شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

با توجه به فاصله کم بین کشور ترکیه و ایران ، خواهان بسیاری برای مهاجرت به ترکیه و تحصیل در ترکیه  و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه وجود دارد . موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، قصد دارد در این مقاله تمامی اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در ترکیه و شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهد و امید بر این دارد که شما متقاضیان عزیز ما ( موسسه مهاجرتی آوات ) را در این زمینه همراه سازید .

 

کشور ترکیه

کشور ترکیه ، کشو اوراسیایی می باشد که بخشی از این کشور در آسیا و بخشی دیگر در اروپا واقع شده است . این کشور با جمعیتی بالغ بر هشتاد میلیون نفر جمعیت ، پرجمعیت ترین کشور خاورمیانه شناخته شده است . زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی و پایتخت آن آنکارا می باشد .

 

دانشگاه های  ترکیه

دانشگاه های موجود در ترکیه مانند تمامی دانشگاه های جهان ، به دو صورت خصوصی و دولتی می باشد که در دانشگاه های دولتی زبان تدریس ، ترکی و در  دانشگاه های خصوص علاوه بر ترکی استانبولی ، تدریس به زبان انگلیسی نیز دیده می شود .

البته لازم به ذکر می باشد که دانشگاه های خصوصی ترکیه شرایط قابل قبول و مناسب تری را نسبت به دانشگاه های دولتی ترکیه دارند و دارای شرایط بهتری را در بین دانشگاه های دنیا دارا می باشند.

البته دانشجویان می توانند با اخذ پذیرش تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه ، مراحل بعدی تحصیلی خود همچون ، کارشناسی ارشد و دکتری نیز در ترکیه به اتمام برسانند و به این صورت می باشد که کشور ترکیه بعنوان پلی برای انتخاب کشور برتر در آینده ، برگزیده می شود .

پیشنهاد مطالعه »
مزایا و معایب کار در ترکیه

دانشگاه آکدینز

 

دانشگاه آنکارا

 

دانشگاه آتاتورک

 

دانشگاه خاورمیانه

 

دانشگاه قاضی

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

دانشجویان خارجی برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد ، نیازمند به ارائه مدارک تحصیلی کارشناسی و ریز نمرات قبولی ، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود و ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند .  در صورتی که سوابق تحصیلی مناسبی داشته باشند، انتخاب بیشتری برای دانشگاه مقصد خود خواهند داشت .

البته دانشجویان دانشگاه های ترکیه ، می توانند در یکی از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی با توجه به فرصت های موجود در زمینه رشته تحصیلی خود مطالعه نمایید . هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در ترکیه ، هزینه های بالاتری هستند ، اما به جرات می توان گفت که دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه و همکاری با نهاد دولتی در زمینه کاری ، می توان تمام این هزینه هارا در ترکیه جبران نمود .

 

مقالات مرتبط با تحصیل در ترکیه:

تحصیل در ترکیه
مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه
بورسیه تحصیلی در ترکیه + هزینه زندگی دانشجویی
تحصیل داروسازی در ترکیه
اقامت ترکیه از طریق تحصیل
تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه
تحصیل پزشکی ترکیه
ویزای تحصیلی ترکیه

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه ، بنا به دانشگاه انتخابی و رشته مورد نظر متفاوت و متغیر می باشد . اما به طور کلی و مرسوم ، هزینه  تحصیل در دانشگاه هایی که تدریس در آن به زبان انگلیسی انجام می گیرد ، بسیار بیشتر از دانشگاه هایی می باشد که تحصیل در آن به صورت ترکی می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در ترکیه

البته می توان گفت که هزینه ای که برنامه های زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی خواهند داشت به مبلغ هزار و دویست لیر تا هزار و نهصد لیر می باشد و به زبان ترکی برابر با هزینه ای معادل هفتصد لیر تا هزار و سیصد لیر می باشد .

 

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

  • ارائه مدارک تحصیلی لیسانس و ریز نمرات قبولی در آن به صورت ترجمه شده
  • ارائه مدرک زبان
  • اصل و کپی برابر اصل پاسپورت به صورت ترجمه شده
  • اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده

لذا شایان ذکر می باشد که چنانچه رشته دانشجو به زبان انگلیسی باشد ،  می بایست در امتحان زبان انگلیسی دانشگاه های ترکیه شرکت نماید .

 

شرایط اخذ ویزای دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

  • ارائه فرم پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارکم شناسایی
  • ارائه عکس
  • ارائه گواهی تاییدیه تمکن مالی در سال اول تحصیلی از بانک های به نام و معتبر

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه باید سن دانشجو بالای بیست و شش سال تمام باشد و معدل کسبی آن بالای پانزده باشد و البته این موضوع برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دکتری نیز صدق می نماید و در مقطع کارشناسی ، بالای بیست سال سن و معدل بالای چهارده و در مقطع دکتری بالای سی و یک سال سن و معدل بالای پانزده باشد .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اقامت در ترکیه برای ایرانیان

به طور کلی طول مدت زمان تحصیل در دوره ی کارشناسی ۴ سال بوده که در صورتی که رشته ی تحصیلی دانشجو، رشته ی پزشکی باشد ۵ سال و اگر دندانپزشکی باشد ۶ سال به طول می انجامد.

در مقطع کارشناسی ارشد ، مدت زمان تحصیل بین دو گروه تحصیلی تقسیم می شود ، دو گروه آموزش محور و پژوهش محور .

مدت زمان تحصیل در دوره ی آموزش محور دو سال  و مدت زمان تحصیل در دوره ی پژوهش محور ، پنج سال به طول می انجامد .

مدت تحصیل نیز در مقطع دکتری در ترکیه به مدت چهار سال به طول می انجامد .

 

راه های مهاجرت به ترکیه:

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج
راه های مهاجرت به ترکیه

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ