مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل رشته پرستاری در آلمان

خلاصه مقاله : کشور آلمان به پرستاران خبره نیاز فراوان دارد با نگاهی اجمالی به بازار کار در آلمان مشاهده می کنیم که در بیمارستان ها و خانه های سالمندان نیاز مبرمی به نیروی کار ماهر در رشته پرستاری وجود دارد. در حالیکه برای هر ده شغل موجود فقط سه متقاضی در این رشته وجود دارد. طبق برآوردی که مؤسسه تحقیقات اقتصادی در کشور آلمان انجام داده است  تا سال ۲۰۲۰ در حدود ۸۴۰۰۰ نفر کمبود برای رشته پرستاری در آلمان وجود خواهد داشت و کمبود در مورد مراقبت های بهداشتی به شدت احساس می شود.

تحصیل رشته پرستاری در آلمان

فهرست مقاله

کشور آلمان به پرستاران خبره نیاز فراوان دارد با نگاهی اجمالی به بازار کار در آلمان مشاهده می کنیم که در بیمارستان ها و خانه های سالمندان نیاز مبرمی به نیروی کار ماهر در رشته پرستاری وجود دارد.

در حالیکه برای هر ده شغل موجود فقط سه متقاضی در این رشته وجود دارد. طبق برآوردی که مؤسسه تحقیقات اقتصادی در کشور آلمان انجام داده است  تا سال ۲۰۲۰ در حدود ۸۴۰۰۰ نفر کمبود برای رشته پرستاری در آلمان وجود خواهد داشت و کمبود در مورد مراقبت های بهداشتی به شدت احساس می شود.

به همین دلیل کشور آلمان شروع به استخدام پرستاران از کشورهای خارجی نموده است تا به حال کشورهای مجارستان، رومانی، اسپانیا پرستاران خود را برای کار در بیمارستان ها و خانه های بازنشستگی در آلمان فرستاده اند پرستارانی که در اتحادیه اروپا تحصیل کرده اند مدارک آنها مورد تأیید کشور آلمان می باشد و برای کار در کشور آلمان مشکلی نخواهند داشت اما کسانی که در خارج از اتحادیه اروپا مدارک خود را دریافت کرده اند باید مدارک آنها بررسی شود و سپس می توانند برای کار در کشور آلمان اقدام کنند.

چالش دیگری که برای متقاضیان کار در رشته پرستاری وجود دارد تسلط بر زبان آلمانی می باشد به دلیل گزارش های کاری که یک پرستار باید برای هر بیمار در سند روزانه خود ثبت کند و این نیز مستلزم مهارت های زبانی خوب خواهد بود.

برای رفع این مشکل در ابتدا به پرستاران خارجی مسؤلیت های کامل را نخواهند داد تا بتوانند پس از آموزش زبان به صورت فشرده بتوانند به راحتی به انجام امور مربوطه بپردازند در حدود یک سال اول حقوق دریافتی کمتر از حد طبیعی خواهد بود.

 

اگر می خواهید از قوانین و شرایط کلی تحصیل در آلمان مطلع شوید توصیه می کنیم به مقاله ای با نام مهاجرت تحصیلی به آلمان 0 تا 300 مراجعه کنید.

 

پیدا کردن یک شغل به عنوان یک پرستار در آلمان

 

پیش نیازهایی که برای شغل پرستاری در بیمارستان های کشور آلمان مورد نیاز است:

 

  1. داشتن حداقل یک دانش پایه از کشور آلمان
  2. دیپلم پرستاری یا مشابه آن از کشور خود (اگر این دیپلم را از کشورهای اتحادیه اروپا اخذ کرده اید این دیپلم توسط کشور آلمان مورد قبول است).
  3. هر مدرک تحصیلی اضافی مرتبط دیگر نیز قابل قبول خواهد بود مانند دیپلم مامایی، پرستاری سرطان، پرستاری بیهوشی، پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری نفرولوژی و … .  درصورتی که مایل به ادامه تحصیل در شاخه ای تخصصی از پرستاری نیز باشید این امکان در آلمان وجود خواهد داشت.
  4. حقوق: ۱۸۰۰-۳۰۰۰ یورو در ماه بسته به مدرک تحصیلی و منطقه ای که در آن کار می کنید (قبل از دریافت مالیات و بیمه حق تأمین اجتماعی) و بسته به تخصص در مدرک تحصیلی تا ۳۵۰۰ یورو تغییر می کند.

 

پرستار عمومی ثبت شده (مرد/زن)

 

تحصیل رشته پرستاری در آلمان
تحصیل رشته پرستاری در آلمان

 

در این بخش اطلاعات مربوط به مراحلی که برای این گروه شغلی در کشور آلمان الزامی است می پردازیم. کسانی که متقاضی شغل پرستاری هستند ابتدا باید صلاحیت حرفه ای خود را با ارئه مدارک مربوطه احراز کنند. بررسی این مدارک توسط مقامات ذیصلاح در کشور آلمان صورت خواهد پذیرفت .و بیان می دارد آیا مدرکی که در خارج از کشور آلمان دریافت کرده اید معادل مدارک معمول در آلمان می باشد یا خیر؟

در صورتی که بین مدارک شما و مدارک مربوط و مورد تأیید کشور آلمان تفاوت های اساسی وجود داشته باشد به شما فرصت برای دوره انطباق داده خواهد شد ,که در آن آموزش های اضافی برای معادل سازی مدرک صورت خواهد پذیرفت . پس از پایان این دوره انطباق پذیری با یک امتحان نهایی برای اثبات آموزش کامل و دریافت محتوی دروس به شما مدرکی ارائه داده خواهد شد که نشان دهنده اتمام موفقیت آمیز دوره خواهد بود و پس از آن شما می توانید به کار بپردازید.

 

پرستار واجد شرایط لازم در کشور آلمان

 

تحصیل رشته پرستاری در آلمان
تحصیل رشته پرستاری در آلمان

 

  • دارای مدرک شناخته شده به عنوان یک پرستار در کشور آلمان
  • گواهی تسلط به زبان آلمانی B2
  • احساس مسؤلیت
  • کار گروهی و تعهد
  • همدلی با سالمندان

 

مدارک لازم:

 

ارائه رزومه کاری (CV)

 

کپی از مدارک و گواهی در مورد مدارک آموزشی دیگر در صورت نیاز

 

گواهی پزشکی مربوط به سلامت بهداشتی

 

گواهی در مورد مدرک حرفه ای

 

نداشتن سوء سابقه کیفری

 

این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

 

تحصیل رشته پرستاری در آلمان

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه پزشکی در آلمان می توانید به مقاله ای با نام تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان) مراجعه کنید و از تمامی موارد در این زمینه اگاه شوید.

 

هزینه تحصیل در آلمان

 

هزینه تحصیل در  آلمان نیز بسیار مناسب و معقول می باشد و دانشجویان می توانند با استفاده از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. هم چنین مقدار این هزینه ها با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود.

و شما می توانید قبل از مهاجرت تحصیلی خود به این کشور در مورد هزینه های احتمالی برآوردی را داشته باشید. دانشجویان می توانند چند ساعتی را در طول هفته به کار دانشجویی بپردازند. تا راحت تر از پس هزینه های زندگی و تحصیلی خود بر آمده و پس اندازه های خوبی نیز داشته باشند.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان نگاهی بیندازید.

 

مزایای نیروی انسانی بین المللی

 

استخدام نیروی کار برای مراقبت های بهداشتی یک راه حل مقرون به صرفه برای کارفرمایان برای استفاده از نیروی انسانی ماهر و به صورت طولانی مدت می باشد. که با استفاده از تجربه و تخصص آنها در قسمت مراقبت های بهداشتی بین المللی و مشاوره های لازم قادر به ساده کردن فرآیندهای پیچیده و ارائه جدول زمانی و انتظارات واقع بینانه خواهند داشت.

متخصصان خارجی با توجه به پشتوانه تجربه منحصر به فرد خود و داشتن فرهنگ و استعدادهای متمایز قادر خواهند بود یک محیط کار پر رونق و متنوع ایجاد کنند.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در خصوص تحصیل رشته پزشکی در آلمان و تحصیل در آلمان در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

 

🙋‍♀️1.برای شغل پرستاری در آلمان داشتن مدرک زبان انگلیسی کافی  است؟

-برای تحصیل و کار در این رشته یا هر یک از رشته های پزشکی دانستن و داشتن مدرک زبان آلمانی ضروری است.

🙋‍♀️2.آیا بعد از تحصیل  در رشته ی پرستاری میتوان اقامت این کشور را گرفت؟

– در صورتی که حدود 5 سال در هر کشور اروپایی سابقه ی کار داشته باشید میتوانید اقامت دائم بگیرید.

🙋‍♀️3.هزینه یتحصیل در رشته یپرستاری در آلمان چقدر است؟

-برای تحصیل و تامین هزینه هایی چون خوراک و مسکن وحمل ونقل و… در این کشور هر نفر حدود 900 یورو در ماه نیاز دارد.

 

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات