شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند [2019]

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند نزدیک به ۲سال می‌باشد که این مقدار با توجه به رشته تحصیلی می‌تواند زیاد ویا کم هم شود از طرفی هزینه های که شخص برای شهریه دانشگاهی در طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی باید پرداخت کند

شهریه تحصیل در دانشگاه های هلند در مقطع کارشناسی ارشد چیزی نزدیک به ۹۰۰۰یورو در سال است که به این هزینه ها باید  هزینه خوراک و مسکن هم اضافه کرد که آن در ماه حدود ۷۰۰ یورو است. البته این مقدار خرج را میتوان با کمی صرفه جویی و مدیریت هزینه ها را کمتر کرد و به حدود ۵۰۰ یورو در ماه رساند . همچنین بخش اعظمی از آن بابت اجاره خانه می‌باشد که اگر فرد بتواند از خوابگاه های دولتی استفاده کند هزینه های جاری برای شخص در طول ماه کاهش پیدا می‌کند .

 

همچنین برای کاهش هزینه ها میتوان از کمک هزینه های تحصیلی هم استفاده کرد، که البته برای گرفتن این کمک هزینه های های تحصیلی فرد باید واجد شرایط آن باشد.

شرایط دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد در هلند به نسبت مقاطع پایین تر راحت تر است و میتوان با حداقل مدارک و احتیاجات بورسه تشویقی دریافت کرد که  به طور کلی در هلند ۳ نوع کمک هزینه در این مقطع ارایه می‌شود که عبارت است از:

  1. تخفیف در بخشی از شهریه دانشگاهی
  2. رایگان بودن تحصیل
  3. رایگان بودن تحصیل + دریافت حقوق ماهیانه

بدیهی است که هرچه روزمه فرد بهتر باشد شانس بهتری برای گرفتن بورس های عالی خواهید داشت. از طرفی حقوقی که ماهیانه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است هرساله با افزایش ترم دانشجویان افزایش می یابد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط ویزای انگلستان

یکی از مهمترین نکته هایی که باعث می‌شود شانس شما برای گرفتن بورس های تحصیلی افزایش پیدا کند این است که در یکی از دانشگاه های دولتی در کشور مقصد در مقطع کارشناسی تحصیل کرده باشید که در این صورت می‌توانید راحت تر برای دریافت بورس تحصیلی اقدام کنید.

نکات مهم برای پذیرش افراد جهت تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

نکته مهمی که فرد متقاضی پذیرش باید به آن توجه کند این است که باید حتما مدرک آیلتس با نمره ۶.۵به بالا داشته باشد و یا مدرک زبان آلمانی B2داشنه باشد که به این صورت با درخواست وی موافقت شود.

البته به این نکته هم باید توجه کرد به دانشجویانی که متقاضی یادگیری زبان در کالج های هلندی هستند هم پذیرش راحت تر داده می‌شود ولی به هرحال برای تحصیل حداقل مدرک زبان انگلیسی را باید داشته باشید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که قبل از ورود به کشور هلند و شروع ترم تحصیلی یکسری هزینه ها را باید به حساب دانشگاه پرداخت کنید:

که این هزینه ها شامل:

  • شهریه یک‌ساله دانشجو و یا یک نیم ترم
  • هزینه های بیمه دانشجو
  • هزینه ویزای یک ساله تحصیلی
  • هزینه بابت اجاره خوابگاه به مدت ۱سال که بعد از این کار ها اولا دیگر نیاز به صرف کردن وقت در سفارتخانه نیا و دومأ زود تر کار های مربوط به ویزای تحصیلی فرد صادر می‌شود.

همچنین همان طور که در بالا به آن اشاره شد بیشترین هزینه های جاری فرد مربوط به مسکن می‌باشد که فرد می‌تواند با استقرار در خوابگاه های دانشجویی این مشکل را حل کند.

پیشنهاد مطالعه »
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک [2019]

البته برای کاهش هزینه های زندگی می‌تواند با استفاده از مزایایی که ویزای تحصیلی دارد بخشی از نیاز های مالی خود را تأمین کند

به این صورت که کشور هلند به صورت محدود هفته ای حدود ۳۰ ساعت اجازه کار به دانشجویان مهاجر می‌دهد که به این صورت هفته ای مقداری پول دست می‌آورد.

درست است که این مقدار پولی که به دست می‌آورد نمی‌تواند بخش مهمی از احتیاج مالی افراد تامین کند اما با این وجود هنوز هم می‌تواند کمک خرجی خوبی برای افراد باشد که البته این اجازه کار بسته به نوع مقطع تحصیلی افراد و اینکه در چه ترمی باشند متفاوت است و هرچه ترم افراد بیشتر باشد ساعت کاری آنها هم افزایش پیدا میکند

البته کسانی که رزومه عالی داشته باشند و دانش کافی برخوردار باشند همواره بعد از اتمام دوران تحصیل خود می توانند در آن کشور مستقر شوند و با استفاده از کار خوبی که پیدا کردند اقامت پیدا کنند به دلیل آنکه کشور هلند از نیروی جوان کاری به اندازه کافی برخوردار نیست از این روسیاست های دولت به این صورت است که افراد جوان و با استعداد را در کشور خود نگه دارد

تا به این صورت کمبود نیروی کار را جبران نماید و در نتیجه این یک مزیت مهم برای افرادی است که در کشور هلند مشغول به تحصیل می باشند زیرا به راحتی می‌توانند با استفاده از شرایط موجود مراحل اخذ اقامت خود را کامل کنند و  این کشور مستقر شوند.


مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ