مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تحصیل دکتری در آلمان

فهرست مقاله
تحصیل دکتری در آلمان
تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان

شرایط تحصیل دکترا در آلمان برای متقاضیان امر مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل ( تحصیل دکتری در آلمان ) بسیار حائز اهمیت بوده است . شما عزیزان متقاضی تحصیل دکتری در آلمان در این مقاله میتوانید اطلاعات مناسب در خصوص شرایط تحصیل دکتری در آلمان و راه اخذ ویزای تحصیلی آلمان را مطالعه نمایید. کشور آلمان همواره و در همه حال پذیرای دانشجویان در مقطع تحصیلی دکتری میباشد و کشوری بسیار مناسب جهت تحصیل شما عزیزان خواهد بود.

رایگان بودن تحصیل در آلمان همه ساله افراد زیادی را برای مهاجرت تحصیلی به آلمان  مشتاق میکند . از این رو افراد متقاضی بدنبال اطلاعات مناسبی در خصوص تحصیل در آلمان خواهند بود.

شاید این نکته را ندانید ، دانشجویان مقطع دکتری در آلمان میتوانند در هفته حدود ۳۰ ساعت کار دانشجویی انجام دهند. البته این کار را میتوانند با استاد راهنمای خود که کار تحقیقی انجام میدهند صورت گیــرد.

هزینه های تحصیل دکتری در آلمان بصورت رایگان میباشد اما هزینه های پروژه های مختلف و هزینه زندگی در آلمان را میتوانید تا حدودی با کار دانشجویی بگذرانید.

 

پیشنهاد ویژه :   شرایط سنی تحصیل در آلمان

 

رقابت سنگین تحصیل در دانشگاه های آلمان

همانطور که گفتیم تحصیل در آلمان بصورت رایگان میباشد .طبیعتا رایگان بودن این مسئله باعث میشود که متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آلمان بسیار زیاد شود.حتی از حوزه اتحادیه اروپا برای تحصیل در آلمان اقدام مینمایند.از همین رو برای تحصیل دکتری در آلمان میتوان گفت رقابت بسیار سختی را در پیش خواهید داشت. اما اگر در همان دانشگاه دوره فوق لیسانس را گذرانده باشید شانس بسیار زیادی را برای پذیرش در دوره دکتری خواهید داشت.

 

مدارک ضروری تحصیل دکتری در آلمان

داشتن مقاله بین المللی ، داشتن معدل خوب دوره فوق لیسانس و توصینامه استاد راهنما  ،نمره زبان آیلتس وB1 و B2  از موارد بسیار ضروری در پذیرش دوره دکتری در آلمان خواهد بود. امتحان ورودی برای پذیرش دکتری در آلمان وجود ندارد و شما با داشتن معدل مناسب میتوانید در این دوره ثبت نام انجام دهید.

 

دوره ی دکتری در آلمان به چه صورت است؟؟؟؟

در این دوره همانند کلاس درس به پرسش و پاسخ و تدریس پرداخته نمیشود .بلکه با مشاور و استاد راهنما باید به فعالیتهای پژوهشی و تحقیقات بپردازید و طرحی که ارائه میدهید میبایست مورد تایید استاد راهنمای خود قرار بگیرد.طرح خود را بصورت کتبی ارائه میدهدی و با زبان آلمانی از طرح خود بصورت شفاهی دفاع میکنید.

پیشنهاد ویـژه »  اقامت تحصیلی آلمان

 

دکترای فردی –  دوره دکترای ساختار یافته آلمان

دکترای فردی در آلمان تنها محدود به انجام دادن کارهای تحقیقاتی با مشاوره استاد راهنما نمیباشد.شما باید در یکی از شرکتهای آلمانی و یا صنعتی فعالیت نموده و گزارش این را در کارهای خود ارئه دهید.

مدت زمان تحصیل در این دوره ۳ تا ۵ سال است.بطور کلی دکتری در آلمان بصورت تحقیقی میباشد و بیشتر کارهای تجربی میباشد.

دکترای ساختار یافته با این صورت است که از بین حدود هفتصد برنامه ای که وجود دارد یک برنامه را انتخاب نموده و بصورت گروهی پروژه مورد نظر را تکمیل مینمایید.

مدارک لازم تحصیل دکتری در آلمان و پذیرش در این دوره

 1. مقاله های بین المللی دانشجو تایید شده توسط استاد راهنما
 2. کنفرانس بین المللی دانشجو و یا کتاب چاپ شده
 3. مدرک آیلتس ۷ آکادمیک
 4. پروپوزال مناسب
 5. ثبت اختراع بصورت بین المللی و جهانی
 6. سابقه کاری مرتبط با رشته   اگر دانشجو گپ تحصیلی دارد.

 

سوالات متداول در خصوص تحصیل دکتری در آلمان

آیا اقامت تحصیلی ترکیه را دریافت کنیم میتوانیم خانواده ی خود را به همراه ببریم؟؟؟؟

شما پس از دریافت اقامت تحصیلی آلمان میتوانید طی چند ماه همسر خود و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه خود به آلمان ببرید و بعنوان نفرات فرعی اقامت آلمان را بدست خواهند آورد.

 

چگونه میتوانیم پروسه پذیرش و اقامت تحصیلی در آلمان را سریع انجام دهیم؟؟؟؟

شما میتوانید با پذیرش دوره زبان در مجارستان وارد این کشور شوید و پس از دوره ۶ ماهه زبان برای پذیرش دکتری در آلمان اقدام نمایید.این روش را میتوان بعنوان یکی از روش های تسریع دهنده مهاجرت تحصیلی به آلمان دانست. مجارستان را انتخاب میکنیم به دلیل نزدیکی و شرایط پذیرش دوره زبان آن.

گزینه بعدی داشتن مدرک زبان آیلتس و حداقل زبان B1 آلمانی میباشد که بسیار توصیه میشود برای کامل بودن مدارک خود حتما داشته باشید. استاد راهنما و مشاور در کشور آلمان اصلی ترین گزینه برای پذیرش دکتری در آلمان میباشد.

 

پروسه زمانی برای پذیرش در دانشگاه های المان برای تحصیل دکتری در آلمان چقدر است؟

فقط بدانید که در حال حاضر به خاطر وقت دادن دیر به دیر سفارت و مسائل دیگر حداقل یک الی دو سال زمان پذیرش طول میکشد.

شما در این مدت باید با فرستادن درخواست برای استاد راهنما در آلمان حداقل این مدرک ضروری خود که داشتن یک استاد راهنما است را بیابید.

 

 

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 5. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 6. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 7. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 8. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 9. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 10. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 11. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 12. شرایط تحصیل آلمان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *