شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل رشته پزشکی در آلمان با توجه مزایای تحصیل در این کشور بسیار مورد تقاضا است. تقاضای تحصیل در آلمان به علت رایگان بودن و همچنین کیفیت مطلوب آموزش در این کشور از همه ی نقاط دنیا وجود دارد.

در این کشور دانشگاه های پزشکی بسیار معتبری وجود دارد که مورد تایید تقریباً همه دنیا می باشند، افرادی که تحصیل رشته پزشکی در آلمان را انتخاب می کنند، شانس اقامت در این کشور و یا به عبارتی تحصیل رشته پزشکی در آلمان باعث می شود که شما اقامت دائم را دریافت کنید.

به تازگی درخواست های پزشکان از موسسه ما برای کار در آلمان بسیار بیشتر شده است بسیاری از مهاجرین از کشورهای اتحادیه اروپا نیز مانند لهستان و جمهوری چک و همچنین از سایر نقاط جهان متقاضی کار در کشور آلمان می باشند.

رقابت برای شغل پزشکی در آلمان بسیار بالا است استخدام برای پزشکانی که از اتحادیه اروپا وارد آلمان می شوند ساده تر انجام می گیرد اما برای کسانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی و تحصیل کرده اند به مراتب مراحلی را باید بگذرانند ابتدا در مورد مدرک تحصیلی است که باید به تأیید دولت آلمان برسد و در صورت لزوم معادل سازی صورت گیرد و اگر در مواردی احتیاج باشد باید آموزش ها و دوره های اضافی را نیز بگذرانند و همچنین برای کار در آلمان باید مجوز کار و اقامت را دریافت کنند. برای پزشکان خارجی امکان کار در مناطق روستایی و شهرهای کوچک که نیاز به متخصص در زمینه طب داخلی را دارند راحت تر وجود خواهد داشت.

 

چگونگی تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای پزشکی در آلمان

هنگامی که متخصصین پزشکی مدارکشان توسط مقامات مسؤل بهداشتی دولتی مورد تأیید واقع شد و اینکه آموزش های آنها مطابق با استانداردهای پزشکی در آلمان می باشد، می توانند مجوز کار را دریافت کنند و در اینصورت آنها می توانند در انجمن های پزشکی عضو شوند هر ایالت دولت فدرال آلمان دارای یک اتاق پزشکی دولتی برای آن منطقه می باشد که می توانند برای کار با این مکان ها در ارتباط باشند متقاضیان همچنین باید زبان آلمانی در سطح B2 آموزش دیده باشند.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اقتصاد و کار در آلمان در سال 2019

 

حقوق و دستمزد یک پزشک در آلمان

میانگین حقوق اولیه برای فارغ التحصیلان پزشکی در آلمان ۴۹ هزار یورو در سال است و متخصصان به طور متوسط ۷۰ هزار یورو تا ۱۰۰ هزار یورو در سال دریافت می کنند.

به منظور آموزش پزشکی و یا تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی در آلمان تمامی پزشکان باید مجوز موقت و یا کامل برای کار کردن را دارا باشند. این مجوز کار در سراسر کشور آلمان دارای اعتبار می باشد و محدود به یک دوره خاصی می باشد در اول آوریل ۲۰۱۲ در دولت فدرال آلمان قانونی به تصویب رسید که در آن برای ارزیابی مدارک حرفه ای که خارج از کشور آلمان ارائه می شوند بدون توجه به ملیت آنها بررسی ها انجام شود مقامات بهداشتی دولت فدرال مسؤل صدور مجوز به صورت موقت و دائم می باشند. هر یک از ۱۶ ایالت فدرال آلمان هر کدام دارای یک اتاق پزشکی برای پزشکان است که این نهادها مسؤلیت تمام امور مربوط به پزشکان تخصصی در آلمان را عهده دار می باشند.

 

آموزش پزشکی عمومی در آلمان

اصول حاکم بر آموزش پزشکی در کشور آلمان، آموزش پزشکی شامل:

تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی که در کمتر از شش سال دوره آن به اتمام می رسد که شامل ۴۸ هفته آموزشی عملی می باشد آموزش کمک های اولیه، سه ماه کارآموزی پرستاری، چهار ماه دوره گزینش بالینی، دوره آزمون پزشکی در سه مرحله.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1. مهاجران ایرانی چگونه در آلمان تحصیل کنند؟
 2. دوره فاند تحصیلی در آلمان
 3. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 4. برای تحصیل اتریش بهتر است یا آلمان؟
 5. کار دانشجویی در آلمان (2019)
 6. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 7. قوانین تحصیل دکتری در آلمان برای مهاجران در سال 2019 تغییر کرد
 8. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 9. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 10. شرایط تحصیل آلمان در سال

 

مراحل آزمون پزشکی در سه مرحله به صورت زیر ارائه می شود:

مرحله اول آزمون پزشکی پس از دو سال از تحصیل در رشته پزشکی صورت می گیرد در مرحله دوم پس از سه سال پس از اتمام موفقیت آمیز در مرحله اول آزمون و مرحله سوم یک سال پس از اتمام مرحله دوم صورت می گیرد یک دوره آموزش عملی نیز پس از به پایان رساندن مرحله دوم انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در باکو به چه صورت می باشد؟

سه ماه تجربه کارآموزی پرستاری در یک بیمارستان و یا یک مرکز توانبخشی قبل از آزمون پزشکی باید گذرانده شود و هدف از این دوره این است که به دانشجویان دیدی نسبت به کار و فعالیت در بیمارستان ارائه شود و با فعالیت های مربوط به حرفه پرستاری نیز آشنا شوند. دوره گزینش بالینی نیز چهار ماه به طول می انجامد که بین مرحله اول و دوم آزمون دوره پزشکی می باشد.

 

آموزش تخصصی در آلمان

آموزش تخصصی معمولاً بین پنج تا شش سال طول می کشد بسته به مقررات آموزش خاص برای تخصص تحت نظارت اتاق پزشکی دولتی برای پزشکان صورت می گیرد که در یک بیمارستان دانشگاهی، درمانگاه و یا سایر نقاطی که تحت نظارت این اتاق پزشکی دولتی می باشند اعمال پزشکی در آلمان به صورت سرپایی و بستری انجام می شود.

پزشکان عمومی می توانند در یک تخصص پزشکی در کشور آلمان به ادامه تحصیل بپردازند.

بیمارستان ها و مراکز علمی در کشور آلمان برای کار پزشکان بدین صورت در نظر گرفته شده اند بیمارستان هایی که به صورت دانشگاهی یا آموزشی می باشند و برای برخی ایالات دولت فدرال به صورت بورسیه عمل می کند بیمارستان هایی که متعلق به خود دانشگاه ها می باشند و به صورت آکادمیک هستند و دانشجویان دوره های مختلف پزشکی در آن دوره آموزشی خود را می گذرانند و بیمارستان های خصوصی که نهادهای مذهبی، شهرداری ها و مراکز خصوصی به اداره آنها می پردازند.

همانطور که بیان شد دوره پزشکی عمومی در آلمان در حدود شش سال می باشد و برای دوره دکتری باید دوره تخصص گذرانده شود.

به طور کلی برای شهروندان (پزشک) خارج از اتحادیه اروپا کسب اجازه کار از نهاد سلامت در کشور آلمان الزامی است. باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

۱٫اجازه اقامت

۲٫اجازه کار

۳٫اجازه کار پزشکی

 

ویزا

به طور کلی همه افراد خارجی نیاز به ویزا برای اینکه بتوانند در آلمان زندگی کنند را خواهند داشت و فقط برای کسانی که در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا زندگی می کنند و همچنین ایالات متحده نیازمند دریافت ویزا نمی باشند و این ویزا در کشوری که زندگی می کنند توسط سفارت آلمان صادر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

 

اجازه اقامت

همه دانشجویان خارجی  و پزشکان که مایل به اقامت در کشور آلمان هستند و بیش از سه ماه می خواهند به کشور آلمان بیایند باید اجازه اقامت معتبر را دارا باشند اجازه اقامت باید توسط سازمان خارجی “Ausländerbehörde” از شهر آلمانی که در ان زندگی می کنند صادر شود.

دفتر مربوط به اشتغال به کار در شهرهای آلمان “Arbeitsamt” مسؤل اجازه کار می باشند و سازمان سلامت آلمان که در حال حاضر مسؤلیت اجازه کار به پزشکان خارجی را دارا می باشد. تمامی این مراحل نیاز به پیگیری تخصصی و قدم به قدم دارد که نیاز مبرم به وکیل آشنا به قوانین روز و معتمد ، انکار ناپذیر است.

استثناء برای اجازه کار به غیر اتحادیه اروپا

منطقه ای:

استثناها به سوئیس ، ژاپن، ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزیلند در نظر گرفته شده است.

برای سایر کشورها باید:

 1.  متقاضی که با ارائه مدارکی برای یک موقعیت علمی در کشور آلمان اقدام می کند.
 2. به عنوان یک پناهنده یا مهاجر پذیرفته می شود.
 3.  ازدواج با یک شهروند آلمانی.

 

با ما تماس بگیرید و در خصوص معادل ساز مدرک پزشکی در آلمان و کار به عنوان پزشک در آلمان هرگونه ابهام و یا سوالی دارید توسط مشاورین حقوقی و آموزش دیده سازمان مهاجرتی آوات به پاسخ مورد نظر خود می رسید. سازمان مهاجرتی اوات  تجربه تخصصی و کاریابی اصولی خود را در اختیار شما متقاضیان گرامی خواهد گذاشت.

 

مهاجرت به  آلمان:

 1. شرایط دریافت اقامت آلمان
 2.  شرایط اخذ ویزای کار آلمان
 3.  مهاجرت به آلمان
 4. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 5. ویزای جستجوی کار آلمان
 6. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ