رد کردن لینک ها

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

اشتراک گذاری

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

با توجه به فاصله کم بین کشور ترکیه و ایران ، خواهان بسیاری برای مهاجرت به ترکیه و تحصیل در ترکیه  و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه وجود دارد . موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، قصد دارد در این مقاله تمامی اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در ترکیه و شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهد و امید بر این دارد که شما متقاضیان عزیز ما ( موسسه مهاجرتی آوات ) را در این زمینه همراه سازید .

کشور ترکیه

کشور ترکیه ، کشو اوراسیایی می باشد که بخشی از این کشور در آسیا و بخشی دیگر در اروپا واقع شده است . این کشور با جمعیتی بالغ بر هشتاد میلیون نفر جمعیت ، پرجمعیت ترین کشور خاورمیانه شناخته شده است . زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی و پایتخت آن آنکارا می باشد .

دانشگاه های  ترکیه

دانشگاه های موجود در ترکیه مانند تمامی دانشگاه های جهان ، به دو صورت خصوصی و دولتی می باشد که در دانشگاه های دولتی زبان تدریس ، ترکی و در  دانشگاه های خصوص علاوه بر ترکی استانبولی ، تدریس به زبان انگلیسی نیز دیده می شود .

البته لازم به ذکر می باشد که دانشگاه های خصوصی ترکیه شرایط قابل قبول و مناسب تری را نسبت به دانشگاه های دولتی ترکیه دارند و دارای شرایط بهتری را در بین دانشگاه های دنیا دارا می باشند.

البته دانشجویان می توانند با اخذ پذیرش تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه ، مراحل بعدی تحصیلی خود همچون ، کارشناسی ارشد و دکتری نیز در ترکیه به اتمام برسانند و به این صورت می باشد که کشور ترکیه بعنوان پلی برای انتخاب کشور برتر در آینده ، برگزیده می شود .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

دانشجویان خارجی برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد ، نیازمند به ارائه مدارک تحصیلی کارشناسی و ریز نمرات قبولی ، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود و ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند .  در صورتی که سوابق تحصیلی مناسبی داشته باشند، انتخاب بیشتری برای دانشگاه مقصد خود خواهند داشت .

البته دانشجویان دانشگاه های ترکیه ، می توانند در یکی از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی با توجه به فرصت های موجود در زمینه رشته تحصیلی خود مطالعه نمایید . هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در ترکیه ، هزینه های بالاتری هستند ، اما به جرات می توان گفت که دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه و همکاری با نهاد دولتی در زمینه کاری ، می توان تمام این هزینه هارا در ترکیه جبران نمود .

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه ، بنا به دانشگاه انتخابی و رشته مورد نظر متفاوت و متغیر می باشد . اما به طور کلی و مرسوم ، هزینه  تحصیل در دانشگاه هایی که تدریس در آن به زبان انگلیسی انجام می گیرد ، بسیار بیشتر از دانشگاه هایی می باشد که تحصیل در آن به صورت ترکی می باشد .

البته می توان گفت که هزینه ای که برنامه های زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی خواهند داشت به مبلغ هزار و دویست لیر تا هزار و نهصد لیر می باشد و به زبان ترکی برابر با هزینه ای معادل هفتصد لیر تا هزار و سیصد لیر می باشد .

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

  • ارائه مدارک تحصیلی لیسانس و ریز نمرات قبولی در آن به صورت ترجمه شده
  • ارائه مدرک زبان
  • اصل و کپی برابر اصل پاسپورت به صورت ترجمه شده
  • اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده

لذا شایان ذکر می باشد که چنانچه رشته دانشجو به زبان انگلیسی باشد ،  می بایست در امتحان زبان انگلیسی دانشگاه های ترکیه شرکت نماید .

شرایط اخذ ویزای دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

  • ارائه فرم پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارکم شناسایی
  • ارائه عکس
  • ارائه گواهی تاییدیه تمکن مالی در سال اول تحصیلی از بانک های به نام و معتبر

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه باید سن دانشجو بالای بیست و شش سال تمام باشد و معدل کسبی آن بالای پانزده باشد و البته این موضوع برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دکتری نیز صدق می نماید و در مقطع کارشناسی ، بالای بیست سال سن و معدل بالای چهارده و در مقطع دکتری بالای سی و یک سال سن و معدل بالای پانزده باشد .

به طور کلی طول مدت زمان تحصیل در دوره ی کارشناسی ۴ سال بوده که در صورتی که رشته ی تحصیلی دانشجو، رشته ی پزشکی باشد ۵ سال و اگر دندانپزشکی باشد ۶ سال به طول می انجامد.

در مقطع کارشناسی ارشد ، مدت زمان تحصیل بین دو گروه تحصیلی تقسیم می شود ، دو گروه آموزش محور و پژوهش محور .

مدت زمان تحصیل در دوره ی آموزش محور دو سال  و مدت زمان تحصیل در دوره ی پژوهش محور ، پنج سال به طول می انجامد .

مدت تحصیل نیز در مقطع دکتری در ترکیه به مدت چهار سال به طول می انجامد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه