رد کردن لینک ها

تحصیل پزشکی در هلند

4.0
01

یکی از راه های مهاجرت به هلند ، از طریق تحصیل می باشد . متقاضیان با اخذ پذیرش تحصیلی در هلند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی در هلند می نمایند و براساس مدت اعتبار ویزای تحصیلی در هلند ، اقامت کوتاه مدت هلند را اخذ می نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در هلند و به پایان رسیدن مدت اعتبار ویزای تحصیلی در هلند ، موظف به ترک هلند و بازگشت به کشور خود می شوند .

اما شرایطی وجود دارد که این دانشجویان بتواند اقامت کوتاه مدت خود را در هلند تمدید و به اقامت بلند مدت تبدیل نمایند .که به اختصار در ارتباط با این موضوع به توضیح می پردازیم …

شرایط اقامت کوتاه مدت دانشجویان

یکی از این شرایط این می باشد که دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های هلند ، طبق مدت زمان مشخص شده که از طرف سازمان کار و رفاه اجتماعی هلند اعلام می گردد ، جویای کار در هلند باشند و با کمک گرفتن از موسسات کاریابی در هلند ، متناسب با رشته ی تحصیلی خود ، شغل مناسبی را اخذ نمایند . در این زمان است که فارغ التحصیلان می توانند به اداره مهاجرت شهروندان و خارجیان هلند مراجعه کرده و خواستار ویزای کار در هلند باشند ( در واقع باید ویزای تحصیل در هلند را به ویزای کار در هلند تبدیل نمایند . ) و با سپری نمودن مدت زمان و پرداخت مالیات های به موقع ، برای اخذ اقامت هلند اقدام نمایند .

حال می پردازیم به شرایط تحصیل پزشکی در هلند و اقدامات لازم برای چگونگی اخذ ویزای تحصیل پزشکی در هلند :

اخذ ویزای تحصیل پزشکی در هلند

مدت زمان تحصیل پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی ، سه سال و مدت زمان تحصیل پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد نیز سه سال می باشد .در دانشگاه های هلند ، تحصیل پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی ، براساس زبان انگلیسی انجام می گیرد و البته لازم به ذکر می باشد که از میان دانشگاه های پزشکی در هلند ، فقط دو دانشگاه وجود دارند که مقطع کارشناسی پزشکی را به زبان انگلیسی برگزار می نماید .

به طور کلی تحصیل در هلند ، به زبان هلندی انجام می گیرد و همان طور در بالا اشاره شد فقط تعداد معدودی از دانشگاه های هلندی می باشند که زبان تدریس در آن ها به زبان انگلیسی می باشد ، به همین دلیل به محض اخذ پذیرش تحصیل در هلند و خواستار تحصیل در دانشگاه های هلندی زبان ، ارائه مدرک B1 هلندی و متقاضیانی که خواستار تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلیسی زبان هستند ، ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 الزامی می باشد .

همان طور که ذکر گردید فقط دو دانشگاه به نام های ماستریخت و خرونینگنن در هلند وجود دارند که ارائه کننده ی دروس آموزشی به زبان انگلیسی می باشند .

در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیل پزشکی در هلند ، دروس تدریس شده به صورت هلندی می باشد و دانشجویان به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد ، مدرک زبان هندی B2 را باید ارائه دهند .

در دوره تخصص و یا سال آخر آموزشی که کار در بیمارستان ها می باشد ، دانشجویان برای ارتباط داشتن با بیماران ، نیاز خود را به یادگیری زبان هلندی را احساس می نمایند .

البته تحصیل دندانپزشکی در هلند نیز به این صورت می باشد که فقط به زبان هلندی برگزار می شود و یکی از شروط اصلی اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در هلند ، نیز ارائه مدرک زبان هلندی در سطح B1 و B2 می باشد .دانشجویان می توانند در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه ها به صورت نیمه وقت مشغول به کارشوند .

تحصیل پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی ، ده ساعت در هفته و به ازای هرساعت مبلغی حدود هشت تا ده یورو حقوق دریافت می نمایند . البته میزان حقوق و دستمزد برای مشاغل پاره وقت در هلند به ازای هر ساعت کاری بسیار پایین می باشد .و تحصیل پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد ، بیست ساعت در هفته می باشد .

در هلند نیز تحصیل در بهترین کالج های هلندی وجود دارد و این دانش آموزان می توانند با تحصیل در دوره های پری مدیکال ( پیش پزشکی ) و آموزش تخصص و دروس پایه : زیست ، شیمی ،ریاضی ، فیزیک و … خود را برای تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی هلند آماده نمایند .

 

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره