رد کردن لینک ها

تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه

تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه

این مقاله که به دست همکاران موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، گردآوری شده و در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار گرفته است ، در آن سعی بر این شده تا حد امکان در ارتباط با مهاجرت به ترکیه ، شرایط تحصیل در ترکیه و شرایط مهاجرت به ترکیه 2019 تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه برای شما متقاضیان عزیز ، بازگو شود .

 

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه برای دانشجویان در مقاطع مختلف دانشگاهی ، مزایای بسیاری به همراه دارد . تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و رشته های پیرا پزشکی در ترکیه طرفداران بسیاری دارد . در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری زبان تحصیل در دانشگاه ها به صورت انگلیسی می باشد .

البته لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در ترکیه با توجه به معیارهای مختلف متفاوت است ، به عنوان مثال گذراندن دوره های زبان انگلیسی در ترکیه هزینه های بالایی را در بر دارد اما زبان ترکی به این صورت نیست اما از طرفی نیز تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه که از کیفیت بالایی برخوردار می باشند به نسبت بالاتر از هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد .

البته هزینه های شهریه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه ، پانصد تا دو هزار دلار در سال تخمین زده شده است که این مبلغ در مقطع دکتری مناسب می باشد و لازم است بیان شود که اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های دولتی ترکیه برای دانشجویان در مقطع دکتری راحت تر می باشد .

هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در ترکیه ، شش هزار دلار تا پانزده هزاردلار در سال تخمین زده شده است که برای دانشجویان با پیشینه تحصیل مناسب تخفیف شهریه ۲۵% و ۵۰% ارائه می گردد .

البته امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای مقاطع کارشناسی ، به زبان ترکی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی صورت می گیرد .

دانشگاه آکدینز

 

دانشگاه آنکارا

 

دانشگاه آتاتورک

 

دانشگاه خاورمیانه

 

دانشگاه قاضی

 

مزیت های تحصیل در ترکیه

یکی از مزیت های تحصیل در ترکیه ، اخذ مدرک تحصیلی معتبر و شناخته شده در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی می باشد که مورد تایید دانشگاه های اروپایی و کشور هایی همچون انگلستان می باشد . دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه ، می توانند با اخذ ویزای کاری در اروپا ، در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند .

البته دانشجوهای دکتری و PHD نیز می توانند در حین تحصیل مشغول به کار باشند و در زمینه های دستیار و یا تکنسین پژوهشی مورد استفاده قرار بگیرند ، همچنین ممکن است بعضی از دانشجویان به عنوان استاد یار به تدریس درمقطع دکتری بپردازند .

 

مقالات مرتبط با تحصیل در ترکیه:

تحصیل در ترکیه
مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه
بورسیه تحصیلی در ترکیه + هزینه زندگی دانشجویی
تحصیل داروسازی در ترکیه
اقامت ترکیه از طریق تحصیل
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
تحصیل پزشکی ترکیه
ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه ، اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه می باشد ، دانشجویان می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه ، شهریه رایگان ، خوابگاه دانشجویی رایگان ، پوشش بیمه ای رایگان و برخورداری از کمک هزینه تحصیلی به مبلغ هزار وششصد لیر ماهیانه ، داشته باشند .

به طور مثال ، دانشگاه کوچ استانبول ، با در اختیار گذاشتن خوابگاه دانشجویی رایگان و شهریه رایگان ، کمک هزینه ای به مبلغ سی هزار لیر نیز در اختیار دانشجویان مقطع دکتری قرار می دهد .

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در ترکیه

·ارائه فرم درخواست پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در ترکیه به صورت آن لاین

·ارائه مدارک تحصیلی مورد نیاز در هر مقطع تحصیلی همراه با ریز نمرات قبولی به صورت ترجمه شده

·اصل و کپی برابر اصل پاسپورت و به صورت ترجمه شده

·ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده

·ارائه مدرک زبان TOEFL نمره حداقل۷۹

·ارائه نمره قبولی در زبان ترکی برای دوره های ترکی (BAU TURKMER / TOMER min B2  )

·ارائه رزومه تحصیلی

·کپی از پایان نامه کارشناسی ارشد و پروژه های انجام شده

دانشجویان خارجی برای ورود به کشور ترکیه و تحصیل در دانشگاه های ترکیه نیاز به اخذ ویزا دارند ، متقاضیان تحصیل در ترکیه علاوه بر ارائه پاسپورت و پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا ، باید ثابت نماید که در یک برنامه شناخته شده تحصیلی در ترکیه پذیرفته شده اند .

از بررسی مدارک متقاضیان تحصیل در ترکیه گرفته و تا صدور ویزا ، به مدت هشت ماه زمان بر خواهد بود ، و اعتبار ویزای صادر شده به ترکیه ، یک ماه خواهد بود ، البته دانشجویانی که در ترکیه اقامت دارند نیز می توانند با ارائه مدارک کپی از گذرنامه ، ویزا و مدارک ثبت نام در دانشگاه برای دریافت اقامت دانشجویی در مقاطع تحصیلی مورد نیاز ، اقدام نمایند.

 

راه های مهاجرت به ترکیه:

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج
راه های مهاجرت به ترکیه

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه
1 رتبه میانگین رای 5

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره