اوکراین, تحصیلی

اوکراین یکی از بهترین کشورها برای پزشکان

پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین

از مواردی که در زمینه  تحصیل پزشکی در اوکراین  و مهاجرت به اوکراین همیشه مورد توجه بوده است و متقاضیان سوالات بیشتری در مورد آنها دارند می توان به این موارد اشاره کرد: دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین ، دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین ، دانشگاههای اوکراین مورد تایید وزارت علوم . البته علاوه بر این موارد در زمینه تحصیل پزشکی در اوکراین، موارد مرتبط دیگر را هم توضیح داده ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

همواره یکی از دغدغه های  اصلی کسانی که می‌خواهند به قصد ادامه تحصیل به کشور های خارجی سفر کنند  مقصد این انتخاب می‌باشد. مخصوصا به قصد ادامه تحصیل در زمینه سلامتی انسان به ویژه پزشکی زیرا وزارت بهداشت ایران سخت گیری های زیادی برای کسانی که به خارج کشور می‌روند و مدرک پزشکی می گیرند و به ایران می آیند دارد به نحوی که هر ساله اعتبار مدارک خارجی در زمینه پزشکی را بازنگری می‌کند از این رو باید در انتخاب کشور مقصد و کالج تحصیلی دقت اساسی کرد. در این مقاله سعی شده که به معرفی دانشگاه های معروف پزشکی در اکراین بپردازد.

دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین

دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین یکی از بهترین دانشگاه ها در این کشور می‌باشد. از طرفی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می‌باشد و از این رو سالیانه افراد زیادی از ایران در این دانشگاه به  تحصیل پزشکی در اوکراین اقدام می‌کنند. از نکات مهمی که می‌توان به آن اشاره کرد هزینه مخارج در این دانشگاه به دلیل دولتی بودن آن بسیار پایین می‌باشد .دانشگاه خارکف اوکراین به دلیل قدمت طولانی که در تربیت دانشجو در زمینه پزشکی دارد همواره در بین دانشگاه های اروپایی  از رتبه خوبی برخوردار بوده است. در حال حاظر هر ساله حدود ۳۵۰۰نفر از این دانشگاه در زمینه های مختلف سلامتی انسان فارغ التحصیل می‌شوند .این دانشگاه جوایز متعددی پژوهشی و آموزشی زیادی را از سازمان های معتبر در دریافت کرده است.

جایگاه علمی و فرهنگی دانشگاه پزشکی خارکف

از مهمترین نکاتی  که در دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین به آن تاکید می‌شود بحث پژوهش و نوع آموزشی است که به دانشجو داده می‌شود. در این  دانشگاه با جدیدترین متد آموزشی به تعلیم دانشجویان پرداخته است. از نظر خوابگاه این دانشگاه با بهره گیری از بهترین فظاها برای مکان خوابگاه سعی کرده است از نظر امکانات رفاهی برای دانشجویان بهترین امکانات را فراهم کرده باشد تا جایی که دانشگاه پزشکی خارکف رتبه اول از نظر خوابگاه در بین دیگر دانشگاه های موجود در اوکراین را به دست آورده است.

از طرفی محل خوابگاه در جایی بنا شده است که دور تا دور آن را لوازم برای رفاه و تفریح دانشجو قرار گرفته است .دانشجو بعد از قبول شدن است در تست سلامت در خوابگاهی که برای آن در نظر گرفته شده است وارد می‌شود. از نکات جالب در مورد خوابگاه های دانشگاه پزشکی خارکف می‌توان گفت تمامی آن ها مبله می‌باشند و از جدیدترین امکانات هم بهره می‌برند.

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین جزء ۳ دانشگاه برتر در اکراین می‌باشد. این دانشگاه از نظر قدمت جزء با قدمت ترین دانشگاه ها در اوکراین می‌باشد. این دانشگاه برای ورود به رشته های نظیر پزشکی شرایط خاصی را دارد که از جمله این شرایط می‌توان به سن ورود اشاره کرد که فرد دیپلمه سن زیر ۲۵سال و افراد با مدرک کارشناسی و بالاتر با سن کمتر از ۳۰سال حق ورود به این دانشگاه را دارند.

از نظر معدل دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین بر خلاف دیگر دانشگاه های اروپایی شرط معدل ندارد. دانشجویانی که قصد ادامه  تحصیل پزشکی در اوکراین را در این دانشگاه دارند باید حتما در امتحان پاتفک قبول شوند و بعد از آن می‌توانند اقدام به شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه که هر ساله برای رشته پزشکی برگزار می‌کند شرکت کنند. از نظر شهریه ،پرداخت آن به صورت سالیانه می‌باشد به نحوی که دانشجو باید در شروع سال تحصیلی شهریه خود را پرداخت کند. یکی از مزیت های دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین می توان در بحث شهریه آن دانست به نحوی که در صورت افزایش شهریه در سال های بعد از ورود به دانشگاه فقط  برای دانشجویان جدیدالورود می‌باشد و شهریه دانشجویان بر طبق همان سال اول می‌باشد.

جایگاه علمی و فرهنگی دانشگاه پزشکی بوگامولتس

از نظر جایگاه علمی این دانشگاه در جایگاه دوم در میان دانشگاه هایپزشکی در اوکراین می‌باشد. از طرفی مدرک این دانشگاه در اروپا و دیگر نقاط جهان تایید شده است. از امکانات آموزشی این دانشگاه می‌توان به تدریس به صورت الکترونیکی در اکثر رشته اشاره نمود که به این صورت بازده آموزشی بالا را به دنبال دارد. این دانشگاه برای رفاه حال دانشجویان و کارکنان خود امکانات متنوع و زیادی برای سرگرمی و تفریح آنان در ساعاتی که در دانشگاه هستند در نظر گرفته است.

از طرفی برای دانشجویانی که قصد پژوهش دارند در این دانشگاه تمامی امکانات پژوهشی به صورت ۲۴ساعته ارائه می شود به نحوی که مکان های برای  مطالعه و کتابخانه برای دانشجویان تمام وقت باز می‌باشد. با این که این دانشگاه در ردیف دانشگاه های خصوصی می‌باشد و شهریه نسبتا بالی دارد ولی این دانشگاه برای دانشجویان با استعداد بورس های تشویقی مختلفی در نظر گرفته است که به این صورت دانشجو می‌توان  با بهره گیری از آن هزینه دانشگاه ها کم کند.

دانشگاههای اوکراین مورد تایید وزارت علوم

وزارت بهداشت ایران هر ساله لیسانس ارائه می‌کند که بر اساس آن مدارک  دانشگاهی های که مورد  تایید  این وزارت خانه نشان می‌دهد. دانشگاهی که از نظر وزارت بهداشت برای  تحصیل پزشکی در اوکراین مورد تایید می‌باشد فقط دانشگاه اصلی خارکیف می‌باشد. از این رو تمامی دانشگاه های پزشکی موجود در  این کشور فعلا بر اساس آخرین بازنگری ، مورد تایید واقع نشده اند!

هزینه های زندگی در کشور اکراین

از نظر هزینه های زندگی در رشته پزشکی از آن جایی که فعالیت تنها دانشگاهی که مدرک آن مورد تایید وزارت بهداشت ایران می‌باشد دانشگاه خارکیف  می‌باشد از این رو شهریه  تحصیل پزشکی در اوکراین برای دانشجویان ایرانی در این کشور به نسبت کشور های دیگر اروپایی کمتر و حدودا سالی ۴۰۰۰ دلار می‌باشد. البته این هزینه برای آموزش به زبان انگلیسی است و در صورتی که آموزش بر اساس زبان رسمی کشور اوکراین که همان روسی است ارائه شود این شهریه کمتر از ۳۸۰۰ دلار در سال است.

از نظر هزینه های زندگی به دلیل این که این دانشگاه در پایتخت اوکراین واقع شده است و به طبع هزینه  زندگی در پایتخت نسبت به دیگر نقاط کشور بالا می‌باشد اما مزیت خوبی که این کشور دارد هزینه های زندگی در آن به نسبت دیگر کشور ها کمتر می‌باشد در حدود ماهی ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار است که با توجه به این که این کشور اجازه به افراد خارجی میدهد که به صورت محدود مشغول به کار شوند از این رو می توان هزینه های زندگی را کاملا کنترل کرد.

برای مشاوره با وکیل مهاجرت و همچنین اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *