگری شریک با مسئولیت محدود میباشد , در این ساختار تمام تصمیمات نهایی توسط شریک کلی اخذ میگردد , و اگر بدهی به وجود آید شرکای با مسئولیت محدود که به شرکای خاموش شهرت  دارند به نسبت سرمایه ای که وارد شرکت کرده اند مسئول بدهی میباشند .

مراحل ثبت شرکت در دانمارک

برای ثبت شرکت در دانمارک باید مراحلی را گام به گام سپری کرد , در اولین گام انتخاب ساختار تجاری بود که در بالا خدمتتان عرض کردیم , بعد از انتخاب آن باید نامی مناسب برای شرکت انتخاب کنید , انتخاب نام را دست کم نگیرید و انتخاب صحیح در این زمینه داشته باشید زیرا نامی که انتخاب خواهید کرد به عنوان برندی برای فعالیت تجاری شما محسوب میشود .

بعد از انتخاب نام باید طرح توجیهی اقتصادی (بیزنس پلان ) تهیه کنید که در آن اهداف خود را از ثبت شرکت در دانمارک بیان نمایید و انتظاراتی که از این فعالیت تجاری خواهد رفت را متذکر شوید و همچنین باید کار و فعالیت تجاری را به صورت کامل در این طرح معرفی نمایید .

بعد از انجام کلیه مراحل بالا باید اساسنامه شرکت را تنظیم نمایید که در اساسنامه باید نام شرکت , محل دفتر , هدف از تاسیس شرکت , نام تمامی سهامداران و مشخصات کامل آنها , نام مدیر عامل و مشخصات کامل آن و میزان سرمایه تمامی سهامداران و سرمایه کلی شرکت در آن ذکر شده باشد و بعد از تنظیم آن باید در یک محضر به ثبت رسمی برسد .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در دانمارک

 • گذرنامه متقاضی
 • کارت شناسایی متقاضی
 • مدارکی اعم از سابقه کاری مرتبط و مدارک تحصیلی معتبرو و مرتبط
 • بیزنس پلان
 • اساسنامه شرکت
 • افتتاح حساب برای شرکت در کشور دانمارک
 • آدرس دفتر در دانمارک که به ثبت رسیده است
 • اثبات تمکن مالی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • از تمام مدارک و اسناد باید کپی تهیه گردد

با تکمیل این مدارک شما باید تمام هماهنگی های لازم با وزارت خارجه و وزارت بازرگانی را انجام دهید و بر اساس طرح توجیهی اقتصادی دولت دانمارک را قانع نمایید تا با ثبت شرکت در دانمارک و فعالیت تجاری شما موافقت نمایند , بعد از موافقت باید یک وقت سفارت تنظیم نمایید و در تاریخی که مشخص میشود تمامی مدارک را با خود به یفارت دانمارک برده تا بررسی کنند .

مدت زمانی که به طول می انجامد تا سفارت مدارک شما را بررسی کند حدود ۵ ماه طول میکشد بعد از آن برای شما یک ویزای یک ساله موقت صادر میگردد , اگر شما همسر و فرزندی داشته باشید میتوانید همراه مدارک خود مدارک آنان را نیز به سفارت تحویل دهید فقط باید سند ازدواج را نیز با خود به سفارت ببرید .

بعد از تایید سفارت ویزای یک ساله موقت برای همسر و فرزندان زیر بیست سال شما هم صادر میگردد و میتوانید در مدت این یک سال فعالیت تجاری خود را شروع کنید اما باید به خاطر داشته باشید که در پایان سال باید گزارش مثبتی از عملکرد شرکت و فعالیت کسب و کار خود جهت تمدید ویزای دانمارک ارائه دهید .

باید دقت داشته باشید که ویزای موقت یک ساله به معنای دریافت ویزای دائم کشور دانمارک نمیباشد و شما باید تمام تلاش خود را در ظرف سه سال انجام دهید تا به شرط موفق بودن در کسب و کار و پرداخت به موقع مالیات برای شما کارت اقامت دائم صادر گردد .

استخدام نیروی کار در دانمارک

یکی از دغدغه های سرمایه گذاران خارجی استخدام نیروی کار میباشد , زیرا یکی از الزامات ثبت شرکت در دانمارک این است که افرادی را به استخدام در بیاورید و برای آنان کسب و کاری فراهم آورید و حقوق و مزایا برای آنان در نظر بگیرید , اما استخدام نیروی متخصص وتحصیل کرده در هر کشوری دشواری خاص خود را دارد .

نکته ای که باید در این مقاله خدمتتان ارائه دهیم باید بدانید که استخدام نیروی کار در کشوری همانند دانمارک کمی دشوار میباشد چرا که این کشور دارای نیروی کاری متخصص و تحصیل کرده میباشد و نرخ بیکاری در این کشور پایین است و همچنین نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت است دستمزد نیروی کار میباشد که کمی به نسبت اروپای جنوبی بالاتر میباشد چرا که میزان حقوق نیروی کار در شمال اروپا به نسبت دیگر نقاط اروپا بیشتر میباشد .

اما شما با یک پشتکار قوی و برنامه ریزی دقیق میتوانید به تمام این امور دسترسی داشته باشید و هیچ مشکلی بر سر راه خود بوجود نیاورید فقط کافی است قبل از هر اقدامی ابتدا اطلاعات خود را در زمینه ثبت شرکت در دانمارک بالا ببرید و در خصوص تمام جوانب برنامه ریزی انجام دهید .

توصیه کارشناسان ما به شما سرمایه گذارانی که قصد ایجاد کسب و کار از طریق ثبت شرکت در دانمارک را دارید این میباشد که قبل از اقدام برای ثبت شرکت در دانمارک ابتدا از طریق ویزای توریستی (سفر کوتاه مدت) به کشور دانمارک سفرکنید و در آنجا از نزدیک با اقتصاد و بازار کار این کشور و همچنین شرایط استخدام نیروی کار در شرکت های خارجی آشنا شوید , شما میتوانید در دانمارک چند سرمایه گذار خارجی که در این کشور شرکت ثبت کرده اند را بیابید و تمام شرایط را که او تجربه کرده است جویا شوید .

البته شما میتوانید برای کسب اطلاعات دقیق وبه روز در خصوص ثبت شرکت در دانمارک با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما در این مورد مشاوره شوید .

مزایای ثبت شرکت در دانمارک

 • بدون نیاز به شریک محلی میتوانید مالکیت صد در صد را کسب نمایید .
 • با ثبت شرکت در دانمارک میتوانید در بانک های این کشور افتتاح حساب شخصی و شرکتی انجام دهید .
 • دسترسی راحت به بازار های اروپایی
 • بعد از گذشت سه سال میتوانید اقامت را از طریق ثبت شرکت در دانمارک کسب نمایید .
 • همسر و فرزندان شما نیز میتوانند اقامت دائم را کسب کنند .
 • بعد از دریافت اقامت دائم میتوانید به راحتی به کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید .
 • بعد از گذشت ۵سال میتوانید برای اخذ پاسپورت دوم خود اقدام نمایید .
 • میتوانید از مزایایی همچون تحصیل رایگان در اتحادیه اروپا برخوردار شوید و همچنین فرزندان شما نیز میتوانند به راحتی به تحصیل ادامه دهند .
 • استفاده از امکانات رفاهی و خدمات درمانی درتمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • دیگر مشکلی به نام تحریم نخواهید داشت .
 • به راحتی میتوانید به کشورهایی که دوست دارید سفر کنید و دیگر مشکل ریجکت شدن نخواهید داشت .
 • کشور دانمارک کشوری است با ثبات سیاسی و اقتصادی
 • کشور دانمارک به عنوان یکی از امن ترین کشورها شناخته شده میباشد .
 • برای ثبت شرکت در دانمارک نیاز به مدرک زبان نخواهید داشت و میتوانید در حین کار زبان دانمارکی را برای برقراری ارتباط با مردم آموزش ببینید .

دانمارک یک کشوری است که محیط کسب و کار آزادی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است به طوری که سرمایه گذارن خارجی میتوانند به راحتی درآمد خود را به کشور خود بازگردانند .

دولت دانمارک برای سرمایه گذاران خارجی محیطی را فراهم کرده است تا سرمایه خارجی به کشور جذب کند , به همین خاطر میزان مالیات ۲۸درصدی برای درآمد شرکتی در نظر گرفته است که در مواردی این نرخ کاهش هم یافته است و میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید .

در خصوص تسهیلات بانکی باید به سرمایه گذارنی که قصد ثبت شرکت در دانمارک ر ا دارند عرض کنیم که دولت تا جایی که امکان داشته باشد در خصوص تسهیلات و کمک ها بین سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاران داخلی تبعیض نگذاشته است و با هر دو به یک روش رفتار میکند که این خود یک مزیت میباشد .

باید این را هم اضافه کنیم که در نقاطی از کشور دانمارک که کسب و کار کم میباشد , اگر سرمایه گذاران بخواهند در این منطق ثبت شرکت انجام دهند میتوانند از کمک های مالی دولت بهره مند گردند .

باید به طوری کلی خدمت شما عزیزان عرض کنیم که امور ثبت شرکت در دانمارک کمی دشوار و پیچیده میباشد و بهتر است که به وسیله افراد متخصص و کسانی که دانش این کار را دارند پیش روید , وکلای مجرب موسسه با سالها سابقه درخشان در امور اخذ ویزای تحصیلی , اخذ ویزای کاری , اخذ ویزای توریستی , اخذویزای سرمایه گذاری , خرید ملک , اخذ ویزای شینگن و ثبت شرکت در برترین کشورهای دنیا آماده خدمات رسانی به شما عزیزان و سرمایه گذاران محترم میباشد .

روزهای کار موسسه از شنبه تا پنجشنبه و ساعات کاری موسسه از ۹صبح الی 18عصر میباشد , شما میتوانید با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما در زمینه ثبت شرکت در دانمارک مشاوره شوید , کارشناسان ما صادقانه به سوالات شما پاسخ خواهند داد . همین امروز تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *