مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان)

خلاصه مقاله : در این کشور دانشگاه های پزشکی بسیار معتبری وجود دارد که مورد تایید تقریباً همه دنیا می باشند، افرادی که تحصیل رشته پزشکی در آلمان را انتخاب می کنند، شانس اقامت در این کشور و یا به عبارتی تحصیل رشته پزشکی در آلمان باعث می شود که شما اقامت دائم را دریافت کنید.ابتدا در مورد مدرک تحصیلی که باید به تأیید دولت آلمان برسد و در صورت لزوم معادل سازی صورت گیرد و اگر در مواردی احتیاج باشد باید آموزش ها و دوره های اضافی را نیز بگذرانند و همچنین برای کار در آلمان باید مجوز کار و اقامت را دریافت کنند. برای پزشکان خارجی امکان کار در مناطق روستایی و شهرهای کوچک که نیاز به متخصص در زمینه طب داخلی را دارند راحت تر وجود خواهد داشت.
تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان)

تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان)

فهرست مقاله
تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان)
تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان)

تحصیل رشته پزشکی در آلمان  با توجه مزایای تحصیل در این کشور بسیار مورد تقاضا است. تقاضای تحصیل در آلمان به علت رایگان بودن و همچنین کیفیت مطلوب آموزش در این کشور از همه ی نقاط دنیا وجود دارد.

در این کشور دانشگاه های پزشکی بسیار معتبری وجود دارد که مورد تایید تقریباً همه دنیا می باشند، افرادی که تحصیل رشته پزشکی در آلمان را انتخاب می کنند، شانس اقامت در این کشور و یا به عبارتی تحصیل رشته پزشکی در آلمان باعث می شود که شما اقامت دائم را دریافت کنید.

به تازگی درخواست های پزشکان از موسسه ما برای کار در آلمان بسیار بیشتر شده است بسیاری از مهاجرین از کشورهای اتحادیه اروپا نیز مانند لهستان و جمهوری چک و همچنین از سایر نقاط جهان متقاضی کار در کشور آلمان می باشند.

رقابت برای شغل پزشکی در آلمان بسیار بالا است استخدام برای پزشکانی که از اتحادیه اروپا وارد آلمان می شوند ساده تر انجام می گیرد اما برای کسانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی و تحصیل کرده اند به مراتب مراحلی را باید بگذرانند.

ابتدا در مورد مدرک تحصیلی که باید به تأیید دولت آلمان برسد و در صورت لزوم معادل سازی صورت گیرد و اگر در مواردی احتیاج باشد باید آموزش ها و دوره های اضافی را نیز بگذرانند و همچنین برای کار در آلمان باید مجوز کار و اقامت را دریافت کنند. برای پزشکان خارجی امکان کار در مناطق روستایی و شهرهای کوچک که نیاز به متخصص در زمینه طب داخلی را دارند راحت تر وجود خواهد داشت.

 

 

 

چگونگی تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای پزشکی در آلمان

 

 

"تحصیل

 

 

هنگامی که متخصصین پزشکی مدارکشان توسط مقامات مسؤل بهداشتی دولتی مورد تأیید واقع شد و اینکه آموزش های آنها مطابق با استانداردهای پزشکی در آلمان می باشد، می توانند مجوز کار را دریافت کنند.

در اینصورت آنها می توانند در انجمن های پزشکی عضو شوند هر ایالت دولت فدرال آلمان دارای یک اتاق پزشکی دولتی برای آن منطقه می باشد که می توانند برای کار با این مکان ها در ارتباط باشند متقاضیان همچنین باید زبان آلمانی در سطح B2 آموزش دیده باشند.

 

ساختار دوره های پزشکی در آلمان

 

دوره پزشکی در آلمان 6 سال و سه ماه طول خواهد کشید که پس از این که آزمون دولتی از دانشجو اخذ شود مدرک آن در اختیار دانشجو قرار داده خواهد شد. باید در نظر داشته باشید که در صورت در دست داشتن این مدرک می توانید به راحتی در هر نقطه از جهان به طبابت بپردازید.

 

رشته پزشکی در آلمان مرحله های خاصی دارد که از جمله این مراحل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 •  فاز پیش بالینی به عنوان مرحله اول

مرحله اول فاز پیش بالینی می باشد که مدت آن 2 سال یعنی 4 ترم بوده و در این مرحله با مفاهیم اصلی پزشکی و علوم طبیعی آشنا خواهید شد. پس از اتمام دو سال دانشجو باید طی یک آزمون جواز رفتن به مرحله بعد را کسب نماید.

 •  فاز بالینی به عنوان مرحله دوم

مرحله اصلی تحصیل پزشکی در آلمان را این مرحله تشکیل می دهد کمه به مدت 3 سال یعنی 6 ترم می باشد. این مرحله شامل دروس اصلی بوده و در سمینارها، دروس عملی، سخنرانی و کارورزی تدریس می شود.

 •  فاز عملی به عنوان مرحله سوم

این مرحله پس از مهمترین مرحله دانشجوی پزشکی ارائه می شود که متشکل از آموزش عملی جنبه های عملی جراحی می باشد. در این مرحله همچنین می توانید دروس اختیاری را نیز در صورت تمایل پاس نمایید. در این مرحله دانشجویان پزشکی می توانند رشته حرفه ای خود را فراگیرند و در دوره 1 ساله آن آموزش های لازم را دریافت نمایند.

 

 •  آزمون کشوری

 

همانطور که در بخش اول نیز به آن اشاره شد دانشجوی پزشکی پس از قبولی در آزمون نهایی به پزشک تبدیل خواهد شد که این آزمون کشوری بوده و در تمامی نقاط کشور دریافت می شود این آزمون یکی آزمون استاندارد ملی بوده و پس از قبولی در آن می توانید نسبت به درخواست مدرک خود اقدام نمایید.

آزمون ها در نحوه پذیرش در رشته پزشکی در آلمان بسیار مهم می باشد برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام آزمون ورودی پزشکی آلمان مراجعه کنید.

 

 

مدرک زبان برای تحصیل پزشکی در آلمان

 

"تحصیل

 

شما برای تحصیل در این کشور حتما باید در زبان آلمانی مهارت کامل را داشته باشید.ارائه مدرک در سطح b1 یا حتی ارائه TestDaf می تواند امتیاز مثبتی برای پذیرش شما برای تحصیل پزشکی در این کشور باشد.

اما به دلیل اینکه کشور آلمان دارای نظام آموزشی رایگان می باشد دارای تعداد زیادی متقاضی برای پذیرش و ویزای مخصوصا در رشته های پزشکی می باشد.تحصیل پزشکی در این کشور رقابتی می باشد و برای پذیرش باید استاندارد های لازم را داشته باشید.

پس هر چه شما شرایط بهتری داشته باشید از نظر اینکه مدرک زبان آلمانی سطح بالا داشته باشید و همچنین دارای قبولی دانشگاه سراسری با معدل بالا باشید میتوانید شانس خود را برای پذیرش و ویزا در این کشور امتحان نمایید.

زیرا این کشور اعلام کرده است فقط 5 الی 10% از افراد بین المللی را برای تحصیل رشته پزشکی می پذیرد.شما برای اخذ ویزای دانشجویی از کشور آلمان نیازمند این هستید به سفارت و یا کنسولگری کشور آلمان مراجعه کنند، برای درخواست ویزای دانشجویی، باید یک گواهی پزشکی نیز ارائه نمایید.

 

مدارک مورد نیاز پزشکی در آلمان

بسته به شرایط شما مدارک مورد نیاز برای تحصیل این کشور متفاوت است ولی به صورت کلی مدارک لازم برای تحصیل شامل موارد زیر می باشد:

 • دیپلم 12 ساله دبیرستان و ریز نمرات (حتما شما باید دارای دیپلم 12 ساله تجربی باشید)
 • داشتن نمره حداقل 17 دروس زیست، شیمی، فیزیک
 • گذرنامه معتبر و یا دیگر اسناد سفر و کپی از آنها
 • کپی شناسنامه و ترجمه صفحات آن
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت نام
 • ۲ قطعه عکس 3 در 4
 • CV و یا رزومه
 • ارائه مدرک زبان آیلتس 6 و یا مدرک زبان آلمانی b1 به بالا

 

 

 

اخذ پذیرش دانشگاه های آلمان بر اساس معدل

آلمان با پاسپورت معتبر و اقتصاد قدرتمند خود پیشرو پذیرش بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی است. در این کشور به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی د(ر مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا) باعث شده است تا دانشجویان زیادی را به سمت خود جذب کند.

ازآنجایی که تحصیل در رشته‌های پزشکی در ایران نیازمند کسب رتبه های بسیار خوب علمی است، بسیاری از شرکت کنندگان پس از ناکامی در این آزمون، روانه مقاصد تحصیلی ارزان از جمله آلمان می‌شوند.

اگرچه تحصیل پزشکی در آلمان با زبان آلمانی ارائه می‌شود با این حال طرفداران فراوانی در میان ایرانیان علامند به این رشته وجود دارد. در مجموع تحصیل پزشکی در آلمان، شرایط و مزایای خوبی را برای فراهم می‌آورد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان نگاهی بیندازید.

 

شرایط تحصیل پزشکی در این کشور

تحصیل دوره های پزشکی در آلمان به تدریس مبتنی بر آموزش های بیمارستانی، دانشگاه های پزشکی، موسسات تحقیقاتی و پژوهشی متصل می شود.و تدریس، مراقبت از بیمار و تحقیق، یک چارچوب یکپارچه را تشکیل می دهد.

مانند دیگر کشورهای جهان آلمان فرصت های خوبی برای فارغ التحصیلان در پزشکی ارائه می دهد: مانند اشتغال در یک بیمارستان یا به طور کلی در صنعت، در خدمات بهداشت عمومی یا در مشاوره مدیریت و…

علاوه بر کیفیت عالی آموزش پزشکی در آلمان، روند پذیرش دانشگاه های پزشکی آن نسبتا آسان و سازمان یافته می باشد تحصیل در آلمان رایگان می باشد.

دوره های آمادگی پزشکی برای دانشجویان پزشکی بین المللی به صورت آکادمیک (دوره های کارشناسی) و یا آموزش های پزشکی (برنامه های بین المللی پس از فارغ التحصیلی) می باشد که همه مراکز آموزشی پزشکی در آلمان، به زبان آلمانی تدریس می شود . برای مطالعه بیشتر مقاله شرایط تحصیل در آلمان را بخوانید.

 

محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در آلمان

 

بهتر است برای اقدام برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان، زیر ۳۰ سال باشید تا راحت‌تر بتوانید مراحل اولیه تحصیل را طی کنید.

با این حال این بدان معنا نیست که برای افراد بالای ۳۰ سال امکان تحصیل پزشکی در آلمان وجود نداشته باشد.
این احتمال زمانی افزایش پیدا خواهد کرد که شما، یک مقطع کارشناسی را خصوصا در حوزه پزشکی و در ایران به پایان رسانده باشید تا بدین ترتیب احتمال دریافت پذیرش خود را در رشته پزشکی افزایش دهید.

زمان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی آلمان به ترتیب حدود ۶ و ۵ سال است، در آلمان پزشکی عمومی هم سطح کارشناسی ارشد حساب می شود.

این در حالی است که این مدرک در ایران معادل دکترای حرفه ای است. با این حال فارغ التحصیلان پزشکی عمومی از دانشگاه های آلمان می توانند پس از طی مراحل قانونی، پروانه طبابت در ایران را کسب نمایند و دیگر نیازی به دریافت مدرک دکترای حرفه ای ندارند.

 

"تحصیل

 

 

شرط معدل در آلمان

یکی از امتیازاتی که میتواند شما را به تحصیل در رشته ی پزشکی آلمان نزدیک کند بالا بودن معدل شما در دوره دیپلم و پیش دانشگاهی در ایران است .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه معدل و شرایط آن می توانید به مقاله ای بانام شرط معدل برای قبولی پزشکی در آلمان مراجعه کنید.

 

دانشگاه های پزشکی در آلمان

کشور آلمان دارای ۳۷ دانشگاه پزشکی میباشد که تعدا سی و شش دانشگاه آن دولتی میباشند و تنها یک دانشگاه خصوصی در زمینه پزشکی فعالیت دارند. تحصیل در دانشگاه های دولتی در آلمان تقریبا رایگان میباشند اما دانشگاه خصوصی در آلمان شامل هزینه شهریه میباشد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های آلمان و اطلاعاتی در زمینه نحوه پذیرش و نوع رشته های پر مخاطب به مقاله ای بانام دانشگاه های پزشکی آلمان مراجعه کنید.

لیستی از تاپ ترین دانشگاه های پزشکی در آلمان

 

نام دانشگاه

سایت رسمی دانشگاه

Friedrich Schiller University

 

https://www.uni-jena.de/

Eberhard Karls University of Tübingen

 

https://uni-tuebingen.de/

University of Lübeck

 

https://www.uni-luebeck.de/universitaet/universitaet.html

Martin Luther Halle-Wittenberg

 

https://www.uni-halle.de/

Christian Albrechts

 

https://www.uni-kiel.de/de/

Ruhr Bochum

 

https://www.ruhr-uni-bochum.de/en

Ludwig Maximilians University of Munich

 

https://www.uni-muenchen.de/index.html

Johannes Gutenberg Mainz

 

https://www.uni-mainz.de/

Technical of Dresden

 

https://tu-dresden.de/

University of Witten Herdecke

 

https://www.uni-wh.de/gesundheit/zahnklinik/

Friedrich-Alexander-University Erlangen-Nuremberg

 

https://www.fau.de/

Otto von Guericke of Magdeburg

 

https://www.uni-magdeburg.de/

Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule

 

https://www.rwth-aachen.de/go/id/a/?lidx=1

University of Hamburg

 

https://www.uni-hamburg.de/

Medical Faculty of the University of Heidelberg

 

https://edu.umch.de/en/

University of Leipzig

 

https://www.uni-leipzig.de/

Rostock

 

https://www.rostock.de/en/

Ernst-Moritz-Arndt of Greifswald

 

https://www.uni-greifswald.de/en/

University of Cologne

 

https://uni-koeln.de/

Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn

 

https://www.uni-bonn.de/

Duisburg-Essen

 

https://www.uni-due.de/

Albert-Ludwigs-University of Freiburg

 

https://www.uni-freiburg.de/

Philipps of Marburg

 

https://www.uni-marburg.de/en

University of Regensburg

 

https://www.uni-regensburg.de/

Heinrich Heine Dusseldorf

 

https://www.uni-duesseldorf.de/home/startseite.html

Justus Liebig Giessen

 

https://www.uni-giessen.de/index.html

University of Ulm

 

https://www.uni-ulm.de/

Julius-Maximilians-Universität Würzburg

 

https://www.uni-wuerzburg.de/startseite/

Westfälische Wilhelms

 

https://www.uni-muenster.de

Charité – University Medicine Berlin

 

https://www.charite.de/

Albert-Ludwigs-University of Freiburg

 

https://www.uni-freiburg.de/

Technical University of Munich

https://www.tum.de/

Georg August of Göttingen

https://www.uni-goettingen.de/

 

 

کار پس از تحصیل در آلمان

 

 

"تحصیل

 

برای پزشکان و دانشجویان رشته ی پزشکی در آلمان بودن کار پس از تحصیل و گذراندن دوره های کارآموزی از مزیت های مناسب تحصیل در آلمان میباشد. و در دوره ی تخصص در آلمان میتوانید کار هم انجام دهید و حقوق دریافت نمایید.

در مقطع تخصص در رشته ی پزشکی امکان تحصیل شما عزیزان به زبان انگلیسی فراهم خواهد شد. اما دانستن زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه در مقاطع پایین امری ضروری است.

 

 

مزایای کار دانشجویی در آلمان

 

 • بطور کلی شرایط کار دانشجویی در کشور آلمان نسبت به کشورهای دیگر آسان تر میباشد.
 • و برای کارفرمایان و شرکتهایی که قصد استخدام دارند این مسئله عادی و جا افتاده میباشد.
 • دانشجویان خارجی بدون داشتن اجازه کار در المان میتوانند کار کنند اما دانشجویان عضو کشورهای اتحادیه اروپا از این امر برخوردار نیستند. و محدودیت خواهند داشت.
 • قانون کار آلمان در روز ۸ ساعت مفید است که دانشجویان ایرانی میتوانند در سال حدود ۱۲۰ ساعت کار کنند .
 • همانطور که گفته شد اگر ماهیانه حقوق و درآمد شما ۴۵۰ یورو باشد از پرداخت مالیات معاف میباشید.
 • یک مسئله دیگر که در خصوص کار وجود دارد این است که تعطیلات رسمی آلمان جزئ آن ۱۲۰ ساعت کار شما به حساب نمی آید و شما اگر در تعطیلات کار کنید از ۱۲۰ ساعت کار شما کم نخواهد شد و این امر هم یک مزیت حساب میشود.

 

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی کار دانشجویی در آلمان شرایط + قوانین مراجعه کنید.

 

شرایط اشتغال پزشکان درآلمان

 

 

"تحصیل

 

 

از شرایط اشتغال پزشکان درآلمان این است که ابتدا مدرک تحصیلی است باید به تأیید دولت آلمان برسد و در صورت لزوم معادل سازی صورت گیرد و اگر در مواردی احتیاج باشد باید آموزش ها و دوره های اضافی را نیز بگذرانند و همچنین برای کار درآلمان باید مجوز کار و اقامت را دریافت کنند. برای پزشکان خارجی امکان کار در مناطق روستایی و شهرهای کوچک که نیاز به متخصص در زمینه طب داخلی را دارند راحت تر وجود خواهد داشت.

 

حقوق و دستمزد یک پزشک در آلمان

میانگین حقوق اولیه برای فارغ التحصیلان پزشکی در آلمان ۴۹ هزار یورو در سال است و متخصصان به طور متوسط ۷۰ هزار یورو تا ۱۰۰ هزار یورو در سال دریافت می کنند.

به منظور آموزش پزشکی و یا تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی در آلمان تمامی پزشکان باید مجوز موقت و یا کامل برای کار کردن را دارا باشند. این مجوز کار در سراسر کشور آلمان دارای اعتبار می باشد و محدود به یک دوره خاصی می باشد در اول آوریل ۲۰۱۲ در دولت فدرال آلمان قانونی به تصویب رسید که در آن برای ارزیابی مدارک حرفه ای که خارج از کشور آلمان ارائه می شوند بدون توجه به ملیت آنها بررسی ها انجام شود مقامات بهداشتی دولت فدرال مسؤل صدور مجوز به صورت موقت و دائم می باشند. هر یک از ۱۶ ایالت فدرال آلمان هر کدام دارای یک اتاق پزشکی برای پزشکان است که این نهادها مسؤلیت تمام امور مربوط به پزشکان تخصصی در آلمان را عهده دار می باشند.

 

اخذ پذیرش در رشته ی پزشکی در آلمان

برای اخذ پذیرش در رشته ی پزشکی در آلمان میتوانید از دو راه اقدام کنید.

 

قبولی در کنکور سراسری رشته ی پزشکی در ایران

مدرک قبولی در آزمون کنکور سراسری و ترجمه ی آن به زبان انگلیسی و آلمانی و مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدارک شخصی پاسپورت و عکس و … میتوانید تمامی این مدارک را به موسسه مهاجرتی مورد نظر تحویل داده تا تمامی مراحل پذیرش شما انجام شود.حداقل شش ماه از تاریخ شروع ترم جدید در آلمان میبایست اقدامات را انجام دهید.

مرحله بعدی شرکت در آزمون ورودی رشته ی پزشکی در آلمان ، متقاضی عزیز میبایست برای ثبت نام در آزرمون ورودی رشته ی مورد نظر در دانشگاه مورد نظر از طریق وبسیات آن دانشگاه ویا با کمک مشاور متخصص اقدام نمایید و ۲ ماه قبل از شروع ترم در این آزمون شرکت نمایید. آزمون به زبان انگلیسی است اما داشتن مدرک ب ۲ آلمانی بسیار مهم تلقی میشود.

توجه داشته باشید شروع کلاسهای ترم برای رشته های پزشکی در آلمان در سال فقط یکبار است و در ماه September میباشد.

 

ثبت نام در کالج پزشکی در آلمان

 

روشی دیگر برای تحصیل پزشکی در رشته ی پزشکی در آلمان است که برای فرد متقاضی که بنا به هر دلیلی نتوانسته در کنکور سراسری ایران قبول شود ثبت نام صورت میگیرد.دانشجو باید یکسال در این کالج را بگذراند و دروس زبان – زیست و گاهی شیمی را بگذراند تحصیل در این دوره یکساله بصورت رایگان میباشد.

پس از گذراندن این دوره یکساله و نمره قبولی در آزمون های آن میتوانید بعنوان دانشجو در رشته ی پزشکی در دانشگاه های آلمان ادامه تحصیل نمایید.قبل از ورود به آلمان حتما نسبت به دریافت مدرک زبان آلمانی حداقل b2   اقدام نمایید.

تحصیل در آلمان محدودیت سنی خاصی ندارد و افراد میتوانند با شرایط فوق و با داشتن هر سنی وارد دانشگاه های پزشکی آلمان شوند. اما افرادی که سن بالایی دارند ممکن است رد صلاحیت ویزای تحصیلی آلمان شوند . اما حداکثر سن برای تحصیل در المان و پیشنهاد ما سن ۲۶ سال برای افراد متقاضی میباشد.

 

آموزش تخصصی در آلمان

آموزش تخصصی معمولاً بین پنج تا شش سال طول می کشد بسته به مقررات آموزش خاص برای تخصص تحت نظارت اتاق پزشکی دولتی برای پزشکان صورت می گیرد که در یک بیمارستان دانشگاهی، درمانگاه و یا سایر نقاطی که تحت نظارت این اتاق پزشکی دولتی می باشند اعمال پزشکی در آلمان به صورت سرپایی و بستری انجام می شود.

پزشکان عمومی می توانند در یک تخصص پزشکی در کشور آلمان به ادامه تحصیل بپردازند.

بیمارستان ها و مراکز علمی در کشور آلمان برای کار پزشکان بدین صورت در نظر گرفته شده اند بیمارستان هایی که به صورت دانشگاهی یا آموزشی می باشند و برای برخی ایالات دولت فدرال به صورت بورسیه عمل می کند بیمارستان هایی که متعلق به خود دانشگاه ها می باشند و به صورت آکادمیک هستند و دانشجویان دوره های مختلف پزشکی در آن دوره آموزشی خود را می گذرانند و بیمارستان های خصوصی که نهادهای مذهبی، شهرداری ها و مراکز خصوصی به اداره آنها می پردازند.

همانطور که بیان شد دوره پزشکی عمومی در آلمان در حدود شش سال می باشد و برای دوره دکتری باید دوره تخصص گذرانده شود.

به طور کلی برای شهروندان (پزشک) خارج از اتحادیه اروپا کسب اجازه کار از نهاد سلامت در کشور آلمان الزامی است. باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

 • اجازه اقامت
 • اجازه کار
 • اجازه کار پزشکی

ویزا

به طور کلی همه افراد خارجی نیاز به ویزا برای اینکه بتوانند در آلمان زندگی کنند را خواهند داشت و فقط برای کسانی که در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا زندگی می کنند و همچنین ایالات متحده نیازمند دریافت ویزا نمی باشند و این ویزا در کشوری که زندگی می کنند توسط سفارت آلمان صادر خواهد شد.

اگر می خواهید از قوانین و شرایط کلی تحصیل در آلمان مطلع شوید توصیه می کنیم به مقاله ای با نام مهاجرت تحصیلی به آلمان 0 تا 300 مراجعه کنید.

 

اجازه اقامت

همه دانشجویان خارجی  و پزشکان که مایل به اقامت در کشور آلمان هستند و بیش از سه ماه می خواهند به کشور آلمان بیایند باید اجازه اقامت معتبر را دارا باشند اجازه اقامت باید توسط سازمان خارجی “Ausländerbehörde” از شهر آلمانی که در ان زندگی می کنند صادر شود.

دفتر مربوط به اشتغال به کار در شهرهای آلمان “Arbeitsamt” مسؤل اجازه کار می باشند و سازمان سلامت آلمان که در حال حاضر مسؤلیت اجازه کار به پزشکان خارجی را دارا می باشد. تمامی این مراحل نیاز به پیگیری تخصصی و قدم به قدم دارد که نیاز مبرم به وکیل آشنا به قوانین روز و معتمد ، انکار ناپذیر است.

استثناء برای اجازه کار به غیر اتحادیه اروپا

منطقه ای:

استثناها به سوئیس ، ژاپن، ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزیلند در نظر گرفته شده است.

برای سایر کشورها باید:

 1.  متقاضی که با ارائه مدارکی برای یک موقعیت علمی در کشور آلمان اقدام می کند.
 2. به عنوان یک پناهنده یا مهاجر پذیرفته می شود.
 3.  ازدواج با یک شهروند آلمانی.

 

آموزش پزشکی عمومی در آلمان

اصول حاکم بر آموزش پزشکی در کشور آلمان، آموزش پزشکی شامل:

تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی که در کمتر از شش سال دوره آن به اتمام می رسد که شامل ۴۸ هفته آموزشی عملی می باشد آموزش کمک های اولیه، سه ماه کارآموزی پرستاری، چهار ماه دوره گزینش بالینی، دوره آزمون پزشکی در سه مرحله.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

 

🙋‍♀️1.آیا رتبه ی کنکوری که در ایران شرکت کرده ایم در پذیرش پزشکی آلمان تاثیر دارد؟

 • رتبه ی کنکور در ایران ,بستگی به کالج مورد نظر شما دارد ,برای بعضی کالج ها ملاک نمی باشد.

🙋‍♀️2.کدام یک نتیجه ی بهتری دارد, شرکت در آزمون ورودی دانشگاهههای پزشکی یا گذراندن دوره های پیش پزشکی در کالج ها؟

 • البته جواب این سوال به شرایط شما بستگی دارد امابه دلیل سخت بودن آزمونهای ورودی پیشنهاد ما گذراندن دورههای پیش پزشکی است.

🙋‍♀️3.حداقل معدل لازم برای تحصیل پزشکی در آلمان چیست؟

 • بالا بودن نمره ی بعضی دروس مهم است (همانطور که در متن گفته شد),اما معدل 15 حداقل معدل لازم است.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!