اوکراین, تحصیلی

آخرین تغییرات در پذیرش دانشجوی دندانپزشکی در اوکراین در سال 2019

دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین

 در این مقاله می پردازیم به شرایط تحصیل دندانپزشکی در اوکراین در سال 2018-2019 با ما همراه باشید.در حال حاضر تحصیل دندانپزشکی در اوکراین ، دارای شرایط و قوانین مهاجرتی خاصی می باشد که برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار چشمگیر است .سازمان مهاجرتی آوات ، تصمیم بر این دارد که در باب دندانپزشکی در اوکراین در سال 2018-2019 ، اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان مهاجرت به  اوکراین قرار دهد و امیدوار است دلیلی باشد برای هموار سازی مسیر  مهاجرت به  اوکراین برای متقاضیان عزیز …

 

کشور اوکراین

 

کشور  اوکراین ، کشوریست که در شمال قاره اروپا واقع شده و از 26 کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد .

متقاضیان با اخذ ویزای دانشجویی  اوکراین می توانند ، بدون دغدغه و به راحتی در بین کشورهای اروپایی درحال رفت و آمد و در سفر باشند .

راه های مهاجرت به  اوکراین

یکی از راه های مهاجرت به  اوکراین ، مهاجرت تحصیلی  اوکراین می باشد ، که از آن به عنوان بهترین و به صرفه ترین راه مهاجرتی نام برده می شود .

از جمله راه های مهاجرت به  اوکراین نیز می توان به مهاجرت کاری به  اوکراین ، مهاجرت سرمایه گذاری به  اوکراین و مهاجرت ازدواج به  اوکراین و اوکراینی شدن از طریق تولد و اخذ تابعیت  اوکراین اشاره نمود .

در این مقاله سعی بر این شده است که در ارتباط با چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی در  اوکراین و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی  اوکراین و چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی  اوکراین و هزینه های زتدگی و تحصیلی در  اوکراین اشاره نمود .

شرایط اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین

دانش آموزان بین المللی خارجی که با هدف تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین ، به این کشور مهاجرت می نمایند باید دوره 12 ساله آموزشی خود را سپری کرده باشند و با ارائه مدرک دیپلم ، برای ثبت نام در دوره پیش دانشگاهی اقدام نمایند .

دانش آموزان رشته دندانپزشکی در  اوکراین ، همانند دانش آموزان رشته داروسازی باید دوره ی پری مدیکال یا همان پیش دانشگاهی را سپری نمایند و با کسب نمره ی قبولی در آزمون نهایی ، می توانند به دانشگاه های  اوکراین برای تحصیل در دندانپزشکی راه پیدا نمایند .

البته در دوره پری مدیکال دانش آموزان رشته دندانپزشکی در  اوکراین نیز همانند دانش آموزان رشته داروسازی ، ارائه مدرک زبان برای آن ها الزامی نمی باشد و این دانش آموزان می توانند در دوره پری مدیکال با تحصیل در رشته دندانپزشکی ، دروس مربوط به زبان را نیز به طور کامل آموزش ببینند .

دوره پری مدیکال در رشته دندانپزشکی در  اوکراین بر خلاف رشته داروسازی ، به مدت یک سال برگزار می شود و پس از سپری شدن این دوره ی پری مدیکال و با توجه به کسب نمره قبولی در دروسی مانند زیست ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی ، زبان روسی و زبان انگلیسی از جانب دانش آموزان ، امکان راه یابی به دانشگاه های نمونه و برتر  پزشکی و دندان پزشکی در  اوکراین و یا به دیگر کشورهای اروپایی به وجود می آید .

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

تدریس در دوره پری مدیکال برای تحصیل دندانپزشکی در اوکراین ، هم به صورت انگلیسی و هم به صورت روسی برگزار می گردد و البته لازم به ذکر می باشد هزینه های تحصیل دندانپزشکی در اوکراین در دوره پری مدیکال هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی هزینه ای در بر خواهد داشت . تدریس به زبان انگلیسی در این دوره هزینه ی بالاتری نسبت به تدریس به زبان روسی دارد .

هزینه تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین در دوره پری مدیکال به زبان روسی : یک هزار و پانصد دلار در سال می باشد .

هزینه تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین در دوره ی پری مدیکال به زبان انگلیسی : یک هزار و هفتصد و پنجاه دلار در سال می باشد .

دانش آموزان با پشت سر گذاشتن دوره پری مدیکال و با کسب نمره قبولی در آزمون نهایی ، می توانند وارد دانشگاه های مطرح رشته های علوم پزشکی در  اوکراین شوند و دانش آموزان می توانند به هنگام ثبت نام در دانشگاه های  اوکراین ، رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در زمینه رشته های علوم پزشکی ( پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و … ) انتخاب نمایند .

دوره تحصیل پزشکی در  اوکراین ، شش ساله و دوره تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین ، پنج ساله می باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که مدت زمان تحصیل دندانپزشکی و داروسازی در  اوکراین به مدت پنج سال می باشد .

البته هزینه های تحصیل رشته های علوم پزشکی در  اوکراین در دانشگاه هایی که به زبان روسی و یا انگلیسی تدریس می شوند نیز ، متفاوت می باشد .

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین به زبان روسی : سه هزار و هشتصد دلار در سال

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی : چهار هزار و پانصد دلار در سال

هزینه تحصیل پزشکی در  اوکراین به زبان روسی : سه هزار و سیصد دلار در سال

هزینه تحصیل پزشکی در  اوکراین به زبان انگلیسی : چهار هزار و سیصد دلار در سال

 

دانشجویان بعد از پشت سر گذاشتن دوره پنج ساله ی تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین ، برای اخذ تخصص دندانپزشکی در  اوکراین ، وارد دوره سه ساله می شوند . در دوره تخصصی دندانپزشکی تدریس به زبان انگلیسی انجام می گیرد و هزینه تحصیل دندانپزشکی در اوکراین برای هر یک سال از دوره تخصص ، سه هزار و هشتصد تا چهار هزار و ششصد دلار می باشد .

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در  اوکراین

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در  اوکراین به گونه ای می باشد که فقط به دانشجویان در مقاطع تحصیلی دانشگاهی تعلق  می گیرد و دانشجویان با کسب نمرات A و A+ موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در  اوکراین می شوند .

البته شرایط بورسیه تحصیلی در  اوکراین بسته به کسب نمرات دانشجویان در رده ی B و B+ و C متفاوت می باشد و تامین هزینه ها بسته به رده بندی نمرات متفاوت می باشد .

هزینه زندگی در  اوکراین

هزینه زندگی در  اوکراین بنا به هزینه های موجود مانند : شهریه خوابگاه دانشجویی ، هزینه مواد غذایی ، هزینه پوشاک ، هزینه حمل و نقل ، برق و آب و تلفن و … که به صورت ماهانه باید پرداخت شود ، تقریبا حدود پانصد تا ششصد و شصت دلار می شود . که البته میزان هزینه ها برای زندگی در  اوکراین برای هر دانشجو متفاوت می باشد .

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل دندانپزشکی در  اوکراین ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *