Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

لازم دانستیم در خصوص ثبت شرکت در ترکیه برای عزیزان متقاضی اقامت ترکیه مطالبی را تهیه و به اشتراک بگذاریم. در این مقاله قصد داریم موضوع ثبت شرکت در ترکیه را به چالش بکشانیم با ما همراه باشید.

 

ترکیه

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به کشور عزیزمان ایران , همواره افراد بسیاری را از روش های مختلف به خود جذب کرده استکه عمده ترین دلیل این موضوع نزدیکی به ایران و رفت و آمد راحت به کشور عزیزمان میباشد ,

سالانه افراد بسیاری از روش های گوناگون به این کشور مهاجرت میکنند که یکی از این روش ها ی مهاجرت خرید ملک در ترکیه میباشدکه اقامت دائم ترکیه را نیز به همراه خواهد داشتاما افرادی هم میباشند که میخواهند از طریق سرمایه گذاری در این کشور کسب و کاری را راه اندازی نمایند ,

این افراد با ثبت شرکت در ترکیه سرمایه خود را وارد این کشور میکنند و کار آفرینی را به وجود می آورند ,به همین خاطر ما در این مقاله توضیحی به صورت کلی در زمینه ثبت شرکت در ترکیهو شرایط لازم برای ثبت شرکت در ترکیه و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه و مزایای ثبت شرکت در ترکیه ارائه میدهیم .

برای انجام ثبت شرکت در ترکیه شما باید از اقتصاد این کشور و بازار کسب و کار این کشور اطلاعات کاملی بدست آوریدالبته اگر هدف شما واقعا سرمایه گذاری و بیزنس در این کشور بوده باشد ,چرا که افراد بسیاری تنها بخاطر اخذ اقامت ترکیه و.. اقدام به ثبت شرکت در ترکیه میکنند ,به همین خاطر اگر شما قصد بیزنس از طریق ثبت شرکت در ترکیه را دارید باید قوانین تجارت و کار را در این کشور مطالعه کنید *

 

 مهاجرت به ترکیه:

 1. مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
 2. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
 3. اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج
 4. راه های مهاجرت به ترکیه
 5. مهاجرت به ترکیه

اقامت ترکیه

همچنین میتوانید از وکلای موسسه ما با توجه به تجربه ای که در ثبت شرکت در ترکیه دارند اطلاعاتی کسب کردهو از راهنمایی های آنان بهره مند گردید ,همچنین شما میتوانید برای کس باطلاعا دقیق تر یک سفر کوتاه از طریق ویزای توریستی ترکیه به این کشور داشته باشیدتا از نزدیک با شرایط اقتصادی و بازار کار و هزینه های زندگی در اینکشور آشنا شویدو با توجه به اطلاعات بدست آورده بتوانید برنامه ریزی دقیق و کاملی در جهت پیشبرد اهداف خود داشته باشید.

 

اقتصاد ترکیه

اگر بخواهیم از اقتصاد کشور ترکیه برایتان بگوییمباید بدانید که این کشوردر سال ۱۹۹۰دچار بحران اقتصادی شدیدی شد , و مشکلات جدی گریبان اقتصاد ترکیه را گرفتاما اقتصاد این کشور در سال ۲۰۰۱میلادی دستخوش تغییرات جدی شد ,

به گونه ای که میتوان به جرات گفت اقتصاد این کشور را به یک باره دگرگون کرد .طبق تدابیری که دولت ترکیه سنجید در سال ۲۰۰۳میلادی طبق قوانینی که وضع گردید این امکان برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شدتا ثبت شرکت در ترکیه را انجام دهند و از سال بعد آن تا کنون خواهید دیدکه شرکت های خارجی ثبت شده در ترکیه روز به روز در حال افزایش میباشد .

پیشنهاد مطالعه »
اتریش

شاید برایتان سوال باشد که چرا سرمایه گذارن کشور ترکیه را برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ترکیه انتخاب میکنندو بی شک جواب آن این است که ترکیه در حال مذاکره با اتحادیه اروپا میباشدو این امید میرود که این کشور در آینده ای نه چندان دور به اتحادیه اروپا بپیوندد که این موضع برای سرمایه گذاران خارجی بسیار حائز اهمیت میباشد .

یکی دیگر از دلایل ثبت شرکت سرمایه داران

یکی دیگر از دلایلی که سبب شده است سرمایه گذاران ثبت شرکت در ترکیه را انجام دهندبه خاطر موقعیت مکانی این کشور میباشد چرا که ترکیه پلی است میان سه بازار پویای جهان , در واقع ترکیه پیوند دهنده اروپا , آسیا و خاورمیانه میباشد .

و این موضوع و موقعیت جغرافیایی که دارد سبب شده است تا از سال ۲۰۰۵میلادی این کشور رشد چشمگیری در اقتصاد داشته باشد ,یکی دیگر از موضوعاتی که سرمایه گذاران را برای ثبت شرکت در ترکیه جذب کرده است داشتن نیروی کار ماهر و میزان دستمزد پایین برای آنها میباشد .ثبت شرکت در ترکیه در کمترین زمان ممکن امکان پذیر میباشد و شما میتوانید با تکمیل بودن مدارک این مهم را در زمان کوتاهی بدس آورید .

انواع ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود :

 •  این نوع ساختار شرکتی مناسب برای شرکت های کوچک با کسب و کارهای کوچک طراحی شده است
 • و بی شک میتوان این ساختار شرکتی را به عنوان محبوب ترین نوع شرکت ها در سراسر دنیا و سرمایه گذاران خارجی دانست ,
 • شما میتوانید با حداقل ۵هزار لیر به عنوان سرمایه اولیه اقدام به ثبت شرکت در ترکیه با مسئولیت محدود کنید ,
 • شایان ذکر میباشد که نیمی از این مبلغ باید به صورت نقد و در ابتدای ثبت شرکت واریز شود
 • و مابقی را باید ظرف سه ماه بعد از ثبت شرکت در ترکیه واریز نمایید ,
 • این نوع ساختار به گونه ای است که هر سهامدار به نسبت سهامی که دارد دارای تعهد میباشد .

ثبت شرکت به صورت سهامی :

 • ثبت شرکت درترکیه به صورت سهامی مناسب شرکت های بزرگ با کسب و کارهای بزرگ میباشد
 • به طور مثال مناسب برای افرادی است که در صدد تاسیس کارخانه , فروشگاه های زنجیره ای میباشند ,
 • برای ثبت این شرکت ها حداقل سرمایه اولیه حدود ۵۰هزار لیر میباشد
 • که در ابتدای کار باید حدود ۲۵درصد آن پرداخت شود و مابقی در طی سه ماه پرداخت شود .

 

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

از آنجایی که ثبت شرکت در ترکیه دارای پیچیدگی هایی میباشد به  همین خاطر باید تمام مراحل ثبت شرکت در ترکیه را طبق اصول سپری نماییدچرا که کوچکترین نقصی در مراحل امکان دارد که شما را با شکست مواجه کندبه همین خاطر بهتر است که قبل از هر اقدام با وکلای مجرب که سالها در این زمینه فعالیت کرده اند مشورت کرده و از آنها در این امر یاری بخواهید تا هر چه سریعتر به هدف خود برسید .

پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار

در مرحله اول که باید به آن دقت کنید نام شرکت است ,این نام به عنوان معرفی فعالیت تجاری شما میباشد پس نامی متناسب با فعالیت تجاری خود انتخاب و رزرو نمایید .تهیه بیزنس پلان و یا طرح توجیهی اقتصادی که باید به تایید اداره بازرگانی رسیده باشدتوجه داشته باشید که این طرح به عنوان گزارش عملکرد شرکت میباشد ,

شما باید فعالیت تجاری خود را در این طرح معرفی کنید و اهداف  این شرکت را بیان نماییدهمچنین انتظاراتی که از این طرح میرود نیز باید قید شودبعد از گذراندن مراحل بالا شما نیاز به آدرس محلی به عنوان محل کار وو شرکت نیاز دارید ,

شما میتوانید هم به صورت حقیقی مکانی را اجاره و اجاره نامه را که به صورت محضری تنظیم گردیده است ارائه دهیدو هم میتوانید آدرس صوری را در اساسنامه ذکر نمایید .تهیه اساسنامه شرکت مهم میباشدو شما باید در آن نام شرکت , مدیرعامل , سهامداران , آدرس محل سکونت سهامداران ,آدرس شرکت , نوع فعالیت شرکت , تعداد نیروی کار , میزان سرمایه شرکت , ساعات کار , روزهای مرخصی و….را مشخص نمایید و در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسانید .

بعد از آن کد اقتصادی اخذ نمایید .چاپ روزنامه شرکت به صورت رسمیباید فرم مربوط به اداره مالیات را تکمیل و ارائه دهید .پلمپ دفاتر حسابداریافتتاح حساب بانکی در یکی از شعب بانک ها در ترکیه بعد از گذراندن مراحل بالا شما باید به سفارت ترکیه رفته و مدارک لازم را جهت دریافت اقامت  و ویزا ارائه دهید .

زمانی که مدارک را به سفارت تحویل میدهیدآنها با بررسی مدارک شما ودر صورت تایید , یک اقامت ۵ساله صادر میکنند باید به خاطر داشته باشیدکه این اقامت به معنای دریافت اقامت دائم ترکیه نمیباشد و شما تنها اجازه دارید که ۵سال در این کشور بمانید .

اما شما در صورتی که هیچ گونه تخلف مالی و مالیاتی نداشته باشیدمیتوانید بعد از گذشت سه سال اول برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید و از مزایای اقامت دائم ترکیه بهره مند شوید .

 

نکات مهم در خصوص ثبت شرکت در ترکیه

زمانی که بخواهید در ترکیه سرمایه گذاری را به صورت جدی ادامه دهیدو بیزنسی برای خود راه اندازی کنیدباید به صورت حقیقی محل کاری برای خود اجاره نماییدکه اجاره این محل کار از ۶۰۰لیر به بالا میباشد و این مبلغ با توجه به مکانی که میخواهید در آنجا شرکتی را اجاره کنید و اندازه شرکت متغیرمیباشد .

همانطور که میدانید در کشور ترکیه نرخ بیکاری بالا میباشد , ولی شرایطی برای نیروی کار ماهر فراهم آمده است تا بتوانند مهارت لازم را کسب کنند و با توجه به شرکت های خارجی و افزایش آنها این امکان وجود دارد تا نیروی کار به راحتی در دسترس باشد .

پیشنهاد مطالعه »
کشور ترکیه

ودر واقع شما میتوانید از نیروی کار ماهر با دستمزدی پایین برخوردار شوید .همانطور که میدانید در سالهای قبل شرایط برای سرمایه گذارنی که میخواستند ثبت شرکت در ترکیه را انجام دهندکمی دشوار بوده است اما با لغو تصویب دولت برای ثبت شرکت در ترکیه توسط سرمایه گذاران خارجی , شرایط راحتتری برای آنان فراهم آمده است .مالیات در هر کشوری جزو قوانین کار و شرکت ها به حساب می آیدو اکثر کشورها در سراسر دنیا برای شرکت های ثبت شده چه محلی و چه خارجی در کشورخودبا توجه به نوع فعالیت شرکت و اندازه شرکت مالیاتی را وضع نموده اند ,

این مالیات بر درآمد برای شرکت های خارجی در ترکیه ۲۰درصد میباشد .همانطور که میدانید دولت ترکیه یک سری مشوق هایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی و شرکت های خارجی در نظر گرفته استکه میتوان به معافیت از حقوق گمرکی و معافیت از مالیات ارزش افزوده اشاره نمود .

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

 • ترکیه یک کشور اروپایی میباشد و هزینه های زندگی در این کشور بهنسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین میباشد .
 • با ثبت شرکت در ترکیه مالیات کمتری به نسبت درآمد پرداخت خواهید کرد .
 • میتوانید به راحتی به خرید و فروش ملک و مستغلات بپردازید .
 • شما میتوانید اقامت دائم این کشور را از طریق ثبت شرکت در ترکیه بدست آورید .
 • به راحتی میتوانید بدون اخذ ویزا به کشورهای اروپایی سفر کنید .
 • شما میتوانیدمجوزهایی را از سازمان ها و نهادها دریافت نمایید .
 • به راحتی میتوانید از وام های بانکی و کمک های مالی برخوردار شوید .
 • قانون ترکیه به گونه ای است که از تمام شرکت های خارجی در این کشور حمایت میکند .
 • افراد خارجی میتوانند با مشارکت با افراد مقیم ترکیه ثبت شرکت درترکیه را انجام دهند .
 • هزینه های پایین برای ثبت شرکت در ترکیه
 • میزان پایین دستمزد نیروی کار در این کشور
 • از مشکلاتی مانند تحریم برای همیشه راحت خواهید شد و میتوانید با خیال آسوده به فعالیت تجاری خود بپردازید .
 • امکان استفاده از خدمات رفاهی و درمانی در این کشور
 • به راحتی میتوانید به کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا با دریافت راحت ویزا سفر کنید .

 

مقالات مرتبط با کار در ترکیه:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره