رد کردن لینک ها

تحصیل دندانپزشکی در هلند [2019]

بررسی کشور هلند

کشور بسیار زیبای هلند که به مهد گل معروف می باشد در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است ، در این گل و گلزار هلند که دارای دانشگاه های معروف جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می باشد تعداد بیa شماری دانشجو از کشورهای مختلف منالجمله بریتانیا ، به هلند مهاجرت می نمایند .

در کشور هلند که جمعیتی بالغ بر هفده میلیون نفر را در خود جای داده است ، از ملیت های ترکیه ای ، ویتنامی ، بریتانیایی ، مراکش و اندونزی بیشتر به چشم می خورد .

پایتخت این کشور زیبا که به کشور گل معروف می باشد ، آمستردام است . هلند از جنوب با بلژیک و غرب با بریتانیا و شرق با آلمان ، هم مرز می باشد . البته می توان گفت که بعد از آمستردام ، روتردام نیز از مشهورترین و بزرگترین شهر های هلند به شمار می رود و از نظر مهاجران بین المللی خارجی ، برای زندگی شهری ایده آل محسوب می شود .

شرایط تحصیل دندانپزشکی در هلند

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در هلند ، متفاوت می باشد و دانشجویان بین المللی خارجی به هنگام  اخذ پذیرش تحصیلی دندانپزشکی در هلند ، نیاز به گذراندن دوره پیش دانشگاهی در کالج های هلند می باشند و در واقع سپری نمودن دوره پیش دانشگاهی ، پیش نیازی ست برای تحصیل دندانپزشکی در هلند و البته به طور کلی ، پیش نیازی ست برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در هلند .

تحصیل دندانپزشکی در هلند ، در دانشگاه های دولتی به شرطی رایگان می باشد که به زبان هلندی در آن تدریس شود و دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی دندانپزشکی در هلند در دانشگاه های دولتی هلند ، موظف به تسلط بر زبان هلندی از طریق گذراندن دوره های زبان هلندی ، می باشند .

برای اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در هلند ، نیازمند ارسال رزومه تحصیلی همراه با ریز نمرات قبولی ، ارائه انگیزه نامه و ارائه مدرک زبان آیلتس 6 به بالا و یا زبان B2 هلندی ،  الزامی می باشد .

سال تحصیلی دندانپزشکی و پزشکی در هلند

آغاز سال تحصیلی دندانپزشکی و پزشکی در هلند در ماه سپتامبر می باشد ( و آخرین زبان برای ارائه تمامی مدارک برای دانشگاه تحصیلی ماه ژانویه برای دانشجویان بین المللی خارجی می باشد . ) و دانشجویان به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی دندانپزشکی در هلند ، باید تمام هزینه های زندگی و تحصیل در هلند را برآورد نماید .

هزینه هایی که شامل هزینه خوابگاه دانشجویی یا هزینه اجاره ملک مسکونی و یا آپارتمان ، هزینه خرید مواد غذایی که به اصطلاح خورد و خوراک ، خرید پوشاک، هزینه های حمل ونقل ، هزینه های بابت آب و برق و تلفن و اینترنت و دیگر هزینه هایی که شامل هزینه اخذ ویزای تحصیلی هلند، هزینه بیمه درمانی و هزینه انجام آزمایشات پزشکی که همه ی متقاضیان به محض ورود به هلند نیازمند بیمه درمانی و انجام آزمایشات پزشکی هستند.

البته لازم به ذکر می باشد که همه افراد بسته به نوع و شیوه زندگی آن ها و اینکه موقعیت مکانی آن ها در کجا واقع شده است ( داخل یا خارج از شهر ) متفاوت می باشد، اما اصلا جای هیچ نگرانی برای دانشجویان که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند را دارند، وجود ندارد .

زیرا دانشجویان می توانند طبق قانون وضع شده ی وزارت کار و رفاه اجتماعی هلند به صورت نیمه وقت و طی یه مدت زمان مشخص در هفته مشغول به کارش شوند و در برخی از هزینه های زندگی و تحصیل در هلند صرفه جویی نمایند .

اقامت پس از تحصیل در هلند

یکی از امتیازاتی که دانشجویان بین المللی خارجی در هلند دارا می باشد ، اقامت پس از تحصیل در هلند است که می توانند بعد از اتمام تحصیل ، با سپری کردن یک سال در هلند ، ویزای تحصیلی هلند را به ویزای کاری هلند، مبدل سازند .

در دانشگاه های هلند، تحصیل دندانپزشکی در مقطع لیسانس که به مدت سه سال به طول می انجامد ، هم به صورت هلندی و هم به صورت انگلیسی انجام می گیرد .

البته در تحصیل دندانپزشکی در هلند ، دانشجویان بعد از اتمام مقطع لیسانس و یا کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد و یا فوق لیسانس می شوند که این مقطع نیز به مدت سه سال می باشد و بعد از آن باید به مدت یک سال به صورت کار با پزشک در کلینیک ها ، مشغول به کار شوند .

به طور کلی تدریس در ارتباط با موضوع تحصیل دندانپزشکی در هلند ، چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد ، بیشتر به زبان هلندی دیده می شود و دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می نمایند ، بسیار کم و رقابت در آن بین دانشجویان بین المللی خارجی زیاد می باشد که دیده شده که بیشتر دانشجویانی موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان در خصوص تحصیل دندانپزشکی در هلند ، شده اند که زبان انگلیسی ، زبان مادری آن ها می باشد .

البته باید ذکر گردد که تحصیل در دوره آخر که دوره آموزش در کلینیک می باشد و به دوره ی کلینیکال معروف است، نیز به زبان هلندی صورت می گیرد . پس به طور کلی ، دانشجویان بین المللی خارجی ، باید دوره زبان هلندی را طی نمایند که بتواند مدرک دندان پزشکی خود را از کشور هلند اخذ کند.

اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در هلند

پس برای اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در هلند ، اگر دانشجویان بین المللی خارجی قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند ، باید مدرک آیلتس 6 و اگر قصد تحصیل به زبان هلندی را در دانشگاه های هلند را دارند باید مدرک B2 هلندی را به هنگام اخذ پذیرش ارائه دهند و البته متقاضیانی که به محض اخذ مدرک دیپلم دبیرستانی خود ، قصد مهاجرت تحصیل دندانپزشکی در هلند را دارند باید معدل قبولی در مدرک دیپلم آن ها 17 یا بالای 17 باشد .

هزینه تحصیل دندانپزشکی در هلند

هزینه های تحصیل دندان پزشکی در هلند با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه های پذیرش شده متفاوت و به میزان شش هزار و پانصد یورو تا بیست و هفت هزار یورو در سال تخمین زده شده است.

هزینه های زندگی در هلند

هزینه های زندگی در هلند بنا به مکان اقامتی و هزینه خورد خوراک و حمل و نقل و دیگر هزینه های زندگی در هلند ، تقریبا به صورت ماهیانه بین هشتصد تا هزار و دویست یورو تخمین زده شده است .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره اولیه تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

رتبه دادن به این مطلب

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره