مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در کشور کانادا

خلاصه مقاله : کانادا از کشورهای بزرگ و در حال توسعه محسوب شده و ایالت‌های بیشماری دارد. این کشور از مرفه‌ترین مکان‌های دنیا است که از لحاظ سطح علمی دانشگاه ها, در رتبه ی خوبی قرار دارد. سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این کشور درخواست ویزا میکنند.
تحصیل در کشور کانادا

تحصیل در کشور کانادا

فهرست مقاله
تحصیل در کشور کانادا
تحصیل در کشور کانادا

طبق گزارشهای سازمان ملل، کانادا یکی از بهترین گزینه­ ها برای ادامه تحصیل و کار و زندگی است. در این مقاله قصد داریم جزییاتی را در زمینه ی تحصیل در کشور کانادا در اختیار شما عزیزان مشتاق مهاجرت به این کشور قرار دهیم.

این کشور که در شمال قاره آمریکا واقع شده است دارای دانشگاه های بسیار زیادی است که از اعتبار جهانی برخوردار هستند. کانادا در مقایسه با سایر کشورها یکی از گزینه های ارزان و با صرفه بشمار میرود.

علاوه بر موارد ذکر شده امنیت اجتماعی و فرصتهای شغلی از دیگر مزیتهای کاناداست. علاوه بر کمتر بودن نسبی هزینه های این کشور، دانشجویان امکان کار کردن را نیز دارند، چیزی که در آمریکا مجاز نیست.

در عین حال دانشجویان میتوانند تقاضای ویزای همراه برای همسر و فرزند خود بکنند و همسر فرد متقاضی تحصیل میتواند بدون محدودیت در این کشور کار کند و فرزند متقاضی میتواند بدون نیاز به کسب مجوز تحصیل، در مدارس کانادا به رایگان تحصیل کند.

مزایای ذکر شده به علاوه بسیاری مزیتهای دیگر موجب شده است که متقاضیان زیادی خواستار تحصیل در دانشگاهای کانادا باشند.

لینک مفید: سایت کانادا

 

دانشگاه های کانادا

سطح علمی دانشگاههای کانادا در سراسر جهان پذیرفته شده است و این دانشگاهها از اعتبار علمی بالایی در سطح بین­الملل برخوردار هستند. اکثر دانشگاههای کانادا انگلیسی زبان هستند اما در برخی دانشگاهها زبان فرانسه نیز در کنار زبان انگلیسی بکار گرفته میشود. دانشگاههای بسیاری از این کشور در لیست دانشگاههای مورد قبول وزارت علوم و تحقیقات ایران قرار دارند که برای نمونه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

دانشگاههای ممتاز:

نام دانشگاه

سایت رسمی

آدرس

1

دانشگاه تورنتو

https://www.utoronto.ca

Toronto, Ontario, Canada

2

دانشگاه اتاوا

https://www.uottawa.ca/en

Ottawa, Ontario, Canada

3

دانشگاه ویکتوریا

https://www.uvic.ca

Greater Victoria, British Columbia, Canada

4

دانشگاه واترلو

https://uwaterloo.ca

Waterloo, Ontario, Canada

5

دانشگاه کلگری

https://www.ucalgary.ca

Calgary, Alberta, Canada

6

بریتیش کلمبیا

https://www.ubc.ca

Vancouver, British Columbia, Canada
Kelowna, British Columbia, Canada

7

مک گیل

https://www.mcgill.ca

Montreal, Quebec, Canada

8

آلبرتا

https://www.ualberta.ca/index.html

Edmonton, Alberta

9

گلف

https://www.uoguelph.ca

Guelph, Ontario, Canada

10

دالهاوزی

https://www.dal.ca

6299 South Street
Halifax, Nova Scotia, Canada

11

لاوال

https://www.ulaval.ca

2325, rue de l’Université Quebec City, Quebec,

12

اچ اس سی مونترال

https://www.polymtl.ca/en

2500, chemin de Polytechnique
Montreal, Quebec, Canada
H3T 1J4

13

پلی تکنیک مونترال

https://www.polymtl.ca/en

2500, chemin de Polytechnique
Montreal, Quebec, Canada

14

مک مستر

https://www.mcmaster.ca

Hamilton, Ontario, Canada

15

توئینز

https://www.queensu.ca

Kingston, Ontario, Canada

16

سایمن فریزر

https://www.sfu.ca

Burnaby/ Surrey/ Downtown Vancouver, British Columbia, Canada

 

در عین حال نام 14 دانشگاه این کشور در لیست وزارت علوم ایران در رده­ ی خوب و 37 دانشگاه در رده­ ی متوسط طبقه بندی شده­ اند.

متقاضیان تحصیل میتوانند در سه دوره­ی کارشناسی، ارشد و دکتری به تحصیل در کشور کانادا بپردازند.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

 

درخواست ویزای تحصیلی برای تحصیل در کشور کانادا

برای کسب  ویزای تحصیل در کشور کانادا :

 • ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سپس باید رشته ­ی مورد علاقه ­ی خود را برای ادامه تحصیل برگزینید. در انتخاب رشته دقت کنید زیرا هر دانشگاه برای رشته های خود شرایط خاصی را تعریف کرده است. دقت کنید که دارای این شرایط باشید.
 • بعد از گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر باید در سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) ثبت نام کنید و سوالات مطرح شده را پاسخ داده و فرمهای مورد نظر را پر کنید.
 • یکی از موارد مورد نیاز عدم سوء پیشینه است.
 • در ضمن باید تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در کانادا را داشته باشید و این تمکن را اثبات کنید. یعنی باید به اندازه هزینه ­های تحصیل و زندگی یک سال در حساب بانکی خود پول داشته باشید.
 • یکی دیگر از شرایط داشتن سلامت جسمی و روانی است که توسط پزشک سفارت تست و تایید میشود.
 • شخص متقاضی باید طی نامه ای به وضوح و صراحت اهداف خود را از درخواست ویزای تحصیل در کشور کانادا شرح دهد. در تدوین این نامه دقت کافی را بخرج دهید زیرا نقش تعیین کننده و مهمی را در پذیرش درخواست شما ایفا میکند.
 • در آخر مبلغی را باید برای بررسی مدارک به سفارت پرداخت کنید که حدود 150 دلار است. بهتر است قبل از اقدام به طی مراحل، با یک وکیل مجرب در این حوزه مشورت کرده و از راهنمایی های او بهره بگیرید تا بعدا طی مراحل با مشکلی روبرو نشوید.

 

تحصیل در کشور کانادا
تحصیل در کشور کانادا

شرایط و هزینه تحصیل در کشور کانادا در مقاطع مختلف

 • مقطع لیسانس

برای تحصیل در این مقطع داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 14 و در برخی رشته های ممتاز معدل بالای 15، مدرک آیلتس 6 یا تافل لازم است.

دانشجویانی که مدرک زبان نداشته باشند باید یک یا دو ترم اول را به آموزش زبان اختصاص دهند، بنابراین توصیه میشود از قبل نسبت به دریافت مدرک زبان خود اقدام کنید.

هزینه دوره لیسانس سالانه 14000 تا  18000 دلار است که بسته به دانشگاه متغیر است. دانشجویان لیسانس در صورت کسب معدل بالا از کمک هزینه مالی برخوردار خواهند شد.

 • مقطع فوق لیسانس

برای تحصیل در این مقطع معدل دوره­ی لیسانس باید بالای 14 باشد و فرد باید از اساتید خود توصیه نامه دریافت کند و مدرک آیلتس 6.5 داشته باشد. گذراندن دوره ارشد بدون مدرک زبان ممکن نیست.

هزینه شهریه این دوره حدود 6000 تا 9000 دلار در سال است. هزینه دوره ارشد نسبت به دوره لیسانس کمتر است.

 • مقطع دکتری

متقاضیان این مقطع باید مدرک آیلتس 7 داشته باشند. هزینه تحصیل در این مقطع سالانه بین 14000 تا 22000 دلار متغیر است. طول دوره دکتری حداقل 3 و حداکثر 6 سال است. در کانادا دانشجویان دکتری مستقیما وارد پژوهش میشوند و در ترم اول واحدهایی مربوط به تکنیکهای پژوهش را طی میکنند.

 • کالج

ورود به کالج نسبت به دانشگاه ساده تر است. در کالج زیاد به تئوری پرداخته نمیشود بلکه فرد برای ورود به بازار کار آماده شده و مهارتهای فنی و حرفه­ای به او آموزش داده میشود. شهریه کالج بین 12000 تا 14000 است و نمره­ی بالایی برای ورود به کالج لازم نیست.

هزینه های زندگی

هزینه هایی که یک متقاضی تحصیل در کشور کانادا باید پیش بینی کند عبارتند از: هزینه های مسکن (خوابگاه یا اتاق اجاره ای)، هزینه های خورد و خوراک و پوشاک، هزینه بیمه، و هزینه های رفت و آمد و هزینه های تفریحی.

دانشجویان هم میتوانند از خوابگاه و پانسیون استفاده کنند که حدود 300 تا 700 دلار در ماه هزینه دارد و هم میتوانند اقدام به اجاره اتاق کنند که حدود 400 تا 900 دلار هزینه دارد.

 

امکان کار کردن برای دانشجویان

تحصیل در کشور کانادا
تحصیل در کشور کانادا

یکی از مزایای تحصیل در کشور کانادا اینست که دانشجویان میتوانند در سال اول 20 ساعت در هفته و از سال دوم تمام وقت کار کنند و از کمک هزینه برخوردار شوند.

 

اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو

متقاضی تحصیل در کشور کانادا میتواند همزمان با درخواست ویزای تحصیلی خود برای همسر و فرزندش درخواست ویزای همراه کند.ویزای همسر متقاضی میتواند از نوع گردشگری باشد که شش ماه اعتبار دارد یا میتواند از نوع ویزای کار باشد و تا اتمام تحصیلات همسرش اعتبار دارد و میتواند بدون محدودیت در کانادا کار کند. فرزند متقاضی نیز میتواند بدون محدودیت و بدون نیاز به اخذ مجوز در تمامی مدارس دولتی و خصوصی کانادا تحصیل نماید.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

برای آنکه بتوانید مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را با موفقیت سپری کنید باید مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا را نیز با دقت تکمیل کرده و برای سفارت این کشور ارسال نمایید، توجه داشته باشید که هرگونه نقص در پرونده و مدارک شما می‌توانند درخواست شما را رد کند به همین خاطر باید با دقت تکمیل مدارک را انجام دهید.

 

مدارکی که برای ویزای دانشجویی کانادا نیاز دارید به این شرح می‌باشد:

مدارک لازم

1

گذرنامه و کارت شناسایی متقاضی که از تاریخ اعتبار آن نگذشته باشد

2

آخرین مدرک تحصیلی متقاضی به همراه ریزنمرات

3

نامه پذیرش از دانشگاه و یا موسسه آموزشی در کانادا

4

مدرک زبان

5

تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای دانشجویی

6

گواهی شغلی

7

کارت پایان خدمت

8

گواهی بانکی معتبر

9

دو قطعه عکس پرسنلی متقاضی

10

تمکن مالی

11

پرداخت هزینه‌های سفارت

12

تمامی مدارک باید ترجمه شده و به تائید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشد

13

از تمامی مدارک باید کپی تهیه نمایید چرا که اصل مدارک و اسناد به شما برگردانده خواهد شد و کپی آن‌ها در پرونده بایگانی می‌گردد

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  ویزای تحصیلی کانادا + مراحل دریافت و شرایط  مراجعه کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول تحصیل در کشور کانادا

🙋‍♀️1.داشتن پلن تحصیلی به چه معناست؟

 • در این مورد شما باید کاملا برنامه تحصیلی آینده ی خود را توضیح دهید و از کشور و شهر و دانشگاه و رشته تحصیلی خود توضیحات کامل ارائه دهید.

🙋‍♀️2.تحصیل در استان کبک کانادا به چه صورت است؟

 •  این استان دارای دانشگاه ها و رشته های بسیار متنوع و معتبری است. از طرفی این استان به علت کمبود نیروی کار قوانین را برای پذیرش مهاجر تسهیل کرده است. افرادی که در کبک تحصیل یا کار کنند از شانس بسیار بالایی برای کسب اقامت دائم برخوردار هستند.

🙋‍♀️3.بعد از چه مدت پس از مهاجرت  میتوان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

 • با توجه به روش مهاجرتی که انتخاب میکنید این مدت بین 3 تا 5 سال طول خواهد کشید .که پس از این مدت میتوانید اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

🙋‍♀️4.امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد؟

 • دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی تا 3 سال میتوانند به جستجوی کاربگردند و در این کشور مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

🙋‍♀️5.بدون داشتن مدرک زبان میتوان به تحصیل در کانادا پرداخت؟

 • در شرایط خاص امکان این امر وجود دارد اما شرایط بسیار سخت خواهد بود.

🙋‍♀️6.آیا دانشگاه های کانادا مورد تایید  وزارت علوم ایران هستنتد؟

 • نام 14 دانشگاه این کشور در لیست وزارت علوم ایران . در رده­ ی خوب و 37 دانشگاه در رده­ ی متوسط طبقه بندی شده­ اند.

🙋‍♀️7.آیا تمام بورسیه های تحصیلی کانادا , دولتی هستند ؟

 • بورسیه های تحصیلی کانادا به دو صورت دولتی و غیر دولتی وجود دارند که غیر دولتی ها از طرف موسسات خصوصی پرداخت میشوند.

🙋‍♀️8.دلیل محبوبیت تحصیل در کشور کانادا چیست؟

 • دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد. یکی هزینه های تحصیل پایین در مقایسه با سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر. امکان اخذ اقامت پس از 1 تا 3 سال و اقامت طولانی مدت. برای والدین دانشجویان,امکان کار همراه دانشجو و دلایل بسیاری دیگر.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!