Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در کشور کانادا

تحصیل در کشور کانادا

تحصیل در کشور کانادا

طبق گزارشهای سازمان ملل، کانادا یکی از بهترین گزینه­ ها برای ادامه تحصیل و کار و زندگی است. در سال 2016 ثبت نام دانشجویان در کانادا رشد 17.5 درصدی داشته است.

این کشور که در شمال قاره آمریکا واقع شده است دارای دانشگاه های بسیار زیادی است که از اعتبار جهانی برخوردار هستند. کانادا در مقایسه با سایر کشورها یکی از گزینه های ارزان و با صرفه بشمار میرود.

علاوه بر موارد ذکر شده امنیت اجتماعی و فرصتهای شغلی از دیگر مزیتهای کاناداست. علاوه بر کمتر بودن نسبی هزینه های این کشور، دانشجویان امکان کار کردن را نیز دارند، چیزی که در آمریکا مجاز نیست.

در عین حال دانشجویان میتوانند تقاضای ویزای همراه برای همسر و فرزند خود بکنند و همسر فرد متقاضی تحصیل میتواند بدون محدودیت در این کشور کار کند و فرزند متقاضی میتواند بدون نیاز به کسب مجوز تحصیل، در مدارس کانادا به رایگان تحصیل کند.

مزایای ذکر شده به علاوه بسیاری مزیتهای دیگر موجب شده است که متقاضیان زیادی خواستار تحصیل در دانشگاهای کانادا باشند.

لینک مفید: سایت کانادا

 

دانشگاه های کانادا

سطح علمی دانشگاههای کانادا در سراسر جهان پذیرفته شده است و این دانشگاهها از اعتبار علمی بالایی در سطح بین­الملل برخوردار هستند. اکثر دانشگاههای کانادا انگلیسی زبان هستند اما در برخی دانشگاهها زبان فرانسه نیز در کنار زبان انگلیسی بکار گرفته میشود. دانشگاههای بسیاری از این کشور در لیست دانشگاههای مورد قبول وزارت علوم و تحقیقات ایران قرار دارند که برای نمونه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

دانشگاههای ممتاز: دانشگاه تورنتو، دانشگاه اتاوا، دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه واترلو، دانشگاه کلگری، بریتیش کلمبیا، مک گیل، آلبرتا، گلف، دالهاوزی، لاوال، اچ اس سی مونترال، پلی تکنیک مونترال، مک مستر، توئینز، سایمن فریزر.

پیشنهاد مطالعه »
مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان

در عین حال نام 14 دانشگاه این کشور در لیست وزارت علوم ایران در رده­ی خوب و 37 دانشگاه در رده­ی متوسط طبقه بندی شده­اند.

متقاضیان تحصیل میتوانند در سه دوره­ی کارشناسی، ارشد و دکتری به تحصیل در کشور کانادا بپردازند.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

 

درخواست ویزای تحصیلی برای دانشگاه های کانادا

برای کسب  ویزای تحصیل در کشور کانادا :

 • ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سپس باید رشته ­ی مورد علاقه ­ی خود را برای ادامه تحصیل برگزینید. در انتخاب رشته دقت کنید زیرا هر دانشگاه برای رشته های خود شرایط خاصی را تعریف کرده است. دقت کنید که دارای این شرایط باشید.
 • بعد از گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر باید در سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) ثبت نام کنید و سوالات مطرح شده را پاسخ داده و فرمهای مورد نظر را پر کنید.
 • یکی از موارد مورد نیاز عدم سوء پیشینه است.
 • در ضمن باید تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در کانادا را داشته باشید و این تمکن را اثبات کنید. یعنی باید به اندازه هزینه ­های تحصیل و زندگی یک سال در حساب بانکی خود پول داشته باشید.
 • یکی دیگر از شرایط داشتن سلامت جسمی و روانی است که توسط پزشک سفارت تست و تایید میشود.
 • شخص متقاضی باید طی نامه ای به وضوح و صراحت اهداف خود را از درخواست ویزای تحصیل در کشور کانادا شرح دهد. در تدوین این نامه دقت کافی را بخرج دهید زیرا نقش تعیین کننده و مهمی را در پذیرش درخواست شما ایفا میکند.
 • در آخر مبلغی را باید برای بررسی مدارک به سفارت پرداخت کنید که حدود 150 دلار است. بهتر است قبل از اقدام به طی مراحل، با یک وکیل مجرب در این حوزه مشورت کرده و از راهنمایی های او بهره بگیرید تا بعدا طی مراحل با مشکلی روبرو نشوید.
پیشنهاد مطالعه »
تحصیل دکترا در گرجستان [آپدیت 2019]

 

شرایط و هزینه تحصیل در کشور کانادا در مقاطع مختلف

 • مقطع لیسانس

برای تحصیل در این مقطع داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 14 و در برخی رشته های ممتاز معدل بالای 15، مدرک آیلتس 6 یا تافل لازم است.

دانشجویانی که مدرک زبان نداشته باشند باید یک یا دو ترم اول را به آموزش زبان اختصاص دهند، بنابراین توصیه میشود از قبل نسبت به دریافت مدرک زبان خود اقدام کنید.

هزینه دوره لیسانس سالانه 14000 تا  18000 دلار است که بسته به دانشگاه متغیر است. دانشجویان لیسانس در صورت کسب معدل بالا از کمک هزینه مالی برخوردار خواهند شد.

 • مقطع فوق لیسانس

برای تحصیل در این مقطع معدل دوره­ی لیسانس باید بالای 14 باشد و فرد باید از اساتید خود توصیه نامه دریافت کند و مدرک آیلتس 6.5 داشته باشد. گذراندن دوره ارشد بدون مدرک زبان ممکن نیست.

هزینه شهریه این دوره حدود 6000 تا 9000 دلار در سال است. هزینه دوره ارشد نسبت به دوره لیسانس کمتر است.

 • مقطع دکتری

متقاضیان این مقطع باید مدرک آیلتس 7 داشته باشند. هزینه تحصیل در این مقطع سالانه بین 14000 تا 22000 دلار متغیر است. طول دوره دکتری حداقل 3 و حداکثر 6 سال است. در کانادا دانشجویان دکتری مستقیما وارد پژوهش میشوند و در ترم اول واحدهایی مربوط به تکنیکهای پژوهش را طی میکنند.

 • کالج

ورود به کالج نسبت به دانشگاه ساده تر است. در کالج زیاد به تئوری پرداخته نمیشود بلکه فرد برای ورود به بازار کار آماده شده و مهارتهای فنی و حرفه­ای به او آموزش داده میشود. شهریه کالج بین 12000 تا 14000 است و نمره­ی بالایی برای ورود به کالج لازم نیست.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ

هزینه های زندگی

هزینه هایی که یک متقاضی تحصیل در کشور کانادا باید پیش بینی کند عبارتند از: هزینه های مسکن (خوابگاه یا اتاق اجاره ای)، هزینه های خورد و خوراک و پوشاک، هزینه بیمه، و هزینه های رفت و آمد و هزینه های تفریحی.

دانشجویان هم میتوانند از خوابگاه و پانسیون استفاده کنند که حدود 300 تا 700 دلار در ماه هزینه دارد و هم میتوانند اقدام به اجاره اتاق کنند که حدود 400 تا 900 دلار هزینه دارد.

 

امکان کار کردن برای دانشجویان

یکی از مزایای تحصیل در کشور کانادا اینست که دانشجویان میتوانند در سال اول 20 ساعت در هفته و از سال دوم تمام وقت کار کنند و از کمک هزینه برخوردار شوند.

 

اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو

متقاضی تحصیل در کشور کانادا میتواند همزمان با درخواست ویزای تحصیلی خود برای همسر و فرزندش درخواست ویزای همراه کند.ویزای همسر متقاضی میتواند از نوع گردشگری باشد که شش ماه اعتبار دارد یا میتواند از نوع ویزای کار باشد و تا اتمام تحصیلات همسرش اعتبار دارد و میتواند بدون محدودیت در کانادا کار کند. فرزند متقاضی نیز میتواند بدون محدودیت و بدون نیاز به اخذ مجوز در تمامی مدارس دولتی و خصوصی کانادا تحصیل نماید.

 

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. سرمایه گذاری در کانادا
 3. ویزای استارت آپ کانادا
 4. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 5. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 6. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ