مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کشور ترکیه

فهرست مقاله
ترکیه
ترکیه

کشور ترکیه کشوری کوهستانی با بارش سالانه نسبتا بالا می باشد. همچنین دارای جلگه های زیبا و دیدنی است که هرساله تعداد زیادی تویست را جذب می کند. کشور ترکیه از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت بزرگ آن در جنوب غربی آسیا و در خاورمیانه واقع شده است.

قسمت کوچک کشور ترکیه نیز در منطقه بالکان  واقع شده است. ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شمال غربی با بلغارستان و یونان، از شرق ایران، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان، از جنوب شرقی با عراق و سوریه و از غرب و جنوب غرب با دریاهای مرمره، اژه و مدیترانه مرز دارد. کشورترکیه بخاطر موقعیت جغرافیایی که دارد از لحاظ راهبری کشوری بسیار مهم به حساب می آید.

کشورترکیه از ۲۰ استان تشکیل شده است. بزرگترین استانها به ترتیب استانبول با حدود ۱۳٫۸ میلیون نفر، آنکارا با ۴٫۴ میلیون نفر و ازمیر ۲٫۸ میلیون نفر جمعیت هستند. البته استان های بزرگ دیگری نیز وجود دارند اما مهم ترین و بزرگترین ها را ذکر کردیم.

 

مهاجرت به کشور ترکیه

کشور ترکیه همسایه شمالی کشور ایران است که به دلیل روابط گرماگرمی که ما بین ایران و ترکیه وجود دارد به عنوان یکی از اصلی‌ترین کشورهای مهاجرپذیر بخصوص مهاجر ایرانی شناخته شده است. شرایط زندگی برای مهاجرت به ترکیه به دلیل تفاوت‌های اندک با ایران بخصوص از لحاظ دین و فرهنگ آسان‌تر است و می‌توان با هرگونه شرایطی به کشور ترکیه مهاجرت نمود.

با توجه به موقعیت سوق‌الجیشی ترکیه، نزدیکی به اروپا، همکاری‌های گرم و صمیمانه‌اش با ایران در زمینه توریسم، کشاورزی، حمل‌ونقل و… این کشور به عنوان یکی از مقاصد خوب مهاجرت و به عنوان سکوی پرتاب برای مهاجرت به آمریکا و سایر کشورها شناخته شده است.

 

 افتخارات ترکیه در عرصه جهانی

  1. در سال ۱۹۴۹ به عنوان یکی از اولین اعضای شورای اتحادیه اروپا شناخته شد.
  2. در سال ۱۹۶۳ به عضویت اتحادیه اروپا در آمد.
  3. در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه گمرکی اروپا پیوست.
  4. ترکیه عضو هیئت اجرایی سازمان ملل متحد است.
  5. ترکیه به عنوان عضو اولیه ناتو، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، یکی از اعضای بنیان‌گذار OECD، OSCE، BSEC، OICو G-20شناخته شده است.

همین دستاوردها در اقتصاد و افزایش مهاجرت به ترکیه تاثیر گذاراست.

 

آشنایی با موقعیت جغرافیایی، دین و فرهنگ کشورترکیه

ترکیه به طور رسمی جمهوری ترکیه یک کشور متعارف در اوراسیا، عمدتا در آناتولی در آسیای غربی، با بخش کوچکی در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا را شامل می‌گردد. ترکیه با هشت کشور مهم که شامل یونان و بلغارستان در شمال غربی، جورجیا شمال شرقی، ارمنستان، آذربایجان و ایران در شرق؛ و عراق و سوریه در جنوب همسایه است. کشور ترکیه توسط ۳ دریا به نام‌های دریای اژه در غرب، دریای مدیترانه در جنوب و دریای سیاه در شمال محاصره شده است.

پایتخت کشور ترکیه آنکارا بوده در حالی که استانبول بزرگ‌ترین شهر و مرکز اصلی فرهنگی و تجاری کشور ترکیه به عنوان یک شهر جهانی و پیشرو در عرصه تجارت بین‌الملل شناخته شده است.

در حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد مردم کشورترکیه به عنوان بومی شناخته شده که در حدود ۲۰ درصد از این جمعیت را قومیت کرد تشکیل می‌دهند. زبان رسمی، زبان ترکی هست ولی درصد کمی از مردم به گویش‌های مختلفی در ترکیه صحبت می‌کنند.

دین اکثریت مردم کشور ترکیه اسلام است در حالی که در قوانین جدید کشور ترکیه اسلام به عنوان دین رسمی شناخته نشده ولی با این وجود بیشتر مردمکشور ترکیه اسلام را به عنوان دین خود پذیرفته و مسلمان به حساب می‌آیند.

کشور ترکیه دارای فرهنگ متنوعی است که ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف ترکی، آناتولی، عثمانی و فرهنگ و آداب و رسوم غرب است که با غربی شدن امپراتوری عثمانی آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد. در واقع فرهنگ کشور ترکیه محصول تلاش برای تبدیل شدن به مدرن هست، در حالی که ارزش‌های مذهبی و تاریخی سنتی را حفظ می‌کند.

 

دو روش مهاجرت به کشور ترکیه

همانند مهاجرت به کشورهای اروپایی برای مهاجرت به ترکیه راه‌های مختلفی وجود دارد که بستگی به نوع مهاجرت داشته که شامل مهاجرت (اقامت) دائم و موقت می‌شود.

  1. مهاجرت به صورت موقت

همان‌طور که از نامش پیداست مدت زمان معلوم و محدودی است که به‌منظور گردش، تحصیل و کار داده می‌شود. این نوع مهاجرت ترکیه را می‌توان بعد از پایان ویزا دوباره تمدید نمود.

  1. مهاجرت به صورت دائم

این نوع مهاجرت برای زندگی دائم انتخاب می‌شود و بدین گونه است که ابتدا باید توسط یکی از روش‌های مهاجرت موقت به کشور ترکیه بروید و در طول ۵ الی ۸ سال چندین بار اقامت موقت را تمدید کنید تا در صورت موافقت دولت ترکیه به عنوان شهروند ترکیه شناخته شوید.

 

انواع ویزای کشور ترکیه

برای مهاجرت به کشورترکیه روش و راه‌های مختلفی وجود دارد که قصد داریم همه این موارد را معرفی و توضیح داده تا بهترین گزینه مهاجرت را انتخاب نمایید.

الف. مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای توریستی

طبق قوانین تدوین شده دولت ترکیه ویزای توریستی، ارزان‌ترین و بهترین راه برای اقامت در ترکیه به مدت زمان ۱ سال می‌باشد (در قانون قبلی این ویزا ۶ ماهه بوده ولی به ۱ سال تغییر پیدا کرده است). متاسفانه ایراد این ویزا آن است که شما حق هر‌گونه کسب و کار، تحصیل، معامله و… را نداشته و تنها به عنوان توریست و گردشگری شناخته می‌شوید.

ب. مهاجرت از طریق خرید خانه و سرمایه‌گذاری

این نوع مهاجرت طبق قانون منتشر شده‌ی دولت ترکیه در سال ۲۰۱۳ اجرایی شده و طبق این قانون در صورتی که خانه‌ای در ترکیه توسط اتباع خارجی خریداری شود ویزا و اقامت ۱ ساله صادر شده و با تمدید این ویزا به مدت ۵ الی ۸ سال می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت نمایید.

پ.مهاجرت از طریق ویزا تحصیلی

اگر قصد مهاجرت به کشورترکیهاز طریق ویزای تحصیلی را دارید باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر کشورترکیهپذیرش گرفته و برای پذیرش آن باید مدارکی نظیر GRE، ALES، TOEFL، IELTS، TOMER را ارائه نمایید. مدت استفاده از این ویزا ۱ ساله بوده و باید هر ساله تا پایان زمان تحصیل، ویزا را تمدید نمایید.

ت. مهاجرت از طریق ویزای کاری

اگر قصد گرفتن ویزای کاری دارید باید خیلی خوش شانس باشید؛ به دلیل این‌که این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاها سخت‌تر بوده و شانس گرفتن ویزای کاری بسیار کم است. نحوه دریافت این ویزا بدین‌صورت که شما باید حرفه و تخصص خاصی بلد باشید و شرکتی در کشور ترکیه بایدشما را به عنوان کارمند خود معرفی کرده و این در صورتی است که فردی با حرفه شما و با پاسپورت ترکیه‌ای در همان حرفه بیکار نباشد. مقداری گرفتن این ویزا سخت است و بهتر است به روش‌های دیگر دنبال مهاجرت به کشور ترکیه باشید.

ث. مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ثبت شرکت

برای دریافت این‌گونه اقامت باید پول و سرمایه زیادی در دست داشته باشید تا از طریق ثبت شرکت و راه‌اندازی بیزنس خود بتوانید ویزای دائم مهاجرت به کشورترکیهرا دریافت نمایید.

ج. مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

برای مهاجرت به ترکیه از راه ازدواج باید با فردی که ملیت ترکیه‌ای یا کسی که پاسپورت ترکیه‌ای دارد ازدواج نمایید و بعد از گذشت ۳ الی ۵ سال درخواست اقامت دائم بدهید. البته همان‌طور که می‌دانید ازدواج نباید صوری باشد. در طول این مدت پلیس ترکیهتحقیقاتی در مورد زندگی و ازدواج‌تان می‌کند.

در آخر باید گفت با وجود این‌که ترکیه سکوی پرتابی به‌سوی کشورهای اروپایی و آمریکا است ولی با این وجود باید با فکر و درایت، مشاوره و کمک وکیل مهاجرت این حوزه بهترین راه را برای مهاجرت به کشورترکیه پیدا نمایید.در صورت تمایل به اخذ ویزای شینگن می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات