رد کردن لینک ها

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت به آلمان مثمر ثمر واقع باشد.

شرایط تحصیل در آلمان بسیار عالی است!در هر مقطعی که بخواهید در این کشور تحصیل کنید تمامی مباحث برای آموزش دقیق با شرایط کار همخوانی دارد و پس از فارغ التحصیل شدن به هیچ عنوان مشکل بازار کار نخواهید داشت.

در نظر داشته باشید که به دلیل تنوع مقاطع تحصیلی و رشته های موجود در این مقاله تمرکز اصلی ما بر روی ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس است. امید است که اطلاعات موجود در این مقاله بتواند روزنه ای برای موفقیت شما محسوب شود.

 

 

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

اهمیت ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانسدر نظر داشته باشید که آلمان در مرکز اروپا قرار داردو دارای مرز مشترک با ۹ کشور اروپایی است.از سمت دیگر جمعیت این کشور به نسبت کشورهای دیگر در اروپا بیشتر است.

دانشگاه های آلمان از با ارزش ترین میراث های قرن محسوب می شودو پله های ترقی رشد علمی را در طول ۳۰ سال به خوبی طی کرده است.هر ساله هزاران دانشجو برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به آلمان سفر می کنند.به این ترتیب مشخص است که پتانسیل آموزشی قوی که در آلمان وجود دارد سبب چنین امری می شود.

 

انواع مهاجرت به آلمان:

 1. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 2. مهاجرت تحصیلی به آلمان
 3. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد
 4. ویزای کاری آلمان
 5. ویزای سرمایه گذاری در آلمان

 

شرایط ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس باید فرد متقاضی مدرک زبان داشته باشد. در نظر داشته باشید که وقتی صحبت از مدرک زبان است باید نمره و شرایط پذیرش رعایت شود.طول دوران تحصیل در مقطع فوق لیسانس ۲ سال طول می کشد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کار و کاریابی آلمان - شرایط دریافت ویزای کاری 2019 آلمان

زبان مورد نظر برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آلمانی و یا تست داف است.اینطور که مشخص است بهترین مدرک b1 اعلام شده است.در دانشگاه های آلمان ، پذیرش ۲ بار در طول سال صورت می گیرد،در نظر داشته باشید که مورد اول شروع ترم زمستان و مورد دوم شروع ترم تابستان است.خبر خوبی که در خصوص ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس وجود دارد به این شکل است که هزینه های تحصیل رایگان است.

فرصت های شغلی زیادی پس از فارغ التحصیلی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.دانشگاه های آلمان به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند،دسته اول دانشگاه های دولتی هستندکه توسط دولت اداره شده و بیش تر بخش هزینه آن مربوط به دولت است،دسته دوم دانشگاه های خصوص آلمان استکه تحت نظر یک سری شرکت های مستقل بوده و هزینه آن در وضعیت ۱۰۰۰۰ یورو تا ۳۰۰۰۰ یورو خواهد بود.اما طبق آمار مشخص شده است که اکثر دانشجویان در آلمان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های رایگان مشغول به تحصیل می شوند.به طور کلی در آلمان در حدود ۱۶۱ رشته تحصیلی در مقطع فوق لیسانس وجود دارد.شما می توانید به سادگی در دانشگاه های آلمان بدون هزینه و یا با هزینه بسیار کم مشغول به تحصیل شوید.

مهاجرت به آلمان

تحصیل در آلمان

 

قوانین ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس در بعضی های رشته های خاص نیاز به آزمون ورودی خواهد بودو آزمون ها به زبان آلمانی برگزار می شوند ،به این ترتیب افرادی که قصد دارند برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس اقدام کنند در ابتدا باید اطلاعات لازم در این مسیر را به طور دقیق بررسی کنند.

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی در ترکیه + هزینه زندگی دانشجویی

در نظر داشته باشید که هزینه زندگی در آلمان حدوداً ۴۰ میلیون تومان است و دولت تنها هزینه تحصیل را پرداخت می کند.از نظر مالی باید شما گردش مالی مناسب ارائه دهیدتا بتوانید برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس اقدام کنیدحتی اگر هزینه های شما با دولت باشد نیز می بایست از پس هزینه های زندگی خود بر بیایید.

 

مدارک لازم ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس باید یک سری مدارک تهیه کنید،در نظر داشته باشید که مدرک لیسانس شما باید حتماً ارائه داده شود.ریز نمرات فرد متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد.بعضی از دانشگاه های آلمان برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس از شما مقالات بین المللی می خواهند.

در نظر داشته باشید که پاسپورت شما باید اعتبار ۶ ماهه داشته باشد. و دو برگ آن سفید باشد.هر فرد نیاز به دو قطعه عکس ۳*۴ دارد که دارای زمینه سفید بوده و به صورت طبیعی گرفته شده باشد.از طرفی اینطور که مشخص است افراد باید مدارک مالی خود را نیز ضمیمه پرونده کنند.از سوی دانشگاه مربوطه نامه ای برای شما ارسال می شود که باید در پرونده مدارک شما قرار بگیرد.در نظر داشته باشید که این نامه بسیار مهم است و شرایط پذیرش شما برای سفارت توضیح داده شده است.

 

نکات مهم ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

افرادی که قصد ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس دارند باید در وهله اول بدانندکه کلاس ها دو الی سه روز در هفته به صورت تمام وقت دنبال می شود.افراد در طول ماه می توانند یکبار غیبت در کلاس داشته باشند.

دانشجویان در طول تحصیل می توانند به مدت مشخص در طول هفته به کار مشغول شوند درآمدزایی کنند.مراحل اخذ ویزای دانشجویی به این شکل استکه در ابتدا فرم مربوطه را تکمیل می کنید،سپس منتظر می شوید تا پاسخ از سوی دانشگاه ارسال شود.پاسخ ارسال شده نشان می دهد که شما در دانشگاه مربوطه پذیرش شده اید یا خیر.سپس نوبت به اخذ ویزای دانشجویی است.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل رایگان در سوئیس

برای دریافت ویزا باید یک سری مسائل به طور دقیق دنبال شود. در نظر داشته باشید که عموماً وقت سفارت آلمان دیر به دیر ارائه می شودو این موضوع سبب می شود تا افراد کمی نگران شوند به این ترتیب به شما پیشنهاد می کنیم که از افراد خبره برای اینکار استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که باید به تمامی قوانین در این مسیر توجه شود.مورد بعدی که باید به آن توجه شود هزینه هایی است که از سوی موسسه های مختلف دیده می شودو گاهاً از فرد متقاضی هزینه های غیر استاندارد دریافت می شودبنابراین سعی کنید به طور دقیق در نظر بگیرید که بهترین موسسه برای اعزام دانشجو کدام است.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان

 1. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 2. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 3. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 4. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 5. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 6. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 7. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 8. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 9. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 10. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 11. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 12. شرایط تحصیل آلمان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره