رد کردن لینک ها

تحصیل دکتری در استرالیا

تحصیل دکتری در استرالیا

پایه دکتری که معمولا آخرین مقطع علمی برای دانشجویان به حساب می آید بسیار حائز اهمیت است و در همین راستا دانشجویان قصد دارند تا این مدرک را از بهترین دانشگاه های دنیا اخذ نمایند. دانشگاه های  استرالیا بهترین اساتید و امکانات را برای دانشجویان در نظر گرفته است که دانشجویان از تحصیل دکتری در  استرالیا نهایت استفاده را بکنند.

دوره دکتری در  استرالیا 3الی5 سال زمان می برد که بستگی به نوع رشته انتخابی و توانایی های دانشجو خواهد داشت. تحصیل دکتری در  استرالیا به گونه ای است که دانشجو بایستی تحقیقی به عنوان پوروپوزال ارائه نماید و طی 3 سال باید این کار به اتمام انجامد. ارائه مدرک فارق التحصیلی به دانشجویان به دو حالت صورت خواهد پذیرفت که یکیPhDو دیگری Dphil می باشد.

نحوه پذیرش دکتری در  استرالیا به سادگی نیست و باید تمامی شرایط دانشگاه های استرالیا را داشته باشید. بالا بودن هزینه تحصیل در استرالیا سبب شده که بسیاری به فکر گرفتن بورسیه دانشگاه ها باشند که گرفتن بورسیه از دانشگاه های  استرالیا به دو صورت انجام خواهد پذیرفت. دانشگاه های  استرالیا برخی از روی معدل اقدام به بورس دانشجو می نمایند اما دانشگاهی که مدرک کارشناسی ارشد از آن اخذ شده است نیز حائز اهمیت می باشد.

برخی دیگر از دانشگاه های  استرالیا جهت بورسیه تحصیلی اقدام به دریافت آزمون از دانشجویان واجد شرایط می نمایند که قبولی در آن آزمون بورسیه تحصیلی دانشگاه را در بر خواهد داشت که در این صورت علاوه بر تحصیل می توانید به آموزش مقاطع پائین تر از خود نیز بپردازید که در ازای این کار حقوق نیز دریافت خواهید کرد.

شرایط تحصیل دکتری در استرالیا

هر یک از دانشگاه های  استرالیا شرایط خاص خود را جهت تحصیل دکتری در  استرالیا می طلبند که باید به آنها توجه نمود. از مهم ترین شرایط لازم جهت پذیرش دانشجو داشتن مدرک تحصیلی معتبر دوره کارشناسی ارشد می باشد که معدل آن نیز ملاک انتخاب خواهد بود. از دیگر شرایط مورد نیاز داشتن مجوز عبور از کشور و ضمانت اقامت در استرالیا می باشد که باید حتما عملی شود.

پیشنهاد مطالعه »
چگونه می توان در آمریکا تحصیل کرد؟

مهم ترین شرط داشتن معدل کافی است که باید حداقل معدل12 فوق لیسانس را در دست داشته باشید تا بتوانید اقدام به اخذ پذیرش دوره دکتری در  استرالیا نمائید. برخی این سوال را دارند که آیا داشتن مدرک زبان الزامی است؟ بله داشتن مدرک زبان امری ضروری است و در صورت نداشتن مدرک زبان امکان پذیرش شما وجود نخواهد داشت.

به همین منظور دانشگاه های  استرالیا اقدام به اخذ آزمون تافل از دانشجویان می نمایند تا از اطلاعات زبان وی اطلاع یابند. همچنین باید میزان هزینه تحصیل دکتری در  استرالیا را نیز در نظر بگیرید و در صورت داشتن بزاعت مالی اقدام به تحصیل در این کشور نمائید.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

مدارک مورد نیاز تحصیل دکتری در  استرالیا

شرایط هر دانشگاه و درخواست مدارک آن با یکدیگر متفاوت خواهد بود و جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز هر یک از دانشگاه های  استرالیا بایستی به وب سایت دانشگاه مراجعه کرده و اطلاعات کاملی از آن بدست بیاورید. اما داشتن مدارک ذکر شده برای هر دانشگاهی الزامی می باشد. داشتن مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر از دوره فوق لیسانس که حتما باید در دست داشته باشید.

داشتن نمرات قبولی بالا از شرایطی است که حتما باید پس از داشتن آن اقدام به درخواست دانشگاه نمائید. همانطور که می دانید داشتن یک پروژه علمی قوی برای دانشجوی دکتری الزامی است در همین راستا دانشگاه های  استرالیا جهت سنجش دانشجو پروپوزالی قوی از وی درخواست می کنند که باید در سابقه کاری خود داشته باشند و همچنین ارائه طرحی نو در پذیرش دانشجو تاثیر گذار خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی انگلستان

چنانچه چندین مقاله علمی در سابقه علمی خود داشته باشید به راحتی می توانید پذیرش دانشگاه های  استرالیا را بدست آورید. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره بالاتر از 7 و یا مدرک تافل با نمره بالاتر از 79 جهت پذیرش امری الزامی است. نباید درخواست مدرک زبان انگلیسی را سخت بگیرید چرا که حتی اقامت در  استرالیا نیز نیازمند توانایی سخن گفتن با اطرافیان می باشد که حتما باید آن را داشته باشید تا بتوانید در  استرالیا اقامت نموده و به تحصیل مشغول باشید.

راه های اقدام به پذیرش تحصیل دوره دکتری در  استرالیا

شرکت های بسیاری در سطح فضای مجازی جهت اطلاع رسانی دقیق برای دانشجویان راه اندازی شده اند که می توانید از این شرکت ها نیز کمک بگیرید. اما در حالت کلی بهترین روش جهت اقدام پذیرش تحصیلی مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خواهد بود چرا که از این طریق می توانید تمامی اطلاعات خواسته شده جهت پذیرش را دانسته و جهت فراهم نمودن مدارک اقدام نمائید. در ابتدای تکمیل فرم رشته و دانشگاه مورد نظر را انتخاب نمائید.

سپس تمامی مدارک خواسته شده را به صورت اسکن شده و با کیفیت بالا آپلود نمائید. همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد در بخش بعدی باید موضوع پروپوزال را متناسب با نوع دانشگاه مورد نظر وارد نمائید. سپس بایستی استاد راهنمایی برای خود انتخاب کنید که انتخاب آن بستگی به خود شما خواهد داشت چرا که با کمک استاد راهنما باید پروپوزال خود را تکمیل کرده و در اختیار دانشگاه قرار دهید که پس از بررسی کامل پاسخ پذیرش دانشگاه به شما اعلام خواهد شد.

انواع ویزای استرالیا

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل پزشکی استرالیا

هزینه های تحصیل دکتری در استرالیا

هزینه های تحصیل دکتری در  استرالیا بیشتر از کشور های اروپایی می باشد و دانشگاه های آن کمتر دانشجویان را به صورت بورسیه پذیرش می نمایند به همین جهت باید جهت اقامت و تحصیل میزان پول کافی داشته باشید. هزینه های تحصیل دوره دکتری در  استرالیا مبلغی بین14000تا37000 دلار سالانه خواهد بود که هزینه اقامت در  استرالیا نیز مبلغی حدود 20000دلار خواهد بود که باید حتما به میزان هزینه ها توجه داشت و پس از اطمینان از بزاعت مالی اقدام به اخذ اقامت دانشجویی در  استرالیا نمود. البته می توان با روش هایی هزینه های مالی دانشگاه را به حداقل رساند برای مثال؛ می توانید با کار کردن در دانشگاه به عنوان کمک استاد و یا در کتابخانه ها و مراکز مربوط به دانشگاه مبلغی از دانشگاه دریافت نمائید که کمک بسیاری در کنترل هزینه هایتان خواهد بود.

دانشگاه های  استرالیا به گران قیمت بودن تحصیل در آنها شهرت دارند اما به دلیل کیفیت بالای دانشگاه بیشتر مورد توجه قرار می گیرند چرا که مدرک فارق التحصیلی از دانشگاه های استرالیا ارزش بسیاری خواهد داشت.

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره