Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا [2019]

تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

در چند سال گذشته بحث تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا به یکی از مباحث پرطرفدار در بین علاقه مندان به حوزه علم و فناوری تبدیل شده است زیرا دامنه علم و دانش بیش از پیش گسترش یافته و حالا افراد برای طی مدارج علمی حاضر هستند که رنج دوری از وطن و خانواده را بپذیرند و برای تحصیل در مراکز آموزشی پیشرفته وارد یک کشور بیگانه بشوند.

مقصد بسیاری از علاقه مندان به عرصه علم و تحصیل، کشورهای تراز اولی مانند کانادا، ایالات متحده آمریکا، آلمان، سوئد و… است که ما می خواهیم در این مطلب مفصلاً به بحث تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا بپردازیم.

کشور کانادا و اعزام دانشجو به کانادا از دیر باز مد نظر بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور بوده و برای اعزام دانشجو به کانادا اطلاعات مهمی لازم است که در این مقاله سعی بر آن شد که تحصیل در کانادا را از دید یک دانشجوی متقاضی تحصیل درکانادا مورد بررسی قرار دهیم.

اگر برای تحصیل در کانادا چند پارامتر مهم را بخواهیم بررسی کنیم قطعا هزینه ، کیفیت و زمان آن دسته از شرایط مهم خواهد بود . زمان انجام کار برای تحصیل در کانادا را باید بین ۳ تا ۸ ماه با توجه به شرایط فرد متقاضی تحصیل در کانادا در نظر بگیرید .

در هر سال بیش از ۱۲۰۰۰۰ دانشجو ازسراسر جهان کانادا را برای تحصیل میپذیرد. باعنوان بیش از۵۰۰۰رشته تحصیلی دربیش از۵۰مرکز ، شرایط جذاب برای تحصیل در کانادا ایجاد میکند. برخی از این دانشگاهها حتی دربین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند.

 

کشور کانادا در یک نگاه کلی

کانادا، کشوری با بیش از صد مرکز آموزشی است که تعدادی زیادی از این مراکز در ردیف معتبرترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. مراکز آموزشی کانادا در هر سال پذیرای ۱۳۰هزار دانشجوی خارجی از نقاط مختلف دنیا هستند که این دانشجویان در حدود ۱۰هزار رشته مختلف تحصیل می کنند. این آمار به خوبی بیانگر جایگاه محبوب کشور کانادا در نزد علاقه مندان به ادامه تحصیل است. اما واقعاً دلیل این همه محبوبیت چیست .

 

تحصیل در کانادا

تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

 

برای اینکه در کانادا تحصیل کنید قطعا نیاز به مدرک زبان دارید و در برخی موارد مدرک زبان در سطح آیلتس ۷ آکادمیک مورد نیاز است. در برخی موارد داشتن معدل بالا و قبول یا فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر هم مورد رصد قرار میگیرد.

وقتی که برای کانادا اقدام میکنید این نکته را مد نظر قرار دهید که در صورت داشتن ویزای دانشجویی شما اجازه کار به صورت پاره وقت را نیز خواهید داشت و درصورتیکه بخواهند پس ازپایان تحصیل برای مقاطع دیگر ادامه تحصیل دهند از داخل خود کانادا اقدام نمایند.

 

چرا بازار تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا تا به این حد رونق دارد؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم که دلایل متعددی در این امر دخیل هستند. شاید اولین پاسخی که به ذهن آدم می رسد؛ جایگاه علمی مراکز آموزشی کانادا باشد زیرا تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا در ردیف صد دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. بنابراین تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا، فرصتی طلایی برای تحصیل در دانشگاه های بزرگی چون دانشگاه کانکوردیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه ام سی جیل، دانشگاه کلگری، دانشگاه ام اس مستر و… بشمار می رود؛ فرصتی که در ازای پرداخت هزینه نه چندان زیادی کسب خواهد شد و واقعاً چه چیزی بهتر از تحصیل در مراکز علمی بزرگ دنیا در مقابل پرداخت شهریه ای مقرون بصرفه است.

از طرف دیگر چون مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تکلم می کنند؛ در نتیجه تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا، فرصتی برای یادگیری این دو زبان زنده دنیا نیز تلقی می شود.

یکی دیگر از عواملی که افراد را برای تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا ترغیب می کند؛ این است که دانشجویان در حال تحصیل در کانادا اجازه دارند که در حین تحصیل و حتی تا یک سال پس از فارغ التحصیلی کار کنند؛ بعد از این مدت هم می توانند برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند و برای همیشه جذب بازار کار پویای این کشور پهناور آمریکایی بشوند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به نوااسکوشیا

علاوه بر شرایط آموزشی و کاری فوق العاده ای که در اثر تحصیل در کانادا حاصل می شوند؛ افراد در حال تحصیل در این کشور از تجربه امکانات متنوع زندگی در کانادا نیز لذت خواهند برد. زندگی در کانادا، فرصتی برای تجربه جشن های تابستانی باشکوه این کشور یا سورتمه سواری در زمستان است.

اگر شما هم مانند خیلی از اطرافیانتان به تحصیل در کانادا و برخورداری از مزایای فوق الذکر علاقه مند هستید؛ لازم است که بدانید یکی از شرط های لازم برای تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا، اخذ مدرک زبان آیلتس است.

اما برای ورود به دانشگاه های درجه یک کانادا علاوه بر مدرک آیلتس می بایست معدل تحصیلی بالایی داشته باشید و ضمناً از دانشگاه های برتر کشور محل اقامت خود فارغ التحصیل شده باشید. اما اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد ورود به مقاطع تحصیلی مختلف کشور کانادا کسب کنید؛

 

مطالبی درباره تحصیل در کانادا:

  1. تحصیل در کانادا
  2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
  3. مهاجرت تحصیلی به کانادا
  4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
  5. تحصیل در کشور کانادا
  6. مهاجرت تحصیلی به کانادا
  7. اقامت کانادا از طریق تحصیل

 

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی

اگر دوست دارید که از همان ابتدا در دانشگاه های معتبر دنیا تحصیل کنید؛ کانادا، انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. مدرک کارشناسی اخذ شده از دانشگاه های کانادا  نزد اکثر کشورهای دنیا از اعتبار کافی برخوردار است.

اما برای ورود به مقطع کارشناسی در این کشور حتماً باید مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۴ و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل ۶ داشته باشید. اگر متقاضی ورود به رشته هایی از قبیل مهندسی مکانیک هستید؛ معدل دیپلم شما نباید کمتر از ۱۵ باشد. ضمناً اگر مدرک آیلتس ندارید می توانید از دانشگاه موردنظر پذیرش بگیرید اما مشروط بر اینکه ابتدا حدود یک یا دو ترم دوره های زبان دانشگاه را بگذرانید.

شما به عنوان متقاضی تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی لازم است بدانید که هزینه زندگی و تحصیل در این مقطع در کانادا از ۱۴هزار تا ۱۸هزار دلار متغیر است. اما اگر معدل تحصیلی شما بالا باشد می توانید از کمک هزینه دولت کانادا برای دانشجویان دوره کارشناسی به مبلغ ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار استفاده نمایید.

 

 

تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

اگر مایلید که در برترین دوره های کارشناسی ارشد دنیا شرکت کنید و درس بخوانید؛ بهترین گزینه پیش روی شما کانادا است. دانشگاه های کانادا، امکانات پژوهشی فوق العاده ای در اختیار دانشجویان دوره کارشناسی ارشد می گذارند اما متاسفانه در اغلب دانشگاه های کانادا به دانشجویان این دوره کمک هزینه تحصیلی داده نمی شود و دانشگاه هایی هم که چنین کمک هزینه ای می دهند؛ شرایط سختی را برای افراد واجدشرایط تعریف می کنند.

شما به عنوان متقاضی تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی با معدل حداقل ۱۴، توصیه نامه از طرف اساتید دوره کارشناسی خود و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل شش و نیم باشید. ضمناً اگر شما متقاضی تحصیل در رشته های مدیریتی هستید باید مدرک GMAT نیز داشته باشید؛ همچنین برای ورود به رشته های مهندسی نیز ملزم به ارائه مدرک GRE هستید. با توجه به استقبال زیاد دانشجویان سرتاسر دنیا از دوره های تحصیلی کانادا، دانشگاه های این کشور افرادی را می پذیرند که شرایط مذکور را داشته باشند؛ از دانشگاه های معتبرتری فارغ التحصیل شده اند و رزومه تحصیلی قویتری دارند.

لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا حدود ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار است.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری

اگر می خواهید با استفاده از بورسیه تحصیلی در معتبرترین دانشگاه های دنیا در مقطع دکتری تحصیل کنید؛ تحصیل در کانادا انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود زیرا دولت کانادا به دانشجویان دکتری بورسیه تحصیلی اعطا می کند. از طرف دیگر دولت کانادا سالانه به هزار نفر از دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این کشور اقامت می دهد و بدین ترتیب این دانشجویان می توانند در سازمان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند. به همین دلیل تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری، متقاضیان زیادی از سرتاسر دنیا دارد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تحصیلی کانادا + مراحل دریافت و شرایط

شما به عنوان یکی از متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع دکتری حتماً باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۷ باشید؛ در غیر این صورت شانس چندانی برای اخذ پذیرش نخواهید داشت. ضمناً در زمان ارائه درخواست خود به دانشگاه موردنظر باید محل اقامت خود را تعیین کنید؛ در صورت عدم تعیین محل اقامت به احتمال زیاد با درخواست شما مخالفت خواهد شد.

لازم به ذکر است که هزینه زندگی و تحصیل در کانادا در مقطع دکتری بسته به محل تحصیل متفاوت و از ۱۴هزار تا ۲۲هزار دلار متغیر است. بیشترین و کمترین هزینه زندگی و تحصیل در مقطع دکتری در کانادا به ترتیب مربوط به زندگی در شهرهای اونتاریو و کبک است.

 

نکات کلی تحصیل در کانادا

امروزه باتوجه به گسترش حوزه علم ودانش دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان کوشش میکنند بلکه از یکی از دانشگاههای معتبر دنیا پذیرش تحصیلی گرفته و ادامه تحصیلشان را در این دانشگاههای مطرح دنیا بگذرانند.از این بین کشور کانادا یکی از کشورهایی است که بیشترین متقاضی را داشته و از دلایل آن هم اعتبار این دانشگاهها، سطح بالای رفاه اجتماعی کشور کانادا و همچنین امنیت بالای کانادا و مزایای بسیار زیادی که برای دانشجویان خارجی در کانادا در نظر دارد میتوان برشمرد.

کانادا هر ساله بیش از ۱۳۰۰۰۰ دانشجو از کشورهای مختلف برای تحصیل را میپذیرد. کانادا با ارائه بیش از ۱۰۰۰۰ رشته تحصیلی در بیش از ۱۰۰ مرکز آموزشی یکی از مقاصد مهم تحصیلی است. برخی از این دانشگاهها حتی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند.
برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس الزامی است.

و همچنین برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ممتاز کانادا شرایطی مانند معدل بالا و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه معتبر در کشور مبدا الزامی میباشد.نکته حائز اهمیت در اینجا اینست که تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را برای مدت بیش از ۶ ماه دارند باید اجازه تحصیل داشته باشند. دانشجویانی که اجازه تحصیل در کانادا داشته باشند می توانند به صورت پاره وقت کار کنند و درصورتیکه بخواهند پس از پایان تحصیل برای مقاطع دیگر ادامه تحصیل دهند از داخل خود کانادا اقدام نمایند.

 

تحصیل در مقطع لیسانس

افراد بسیار زیادی از ایران و سایر کشورهای جهان مایلند که از همان ابتدا در دانشگاههای معتبر جهان تحصیلشان را شروع کنند، از بین این دانشگاهها همیشه دانشگاههای کانادا جزء دانشگاههای محبوب میباشد زیرا مدارک تحصیلی در مقطع لیسانس در بیشتر دانشگاه های کانادا و آمریکا مورد تایید سایر کشورها می باشند. شرایط اخذ پذیرش و سیستم آموزشی در دانشگاه ها در آمریکا و کانادا بسیار به هم نزدیک می باشد.

متقاضیان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل ۱۴ یا بالاتر داشته باشند. برای پذیرش در برخی از رشته ها مثل Mechanical Engineerin حداقل معدل باید بالای ۱۵ باشد.همچنین برای پذیرش از دانشگاه های ممتاز حداقل معدل بالای ۱۵ ضروریست همچنین داشتن مدرک زبان آیلس حداقل ۶ ضروریست.هزینه تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های کانادا بین ۱۴ هزار دلار تا ۱۸ هزار دلار در سال است که میزان دقیق آن بستگی به استان محل تحصیل در کانادا و دانشگاه دارد.

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

برای تحصیلات تکمیلی، دولت کانادا دارای معتبرترین دانشگاهها در دنیا میباشد، دانشجویان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا آرزوی تحصیل در دانشگاههای معتبر کانادا را در سر میپرورانند.برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا هر دانشجویی که معدل بالاتر داشته باشد و در دانشگاه معتبرتری تحصیل کرده باشد شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش را دارد.

امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در دانشگاههای کانادا برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر امکان پذیر میباشد که این امر بسته به رزومه شخص دانشجوی متقاضی دارد. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کانادا چه بصورت بورسیه و چه بصورت پذیرش عادی داشتن نمره آیلتس ۶٫۵ الزامی است. برای رشته های مدیریت مدرک GMAT  و برای رشته های مهندسی مدرک GRE الزامی میباشد.

پیشنهاد مطالعه »
درباره کانادا

 

تحصیل در مقطع دکتری

اغلب دانشجویان ایرانی که برای ادامه تحصیلشان در مقطع دکتری قصد عزیمت به کشورهای خارجی را دارند کشور کانادا را برای ادامه تحصیلشان انتخاب میکنند،این امر میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد از قبیل: دانشگاههای معتبر کانادا ، امکان گرفتن بورسیه های تحصیلی در کانادا و همچنین شرایط کلی کشور کانادا که برای اخذ اقامت و زندگی یکی از رویایی ترین کشورهای دنیاست.

همچنین قانون جدیدی که در کانادا وضع گردیده میتواند دلیل محکمی برای انتخاب کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری باشد، قانونی که ذکر گردید حکایت از این امر دارد که سالانه حدود۱۰۰۰ نفر از افرادی که در مقطع دکتری در کانادا مشغول به تحصیل هستند اقامت دائم کانادا را اخذ میکنند، این افراد به عنوان نیروی Skilled worke جذب دولت کانادا میشوند.برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در کانادا داشتن نمره آیلس حداقل ۷ الزامی میباشد.

 

 

هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین استان محل تحصیل در کانادا متفاوت است همچنین هزینه دانشگاهها و کالج های خصوصی معمولا بیشتر از کالج ها و دانشگاههای دولتی است .هزینه تحصیل در کانادا بستگی به استان محل تحصیل در کانادا دارد. هزینه تحصیل در استان اونتاریو معمولا بالاتر از سایر استان هاست و هزینه تحصیل در کبک کمتر از استان های دیگر کانادا می باشد اما به طور متوسط این هزینه از۱۴ هزار دلار در سال تا ۲۲ هزار دلار در سال متفاوت است

بعضی از رشته ها حتی به ۵۰ هزار دلار در سال هم میرسد.همچنین برای اکثر دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند سوالات مختلفی مطرح می شود که در این قسمت ،  نکاتی مرتبط با  اجاره خانه و سایر هزینه های زندگی توضیح داده میشود.

یک  مهاجر که به کانادا مهاجرت کرده، بایستی تلاش فراوان و جدی (گاهی بیش از شش ماه) داشته باشد  تا در رشته تخصصی مورد علاقه اش،  کار پیدا کند در این رابطه دانستن زبان انگلیسی و همچنین زبان فرانسه برای استان کبک نکته ایست که اهمیت بسیار بالایی دارد.

لذا دانستن هزینه ها برای برنامه ریزی زندگی می تواند مفید باشد.هزینه زندگی هم نیز در ایالت های مختلف کانادا متفاوت است،هزینه ها، بستگی به مکان زندگی و شیوه خرج کردن شما دارد و همانطور که در بالا اشاره ای در این رابطه شد در استانهای مختلف هزینه های زندگی متفاوت میباشد ولی حداقل ماهی ۱۰۰۰ دلار  را برای یک زندگی معمولی رو به بالا یکنفره باید در نظر گرفت.

هزینه های زندگی سالانه برای تحصیل در کانادا نسبت به برخی کشورهای اروپایی بالاتر خواهد بود و نسبت به برخی کشورهای دیگر پایین تر ولی پارامتر مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که هرکس تصمیم دارد  برای تحصیل به کانادا برود مهم است که  نسبت به توانایی مالی خود تصمیم بگیرد و ما در موسسه حقوقی آوات برای اعزام دانشجو به کانادا کلیه هزینه ها را برای شما در نظر خواهیم گرفت و نسبت به هزینه شما کشور مورد نظر را پیشنهاد خواهیم داد .

اعزام دانشجو به کانادا و تحصیل در این کشور دارای هزینه هایی است که از آن جمله برای تحصیل در دوره لیسانس ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار و در دوره فوق لیسانس ۱۴ تا ۲۰ هزار دلار و در دوره دکتری ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار هزینه خواهد داشت و هزینه زندگی را هم حداقل ۱۸ هزار دلار سالانه در نظر بگیرید .

 

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

 

نظرات

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره