رد کردن لینک ها

تحصیل در مقطع دکتری در هلند

تحصیل در مقطع دکتری در هلند

همیشه یکی از مهمترین دغدغه های یک دانشجو برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ، مقصد کشور می‌باشد به نحوی که بعضی از کشور ها بورس های تحصیلی خوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان قرار داده‌اند و یا این که اجازه کار در هفته در بعضی از کشور ها اصلا وجود ندارد و به این طریق دانشجو یکی از مهمترین منابع های مالی خود را از دست می‌دهد، ویا این که اگر قصد مهاجرت از طریق ادامه تحصیل دارد این که کدام کشور این کار راحت تر است هم نکته مهمی می‌باشد.

همچنین اعتبار داشتن مدرک آن کالج دانشگاهی هم یکی از از دغدغه ها دانشجو می‌باشد.ولی در کل به دلیل آن که ادامه تحصیل در مقطع دکتری در هر رشته های به نسبت دیگر مقاطع تحصیلی زمان بر هست  و بیشتر دانشجو وظیفه جستجو و تحقیق مباحث درسی خود را  بر عهده دارند و دانشگاه برای این افراد صرفا محل جستجو و راهنمایی از استاد است پس عملا بیشتر وقت خود را باید بر روی درس معطوف کنند.

از همین رو انتخاب دانشگاهی که مناسب افراد باشد مهم است و چون اکثر کالج های که سطح عالی هستند شهریه بالای دارند از همین رو گرفتن بورس های تحصیلی و شرایط آن بسیار راحت تر از دیگر مقاطع می‌باشد.

تحصیل دکتری در هلند

یکی از مهمترین کشور های اروپایی در این زمینه را می‌توان  کشور هلند اشاره کرد ،کشوری که عضو اتحادیه اروپا و شینگن است و کشوری مناسب از هر نظر برای ادامه تحصیل و مهاجرت به شمار میرود . کشوری که سالیانه مقصد هزاران نفر مهاجر برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی می‌باشد. و به دلیل آن که این کشور خود از نیروهای جوان کاری برخوردار نیست به اندازه کافی پس بسیاری از مهاجرانی که در این کشور به قصد تحصیل مهاجرت می‌کنند  ماندگار میشوند.

به طور کلی هزینه ادامه تحصیل در مقطع دکتری سالی ۱۰۰۰۰تا ۱۲۰۰۰ یورو می‌باشد که بسته به رشته ی مورد نظر این مقدار کمی افزایش ویا کاهش می‌یابد . زبان ارائه شده در دانشگاه های هلند هم متفاوت است و بسته به این که فرد در کدام دانشگاه مشغول به تحصیل باشد ، زبان آموزشی هم متفاوت است. یکی دیگر از مزایایی که ادامه تحصیل در هلند به همراه دارد این است که فرد می‌تواند در هفته نزدیک به ۳۰ ساعت کار کند که این یعنی می‌تواند بخشی از نیاز های مالی خود را از این طریق اقدام کند.

پیشنهاد مطالعه »
مزایا و معایب تحصیل در فنلاند

شرایط تحصیل دکترا در هلند

تحصیل در مقاطع مختلف در کشور هلند بسیار وسیع و گسترده می باشد اما یکی از پر طرفدار ترین مقاطع تحصیلی، تحصیل دکترا در هلند است که توجه بسیاری از مهاجران و جویندگان تحصیل را به خود جلب نموده است. سیستم آموزش عالی هلند با در نظر گرفتن تسهیلات و امتیازات عالی برای دانشجویان خود، فرصت تحصیلی بی نظیری را برای آنان در مقطع تحصیل دکترا در هلند فراهم نموده است. تحصیل دکترا در هلند برای محصلان و دانشجویان این پایه، به عنوان یک فرصت تحقیقاتی پژوهشی در نظر گرفته شده است که به موجب آن، دانشجویان تحصیل دکترا در هلند که از شرایط تحصیلی و آکادمیک عالی برخوردار هستند و از صلاحیت علمی بالایی برای تدریس در دانشگاه های این کشور را دارند می توانند از طرف دانشگاه های هلند استخدام شده و به صورت تحقیقاتی پژوهشی مقطع تحصیلی خود را به صورت رایگان بگذرانند.

از دیگر شرایط تحصیل دکترا در هلند می توان به امکانات زیادی که مراکز عالی این کشور در اختیار این مقطع از دانشجویان قرار می دهد اشاره نمود. تمامی دانشجویان تحصیل دکترا در هلند می توانند با برخورداری از امکانات کتابخانه های الکترونیکی، به برترین و مهم ترین مقالات آکادمیک عالی دنیا دسترسی داشته باشند. به طور معمول، دوره تحصیل دکترا در هلند به مدت ۴الی۶ سال به طول می انجامد. دانش جویانی که در این مدت زمان موفق به گذراندن دوره phd شده اند، نه تنها هیچ گونه شهریه ای پرداخت نخواهند کرد بلکه از سوی دانشگاه نیز مبالغی تحت عنوان حقوق ماهیانه نیز دریافت خواهند کرد. لازم است بدانید که یکی از شرایط اساسی موفقیت در تحصیل دکترا در هلند، جلب رضایت استاد راهنمای خود به هنگام ارائه پایان نامه و دفاع از آن می باشد.

 

پینشهاد مطالعه » تحصیل دندانپزشکی در هلند

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

نکته مهمتری که باید به آن اشاره کرد این است که در کشور  هلند افراد از شانس  بالاتری برای دریافت بورس تحصیلی در مقطع دکتری برخوردار هستند بخ طور کلی بور سهایی که به دانشجویان دکتری داده میشود به این صورت است که علاوه بر آگاهی هزینه های دانشگاهی که برای رشته های دکتری میزان شهریه را تا ۳۵۰۰ یورو در سال میرساند به دانشجویان در هر سال حقوق دانشگاه های میشود که این حدود چیزی بین ۱۵۰۰تا۲۵۰۰ یورو در سال است که این متغیر بودن میزان حقوق و کاهش شهریه های دانشگاهی رابطه‌ی مستقیمی با رزومه تحصیلی افراد دارد یه نحوی که هرچه رزومه تحصیلی افراد بهتر باشد فرد از مزایای بهتری برخوردار است.

پیشنهاد مطالعه »
مزایا و معایب تحصیل دکتری در نروژ

بالاترین درجه ای که افراد  می‌توانند از آن بهره ببرند این است که تحصیل رایگان باشد و کشور هلند ماهیانه برای آن ها حقوقی در نظر بگیرد که به طبع این نوع بورسیه رقابت سنگینی برای به دست آوردن آن به همراه دارد و افرادی می‌توانند از این بورسیه استفاده کنم که رزومه عالی داشته باشند.

همین طور که در بالا هم به آن اشاره شد بسته به نوع محل تحصیل زبان ارائه شده برای تحصیل هم متفاوت است به طور کلی زبان های ارایه  شده در کشور هلند را میتوان به انگلیسی ،المانی ،هلندی اشاره کرد که در کشور هلند بسته به نوع سطح زبان افراد کلاس های آمادگی دانشجویی ارائه‌ میشود که این کلاس ها بین ۲تا۱۰ماه به طول میکشد و هزینه های آن هم بین ۲۵۰۰تا۷۰۰۰ یورو متغیر است. به طور کلی می‌توان گفت که حداقل  زمانی که افراد در کشور هلند مشغول به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند چیزی در حدود ۴سال است که دانشجو بیشتر وقت خود را در این ۴سال صرف تحقیق و پژوهش در رشته مربوطه و نگارش پایان نامه خود دارد که در این مدت یک استاد دانشگاهی همواره در کنار افراد دانشجوی دکتری خواهد بود تا تمامی مراحل نگارش پایان نامه را مورد مطالعه قرار دهد .

گفتنی است که هر استاد در مقطع دکتری میتواند ۱۲دانشحو‌داشته باشد که از زمان ورود دانشجو به مقطع دکتری تا زمان دفاع از پایان نامه تمامی مراحل مربوط به راهنمایی دانشجو را برعهده می‌گیرد.همچنیم دانشجو این امکان را دارد که قبل از این که در جلسه دفاع پایان نامه حظور پیدا کند قسمتی از پایان نامه و یا کل آن را در مجلات به چاپ برساند.

برای پذیرش در مقطع دکتری در کشور هلند ارایه مدرک کارشناسی ارشد الزامی می‌باشد.همچنیم این که مدرک فرد از کدام دانشگاه باشد هم تاثیر دارد به نحوی که افرادی که از دانشگاه های دولتی مدرک دانشگاهی داشته باشند شانس خود را برای گرفتن پذیرش افزایش داده‌اند.همچنین تحصیل در مقطع دکتری در هلند نیاز به کزراند واحد های پیش‌نیاز ندارد از طرفی میزان ساعاتی که فرد می‌تواند  به طور محدود در هفته مشغول به کار باشد سال به به سال افزایش می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه »
دوره کارشناسی ارشد در استرالیا

یکی‌تز مهمترین نکاتی که همواره افراد به آن توجه ویژه‌ای دارند بحث مربوط به اقامت کشور هلند است که فرد بعد از اتمام تحصیل و پس از گذشت ۵سال در آن کشور و یادگرفتن زبان هلندی می‌تواند اقامت آن را دریافت کند. همچنین در بحث پیدا کردن شغل افرادی که مدرک دکتری داشته باشند در این کشور معمولا درصد بالایی از آن ها کار مناسب با خود و رشته مربوطه را پیدا می‌کنند.

اما مهمترین نکته که موکود دارد این است که به دلیل آن که اکثر افرادی که مقطع دکتری در حال تحصیل هستند قصد ماندن در آن کشور را دارند  از همین رو باید حتما به زبان محلی آن کشور مسلط باشند تا در طول فرآیند  تکمیل وردوندنبرای اخذ اقامت به مشکل برنخورند.

 

تحصیل دکترا در هلند چه مزیت هایی دارد؟

تحصیل دکترا در هلند و بهره مندی از تمامی مزیت های منحصر به فرد دانشگاه های این کشور، یکی از دلایل اصلی مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی به ویژه ایرانیان به این کشور می باشد. یکی از مزیت های بارزی که با تحصیل دکترا در هلند شامل تمامی دانشجویان این مقطع می شود برخورداری از بهترین فرصت های تحصیلی در این مقطع و همچنین بهره مندی از فرصت های شغلی مناسب و امکان کار قانونی در کنار تحصیل دکترا در هلند است.

شهر آمستردام به عنوان پایتخت کشور هلند با داشتن برترین دانشگاه ها با سیستم های آموزش عالی، در رتبه ۵۵ برترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. تحصیل دکترا در هلند و بهره مندی از محیط های کم نظیر این دانشگاه ها در کنار شرایط آب و هوایی مساعد هلند، می تواند از مزیت های برتر تحصیل دکترا در هلند به شمار آید

هزینه تحصیل دکترا در هلند

بدون شک تحصیل دکترا در هلند همانند دیگر کشورهای اروپایی دربرگیرنده هزینه های مشخصی است که از سوی پذیرش شوندگان تحصیل دکترا در هلند پرداخت می شود. این هزینه ها می تواند شامل هزینه های مختلفی همچون هزینه های زندگی، هزینه رفت و آمد و حمل و نقل، هزینه های مربوط به خوردوخوراک و همچنین هزینه های تحصیل دکترا و شهریه های تحصیلی در هلند باشد.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره