ایتالیا, تحصیلی

تحصیل در کشور ایتالیا

تحصیل در کشور ایتالیا

در ادامه می خواهیم درباره تحصیل در کشور ایتالیا نکاتی را برای شما عزیزان بیان کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

[ra_section_title style=”default” title=”تحصیل در کشور ایتالیا” title_font_container=”tag:h2|font_size:25|color:%23a82121″ title_css_animation=”fadeIn” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]
[ra_content_box style=”s5″ title=”تحصیل در ایتالیا” image=”8134″]در این مقاله میپردازیم به بحث اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا ، تحصیل در کشور ایتالیا ، پذیرش دانشگاه ایتالیا ، اقامت ایتالیا ، وکیل مهاجرت به ایتالیا ، ویزای تحصیلی ایتالیا ویزای کاری ایتالیا با موسسه  مهاجرتی آوات همراه باشید.

داشتن اطلاعات در خصوص چگونگی تحصیل در ایتالیا و قوانین ویزای تحصیلی ایتالیا همواره برای متقاضیان مهاجرت به ایتالیا مهم شناخته شده است . از این رو در این مقاله اطلاعاتی در خصوص تحصیل در کشور ایتالیا برای شما فرهم نموده ایم با ما همراه باشید[/ra_content_box]

[ra_section_title style=”default” title=”با هم میبینیم و میشنویم صحبت های آقای جهانیان مدیر و موسس سازمان مهاجرتی آوات” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%231e73be” title_css_animation=”fadeInLeftBig” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]
[ra_section_title style=”default” title=”ایتالیا” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23481bba” title_css_animation=”fadeInLeftBig” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]

کشور ایتالیا از تمام جهات جذابیت های خاصی دارد که هم توریست ها و هم دانشجویان را مجذوب خود می کند. جدای از میراث تمدن رم ، ایتالیا سابقه تاریخی بلند بالایی در زمینه علمی داراست از جمله کشفیات ، اختراعات و نو آوری های شگفت انگیز علمی .

موسسه حقوقی آوات به صورت کاملاً تخصصی در بحث انتخاب دانشگاه و شرایط پذیرش و اخذ ویزا به شما مشاوره کامل داده و برای اقامت تحصیلی کشور ایتالیا قدم به قدم در کنار شما خواهد بود .

کشور ایتالیا یکی دیگر از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و پیمان شنگن میباشد و اقامت این کشور مساوی است با تردد و زندگی در تمامی کشورهای عضو اتحادیهه اروپا .

یکی از راه های اقامت این کشور نیز اقامت از طریق تحصیل در ایتالیا میباشد. با هم در ادامه نحوه پذیرش و نکاتی در خصوص تحصیل در کشور ایتالیا را میخوانیم

تحصیل در ایتالیا
[ra_section_title style=”icon” title=”تحصیل در ایتالیا” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeInRightBig” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]

تحصیل در کشور ایتالیا بوسطه امکانات بی نظیری که حتی برای عزیزان هموطنان ایرانی مثل تحصیل رایگان نیز مهیاست به عنوان یک از گزینه های متمایز برای مهاجرت از طریق تحصیل و اخذ اقامت می باشد.

تحصیل در کشور ایتالیا به صورت رایگان  از طریق اخذ بورسیه خاصی است که این اجازه را به شما می دهد که حتی از مزایای خوابگاه و وعده غذایی رایگان نیز بهره مند شوید.

این بورسیه در کشور ایتالیا در تمامی مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا قابل درخواست و اخذ می باشد.

به طور کلی هزینه تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو می باشد.

البته همین مقدار هم باز به درآمد خانواده دانشجوی متقاضی بستگی دارد و توسط مسوولین دانشگاه بررسی می شود.

تحصیل در کشور ایتالیا امکان اخذ کمک هزینه های تحصیلی تا سقف ۵۲۰۰ یورو در سال را فراهم می آورد. چنانچه دانشجویی از ایران برای تحصیل در ایتالیا اقدام پس از دریافت نامه پذیرش می تواند برای دریافت این کمک هزینه اقدام کند. از مزایای این کمک هزینه این است که هیچ گونه تعهدی برای بازپرداخت آن به دولت ایتالیا وجود ندارد .

 

جدای از این بورسیه تحصیلی دانشجویان ممتاز از نظر سوابق تحصیلی نیز که دارای جوایز بین المللی و یا ثبت اختراع  باشند قادر به اخذ کمک هزینه های تحصیلی از ۱۱۰۰۰ یورو تا ۱۹۰۰۰ یورو می باشند.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا ۸۹ دانشگاه دارد که در قالب  سیستم های تحصیلی متفاوتی خدمات تحصیلی آکادمیک را ارائه می دهند:

دانشگاه های دولتی: اغلب دانشگاه های ایتالیا که پشتوانه دولتی را دارا هستند جزو این دانشگاه ها می باشند. علی الخصوص دانشگاه های بزرگ ایتالیا.

-دانشگاه های دولتی که به صورت استانی هم جدای از دولت حمایت می شوند.

دانشگاه های خصوصی بین المللی که ارتباطات گسترده ای نیز با دیگر دانشگاه های اروپا و آمریکا دارند.

 

 

مدارس آموزش عالی : این موسسات ، انستیتو های خصوصی هستند که به صورت پیشرفته و تخصصی در زمینه آموزش و پژوهش مختص مقاطع دکترا و بالاتر پذیرش تحصیلی ارائه می دهند.

تحصیل در کشور ایتالیا در بیش از ۱۵۰ رشته به زبان انگلیسی ممکن است . تا اویل سال جاری میلادی این رشته ها عموماً در مقاطع فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی ارائه  می شدند اما با تایید سفارت و دولت ایتالیا رشته های مختلف به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس نیز ارائه و دانشجویان اجازه ورود و اخذ پذیرش تحصیلی گرفتد.

رشته های زیر در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می شوند

علوم زیستی و فناوری زیستی – علوم فنی و مهندسی – تجارت و اقتصاد – اقتصاد، مدیریت وامور  مالی بین­الملل – اقتصاد کسب و کار – مدیریت جهانی

در مقطع فوق لیسانس اکثر رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. با وجود اینکه ایلتس مقتضی    نمره ۶٫۵ و بالاتر می باشد ، ما می توانیم با داشتن مدرک آیلتس ۶ هم برای شماMasterبرای مقطع

اقدام کنیم.

 

در مقطع دکترا در ایتالیا می توانیم بدون داشتن مدرک زبان آیلتس برای شما اقدام کنیم کما اینکه دانش زبان شما از طریق تعیین سطح قابل ارزیابی خواهد بود.

 

 

در بررسی دانشگاه ها نام های مانند دانشگاه بولونیا را می توان یافت که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و تقریباً جهان می باشد که در دوره رنسانس و قرون وسطی پایه گذاری شد. یکی از قویترین دانشگاه های ایتالیا که در بیشتر رشته های تحصیلی تا مقطع فوق دکترا می باشد

 

 

در سال ۲۰۱۳، دانشگاه ساپینزا رم طبق اعلام مرکز رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، رتبه ۶۲ در جهان و بالاترین رتبه در ایتالیا قرار دارد.

این دانشگاه توسط رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان اولین رتبه در میان دانشگاه‌های اروپای جنوبی قرار دارد این دانشگاه در میان بالای ۳ درصد از دانشگاه‌های جهان قرار دارد. هم‌چنین، دانشگاه ساپینزا معمولاً به عنوان یکی از ده دانشگاه برتر اروپا است

دانشگاه ساپینزا رم یکی از معتبرترین دانشگاه‌های اروپا و معتبرترین دانشگاه ایتالیا است. از جمله فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، بسیاری از برندگان جایزه نوبل، رئیس پارلمان اروپا، سران چندین کشور و دانشمندان و فضانوردان قابل توجه است.

ساپینزا به ایتالیایی به معنای حکمت یا فرزانگی است

 

اگر شما مقیم اتحادیه اروپا باشید برای تحصیل در ایتالیا نیازی به اخذ ویزای تحصیلی این کشور ندارید.

با تمامی شرایط ذکر شده نمی توان این حقیقت آشکار را کتمان کرد که ایتالیا کشوری است صنعتی اما با دارای یک اقتصاد نیمه فلج ، به دلیل وجود واسطه های مختلفی که در اقتصاد ایتالیا ریشه دوانده اند و شرایط فرهنگی متوسط این کشور.

متأسفانه در کشوری که نرخ بیکاری آن تقریبا ۳ برابر آلمان است (حدوداً ۱۳ درصد) یک دانشجو شانس زیادی برای یافتن کار مناسب حتی بعد از اتمام تحصیل خود ندارد و این مساله ایست که قدری باید روی آن تامل کرد.

بدین معنی که برای افرادی که به دنبال اخذ اقامت از طریق تحصیل در ایتالیا  هستند این امکان بسیار محتمل است که در انتهای تحصیل و عدم یافتن کار به کشور خود بازگردانده شوند . این مساله از سمت پلیس ایتالیا بسیار گسترده و سریع پیگیری و محدودیت های فوق اعمال می گردد. تجربه عملی بسیاری از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشور ایتالیا گویای صحت این موضوع است.

به عنوان جمع بندی اگر شرایط خود را از لحاظ امکانات مالی برای کشور ایتالیا مناسب می بینید این کشور می تواند یکی از گزینه های مورد انتخاب از جهت اعتبار دانشگاه برای شما باشد اما به هیچ وجه از لحاظ کاری یک گزینه ایده آل نیست.

در مقایسه این شرایط کلی با موقعیت های تحصیلی بهتر در کشورهایی نظیر نروژ ، آلمان ، فنلاند که همگی جزو تاپ ترین کشور های اروپا از لحاظ اقتصادی و همچنین دارای امکانات تحصیل رایگان در تمام مقاطع می باشند ، آینده بسیار روشن تری برای یک دانشجوی خارجی چه از لحاظ تحصیلی و چه از لحاظ کاری و اقامتی رقم می خورد.

[ult_createlink title=”تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fawatlaw.com%2F%25d8%25aa%25d8%25ad%25d8%25b5%25db%258c%25d9%2584-%25d9%25be%25d8%25b2%25d8%25b4%25da%25a9%25db%258c-%25d9%2588-%25d8%25af%25d9%2586%25d8%25af%25d8%25a7%25d9%2586%25d9%25be%25d8%25b2%25d8%25b4%25da%25a9%25db%258c-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d8%25a7%25db%258c%25d8%25aa%25d8%25a7%25d9%2584%25db%258c%25d8%25a7%2F|||” link_hover_style=”Style_10″ text_color=”#dd3333″ border_size=”1″ heading_style=”text-decoration:underline;” title_font_size=”desktop:25px;”]
[ra_section_title style=”default” title=”سخن پایانی” title_font_container=”tag:h2|font_size:25|color:%23dd3333″ title_css_animation=”bounceInLeft” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]

به انتهای این مقاله رسیدیم . برای اطلاعات بیشتر به آرشیو مقالات ما در صفحه نخست سری بزنید

قبل از هر اقدامی پیشنهاد میکنیم در خصوص تحصیل در ایتالیا حتما با مشاورین ما از طریق شماره های درج شده در وبسایت آوات تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری و یا از راه دور نمایید .

همچنین میتوانید سوالات خود را در باب تحصیل در ایتالیا در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

سازمان مهاجرتی آوات با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین عالی رتبه آماده ارائه خدمات ویژه در خصوص تحصیل در ایتالیا به شما عزیزان خواهد بود .

هاور لتس مایگریت در آوات

در این مقاله در رابطه با موضوع تحصیل در کشور ایتالیا می خواهیم مباحثی را بریا شما عزیزان توضیح دهیم امیدواریم که این مطلب مفید باشد با ماهمراه باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *