بلژیک, ثبت شرکت

ثبت شرکت در بلژیک چه مزایایی دارد؟

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

همانطور که میدانید کشورهای اروپایی به عنوان بهترین مقصد برای مهاجرانی میباشد که قصد اخذ اقامت این کشورها را در سر دارند , یکی از این کشورهای اروپایی و زیبا بلژیک میباشد که سالانه افرادی بسیاری از روش های مختلف وارد این کشور میشوند روش هایی مانند خرید ملک در بلژیک که منجر به اخذ اقامت بلژیک میشود , اما برخی دیگر نیز میخواهند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک کسب و کاری را در این کشور را ه اندازی کنند , این سرمایه گذاران باید بدانند که ثبت شرکت در بلژیک امری دشوار و پیچیده میباشد و باید تمام مراحل را بدانند و مدارک لازم  را تکمیل کرده و برای دریافت اجازه فعالیت تجاری از طریق ثبت شرکت در بلژیک ارائه دهند , به همین خاطر ما در این مقاله اطلاعاتی به صورت کلی در اختیار دوستداران ثبت شرکت در بلژیک قرار خواهیم داد تا با شرایط آن آشنا شوند .

 

قوانین ثبت شرکت در بلژیک

 

سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت در بلژیک را دارند حتما میدانند که برای انجام فعالیت تجاری و ایجاد کسب و کار باید قوانین مربوط به کار و قوانین تجارت این کشور را به صورت کامل بدست آورده باشند تا بتوانند طبق مقررات این کشور ثب شرکت در بلژیک را به صورت موفق انجام دهند .

امر ثبت شرکت ها در سراسر دنیا کمی پیچیده میباشد و تنها از عهده افرادی که در این امر تخصص و مهارت دارند برخواهد آمد به همین خاطر ما به شما عزیزان که قصد ثبت شرکت در بلژیک را دارید توصیه میکنیم قبل از هر اقدامی بهتر است که از شرایط خود و نوع فعالیت و کاری که قرار است در این کشور راه اندازی کنید برای وکلای مجرب موسسه ما و یا موسسات مهاجرتی معتبر دیگر بازگو کنید , تا آنها با دانش و تجربه ای که در این راستا دارند بتوانند شما را در این امر یاری رسانند .

بهتر است بدانید که برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در بلژیک باید ابتدا اطلاعات کاملی از اقتصاد این کشور ا به صورت کامل بدانید و اگر میتوانید و شرایط سفر را دارید , از طریق ویزای توریستی بلژیک یک سفر کوتاه مدت به این کشور زیبا داشته باشد تا از نزدیک شرایط اقتصادی و بازار کار و نیروی کا را بسنجید , بی شک این سفر به شما کمک شایانی در زمینه ثبت شرکت در بلژیک خواهد کرد چرا که میتوانید براساس اطلاعات بدست آمده یک برنامه ریزی دقیق برای موفقیت خود انجام دهید .

 

اقتصاد کشور بلژیک

 

اقتصاد کشور بلژیک بر پایه بخش های خصوصی اداره میشود , این کشور در منطقه ای قرار گرفته است که صنعتی میباشد , و جالب است بدانید که تولید ناخالص داخلی این کشور در چند سال اخیر بالغ بر ۵ میلیارد دلار بوده است .

نرخ بیکاری در این کشور پایین میباشد و درصد بالایی از نیروی کار در این کشور در بخش خدمات مشغول به کار میباشند , این کشور صادراتی همچون ماشین آلات , تجهیزات , آهن و الماس را به کشورهایی همچون آمریکا , ایتالیا ,فرانسه و آلمان انجام میدهد .

این کشور با موقعیت جغرافیای مناسبی که دارد , سرمایه گذاران خارجی بسیاری را ترغیب به ثبت شرکت در بلژیک کرده است از این رو دولت نیز تمام تلاش خود را جهت جذب سرمایه های خارجی انجام داد است و امکانات ویژه ای را برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است .

در کشور بلژیک شما برای راه اندازی و ثبت یک شرکت باید ابتدا نوع ساختار مناسب با فعالیت تجاری و اندازه شرکت خود انتخاب نمایید و بر اساس آن شرکت خود را ارتقا دهید که ما در ذیل به رایج ترین نوع شرکت های ثبت شده در بلژیک پرداخته ایم .

 

انواع ثبت شرکت در بلژیک

 

 • ثبت شرکت در بلژیک محدود به سهام: برای ثبت این نوع شرکت از نوع محدود به سهام در بلژیک شما باید حداقل سرمایه ۶۲هزار یورو داشته باشید که باید به صورت کامل در همان بدو تاسیس شرکت پرداخت نمایید , باید توجه داشته باشید که ثبت باید در دفاتر رسمی انجام پذیرد و برای انجام این عمل برنامه مقدماتی دو ساله نیاز میباشد , همچنین باید اساسنامه شرکت در روزنامه  های رسمی این کشور منتشر گردد , برای تاسس این گونه شرکتها حداقل دو سهامدار نیاز میباشد و همچنین باید سه مدیر انتخاب شوند که در این نوع شرکت ها باید طبق قوانین کار در بلژیک حساب های شرکت به صورت سالانه حسابرسی شوند .
 • ثبت شرکت در بلژیک بامسئولیت محدود: این نوع شرکت ها که مناسب کسب و کارهای کوچک مناسب میباشد نیاز به حداقل سرمایه ۱۹هزار یورویی دارد که نیازی به پرداخت کامل آن در ابتدای کار نیست اما باید مبلغ ۶۰۰۰یورو آن مبلغ در ابتدا پرداخت گردد و مابقی را بعدا در حساب شرکت واریز کنند . این شرکت ها با حداقل یک سهامدار نیز تاسیس میشود , و تنها با یک مدیر میتوانید کارهای ثبت شرکت را انجام دهید , تنها نکته ای که باید د ر این زمینه خدمت شما ارائه دهیم این است که هر سهامدار به میزان دارایی که وارد شرکت میکند دارای تعهد میباشد .
 • ثبت شرکت در بلژیک با تاسیس شعبه : افرادی می باشند که در کشورخود ویا کشورهای دیگر شرکتی را به ثبت رسانده اند و میخواهند فعالیت تجاری خود را نیز در کشوربلژیک هم ادامه دهند این افراد میتوانند با تاسیس شعبه در بلژیک به این هدف دست یابند , اما باید طبق قوانین کار و اداره مهاجرت بلژیک این عمل صورت پذیرد و طبق قوانین شرکت شعبه تنها به عنوان یک واسطه با شرکت های خارجی و شرکت مادر عمل خواهد نمود و هیچ گونه مسئولیتی در قبال کارها نخواهد داشت .

 

مراحل ثبت شرکت در بلژیک

 

 1. در اولین مرحله باید برای شرکت نامی مناسب با فعالیت تجاری خود انتخاب نمایید , این نام به هیچ عنوان نیابد قبلا ثبت شده باشد به گونه ای باید این نام منحصر به فعالیت شرکت شما بوده باشد .
 2. تهیه بیزنس پلان در مرحله بعدی قرار گرفته است به این صورت که باید شما در این طرح توجیهی اقتصادی گزارشی از برنامه کاری شرکت ارائه دهید و این گزارش باید به تایید اداره بازرگانی و دولت بلژیک برسد , در این طرح شما باید فعالیت تجاری شرکت را معرفی کنید و اهداف فعالیت شرکت را باید ذکر کنید همچنین باید انتظاراتی که از این طرح در سالهای آینده میرود را نیز قید نمایید .
 3. بعد از این مرحله باید اساسنامه شرکت را در دفاتر رسمی به ثبت برسانید در اساسنامه شرکت باید نام شرکت میزان سرمایه , تعداد سهامداران , تیم مدیریت , آدرس دقیق محل کار , شماره تلفن و فکس شرکت , مشخصات کامل سهامداران , ساعات کاری , میزان مرخصی و… قید شود .
 4. شما باید از اداره مالیات بلژیک کد شناسایی دریافت نمایید که برای این کار شما باید ثبت نام کنید , در واقع با این عمل به شما کد هویتی داده خواهد شد که اگر این کد را نداشته باشید نمیتوانید فعالیت خود را از طریق ثبت شرکت در بلژیک آغاز نمایید .
 5. بعد از انجام کلیه مراحل بالا و با مجوز کار در این کشور از سفارت وقتی را اخذ نمایید تا برای دریافت ویزا مدارک خود را ارائه  دهید .

بعد از بررسی مدارک شما سفارت به شما و همراهانتان (همسر و فرزندان زیر ۱۸سال ) یک ویزای اقامت ۱ساله صادر میکند , شما باید توجه داشته باشید که این ویزا به معنای دریافت اقامت دائم نمیباشد بلکه شما باید مدت این ویزا را تمدید نمایید و تمدید این ویزا منوط به گزارش مثبتی از عملکرد شرکت میباشد .

بعد از گذشت سه سال شما میتوانید در صورت پرداخت به موقع مالیات ها و عدم تخلف مالی و عدم جرمی برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید , و بعد از گذشت ۵ سال میتوانید برای دریافت پاسپورت دوم خود نیز اقدامات لازمم را به عمل آورید .

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در بلژیک

 

 • گذرنامه معتبر متقاضی (در صورت منقضی شدن باید گذرنامه جدید را همراه با گذرنامه منقضی شده ارائه دهید)
 • گذرنامه تمامی سهامداران
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند مالکیت
 • پیرینت حساب
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی
 • تکمیل فرم
 • بیزنس پلان

در خصوص استخدام نیروی کار در بلژیک باید بدانید که این کشور دارای نیروی کار ماهر میباشد اما هزینه های این کارگران بسیار بالا میباشد , این کشور دارای یک بخش استخدامی میباشد که شامل کارکنان دبیرخانه ای و دفتری نیز میباشد .

در خصوص محیط نظارتی در اینکشور باید عرض کنیم که این کشور دارای آزادی میباشد و سرمایه گذاران بدون هیچ محدودیتی میتوانند سرمایه خود را وارد این کشور کنند , و سرمایه گذاران خارجی این اجازه را دارند که بدون هیچ محدودیتی ثبت شرکت در بلژیک را انجام دهند .

در خصوص مشوق های مالی دولت بلژیک به سرمایه گذاران خارجی باید عرض کنیم که این دولت با تدابیری که اندیشیده است مشوق های بسیاری را برای سرمایه گذاران خارجی و جذب سرمایه خارجی فراهمم آورده است اما این مشوق ها با توجه به مکان متغیر میباشند در واقع هر شهر این کشور دارای شرایط ویژه ای برای سرمایه گذاران خارجی میباشد .

 

مزایای ثبت شرکت در بلژیک

 

 • مهمترین مزایای ثبت شرکت در بلژیکمالکیت صد در صد میباشد که نیازی به شریک محلی نمیباشد .
 • شما با ثبت شرکت در بلژیک به راحتی میتوانید به بازارهای اروپا دسترسی داشته باشید .
 • مالیات ده درصدی بر درآمد شرکت به عنوان یکی از جذاب ترین موضوعاتی باشد که سرمایه گذران خارجی را جذب این کشور نموده است .
 • براحتی میتوانید در این کشور حساب شخصی و یا شرکتی افتتاح نمایید .
 • در کمترین زمان این امر انجام میپذیرد .
 • بعد از گذشت سه سال و با پرداخت مالیات میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید .
 • بعد از ۵سال میتوانید برای دریافت پاسپورت دوم اقدام کنید .
 • به راحتی و بدون دریافت ویزا میتوانید به کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید .
 • از خدمات رفاهی و درمانی در سراسر اتحادیه اروپا بهره مند میشوید .
 • به آسانی میتوانید برای تمام نقاط دنیا ویزا اخذ نمایید .
 • مشکلی به نام تحریم برای همیشه خط خواهد خورد .
 • میتوانید از کارت های اعتبار ی و بانکی برخوردار شوید .
 • اجازه اقامت شینگن به شما و خانواده شما داده خواهد شد .
 • به راحتی میتوانید در اتحادیه اروپا به تجارت بپردازید .
 • شما دارای یک برند اروپایی خواهید شد .
 • با ثبت شرکت در بلژیک خواهید دید که هزینه های اداره شرکت در این کشور بسیار پایین میباشد .

 

همانطور که قبل هم خدمتتان عرض نمودیم ثبت شرکت در بلژیک دشواری ها و پیچیدگی هایی دارد که تنها با تجربه و دانش افراد متخصص قابل انجام میباشد از این رو شما میتوانید برای مشاوره گرفتن از طریق شماره های موسسه با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

موسسه ما با سالها تجربه درخشان در برترین کشورهای اروپایی  آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد , ما به صورت تضمینی امور شما را انجام خواهیم داد و خواهید دید که صادقانه در صورت موفق نشدن در پرونده به شما خواهیم گفت که برنامه خود را با توجه به شرایط تغییر دهید تا بتوانید موفقیت حاصل از آن را تجربه نمایید .

خدمات موسسه که در بیش از ۲۰کشور برتر دنیا ارائه میشود شامل اخذ ویزای کاری , وقت سفارت , اخذ پذیرش از برترین دانشگاه ها , اخذ ویزای تحصیلی , اخذ ویزای توریستی , اخذ ویزای شینگن , اخذ ویزای سرمایه گذاری و خرید و ملک و ثبت شرکت میباشد .

شما در صورت هرگونه سوال و ابهامی میتوانید با شماره های موسسه در روزهای شنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۹ الی 18تماس حاصل کرده و کارشناسان بخش مربوطه مشاوره شوید .

ما صادقانه به پرسش های شما پاسخ خواهیم داد و مناسب ترین را ه را با توجه به شرایط شما برایتان پیشنهاد خواهیم کرد افتخار ما موفقیت شما میباشد پس کافی است به ما اطمینان کنید تا ما هم به صورت تضمینی تمامی امور شما را با سربلندی به پایان برسانیم برای مشاوره رایگان همین امروز با ما تماس بگیرید .

همچنین می توانید برای اطلاعات در خصوص مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی و ارتباط با وکیل مهاجرتی با ما تماس بگیرید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *