مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ثبت شرکت در برزیل

فهرست مقاله
ثبت شرکت در برزیل
ثبت شرکت در برزیل

ثبت شرکت در برزیل

کشور برزیل جزء بیست کشور برتر دنیا در عرصه اقتصاد میباشد به همین خاطر تعداد متقاضیان بسیاری را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل شاهد هستیم , ثبت شرکت در برزیل , کشوری که به عنوان صنعتی ترین کشور دنیا محسوب میشود یک هدف بسیار مهم برای سرمایه گذاران میباشد . ما در این مقاله به چگونگی ثبت شرکت در برزیل و همچنین شرایط لازم برای ثبت شرکت در برزیل خواهیم پرداخت و دوستداران ثبت شرکت در برزیل میتوانند با مطالعه این مقاله به تمامی سوالات خود رسیده و تصمیمی هدفمند در راستای ثبت شرکت در برزیل داشته باشند .

کشور برزیل با تصمیم گیری ها و شرایطی که فراهم کرده است نشان میدهد که علاقمند به حضور سرمایه گذاران خارجی در این کشور است و تمام امکانات لازم را جهت جذب سرمایه گذاران خارجی انجام داده است نگرش مثبت دولت برزیل به سرمایه گذاران خارجی مشهود است و این اجازه را به آن ها داده اند تا با رعایت کردن اصول و قوانین فعالیت تجاری خود را در این کشور انجام دهند.

افرادی که قصد ثبت شرکت در برزیل را دارند به طور حتم قبل از هر اقدامی شرایط کشور برزیل و اقتصاد این کشور را رصد کرده اند و از تمامی قوانین حاکم بر بازار کار این کشور مطلع شده و سپس با برنامه ریزی دقیق و اصولی قدم برای انجام ثبت شرکت در برزیل برداشته اند .

تسهیلات

همانطور که میدانید در اکثر کشورهای دنیا , تمام تسهیلات و وام های بانکی برای افراد تبعه همان کشور میباشد و کمتر کشوری است که برای مهاجران خارجی خود تسهیلاتی در نظر گرفته باشد اما کشور برزیل این امکان را برای سرمایه گذاران خود در نظر گرفته است و کمک هزینه هایی برای سرمایه گذاران خارجی مقرر کرده است .

اما این امکان زمانی رخ خواهد داد که یک شرکت در برزیل ثبت کنیم که یک تبعه برزیلی جزء سهامداران این شرکت بوده باشد . که به واسطه آن بتوانیم از کمک هزینه ای دولت در بدو شروع فعالیت شرکت بهره مند شویم .

در ضمن خاطر نشان کنیم که افرادی که قصد ثبت شرکت در برزیل و سرمایه گذاری را دارند باید دولت برزیل را مطمئن سازند که فعالیت تجاری آنها برای دولت برزیل سود آور خواهد بود .

ثبت شرکت در برزیل به صورت های مختلف قابل اجرا میباشد اما راحتترین روش و سریعترین راه از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود میباشد .

این نوع ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید از یک یا چند سهامدار تبعه ی برزیل استفاده شود به طوری که در بازدهی به مقدار آورده که دارند سهم خواهند برد .

برای ثبت شرکت در برزیل با مسئولیت محدود میزان سرمایه اولیه حداقل ۵۰۰۰۰دلار خواهد بود که به عنوان سرمایه شرکت به حساب می آید .

زمانی که شما قصد ثبت شرکت در برزیل را داشتید باید به وسیله فردی امین و مورد اعتمادتان که تخصص و سابقه ای درخشان در زمینه مهاجرت و انجام امور ثبت شرکت در برزیل را دارد , تمامی مراحل را طی نمایید .

اقامت دائم

زمانی که تمامی مراحل را سنجیدید و تمام جوانب را در نظر گرفتید کار را به وکیل متخصص سپرده و منتظر صادر شدن ویزای خود بمانید .

زمانی که مجوزات لازم را از اداره مهاجرت برزیل دریافت کردید و شرکت را ثبت کردید باید با در دست داشتن مدارک خود به سفارت برزیل رفته و برای ویزا درخواست دهید .

زمانی که تمام مدارک شما بررسی و تایید شد برایتان یک ویزای یک ساله صادر خواهد شد که این مدت را میتوانید ۵سال تمدید نمایید و بعد از این ۵ سال فرد میتواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند.

البته شایان ذکر میباشد که باید برای گرفتن اقامت دائم , دولت برزیل را قانع کنید که در این۵ سال شرکت برای دولت برزیل سود داشته است و به صورت دائم در حال فعالیت بوده است و فعالیت شرکت صوری نبوده است .

شما میتوانید بعد از این ۵ سال برای همراهان خود نیز درخواست اقامت دائم نمایید (که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۷سال میباشد ) .

زمانی که اقامت دائم برزیل را دریافت کردید باید وجوه خود را به مدت حداقل سی روز در بانک و در حساب نگه دارید و هیچ برداشتی نداشته باشید بعد از آن میتوانید مانند افراد برزیلی از کمک هزینه های بانکی , وام های بانکی و همچنین سود وجوه در بانک بهرمند شوید .

شایان ذکر میباشد که شما با یک سهامدار هم نیز قادر به ثبت شرکت در برزیل خواهید بود و میتوانید از این طریق به اقامت دائم برزیل دست یابید .

نکته دیگری که باید خاطر نشان کنیم این است که زمانی که شما ثبت شرکت در برزیل را انجام دادید از زمان شروع فعالیت تجاری خود بایستی مبلغ حداکثر۶۰۰۰دلار به عنوان مالیات که بصورت سالانه نیز میباشد , پرداخت نمایید و اگر شما مالیات ها را به موقع پرداخت نکنید متاسفانه نمیتوانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید .

زمانی که شما ثبت شرکت در برزیل را انجام دادید میتوانید برای خرید و یا اجاره ملک در این کشور اقدام نمایید و بعد از ۵سال که اقامت را دریافت کردید میتوانید برای تابعیت این کشور اقدام کنید و بعد از موفق شدن در آزمون زبان و تاریخ این کشور و اخذ تابعیت میتوانید برای پاسپورت برزیل نیز اقدام کنید .

یک نکته بسیار مهم که برای کار و زندگی در برزیل برایتان مهم است این است که شما باید زبان پرتغالی را به خوبی فرا بگیرید و باید بدانید که دانستن زبان پرتغالی از زبان انگلیسی موثر تر خواهد بود .

گرچه زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی مردم این کشور میباشد اما زبان تکلم آنان پرتغالی میباشد و اگر شما میخواهید که در فعالیت تجاری خود فردی موفق در کشور برزیل باشید باید زبان پرتغالی را فرا بگیرید .

 

نکاتی که باید برای اخذ ویزای برزیل بدانید

در ابتدا باید بدانید که از تمامی مدارکتان باید یک سری کپی داشته باشید زیرا زمانی که مدارک بررسی میشود اصل مدارک به شما باز خواهد گشت و کپی مدارک در پرونده شما بایگانی خواهد شد .

مدارک شما قطعا به زبان فارسی میباشد پس باید تمامی مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کرده باشید و مهر دادگستری داشته و به تایید وزارت خارجه رسیده باشد .

همراه داشتن شناسنامه و گذرنامه متقاضی جزء اصلی ترین مدارک میباشد وباید حتما گذرنامه شما تاریخ منقضی اش مربوط به شش ماه بیشتر از تاریخ پایان ویزای درخواستی برزیل باشد .

حتما به خاطر داشته باشید که از صفحات یک تا پنج گذرنامه تان و همچنین صفحاتی که مهر رویداد خورده است یک کپی تهیه نمایید .

باید حتما سه قطعه عکس رنگی خود را که با پشت زمینه سفید و تمام رخ گرفته شده باشد به همراه داشته باشید شایان ذکر است که  این عکس ها کمتر از ۶ماه پیش از اقدام گرفته شده باشد به طوری که با ظاهر فعلی متقاضی همخوانی داشته باشد .

برای همراهان خود که نام آنها در گذرنامه درخواست روادید برده شده است هم باید دوقطعه عکس رنگی با همان شرایطی که گفته شد تهیه وبه سفارت تحویل دهید .

باید تمامی آدرس محل کار خود و محل زندگی خود را به صورت دقیق نوشته و به سفارت تحویل دهید .

اگر شما در حال حاضر مشغول به کار میباشید باید تمام مدار ک دال بر آن را تهیه و به سفارت تحویل دهید این مدارک شامل : پروانه کسب , گواهی اشتغال , میزا ن حقوق ماهانه و…

و اگر فرد بازنشسته از کار میباشد باید تمامی مدارک دال بر بازنشتگی اش را نیز ارائه دهد .

اگر شما مشغول به تحصیل میباشید باید تمامی مدارکی که نشان دهد شما در ایران مشغول به تحصیل در رشته مورد نظر میباشید را به همراه داشته باشید . مانند کارت دانشجویی که معتبر است و یا گواهی اشتغال به تحصیل

حتما به خاطر داشته باشید که باید یک پرینت 3 ماهه حساب بانکی خود را تهیه کرده باشید که به وسیله بانک مهر و امضا شده باشد . این برای اثبات توانایی مالی شما میباشد که توان پرداخت هزینه های زندگی در برزیل را خواهید داشت یا خیر.

باید مدارکی تهیه کنید که نشان دهد شما در برزیل در کجا اسکان خواهید یافت و همچنین آدرس دقیق شرکت ثبت شده باید حتما ذکر شود .

زمانی که تمامی مدارک شما تکمیل بوده باشد و نقصی در آن وجود نداشته باشد اصولا مدت زمانی که برای بررسی مدارک شما زمان خواهد برد بین یک یا دو هفته نیز میباشد و بعد از این مدت به شما اعلام میشود که با درواست شما موافقت کرده اند یا خیر .

زمانیکه تمامی مدارک بررسی شد و تایید نهایی توسط افسر ویزا داده شد ویزای رزیل برای شما صادر خواهد شد و شما میتوانید برای رسیدن به اهداف خود قدم اول را محکم بردارید .

اساسنامه شرکت

لازم به ذکر میباشد که بگوییم بعد از ثبت شرکت باید تمامی موارد در اساسنامه شرکت ثبت شود مواردی اعم از : نام شرکت و نوع فعالیت شرکت تجاری و همچنین تعداد سهامداران و میزان سرمایه ای که افراد در بدو ثبت شرکت پرداخت کرده اند و همچنین نام و آدرس تمامی سهامداران باید در اساسنامه شرکت ذکر شود و نام مدیر شرکت و مسئولیت وی و میزان سرمایه ای برای شرکت گذاشته است هم نیز باید در اساسنامه برده شود . آدرس دقیق شرکت به همراه شماره تلفن های سهامداران هم جزء مواردی میباشد که در اساسنامه مقرر میشود.

 مزایای ثبت شرکت در برزیل

  • ایجاد شدن کسب و کار آنلاین در این کشورکه به صنعتی سود آور تبدیل شده است
  • خدمات و محصولات شرکت های خارجی با توجه به رشد تولید ناخالص داخلی و افزایش درآمد خانواده ها دارای متقاضیان بسیاری میشود .
  • بخش گردشگری برای سرمایه گذاران خارجی موقعیت های مناسبی فراهم کرده است .
  • دومین کشور از نظر صنعتی بودن میباشد و  دارای منابع طبیعی بسیاری مانند نفت خام است که برای سرمایه گذاران موقعیت های مناسب شغلی فراهم خواهد کرد .
  • کشو برزیل یکی از بزرگترین برنامه های انرژی تجدید پذیر در جهان است
  • مهمترین مزایای ثبت شرکت در برزیل این میباشد که مالیات های منقصی برای سود سهام برای فرد و یا شرکت وجود نخواهد داشت .
  • این کشور توسعه یافته دارای ۴منطقه تجارت آزاد میباشد که برای سرمایه گذاران خارجی حائز اهمیت میباشد.

سرمایه گذاران بعد از ثبت شرکت در برزیل باید نکاتی را رعایت فرمایند تا مراحل طبق قوانین و مقررات کور برزیل انجام شود .

طبق قوانین دولت برزیل هر فردی که بخواهد در این کشور شرکت ثبت کند باید شرکت ثبت شده متشکل از یک مدیر و دو سهامدار از هر ملیت باشد و باید بدانید که طبق قوانین دولت برزیل حداقل سرمایه ای برای  ثبت شرکت در برزیل وجود ندارد .

طبق مقررات وزارت کار و شرکت ها در برزیل هر شرکتی موظف میباشد که تمام گزارات سالانه خود را داشته باشد این گزارشات شامل اسم و آدرس مدیران و همچنین میزان سهام سهامداران و جزئیات آن ها را شامل میشود .

یک شرکت خصوصی برزیلی باید حتما یک آدرس ثبت شده محلی داشته باشد و یک شرکت خارجی  باید حتما یک نماینده برزیلی به عنوان حامی مالی انتخاب نماید این نماینده هم میتواند فردی برزیلی تبار بوده باشد و هم میتواند فردی باشد که اقامت دائم برزیل را اخذ نموده باشد .

ثبت شرکت در برزیل شاید به نوشتار راحت بوده باشد اما از پیچیدگی ها و دشواری هایی نیز برخوردار است که تنها افرادی میتوانند با موفقیت این مسیر را طی نمایند که تجربه کافی در ثبت شرکت در برزیل را داشته و در این زمینه تخصص داشته باشند.

موسسه حقوقی ما با سالها تجربه درخشان آماده خدمات رسانی به شما عزیزانی میباشد که قصد مهاجرت به خارج از کشور از طریق ویزای تحصیلی برزیل , ویزای کاری برزیل , خرید ملک در برزیل , سرمایه گذاری در برزیل و ثبت شرکت در برزیل  را دارید و میخواهید از طریق تجربه و دانش وکلای ما بهترین مسیر در رسیدن به اهداف خود را پیدا کنید .

مشاورین صبور و شکیبای ما همه روزه از ساعات۹ الی 18 آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در خصوص امور مهاجرتی شما به خارج از کشور و برترین کشورهای دنیا می باشند  اعتماد از شما , تضمین و عمل از ما .

برای مشاوره با وکیل مهاجرت و همچنین اطلاعات بیشتر  با ما تماس بگیرید.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!