رد کردن لینک ها

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا
رتبه دادن به این مطلب

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا، یکی از ایده ال ترین گزینه ها برا ی متقاضیان مشتاق تحصیل در اسپانیا می باشد .راه های دیگر اخذ اقامت اسپانیا اقامت کاری اسپانیا سرمایه گذاری در اسپانیا خرید ملک در اسپانیا و تحصیل در اسپانیاست.با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در اختیار شما قرار دهد همچنین میتوانید برای اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا از پیشرفته ترین کشورهای جهان از نظر امکانات ، آموزشی و تحصیلی و ورزشی و .می باشد که هر ساله تعداد کثیری از متقاضیان سراسر دنیا برای تحصیل به کشور اسپانیا مهاجرت می نمایند .

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور اسپانیا ، هزینه های تحصیلی پایین در  رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا می باشد . البته لازم به ذکر است که متقاضیان عزیز برایئ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا، باید تسلط کامل به زبان اسپانیایی داشته و ارائه مدرک زبان اسپانیایی به دانشگاه اسپانیا الزامی می باشد و تعداد دانشگاه هایی که  می توان اشاره نمود که در این رشته ها در مقطع کارشناسی در اسپانیا به زبان انگلیسی تدریس می کنند ، بسیار اندک و انگشت شمار می باشد .

تعداد واحد ها و دروس انتخابی دانشجویان در دانشگاه های اسپانیا متفاوت است . تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان نیز در بعضی از دانشگاه ها امکان پذیر میباشد.

مهاجرت به اسپانیا

کسانی که می خواهند به این کشور مهاجرت نمایند و دوره ی تحصیلی خود را در اسپانیا به اتمام برسانند باید در مرحله اول ، آزمون ورودی دانشگاه مورد نظرشان را با موفقیت پشت سر بگذارند . اگر در دانشگاه مورد نظر در اسپانیا نمره قبولی را کسب کردند ، اجازه تحصیل در مقطع مورد نظر در دانشگاه های اسپانیا را دارند .

کشوراسپانیا در سرزمین اروپا جزء یکی از برترین کشورهای جهانی از نظر متد آموزشی می باشد و با رشد روز افزون علمی به دیگر کشور های جهان ثابت کرده است که می تواند رتبه اول جهانی از نظر سطح علمی و آموزشی باشد .

تحصیل در کشور اسپانیا عموما  به زبان اسپانیایی صورت می گیرد . اگر شما به این زبان تسلط ندارید ، در کشور اسپانیا مراکز آموزشی بسیاری و جو د دارد که شما می توانید از آن ها جهت بالا بردن تسلط خود به زبان اسپانیایی استفاده نمایید .

روش های متفاوتی برای مهاجرت به کشور اسپانیا و کسب اقامت و تابعیت اسپانیا ، وجود دارد که یکی از امکان پذیر ترین و پر متقاضی ترین روش ها ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد .

 

تحصیل رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اسپانیا

تحصیل در رشته های علوم پزشکی در اسپانیا کاری دشوار نیست و مدارک کسب شده از دانشگاه های علوم پزشکی اسپانیا مورد تایید تمام کشورهای جهانی می باشد .

اما یکی از مشکل های تحصیل در اسپانیا زبان مورد تدریس در دانشگاه ها می باشد که به زبان اسپانیایی است  و برای متقاضیانی که به این زبان تسلط ندارند     تحصیل پزشکی و دندان پزشکی اسپانیا ، کاری بس دشوار محسوب می شود .

پذیرش در دانشگاه های علوم پزشکی در اسپانیا

روش های پذیرش در دانشگاه های علوم پزشکی در اسپانیا ، بستگی به شرایط تحصیلی شما و شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظر شما دارد و بنا بر پذیرش دانشگاه ها در این کشور شما می توانید براساس شرایط خاص خود در دو نوع دانشگاه در اسپانیا ،  یعنی دولتی و آزاد ، پذیرش شوید .

اما لازم به ذکر می باشد ، تحصیل در دانشگاه های آزاد کشور اسپانیا به مراتب آسان تر اما پر هزینه تر از دانشگاه های دولتی این کشور می باشد و لازم به ذکر است که مقدار شهریه ی پرداختی دانشگاه های آزاد در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اسپانیا بسیار زیاد می باشد .

کشور اسپانیا دارای مراکز علمی و آموزشی بسیاری ست که تعداد این مراکز به ۸۱ مورد می رسد که حدود ۵۰ مورد از این مراکز ، دولتی هستند و حدود ۳۱ مورد آن ها  آزاد می باشند . این مراکز ازبالاترین کیفیت روز جهانی برخوردار هستند  . کشور اسپانیا دارای پنج دانشگاه معتبر و برتر دنیا می باشد ، نظیر بارسلونا ، والنسیا ، پلی تکنیک و ویگو .

موقعیت جغرافیایی این دانشگاه ها در شهرهای مختلف اسپانیا واقع شده است ، اگر شما تصمیم به تحصیل در اسپانیا را دارید حتما شهر تحصیلی خود را انتخاب نمایید . دانشکده پزشکی کاردنال و هرا در اسپانیا به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شود .

اگر شما به زبان اسپانیایی تسلط ندارید ، اغلب دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی و خارجی ، دوره های آموزشی زبان اسپانیایی را تعبیه دیده است .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در مقطع دکترا 

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در مقطع دکترا رایگان می باشد و شما می توانید از  بورسیه تحصیلی اسپانیا برای تحصیل در مقطع دکتری بر خوردار شوید . شما می توانید همراه با تحصیلات دکترا مشغول به انجام کار پاره وقت ۳۰ ساعت در هفته باشید . متقاضیان می توانند در مقطع دکتری با اخذ ویزای همراه اسپانیا ، اقدام برای مهاجرت یکی از اعضای خانواده خود ، همسر و یا شریک کاری خود نمایند .

لازم به ذکر می باشد دانشجویان عزیز در مقطع دکتری درآمدی معادل ۱۱۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو به صورت ماهیانه به عنوان حقوق دوره دکتری دریافت می نمایند .

به طور کلی باید گفت که مدت زمان فارغ التحصیلان در رشته های علوم پزشکی اعم از رشته پزشکی اسپانیا شش سال ، رشته دندانپزشکی اسپانیا پنج سال ، رشته داروسازی اسپانیا پنج سال ، رشته دامپزشکی اسپانیا نیز پنج سال می باشد .

البته لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل و شهریه های پرداختی در دانشگاه های اسپانیا  برای رشته های مختلف ،  متفاوت می باشد .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در مقطع دکترا 

تحصیل در رشته ها ی پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا دارای مزایایی بسیاری می باشد. مانند : اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ،  شهریه به نسبت پایین و هزینه های تحصیلی و هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با دیگر کشور های دیگر اروپایی ، رفت و آمد به صورت آزادانه در بین کشور های اروپایی و در نهایت بعد از اتمام تحصیل اقدام برای اخذ ویزای کار اسپانیا .

تحصیل پزشکی در اسپانیا شامل دوره های شش ساله می باشد که دو سال اول به صورت تحصیلی در دانشگاه می باشد و مابقی دوره مربوط به کارآموزی و آموزش در بیمارستان ها زیر نظر پزشکان ماهر و با تبحر می باشد

 

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا برای دوره های یکساله بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو برای دانشجویان می باشد .

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا:

ارائه گواهی پایانی کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات قبولی مقطع کارشناسی ارشد به صورت ترجمه شده

اصل و کپی برابر اصل پاسپورت

عکس

اصل و کپی برابر اصل کارت شناسایی به صورت ترجمه شده

گواهی عدم سوء پیشینه به صورت ترجمه شده

تاییدیه سلامت جسمی طبق گواهی بیمه ای به صورت ترجمه شده

تمامی این مدارک ارسالی توسط متقاضیان برای پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در دانشگاه های اسپانیا می باشد و صحت آن ها تاثیر به سزایی در اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا خواهد داشت .

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی اسپانیا  و دیگر کشورها با مشاورین موسسه آوات تماس بگیرید

و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه