آمریکا, تحصیلی

تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا

مقطع دبیرستان آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا

در این مقاله می پردازیم به بحث تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا .تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا یک یاز راه های اخذ اقامتآمریکا می باشد.بهترین کالج ها و بهترین دانشگاههای دنیا را آمریکا دارد ،افرادی که قصد تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا را دارند باید یک سری شرایط و مراحل را مد نظر قرار دهند و بدانند که در این راهی که میخواهند طی کنند چه مصائبی و چه مزایایی بر سر راه دارند. ما در این مقاله سعی برآن داریم تا شرح کاملی بر تمام شرایط تحصیل در بهترین کالج هایآمریکا را توضیح داده و راه ورود به کالج ها و دانشگاههای آمریکا را برای شما شرح دهیم.

تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند تحت هر شرایطی حتی در صورتی که دیپلم ایران را با معدل بالا اخذ کرده باشند بهتر است در دبیرستان هایآمریکا تحصیل کرده و دیپلمآمریکا را بسته به نوع رشته ای که در دانشگاههایآمریکا میخواهند ادامه دهند اخذ کنند .
تحصیل در دبیرستانهایآمریکا بسته به سطح تحصیلات و سطح آموزشی که فرد در ایران کذرانده است میتواند متفاوت باشد بدین صورت که افرادی که در ابتدای شروع دوران دبیرستان هستند در یک دوره خاص و افرادی که در سطح بالاتری قرار دارند و به عنوان مثال وارد دانشگاههای ایران شده و حتی یک تا دو ترم تحصیلی را گذرانده باشند در دوره ای دیگر شروع به تحصیل درکالج ها و دانشگاههایآمریکا میکنند.

سن لازم برای تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا

سن ۱۴ تا ۱۹ سالگی دانش آموزان درآمریکا در مقطع دبیرستان گذرانده میشود.همچنین اگر بخواهیم دوره دبیرستان را به دوران مختلف تقسیم کنیم میتوان گفت سنین ۱۴ تا ۱۶ سالگی درآمریکا مربوط به سال اول و سال دوم دبیرستان است و بعد از این دوره افراد وارد دوره IB میشوند که دوسال پایانی دبیرستانهایآمریکا میباشد.
دوره های IB درآمریکا از رشنه های گوناگونی تشکیل گردیده است که هر فرد با توجه به علایقی که دارد یکی از این رشته ها را انتخاب کرده و ادامه میدهد و در نهایت در مقاطع تحصیلات تکمیلی در همان راستا ادامه تحصیل میدهد.دانش آموزانآمریکا در دوره IB مقاله ای در حدود ۴۰۰۰ لغت باید ارائه دهند که این موضوع مقاله کاملا دلخواهی است.در پایان دوره IB دانش آموزان در یک آزمون کلی شرکت کرده و دانشگاه مورد نظر آنها که در آن باید ادامه تحصیل دهند با توجه به نمرات کسب کرده در این آزمون مشخص میگردد و در نهایت پس از شرکت در آزمون و قبولی در آن وارد دانشگاههای مورد نظرآمریکا میگردند.

شرایط زندگی دانش آموزان و تحصیل در مقطع دبیرستان آمریکا

دانش آموزانی که در بهترین کالج هایآمریکا تحصیل میکنند می توانند از امکانات رفاهی که جهت زندگی برایشان وجود دارد استفاده کنند که این امکانات بسته به نوع خواسته ای که خود دانش آموزان دارند متفاوت است.
در این قسمت ما توضیحی در مورد Accomodtion کالج هایآمریکا شرح میدهیم ، به عنوان مثال دانش آموزانی که قصد تحصیل در بهترین کالج هایآمریکا را دارند هم میتوانند در خوابگاههای کالج هایآمریکا اسکان داشته باشند و یا به این صورت که همراه با یک خانوادهآمریکایی زندگی کنند.

زندگی در خوابگاههای کالج های آمریکا 

کالج هایآمریکا خوابگاههایی مجهز و مدرن به امکانات روز دنیا دارد که در نوع خود بی نظیرند. این خوابگاه ها اغلب در داخل کمپس قرار دارند و کلیه امکانات رفاهی مانند باشگاههای ورزشی، کتابخانه و سالن های مطالعه ، امکانات رفاهی، سلف های غذا خوری را نیز دارا میباشند.

زندگی با خانواده های مورد تاییدآمریکایی

هم چنین دانش آموزان میتوانند اسکان خود را به این صورت انتخاب کنند که با یک خانواده معتبرآمریکایی زندگی کنند بدین صورت که به دانش آموز یک اتاق شخصی ارائه کرده و وعده های غذاییش را نیز به عهده میگیرند و حتی ساعت های رفت و آمد دانش آموز را نیز بصورت دقیق به عهده میگیرند ، این خانواده ها همگی مورد تایید کالج هایآمریکا میباشند.

تا به اینجای مقاله تقریبا توضیحات اجمالی در مورد تحصیل در کالج هایآمریکا داده شد اما این کل بحث نیست و این موضوع جزییاتی دارد که باید مد نظر قرار داده شود به عنوان مثال اگر فردی یکبار ویزایآمریکایش رد شده باشد یا اینکه نمیخواهد ریسک ویزایآمریکا را و یا اینکه بعد مسافتی ایران تاآمریکا برایش مشکل ساز است میتواند دقیقا همین سیستم آموزشی را با تقریبا هزینه های یکسان در کشور انگلستان ادامه دهد.
همچنین بسیاری از افراد هستند که قصد دارند در کشور کانادا باشند و یا ترجیحا نزدیک به کانادا باشند اما به دلیل سخت گیری هایی که دولت کانادا در حال حاضر دارد نمیتواند این کار را انجام دهد ما این نوید را به این سری افراد میدهیم که کالج هایی در مناطق شمالیآمریکا وجود دارند که به کشور کانادا نزدیک هستند ، این افراد میتوانند برای این کالج ها اقدام کنند.

در صفحه مهاجرت بهآمریکا می توانید هر آنچه که در خصوص مهاجرت بهآمریکا نیاز دارید، مطالعه فرمایید. جهت استفاده از خدمات وکیل مهاجرت بهآمریکا نیز می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *