رد کردن لینک ها

تحصیل پزشکی ترکیه [2019] + ویدیو معرفی دانشگاه های ترکیه

تحصیل پزشکی ترکیه

اخذ اقامت تحصیلی ترکیه چگونه صورت می گیرد ؟ شرایط تحصیل پزشکی ترکیهبنا به شرایط وضع شده در قانون ترکیه سال به سال دست خوش تغییرات می شود و متقاضیان برای ادامه تحصیل پزشکی ترکیه باید حتما اطلاعات لازم جهت اخذ اقامت و مدارک لازم و به روز دانشگاه های کشور ترکیه را کسب نمایند .

توصیه موسسه حقوقی و بین المللی آوات به متقاضیان عزیز تحصیل پزشکی ترکیه این می باشد ، که تمامی مقالات ما را که حاوی اطلاعات اساسی و کار آمد برای تحصیل پزشکی ترکیه و شرایط تحصیل پزشکی ترکیه و اخذ اقامت در ترکیه می باشد ، را بررسی نمایند تا راهی آسان در جهت پیمودن پروسه اداری اخذ اقامت ترکیه را ، پیش رو داشته باشند .

 

دانشگاه های ترکیه

تدریس در دانشگاه های ترکیه به صورت ترکی استانبولی و به زبان انگلیسی صورت می گیرد ، البته دانشجویان برای پذیرش تحصیل پزشکی در دانشگاه های ترکیه باید با گذراندن آزمون هایی که در سال ۴ بار برگزار می شود و کسب نمرات قبولی می توانند خود را برای تحصیل پزشکی ترکیه آماده نمایند .

آزمون های SAT  و  YOS  که در سال ۴ بار برگزار می گردد و بیشتر دروس انتخابی برای آزمون های ذکر شده ، در زمینه ریاضی ، زبان انگلیسی ، تست هوش و هندسه می باشد .

البته موسساتی وجو دارند که به مدت یک سال به دانشجویان در زمینه آزمون SAT  و  YOSبا پرداخت ۵۰۰۰ دلار آمریکا ، کمک می کنند تا دانشجو بتواند نمره قبولی را در جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر ترکیه کسب نماید.

پیشنهاد مطالعه »
دانشگاه های ترکیه

البته لازم به ذکر است که این موسسات در انتخاب دانشگاه های مورد نظر دانشجویان در ترکیه نیز ، به مشاوره می پردازد.

می توان گفت یکی از مزایایتحصیل پزشکی ترکیه، قابل تایید بودن دانشگاه های معتبر دولتی و خصوصی ترکیه از نظر وزارت بهداشت و درمان کشور ایران است و دانشجو می تواند بعد از قبولی در آزمون SAT  و YOS  و  اتمام تحصیل پزشکی ترکیه ، اقدام به کار در ایران نماید .

البته لازم به ذکر است که متقاضیانتحصیل پزشکی ترکیه می توانند با داشتن مدرک دیپلم و بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای تحصیل پزشکی وارد دانشگاه های ترکیه شوند و در صورتی این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران خواهد بود که متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه نمره قبولی در آزمون های SAT و YOS را کسب نموده باشند .

دانشگاه آکدینز

 

دانشگاه آنکارا

 

دانشگاه آتاتورک

 

دانشگاه خاورمیانه

 

دانشگاه قاضی

 

مقالات مرتبط با تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه
مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه
بورسیه تحصیلی در ترکیه + هزینه زندگی دانشجویی
تحصیل داروسازی در ترکیه
اقامت ترکیه از طریق تحصیل
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه
ویزای تحصیلی ترکیه

 

هزینه تحصیل پزشکی ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه برحسب دلار آمریکا محاسبه می شود و دانشجو باید بررسی نماید که با افزایش ارزش نرخ دلار آمریکا ، تحصیل پزشکی در ترکیه مقرون به صرفه می باشد یاخیر .

در کشور ترکیه ، هزینه دانشگاه ها بر اساس کیفیت ، با هم متفاوت است و هزینه های پرداختی متفاوتی نیز در بر دارند .

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه به ۵۰۰/۱ دلار آمریکا و هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه ، می توان گفت که به ۰۰۰/۱۵ تا ۰۰۰/۲۵ دلار آمریکا نیز می رسد .

پیشنهاد مطالعه »
هزینه تحصیل در انگلستان

البته موسسه حقوقی و بین المللی آوات لازم می دارد که ، به کشور هایی همچون چک ، بلاروس و اتریش در جهت تحصیل متقاضیان اشاره نماید که با پرداخت هزینه معادل ۰۰۰/۳۵ دلار امریکا می توانند برای تحصیل پزشکی اقدام نمایند .

البته تمامی کشور های اروپایی برای اخذ اقامت تحصیلی  و تحصیل پزشکی ، ارائه مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات قبولی این مقاطع و رتبه قبولی در کنکور سراسری ،  را الزامی می دانند .

البته دانشجویان پزشکی ماهانه به مبلغ ۰۰۰/۲ دلار آمریکا حقوق دریافت می نمایند و حتی می توانند هنگام تحصیل به مدت ۲۰  الی ۳۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و کمک هزینه ای باشد برای تحصیل پزشکی در ترکیه

البته خیلی جای نگرانی نیست ، دانشجویان پزشکی دانشگاه های ترکیه می توانند از بورسیه تحصیلی پزشکی در ترکیه که دانشگاه ها برای کمک هزینه های دانشجو در اختیار آن ها قرار می دهند ، نیز استفاده نمایند .

 

اخذ بورسیه تحصیلی:

اخذ بورسیه تحصیلی در کارشناسی رشته پزشکی در ترکیه برای دانشجویان کمتر اتفاق می افتد اما با این حال در این مقطع فرصت هایی برای دانشجو وجود دارد که می تواند در های تحصیلی وسیعی را در زمینه بهداشت و درمان پزشکی به روی آن ها باز نماید .

البته لازم به ذکر است که دانشگاه یدی تپه ترکیه ، که در شهر استانبول بنا شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ترکیه می باشد ، در تمامی دوره های تحصیلی ،  بورسیه تحصیلی را برای همه دانشجویان چه ترکی وچه  بین المللی ارائه می نماید .

البته ثبت نام در بورسیه های تحصیلی دانشگاه های ترکیه ، قبل از ترم پاییز انجام می گیرد و دانشجویان برای ثبت نام بورسیه در این زمان باید اقدام نمایند .

پیشنهاد مطالعه »
راه های مهاجرت به ترکیه

یکی از برترین دانشگاه های کشور ترکیه به نام حاجت تپه واقع شده در شهر آنکاراست که از معروف ترین و برترین دانشگاه های پزشکی ترکیه به شمار می رود .

 

شرایط پذیرش ویزای دانشجویی ترکیه

متقاضیانی که قصد اخذ ویزای دانشجویی ترکیه را دارند می بایست به هنگام اخذ پذیرش دانشگاه ترکیه ، به مدت یک ماه زودتر از شروع ترم تحصیلی ، برای اخذ ویزای دانشجویی ترکیه اقدام نمایند . تمامی متقاضیان اخذ اقامت ترکیه باید بیمه درمانی برای خود در مدت زمان اقامت در ترکیه را داشته باشند .

البته لازم به ذکر است که متقاضیان زیر ۱۸ سال نیز می تواند برای اخذ ویزای دانشجویی ترکیه و بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی اقدام نمایند و البته داشتن مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶٫۵ برای دانشجویان دانشگاه ترکیه که به زبان انگلیسی تدریس می کنند الزامیست ، در غیر این صورت دانشجو با نداشتن مدارک زبان انگلیسی باید دوره های زبان انگلیسی را طی نموده و بعد برای تحصیل پزشکی در ترکیه وارد دانشگاه شود .

البته نداشتن مدرک زبان انگلیسی به هنگام اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در ترکیه ، هیچ مشکلی در روند اخذ ویزای دانشجویی ترکیه پیش نمی آورد ، اما متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته پزشکی ترکیه باید دوره های زبان انگلیسی را در کشور ترکیه طی نمایند .

 

راه های مهاجرت به ترکیه:

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج
راه های مهاجرت به ترکیه

 

 

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

نظرات

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره