مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تحصیل آلمان در مقاطع مختلف

فهرست مقاله
تحصیل در مقاطع مختلف آلمان
تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل آلمان در مقاطع مختلف

تحصیل در مقاطع مختلف المان و یا تحصیل در آلمان یکی از روشهای مناسب برای امر مهاجرت به آلمان و اقامت اروپا خواهد بود.شما با دریافت ویزای تحصیلی آلمان میتوانید اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بدست بیاورید.اطلاعات در خصوص تحصیل در مقاطع مختلف المان برای متقاضیان امر مهاجرت تحصیلی به المان بسیار حائز اهمیت است . در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص تحصیل در مقاطع مختلف آلمان مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم.امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

چرا برای ادامه تحصیل آلمان را انتخاب کنیم؟

دانشگاه های بسیار مناسبی برای تحصیل در مقاطع مختلف آلمان وجود داردکه میتواند مکان بسیار مناسبی جهت تحصیل شما عزیزان متقاضی تحصیل در اروپا باشد.دانشگاه ها – موسسه های علمی و کاربردی – کالج های هنـــر – فیلم و موسیــقی از موسسات آموزشی کشور آلمان میباشد.

دانشگاه های المان به دودسته خصوص و دولتی تقسیم میشوند.دانشگاه های خصوص اصولا فنی و حرفه ای هستند و دولت آلمان ان ها راقبول کرده است .بیشترین دانشگاه ها را در المان دانشگاه های دولتی تشکیل میدهند.

بدلیل بالا بودن هزینه های دانشگاه های خصوصی در آلمانمتقاضیان بیشتر تمایل دارند در دانشگاه دولتی این کشور تحصیل نمایند .یکی دیگر ازدلایل تحصیل افراد در دانشگاه های دولتیمیتواند مدرک بین المللی این دانشگاه ها و سطح بار علمی آن باشد. که از حساسیت بالایی برخوردار است.جهت تحصیل در مقاطع مختلف آلمان میبایستقبولی کنکور سراسری ایران را داشته باشید.  یکی از شروط پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان همین امر قبولی در کنکور سراسری ایران میباشد.

 

هزینه دانشگاه های آلمان

تقریبا دانشگاه های آلمان را میتوان بعنوان تحصیل بورسیه دانست . زیرا رایگان میباشد.مثلا هر سال چیزی حدود ۱۳۰۰ یورو نهایتا هزینه دانشگاه های آلمان میباشد . که زیاد به حساب نمی آیــــد.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 5. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 6. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 7. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 8. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 9. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 10. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 11. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 12. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 13. شرایط تحصیل آلمان در سال

 

کارشناسی در آلمان

این مقطع بعنوان اولین مقطع تحصیل در دانشگاه های آلمان است و مثل کشور ایران از کاردانی بعنوان اولین مقطع یاد نخواهد شد.۶ الی ۸ ترم زمان تحصیل در مقطع کارشناسی است التبه بستگی به رشته مورد نظر فرد دارد.داشتن قبولی در کنکور سراسری در ایران از لازمه های پذیرش در مقطع کارشناسی در کشور آلمان و دانشگاه های المان است.

 

کارشناسی ارشد در آلمان

بلافاصله پس از تمام شدن دوره کارشناسی در آلمان ،فرد متقاضی میتواند در مقطع کارشناسی ارشد که ۲ الی ۴ ترم زمان میبرد شرکت نماید و ثبت نام و پذیرش خود را انجام دهددر این مقطع دانشجو میتواند حدود ۲۴ ساعت در هفته کار نیمه وقت انجام دهد که دانشگاه مرکزهایی را دارد که میتواند در این امور به دانشجویان کمک کند. کافیست این مراکز را با جستجو پیدا کنید.برای تحصیل در مقاطع مختلف آلمان مدرک زبان آلمانی ب۱ را لازمه پذیرش خود بدانید.

زبان آلمانی از مهم ترین مراحل پذیرش در دانشگاه های آلمان در هر مقطعی میباشد.زیرا تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی میباشدو در بعضی از دانشگاه ها و در بعضی از رشته ها زبان انگلیسی هم تدریس میشود.

 

مقطع دکتری در آلمان

سیستم تحصیل در مقطع دکتری در آلمان فرق چندانی با ایران نداردهمانند ایران باید روی پروژه های تحصیلی کارشود .حدود ۲ الی پنج سال زمان برای دوره دکتری باید در نظر گرفته شود.مدرگ زبان آلمانی – مدرک کارشناسی ارشد  و داشتن یک استاد راهنما و سوپروایزر برای پذیرش در مقطع دکتری در آلمان از ملزومات میباشد.داشتن استاد راهنما بسیار مهم تلقی میشود.

مدارک برای اقامت تحصیلی آلمان

 1. مدرک بیمه سلامت *
 2. پاسپورت باعتبار معتبر *
 3. ویزای تحصیلی *
 4. مدارک حساب مالی *
 5. پرداخت هزینه مجوز اقامت و یا اجاز ه اقامت *
 6. تاییدیه ثبت نام و نامه پذیرش در دانشگاه های المان با ذکر مقطع تحصیلی .
 7. در آخر و مرحله آخر مدرک زبان ب۲ حداقال را باید داشته باشید و نشان دهید.

برای اثبات مدرک زبان آلمانی خود باید در امتحانی مبنی بر D S H  و یا هما D Fن شرکت کنید و نمره قابل قبولی را دریافت نمایید.

دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی تدریس و تحصیل مینمایند که نداشتن مدرک زبان آلمانی امری بسیار دشوار برای یادگیری و تحصیل متقاضیان عزیز اقامت تحصیل در المان و دانشگاه های آلمان خواهد بود.

پس قبل از اقدام جهت ویزای تحصیلی نسبت به دریافت مدرک زبان ب ۲ آلمانی حتما اقدام نمایید.

البته این را هم بدانید شما عزیزان میتوانید اول پذیرش و ورود خود را در دانشگاه های تکمیل نمایید و قبل از شروع تحصیل در دوره های زبان آلمانی در کشور آلمان شرکت نمایید و بعد از گذراندن دوره وارد دانشگاه مورد نظر خود شوید.

 

ویزای تحصیلی آلمان

مدت اعتبار ویزای تحصیلی آلمان ۲ سال است که بنابه پذیرش و تحصیل در این کشور قابل تمدید است.برای دریافت ویزا تحصیل در مقاطع مختلف آلمان میبایست از دانشگاه مورد نطر در رشته مورد نظر پذیرش داشته باشید و سپس با مدارک لازم و نامه پذیرش دانشگاه از سفارت درخواست ویزای تحصیلی آلمان را بدهید.

مرحله بعد ورود به کشور آلمان است که متقاضی پس از ورود به کشور آلمان میبایست اقدامات لازم برای اخذ مجوز اقامت را انجام دهد.برای داشتن اطلاعات در این خصوص میتوانید در مشاوره حضوری از کارشناسان ما در آوات سوال مطرح نمایید.

حدود ۳ ماه زمان دارید تا پس از ورود به کشور آلمان برای تکمیل نمودن ثبت نام خود در دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

همانطور که گفتیم پس از ورود به کشور آلمان میبایس اجازه اقامت در آلمان خود را در این شکور ثبت ناید که حدود دوهفته زمان دارد که اینکار را انجام دهد.

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *