رد کردن لینک ها

کشور ترکیه

کشور ترکیه

کشور ترکیه کشوری کوهستانی با بارش سالانه نسبتا بالا می باشد. همچنین دارای جلگه های زیبا و دیدنی است که هرساله تعداد زیادی تویست را جذب می کند. کشورترکیه از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت بزرگ آن در جنوب غربی آسیا و در خاورمیانه واقع شده است.

قسمت کوچک کشورترکیه نیز در منطقه بالکان  واقع شده است. ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شمال غربی با بلغارستان و یونان، از شرق ایران، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان، از جنوب شرقی با عراق و سوریه و از غرب و جنوب غرب با دریاهای مرمره، اژه و مدیترانه مرز دارد. کشورترکیه بخاطر موقعیت جغرافیایی که دارد از لحاظ راهبری کشوری بسیار مهم به حساب می آید.

کشورترکیه از ۲۰ استان تشکیل شده است. بزرگترین استانها به ترتیب استانبول با حدود ۱۳٫۸ میلیون نفر، آنکارا با ۴٫۴ میلیون نفر و ازمیر ۲٫۸ میلیون نفر جمعیت هستند. البته استان های بزرگ دیگری نیز وجود دارند اما مهم ترین و بزرگترین ها را ذکر کردیم.

 

مهاجرت به کشورترکیه

کشورترکیههمسایه شمالی کشور ایران است که به دلیل روابط گرماگرمی که ما بین ایران و کشورترکیه وجود دارد به عنوان یکی از اصلی‌ترین کشورهای مهاجرپذیر بخصوص مهاجر ایرانی شناخته شده است. شرایط زندگی برای مهاجرت به ترکیه به دلیل تفاوت‌های اندک با ایران بخصوص از لحاظ دین و فرهنگ آسان‌تر است و می‌توان با هرگونه شرایطی بهکشورترکیهمهاجرت نمود.

با توجه به موقعیت سوق‌الجیشی ترکیه، نزدیکی به اروپا، همکاری‌های گرم و صمیمانه‌اش با ایران در زمینه توریسم، کشاورزی، حمل‌ونقل و… این کشور به عنوان یکی از مقاصد خوب مهاجرت و به عنوان سکوی پرتاب برای مهاجرت به آمریکا و سایر کشورها شناخته شده است.

 

 افتخارات کشورترکیه در عرصه جهانی

 1. در سال ۱۹۴۹ به عنوان یکی از اولین اعضای شورای اتحادیه اروپا شناخته شد.
 2. در سال ۱۹۶۳ به عضویت اتحادیه اروپا در آمد.
 3. در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه گمرکی اروپا پیوست.
 4. ترکیه عضو هیئت اجرایی سازمان ملل متحد است.
 5. ترکیه به عنوان عضو اولیه ناتو، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، یکی از اعضای بنیان‌گذار OECD، OSCE، BSEC، OICو G-20شناخته شده است.
پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

همین دستاوردها در اقتصاد و افزایش مهاجرت به کشورترکیهتأثیرگذار است.

 

آشنایی با موقعیت جغرافیایی، دین و فرهنگ کشورترکیه

کشورترکیهو به طور رسمی جمهوری کشورترکیه یک کشور متعارف در اوراسیا، عمدتا در آناتولی در آسیای غربی، با بخش کوچکی در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا را شامل می‌گردد. ترکیه با هشت کشور مهم که شامل یونان و بلغارستان در شمال غربی، جورجیا شمال شرقی، ارمنستان، آذربایجان و ایران در شرق؛ و عراق و سوریه در جنوب همسایه است. کشورترکیه توسط ۳ دریا به نام‌های دریای اژه در غرب، دریای مدیترانه در جنوب و دریای سیاه در شمال محاصره شده است.

پایتخت کشورترکیه آنکارا بوده در حالی که استانبول بزرگ‌ترین شهر و مرکز اصلی فرهنگی و تجاری کشورترکیهو به عنوان یک شهر جهانی و پیشرو در عرصه تجارت بین‌الملل شناخته شده است.

در حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد مردم کشورترکیه به عنوان بومی شناخته شده که در حدود ۲۰ درصد از این جمعیت را قومیت کرد تشکیل می‌دهند. زبان رسمی، زبان ترکی هست ولی درصد کمی از مردم به گویش‌های مختلفی در ترکیه صحبت می‌کنند.

دین اکثریت مردم کشورترکیه اسلام است در حالی که در قوانین جدید کشورترکیهاسلام به عنوان دین رسمی شناخته نشده ولی با این وجود بیشتر مردم کشورترکیهاسلام را به عنوان دین خود پذیرفته و مسلمان به حساب می‌آیند.

کشورترکیهدارای فرهنگ متنوعی است که ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف ترکی، آناتولی، عثمانی و فرهنگ و آداب و رسوم غرب است که با غربی شدن امپراتوری عثمانی آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد. در واقع فرهنگ کشورترکیهمحصول تلاش برای تبدیل شدن به مدرن هست، در حالی که ارزش‌های مذهبی و تاریخی سنتی را حفظ می‌کند.

 

دو روش مهاجرت به کشورترکیه

همانند مهاجرت به کشورهای اروپایی برای مهاجرت به ترکیه راه‌های مختلفی وجود دارد که بستگی به نوع مهاجرت داشته که شامل مهاجرت (اقامت) دائم و موقت می‌شود.

 1. مهاجرت به کشورترکیه به‌صورت موقت

همان‌طور که از نامش پیداست مدت زمان معلوم و محدودی است که به‌منظور گردش، تحصیل و کار داده می‌شود. این نوع مهاجرت ترکیه را می‌توان بعد از پایان ویزا دوباره تمدید نمود.

 1. مهاجرت به کشورترکیه به‌صورت دائم
پیشنهاد مطالعه »
موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

این نوع مهاجرت برای زندگی دائم انتخاب می‌شود و بدین گونه است که ابتدا باید توسط یکی از روش‌های مهاجرت موقت به کشورترکیهبروید و در طول ۵ الی ۸ سال چندین بار اقامت موقت را تمدید کنید تا در صورت موافقت دولت ترکیه به عنوان شهروند ترکیه شناخته شوید.

 

راه های مهاجرت به ترکیه:

 1. مهاجرت از طریق خرید ملک
 2. مهاجرت  از طریق تحصیل
 3. مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
 4. اخذ اقامت از طریق ازدواج

 

انواع ویزای کشور ترکیه

برای مهاجرت به کشورترکیه روش و راه‌های مختلفی وجود دارد که قصد داریم همه این موارد را معرفی و توضیح داده تا بهترین گزینه مهاجرت را انتخاب نمایید.

الف. مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای توریستی

طبق قوانین تدوین شده دولت ترکیه ویزای توریستی، ارزان‌ترین و بهترین راه برای اقامت در کشورترکیهبه مدت زمان ۱ سال می‌باشد (در قانون قبلی این ویزا ۶ ماهه بوده ولی به ۱ سال تغییر پیدا کرده است). متاسفانه ایراد این ویزا آن است که شما حق هر‌گونه کسب و کار، تحصیل، معامله و… را نداشته و تنها به عنوان توریست و گردشگری شناخته می‌شوید.

ب. مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه و سرمایه‌گذاری

این نوع مهاجرت طبق قانون منتشر شده‌ی دولت کشورترکیهدر سال ۲۰۱۳ اجرایی شده و طبق این قانون در صورتی که خانه‌ای در ترکیه توسط اتباع خارجی خریداری شود ویزا و اقامت ۱ ساله صادر شده و با تمدید این ویزا به مدت ۵ الی ۸ سال می‌توانید اقامت دائم کشورترکیهرا دریافت نمایید.

پ.مهاجرت به ترکیه از طریق ویزا تحصیلی

اگر قصد مهاجرت به کشورترکیهاز طریق ویزای تحصیلی را دارید باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر کشورترکیهپذیرش گرفته و برای پذیرش آن باید مدارکی نظیر GRE، ALES، TOEFL، IELTS، TOMER را ارائه نمایید. مدت استفاده از این ویزا ۱ ساله بوده و باید هر ساله تا پایان زمان تحصیل، ویزا را تمدید نمایید.

ت. مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ویزای کاری

اگر قصد گرفتن ویزای کاری دارید باید خیلی خوش شانس باشید؛ به دلیل این‌که این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاها سخت‌تر بوده و شانس گرفتن ویزای کاری بسیار کم است. نحوه دریافت این ویزا بدین‌صورت که شما باید حرفه و تخصص خاصی بلد باشید و شرکتی در کشورترکیهباید شما را به عنوان کارمند خود معرفی کرده و این در صورتی است که فردی با حرفه شما و با پاسپورت ترکیه‌ای در همان حرفه بیکار نباشد. مقداری گرفتن این ویزا سخت است و بهتر است به روش‌های دیگر دنبال مهاجرت به کشورترکیه باشید.

پیشنهاد مطالعه »
مدارک و شرایط لازم برای پذیرش ترکیه

ث. مهاجرت به کشورترکیه از طریق ثبت شرکت

برای دریافت این‌گونه اقامت باید پول و سرمایه زیادی در دست داشته باشید تا از طریق ثبت شرکت و راه‌اندازی بیزنس خود بتوانید ویزای دائم مهاجرت به کشورترکیهرا دریافت نمایید.

ج. مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

برای مهاجرت به کشورترکیهاز راه ازدواج باید با فردی که ملیت ترکیه‌ای یا کسی که پاسپورت ترکیه‌ای دارد ازدواج نمایید و بعد از گذشت ۳ الی ۵ سال درخواست اقامت دائم بدهید. البته همان‌طور که می‌دانید ازدواج نباید صوری باشد. در طول این مدت پلیس کشورترکیهتحقیقاتی در مورد زندگی و ازدواج‌تان می‌کند.

در آخر باید گفت با وجود این‌که ترکیه سکوی پرتابی به‌سوی کشورهای اروپایی و آمریکا است ولی با این وجود باید با فکر و درایت، مشاوره و کمک وکیل مهاجرت این حوزه بهترین راه را برای مهاجرت به کشورترکیه پیدا نمایید.در صورت تمایل به اخذ ویزای شینگن می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

در صورت تمایل به اخذ ویزای شینگن می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در ترکیه:

 1. تحصیل در ترکیه
 2. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه
 3. بورسیه تحصیلی در ترکیه + هزینه زندگی دانشجویی
 4. تحصیل داروسازی در ترکیه
 5. اقامت ترکیه از طریق تحصیل
 6. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
 7. تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه
 8. تحصیل پزشکی ترکیه
 9. ویزای تحصیلی ترکیه

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره