رد کردن لینک ها

چرا کشور آلمان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم ؟

ثبت شرکت در آلمان

شرایط ثبت شرکت در آلمان ۲۰۱۸ و اخذ اقامت کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری چگونه میباشد؟ به راستی راز شگفت انگیز ثبت شرکت در آلمان 2018 چیست؟ داشتن اطلاعات مناسب در خصوص قوانین ثبت شرکت در آلمان و اینکه راه های مهاجرت به آلمان چه راه هایی است ، برای متقاضیان مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت آلمان بسیار اهمیت دارد.

بطور کلی ثبت شرکت در اروپا دارای قوانین خاصی میباشد که در این مقاله قصد داریم در خصــوص ثبت شرکت در آلمان مطالبی را برایتان به اشتراک بگذاریم .

امیدواریم مطالب فوق برای متقاضیان سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت در آلمان مثمر ثمر باشد.

نکته اصـــلی ایـــن مقــاله 

طبق قانون فدرال دولت کشور آلمان هر فردی اعم از خارجی و تابع که حتی در آلمان سکونت ندارد ، به منظور پیشرفت صنعت کشور آلمان میتواند در این کشور کسب و کار خود را راه اندازی نماید.

میزان سرمایه گذاری و حداقل و حداکثری تعیین نشده است.

و همچنین شروط و اینکه چه درصدی از سهام برای افراد حقیقی و حقوقی میباشد تعیین نشده است و محدودیتی ندارد.

نتیجه گیری : کشور آلمان بهترین مکان برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ( راه اندازی کسب و کار ) میباشد. 

هدف از انتشــار ایـــن مقالــه 

ما در این مقاله توضیحی مختصر در خصوص ثبت شرکت در کشور آلمان برایتان تهیه کرده ایم *

تا با شرایط ثبت شرکت در آلمان , قوانین سرمایه گذاری و  ثبت شرکت در کشور آلمان , مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور آلمان و اخذ نمودن اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت آشنا شده و تصمیمی هدفمند برای آینده خود داشته باشید .

و برای کسانیکه میخواهند از طریق ثبت شرکت درآلمان فعالیت تجاری خود را رونق داده و پیشرفت های چشمگیری در کشور آلمان شاهد باشند .

 اما اگر شما خواستار کسب اطلاعات جامع تر و جزئیات بیشتر هستید میتوانید با تماس با سازمان مهاجرتی آوات , از مشاورین ارشد ما تمامی سوالات خود را در باب ثبت شـــرکت درآلمان جویا شوید و در صورت تمایل میتوانید به صورت حضوری با مشاورین بین المللی آوات ملاقات داشته باشید.

ثبت شرکت در آلمان

آلمان کشوری است که به دلیل موقعیت اقتصادی که دارد افراد بسیاری تمایل به مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را دارند*

روشهای متعددی برای دریافت اقامت آلمان وجود دارد مانند ویزای تحصیلی آلمان , ویزای کاری آلمان , ویزای سرمایه گذاری آلمان , خرید ملک در آلمان,

اما در این میان سرمایه گذارانی هستند که هدفشان تنها فعالیت تجاری از طریق به ثبت رساندن شرکت در کشور آلمان نیست 

افرادی که میخواهند سرمایه گذاری بی دغدغه ای را در یک کشور خارجی و دارای رتبه داشته باشند میتوانند سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اروپایی آلمان را انتخاب نمایند /

سرمایه گذاران در ابتدا باید از ساختارهای شرکت ها مطلع شده و یکی از آنها را انتخاب نمایند , روش های ثبت شرکت در آلمان متعدد میباشد

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت

چرا ثبت شرکت در آلمان !!؟؟؟

چرا کشور آلمان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم !!!! ؟؟؟؟؟

زیرا آلمان کشوری است که هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی و نوع فعالیت تجاریشان قرار نداده است

به همین منظور است که این کشور دارای محبوبیتی خاص در بین کشورهای جهان سوم میباشد.

محبوب ترین روش های ثبت شرکت در کشور آلمان

در شرکت های سهامی سهامداران دارای تعهدات نیستند بلکه خود شرکت دارنده حقوق و تعهدات میباشد به این صورت که شرکت خود به تنهایی به عنوان شخص حقوقی شناخته میشود و متعهد میباشد که مالیات ها را پرداخت نماید .

در شرکت های سهامی مسئولیت به نسبت سرمایه سهام و دارایی کسب و کار محدود خواهد شد و در این نوع شرکت ها سرمایه اولیه مشخص شده میباشد و برای تاسیس شرکت باید حداقل سرمایه وجود داشته باشد . همچنین حسابرسی در این نوع شرکت ها بسیار گسترده خواهد بود .

تعداد سهامداران در بدو تاسیس از دو نفر شروع میشود و تعداد سهامداران نامحدود است و میزان سمایه سهامداران ۲۵۰۰۰یورو میباشد که میتواند این سرمایه هم به صورت نقدی ارائه شود و هم به صورت غیر نقدی (مانند املاک و ثبت اختراع).

باید در اساسنامه تمامی نکات ذکر شده و میزان سرمایه شرکت و میزان سود سهام سهامداران و هم تعداد سهامداران به همراه آدرس و مشخصات سهامداران ذکر شود و به تایید محضر خانه رسیده باشد .

این نوع ثبت شرکت ها در آلمان بسیار محبوب میباشد و بهترین گزینه برای سرمایه گذاران خارجی میباشد زیرا با نقدینگی بالا در آینده مواجه خواهند شد .

شعبه و نمایندگی ( ثبت شرکت در آلمان )

در برخی موارد نیز برخی سرمایه گذاران در کشور ایران دارای شرکت با فعالیت تجاری مشخص میباشند این سرمایه گذاران اگر قصد تاسیس شرکت دیگری را نداشته باشند میتوانند یک شعبه از شرکت خود که در ایران تاسیس شده است را در کشور آلمان تاسیس نماید .

در واقع شرکت اصلی در ایران میباشد و شعبع ای در آلمان وجود دارد زیر نظر شرکت مادر میباشد اما باید بدانید که دولت آلمان شعبه های تاسیس شده در این کشور را به عنوان اشخاص حقوقی مستقل نخواهد پذیرفت .

شعبه مستقل

شرکت هایی که به عنوان شعبه در کشور آلمان تاسیس میشوند از نظر حقوقی زیر نظر شرکت مادر میباشند و به آن شرکت احتیاج دارند اما از نظر اقتصادی این شعب از شرکت مادر مستقل میباشند و گردش حساب و در مبادلات تجاری به صورت مستقل عمل خواهند کرد به همین خاطر این شعبه ها باید عوامل اقتصادی جداگانه ای داشته باشند به طور مثال از حساب , صورت سود و زیان و ترازنامه جدا گانه برخوردار باشند .

شعبه وابسته

این نوع شعب بر خلاف شعبه های مستقل بصورت کامل به شرکت مادر وابسته است و فقط از نظر مکانی با شرکت مادر بصورت جداگانه میباشد و اگر قراردادی با شعبه وابسته , منعقد شود در واقع آن شعبه هیچ کاره بوده و طرف قرارداد اصلی شعبه مادر میباشد .

این شرکت ها یک ویژگی اصلی دارند و این است که یک تعهدی بین شرکا در خصوصی کار شراکتی آنها وجود دارد , حداقل نفرات شرکا برای تاسیس شرکت دو نفر میباشد .

یک شرکت برای معرفی فعالیت و به ثبت رساندن فعالیت تجاری خود باید یک نام تجاری و علامت تجاری را به ثبت برساند و باید فعالیت بازرگانی خود را در اداره بازرگانی آن منطقه معرفی کند .

شما باید برای به ثبت رساندن شرکت در این کشور یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی منطقه ارائه دهید که در آن از نوع فعالیت تجاری و برنامه سه سال آینده شرکت گفته شده باشد شما میتوانید با تخصص وکلای باتجربه ما این طرح توجیهی اقتصادی را تهیه کنید .

در قانون تجارت آلمان انواع مختلف تجارت نام برده شده است و برای هر کدام قوانین خاصی طرح شده است اما دستورالعمل های تشکیلاتی آسان وسریع میباشند و تمام مراحل به سرعت و بی دردر طی خواهد شد . شما سرمایه گذاران عزیز بدون هیچ نگرانی مسیر را طی نمایید زیرا قانون گذاران متخصص ما تمامی مراحل را به سرعت برای شما هموار خواهند کرد .

نکته بسیار مهم

نکاتی که سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در آلمان باید بدانند

 • هر فردی میتواند یک شرکت با فعالیت تجاری مشخص در کشور آلمان ثبت نماید بدون آنکه ملیت و محل اقامت آنان مهم بوده باشد .
 • شما میتوانید با کمترین سرمایه به تاسیس شرکت بپردازید زیرا قوانین خاص و سختگیرانه ای برای سرمایه گذاران خارجی در کشور آلمان وجود ندارد .
 • فرم های قانونی متفاوتی برای فعالیت تجاری در آلمان در اختیار سرمایه گذاران قرار داده میشود که یکی آز آنها را باید انتخاب نمایید .
 • شرکت هایی که ثبت شده اند هم میتوانند شعبه ای در کشور آلمان داشته باشند .
 • نکته ای که بسیار مهم میباشد این است که دولت آلمان شرایط یکسانی را برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی فراهم کرده است .

ثبت شرکت در شهرهای آلمان

ثبت شرکت در آلمان

اخذ اقامــت آلمان از طریق ثبـــت شرکـــت

زمانی که شما قصد ثبت شرکت در آلمان را میکنید باید بدانید که این هدف منجر به اخذ اقامت کشور زیبای آلمان خواهد شد همچنین طبق قوانین مهاجرتی و بلند مدت آلمان سهامداران یک شرکت هم میتوانند اقامت دائم آلمان برای خود و خانواده خود را دریافت نمایند .

کل پروسه ای که زمان خواهد برد از ابتدا تا دریافت ویزا ۵الی ۹ماه خواهد بود .

بعد از آنکه طرح توجیهی خود را ارائه نمودید میتوانید برای دریافت ویزای آلمان به سفارت این کشور بروید و با تحویل مدارک مود نیاز دولت آلمان در خواست ویزا دهید و بعد از بررسی مدارک شما و توجیه فعالیت تجاری که قرار است در کشور آلمان انجام دهید وارزیابی اینکه این فعالیت تجاری برای کشور آلمان سودآور میباشد یا خیر سپس تاییدیه ویزا برایتان ارسال میگردد این بررسی بین ۲تا ۳هفته زمان خواهد برد تا سفارت مجوز لازم جهت صدور ویزا ی شما را بدهد.

بعد از صدور ویزا شما میتوانید با خیالی آسوده بار سفر را بسته و به کشور آلمان بروید , در ابتدا برای شما یک ویزای یک ساله صادر خواهد شد و شما میوانید این ویزا را به هر سال تمدید نمایید و با موفقیت فعالیت تجاری خود بعد از ۵سال میتوانید برای دریافت اقامت دائم خود و خانوادتان اقدام نمایید .

مالیات در کشور آلمان

زمانی که شما ثبت شرکت در این کشور را با موفقیت انجام میدهید و فعالیت تجاری خود را در این کشور آغاز میکنید موظف به پرداخت مالیات میباشید , قانون فدرال آلمان شرکت های سهامی و شرکت های با مسئولیت محدود را به عنوان اشخاص حقوقی تایید کرده است و موظف به پرداخت مالیات نیز میباشند نرخ مالیات در کشور آلمان برای این شرکت ها ۲۵درصد سود شرکت میباشد .

 

هزینه های به ثبت رساندن شرکت در آلمان

هزینه های ثبت شرکت در کشور آلمان بر اساس نوع شرکت ها متغییر میباشند این هزینه ها شامل صدور گواهینامه ثبت شرکت دفتر اسناد رسمی و هزینه های دادگاه های محلی میباشد .

اگر شما یک شرکت سهامی را ثبت نمایید مبلغی حدود ۲۵۰یورو را باید در نظر بگیرید البته این مبالغ تماما در زمان های متفاوت تغییر خواهند کرد , این مبالغ وضع شده نمیباشند اما کنترل شده هستند و بستگی زیادی به تعداد سهامداران و میزان سهام آنان دارد .

شما میتوانید به سایت قانون مدنی فدرال آلمان رفته و با مطالعه آن از تمامی هزینه های ثبت شرکت درکشور آلمان اطلاعات کامل کسب نمایید .

مزایای ثبت شرکت در آلمان

 • با ثبت نمودن شرکت در آلمان شما از نگرانی هایی که در ایران داشتید بابت تحریم ها رهایی پیدا خواهید کرد .
 • میتوانید به صورت آزادانه به تجارت بپردازید .
 • شما میتوانید ثبت شرکت در آلمان را به صورت مالکیت صد در صد انجام دهید و نیازی به وجود شریک آلمانی نخواهید داشت .
 • میتوانید در سراسر دنیا افتتاح حساب انجام دهید .
 • امکان درخواست ویزای بلند مد را دارا میشوید .
 • با ثبت نمودن شرکت در کشور آلمان میتوانید اقامت دائم خود و خانواده خود را کسب نمایید (همسر و فرزندان زیر ۱۸سال )
 • شما میتوانید طبق قوانین از تجارت آزاد در اتحادیه اروپا بهرمند شوید .
 • درخواست ویزاهایی مانند ویزای کشور انگلستان و آمریکا برایتا آسان میشود و میتوانید براحتی به این کشورها سفر نمایید .
 • میتوانید به تحصیل رایگان در این کشور بپردازید .
 • تحصیل رایگان برای فرزندان مدیر عامل و سهامداران

ثبت شرکت در آلمان

مدارک لازم برای ثبت شرکت در آلمان

کلیک کن !!

استخدام نیروی کار در آلمان

شاید برایتان سوال باشد که بعد از گذراندن مراحل ثبت و شروع کار و فعالیت تجاری میتوانید نیروی کار در آلمان استخدام کنید ؟ و یا شرایط استخدام نیروی کار در آلمان چگونه است ؟

در پاسخ باید خدمتتان عرض نماییم که کشور آلمان در کار آموزی و کارورزی بسیار مشهور میباشد , و به عنوان یک اصل قانونی در اکثر بخش های صنعتی اش وجود دارد .

در برخی از نواحی شرقی این کشور با کمبود نیروی کار مواجهه میباشند و نرخ بیکاری بالا است اگر شما میخواهید در آلمان شرکت ثبت کنید  نگران هیچ یک از مراحل آن نباشید و تمام امور خود را به دست وکلای متخصص ما بسپارید ما میتوانیم برای شما نیروی کار در آلمان با توجه به نوع فعالیت تجاری شما فراهم آوریم .

سرمایه گذارانی که قصد سرما یه گذاری را دارند باید بدانند که دولت آلمان برای سرمایه گذاران خارجی خود امکاناتی را فراهم کرده است تا به مشکل بر نخورید این امکانات شامل کمک هزینه های مالی و تسهیلات بانکی که با توجه به ماهیت و برگی شرکت اختصاص داده میشود .

دولت آلمان این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی برای آن  فراهم کرده است تا آلمان را مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران از سراسر دنیا قرار دهد , مزایا و امکاناتی که در اختیار سرمایه گذاران خارجی خود قرار میدهد همانند سمایه گذاران بومی نیز میباشد و این موضوع خود سبب شده است تا نظر اکثر سرمایه گذاران دنیا به این کشور جلب شود .

سخنان پایانی با آوات

سازمان مهاجرتی آوات  با همکاری موسسه حقوقی مهاجرتی لتس مایگریت آماده ارائه خدمات در خصوص اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت به شما دوستداران ثبت شرکت در آلمان میباشد.

همچنین میتوانید سوالات خود را در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آلمان و ثبت کردن شرکت در این کشور
چرا کشور آلمان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم ؟
1 رتبه میانگین رای 5

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره