مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تحصیل رایگان در آلمان

فهرست مقاله
تحصیل در آلمان با دیپلم
تحصیل در آلمان با دیپلم

تحصیل رایگان در آلمان

آلمان کشوری صنعتی است و شاید افراد بگویند تحصیل در کشورهای صنعتی از لحاظ سطح توقعات مورد نظر دولت، کمی سخت می‌باشد اما دولت امکان تحصیل و حتی تحصیل رایگان در آلمان را برای متقاضیان فراهم کرده است؛ که خود این امر نشان‌دهنده حمایت کلی دولت آلمان از متقاضیان و علاقه‌مندان خارجی و آلمانی به تحصیل در آلمان می‌باشد.

(البته حتی در بعضی از دانشگاه‌های خصوصی و پولی این کشور نیز دریافت شهریه کمتر از کشورهای دیگر از متقاضیان، آن‌ها راغب می‌کند تا به کشور آلمان مهاجرت کنند)

موقعیت‌های کاری بعد از تحصیل رایگان در آلمان نیز از اولویت‌های تعیین شده توسط دولت برای متقاضیان است.

کشوری که با پایین بودن نرخ فساد مالی، اقتصادی بارور و قدرتمند می‌تواند پذیرای فرهنگ‌های مختلف خارجی زیادی باشد.

در چند دهه‌ی اخیر ده‌ها هزار دانشجوی ایرانی برای تحصیل رایگان در آلمان به این کشور سفر کرده‌اند و اکثریت این افراد پس از اتمام تحصیل در کشور آلمان جذب بازار کار شده‌اند.

تحصیل در آلمان در نگاه کلی

آلمان به خاطر اقتصاد روبه رشد و صنعت بزرگ و قدرتمندش یکی از کشورهایی است که به جهت تحصیل رایگان بستری مناسب را برای جذب نیروی متخصص بالقوه فراهم نموده است. نیرویی که پس از آموزش آکادمیک در آلمان به‌راحتی می‌تواند از عهده انجام کارهای تخصصی در بالاترین سطوح مهندسی و پژوهشی بربیاید.

به‌صورت کلی شاید بتوان گفت بیش از ۷۰ درصد از دانشگاه‌های دنیا شهریه‌های سنگینی از دانشجویان برای تحصیل دریافت می‌کنند. این شرایط باعث می‌شود که متقاضیان بیشتر از تمرکز بر روی تحصیل دغدغه پرداخت هزینه‌های تحصیلی خود را داشته باشند.

این سیستم هزینه‌ای که تحصیل رایگان در آلمان بر پایه‌ی آن بنا شده است و همچنین فراهم نمودن شرایط مناسب زندگی برای دانشجویان، مزایای بسیار زیادی برای متقاضیان تحصیلی در کشور آلمان دارد. دانشجویان می‌توانند به‌راحتی و با کمترین هزینه برای خود خانه‌ای اجاره کنند، خرج خورد و خوراکشان، حمل‌ونقل و هزینه‌های دیگر را به‌راحتی و با برنامه‌ریزی بپردازند.

برای مثال تا قبل از سال ۲۰۱۱ کشور سوئد هیچ شهریه‌ای از دانشجویان خود بابت تحصیل در این کشور در هیچ کدام از مقاطع تحصیلی دریافت نمی‌کرد. این امر باعث تمایل به مهاجرت بسیاری از دانشجویان به این کشور شده بود که در این بین متقاضیان زیادی نیز از کشور ایران حضور داشتند.

اما از سال ۲۰۱۱ به بعد این شرایط از سیستم تحصیلی کشور سوئد حذف شده و هنوز قانونی درباره برگشت این طرح به سیستم آموزشی کشور سوئد رجوع نشده است.

اما یکی از معدود کشورهایی که همچنان قانون تحصیل رایگان دانشگاهی را برای دانشجویان بین‌المللی حفظ نموده است، آلمان می‌باشد.

مهاجرت به آلمان

 

تحصیل در آلمان

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 5. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 6. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 7. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 8. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 9. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 10. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 11. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 12. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 13. شرایط تحصیل آلمان 

 

تحصیل در مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا در آلمان

تحصیل در مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا در آلمان تقریباً رایگان بوده و تنها هزینه اولیه خدمات دانشجویی به نسبت مقطع از سمت دانشگاه به‌صورت سالانه دریافت می‌گردد. این مبلغ از ۳۵۰ الی ۷۰۰ یورو بسته به مقطع تحصیلی متفاوت می‌باشد.

در رشته‌های پزشکی با هزینه‌ی بسیار کم شهریه متقاضیان حتی می‌توانند در دوره کار آموزی دستمزد بگیرند و کسب درآمد کنند.

هزینه‌ی تحصیل در مقطع پزشکی در آلمان حدوداً ۳۰۰۰ یورو در سال می‌باشد.

دانشجویان بعد از اتمام تحصیل می‌توانند تا ۲ سال اقامت دریافت کنند و به دنبال کار باشند…

آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپاست. جزو ۴ تولیدکننده بزرگ جهان در سال ۲۰۰۹ نام گرفته است. یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بخش خودروسازی در جهان لقب گرفته است (شرکت‌های بزرگ خودروسازی مثل بنز و بی ام و در کشور آلمان عملاً از پایه‌های اقتصاد این کشور هستند). با توجه به شرایط ذکر شده، می‌توان به میزان رغبت دانشجویان خارجی را برای تحصیل در آلمان پی برد. در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان می‌توانید از مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آوات کمک بگیرید.

 

انواع مهاجرت به آلمان:

 1. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 2. مهاجرت تحصیلی به آلمان
 3. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد
 4. ویزای کاری آلمان
 5. ویزای سرمایه گذاری در آلمان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *