تحصیلی, مالزی

صفر تا 100 دریافت ویزای تحصیلی مالزی

تحصیل درمالزی

دانشگاههای زیادی در مالزی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند و تعداد زیادی ایرانی در آن دانشگاه ها و کالج ها درحال تحصیل هستند. بیش از پنجاه هزار دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا در دانشگاههای دولتی مالزی حضور دارند. این نشان دهنده اعتبار دانشگاهها و مناسب بودن دانشگاههای مالزی برای تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی می باشد.

تقریبا تمام دانشگاه های مالزی از امکانات خوابگاهی مناسبی برخوردارند و دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه کمی از خوابگاههای دانشجویی استفاده نمایند.
دانشجویان در حین تحصیل از بیمه درمانی و امکانات دولتی برخوردار هستند و می توانند از تخفیف های ویژه جهت استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

دانشگاه‌های معتبر این کشور روزانه تعداد زیادی از دانشجویان جهان را برای تحصیل در مالزی جذب خود می‌کند. کشور مالزی با کشورهای تایلند، سنگاپور و اندونزی دارای مرز دریایی هست. پایتخت کشور مالزی شهر کوالالامپوراست. بااینکه این شهر پایتخت مالزی است اما سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها در شهر پوتراجا واقع‌شده‌اند. تحصیل در مالزی به‌واقع یک تجربه‌ی درجه‌یک بین‌المللی با هزینه‌هایی تقریباً تا نصف هزینه‌های تحصیل در اروپا است.

 

ویدیوی آقای جهانیان در مورد ویزای تحصیلی مالزی

 

تحصیل در مدارس مالزی

مدارس غیرانتفاعی نیز قدرت تحصیل در ۳ مقطع پیش‌دبستانی، دبستان و دوره‌ی متوسطه را برای شما فراهم کرده که این امر مهم با استقبال چشمگیری از سمت متقاضیان خارجی روبرو شده است. این مؤسسات برای تحصیل در مالزی، دوره‌های آموزشی متنوعی برای متقاضیان فراهم آورده‌اند. به‌طوری‌که مدارس خارج از وزارتخانه‌های علمی مالزی مثل مدارسی از چین و مدارس متفرقه مذهبی نیز را تحت حمایت خود قرار داده است. نظارت و استانداردهای زیادی برای دوره‌های تحصیلی در مدارس غیرانتفاعی وجود دارد.

 • مدارس ابتدایی KSSR
 • مدارس متوسطه KSSM

مزایای این دوره‌ها یادگیری بهتر و به‌روزتر برای دانش‌آموزانی است که می‌خواهند به درجات بالای موفقیت برسند. با پیشنهاد شورای علمی و وزارت آموزشی کشور مالزی کسانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را دارند می‌توانند از راه دور به‌صورت غیرحضوری این‌گونه تحصیل را تجربه کنند.

مدارس کشور مالزی

شماتیک جالبی در مدارس کشور مالزی پیاده‌سازی شده است. در مقطع پیش‌دبستانی مراتب نمره بندی متنوع است. فقط افراد ۳ تا ۶ سال می‌توانند وارد این مقاطع بشوند این مقطع امتحانات بین‌المللی ندارد.

ابتدایی استاندارد ۶ سال تحصیلی است که سن افراد بایستی میانگین ۶ تا ۱۲ سال باشد، آزمون‌پذیرشی که در نام دارد که برای این مقطع در نظر گرفته‌شده است. Upsr این دوره

دوره‌ی راهنمایی ۳ سال به طول می‌انجامد که مدرک تحصیلی این مقطع ای پی‌ام مدرک است. سن ورود به این مقطع ۱۳ تا ۱۵ سال است.

دوره متوسطه و بعدازآن با مدرک مرتبط ای پی‌ام (مدرک تحصیلی کشور مالزی) که سن واجد شرایط برای متقاضیان ۱۶ تا ۱۷ سال هست.

پیش‌دانشگاهی برای کسانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در مالزی و پذیرش را از دانشگاه‌های این کشور دارند، ۱ ساله است. افراد می‌توانند با حداکثر سن ۱۹ سال و با مدرک معتبر ATMP که بالاترین مدرک دبیرستانی محسوب می‌شود به تحصیل بپردازند.

تحصیل درمالزی

تحصیل درمالزی

نکات لازم در مورد دوره های ۳ ساله دیپلم

نکته جالب این است که افرادی که دوره‌های ۳ ساله دیپلما را با ۱۰۰ واحد به‌طور کامل گذراندند و یا مدرک از کالج یا پلی تکنیک‌های مالزی اخذ کرده‌اند می‌توانند مستقیم وارد دانشگاه شوند.

روابط مؤثر و خوب آموزشی بین دو کشور ایران و مالزی تبلیغی بزرگ و پایدار بوده تا ایران بر آن شود که مدارسی را در مالزی تأسیس کند و به ترویج علم و دانش کمک بسزایی کند.

بدین گونه ایران مدرسه‌ای بانام امام خمینی در کشور مالزی تأسیس کرده است که این مدرسه را می‌توان ازنظر سبک آموزشی کاملاً ایرانی دانست.

شروع این مدارس شروع از ماه مهر و خاتمه آن خردادماه است.

البته چون این مدرسه در کشور مالزی است طبق قوانین ثبت‌نامی این کشور چند بند به این سبک آموزشی اضافه‌شده است.

والدین دانش‌آموز باید ویزای اقامت مالزی را داشته باشند تا بتوانند برای ایشان هم ویزای همراه تحصیلی اخذ نمود.

ازاین‌رو اگر شما جزو خانواده‌های دانشجو، خانواده‌های فرهنگی شاغل به کار در کشور مالزی و یا جزو خانواده‌های جانبازان یا شهدا باشید از تخفیفات ۵۰ تا ۷۰% می‌توانید استفاده کنید. همین شرایط استثنای نیمی از خانواده‌های واجد شرایط را درصدد قرار داده است تا فرزندان خود را برای تحصیل ابتدایی به کشور مالزی بیاورند و در کنار تحصیل فرزندانشان از طبیعت بکر و مناظر گردشگری مالزی استفاده کنند.

کیفیت بالای زندگی، اعتبار جهانی دانشگاه‌های مالزی، تنوع رشته‌ها، تدریس به زبان انگلیسی، شهریه‌های ارزان، هزینه‌ی پایین زندگی که بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه است که شامل تفریحات، غذا، هزینه‌ی مسکن، حمل‌ونقل هم می‌شود.

هزینه‌های تحصیل در مالزی به‌ اختصار

 • هزینه‌ی ۱ ساله ثبت‌نام در مقطع دبستان ۲۸۰۰ رینگت مالزی
 • هزینه‌ی ۱ ساله ثبت‌نام در مقطع راهنمایی ۳۷۰۰ رینگت مالزی
 • هزینه‌ی ۱ ساله ثبت‌نام در مقطع دبیرستان ۴۸۰۰ رینگت مالزی
 • هزینه‌ی ۱ ساله در مقطع پیش‌دانشگاهی ۵۶۰۰ رینگت مالزی
 • هزینه‌ی ۱ سال ثبت‌نام در مقطع دبستان ۳۹۷۳۲۰۰ تومان
 • هزینه‌ی ۱ ساله ثبت‌نام در مقطع راهنمایی ۵۲۵۰۳۰۰ تومان
 • هزینه‌ی ۱ ساله ثبت‌نام در مقطع دبیرستان ۶۸۱۱۲۰۰ تومان
 • هزینه‌ی ۱ ساله در مقطع پیش‌دانشگاهی ۷۹۴۶۴۰۰ تومان

تحصیل در مالزی در کالج و مؤسسات زبان

سالانه هزاران دانشجو برای یادگیری زبان انگلیسی به کشور مالزی می‌آیند که جزو یکی از شرایط ایده آل تحصیل در این کشور است.یادگیری زبان پلی را برای ورود شما به بازار جهانی، ورود به کشورهای انگلیسی‌زبان و حتی کشورهای درحال‌توسعه اروپایی برای تحصیل، زندگی، بیزنس و هزاران امکانات دیگر مهیا می‌سازد.

چند مزیت دیگر تحصیل در مالزی را در کالج‌های زبان با یکدیگر مرور می‌کنیم:

 • ارائه ویزای تحصیلی برای فراگیری دوره‌های زبان انگلیسی
 • هزینه‌ی پایین زندگی فردی و دانشجویی در کشور مالزی
 • در کشور مالزی می‌توان با هزینه‌های بسیار پایین در بهترین و پیشرفته‌ترین کالج‌ها ثبت‌نام و شروع به تحصیل کرد.
 • کالج بریتیش کانسیل، الس، ای مث

هزینه‌ی تقریبی ثبت‌نام در این کالج‌ها ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار هست؛ و مدت‌زمانی که باید برای تحصیل سپری کنید تقریباً ۱۲ ماه هست. برای گرفتن پذیرش لیسانس نمره ۵٫۵ در دوره‌ی آیلتس و برای فوق‌لیسانس نمره ۶ در دوره‌ی آیلتس الزامی است. مدت ویزاها نسبت به کالج موردنظر از ۶ ماه تا ۱ سال است که هر ۶ ماه یک‌بار می‌توان ویزا را تمدید کرد.

مقطع تحصیلی کاردانی به کارشناسی در کشور مالزی

مالزی به یک از معدود کشورهایی بدل شده است که مدرک فوق‌دیپلم ایران را تائید می‌کند.

البته بایستی اضافه کرد که ۲ تا ۳ دانشگاه مالزی مدرک کاردانی ایران را با شرایط خاص قبول دارند.

برای مثال در دانشگاه لجندا مدرک فوق‌دیپلم کشور ایران مورد تائید است.

در این دانشگاه شما اگر قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارید می‌توانید به‌جای دوره‌ی تحصیلی ۴ ساله باوجود مدرک فوق‌دیپلم خود این دوره را به ۲ ساله کاهش دهید.

البته چند دانشگاه دیگر هم هستند که فوق‌دیپلم را ۱ سال می‌دانند و شما برای دوره‌ی تحصیلی مقطع لیسانس بایستی ۳ سال درس بخوانید.

یکی دیگر از مزایای دانشگاه لجندا این نکته هست که این دانشگاه زیر نظر کشور انگلستان است و بر کسی پوشیده نیست که انگلستان کشوری است در رده‌ی یک جهانی ازنظر سطح تحصیلات و ارزش مدرک و این مهم یعنی تحصیل در مالزی اما در یک دانشگاه بریتانیایی با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از شعبه واقع در انگلستان برای شما متقاضی عزیز امکان‌پذیر هست.

مزیت دیگر دانشگاه لجندا گرفتن مدرک از خود کشور انگلستان است.

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی مالزی

تحصیل در مقطع لیسانس (کارشناسی) Bachelor

تحصیل در مقطع لیسانس ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد. برای گرفتن این مدرک بایستی ۱۵۰ تا ۱۸۰ واحد را پاس کنید که در دانشگاه‌های مختلف این تعداد واحد متغیر است. هزینه‌ی تحصیلی مقطع لیسانس در کشور مالزی ۱۲۰۰۰ دلار در سال است که البته این مبلغ به همراه خوابگاه و اقامت شماست. تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع بیمه هستند که هزینه‌ی سالانه‌ی خدمات بیمه در مالزی ۵۰ دلار هست.

برای آشنایی بیشتر با رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه‌های مالزی و تصمیم برای تحصیل در مالزی به چند رشته دریکی از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی اشاره می‌کنیم:

دانشگاه east London: مهندسی برق و الکترونیک در ۳ گرایش، مهندسی عمران در تمامی گرایش‌ها، حسابداری و امور مالی در تمامی گرایش‌ها، علوم تجارت، مهندسی نرم‌افزار که همه ۳ سال به طول می‌انجامند.

کارشناسی ارشد در مالزی (دوره مستر) در مالزی

تحصیل در مالزی در مقطع فوق‌لیسانس برای شما که مدرک قابل تائید و معتبر از کشور خود در دست دارید نیاز به یک پروسه پذیرشی مشخص دارد که در ادامه این نوشتار به آن می‌پردازیم

معرف آکادمیک شما با همان توصیه‌نامه‌ی اساتید نقش مهمی را در پروسه‌ی پذیرش شما بازی می‌کنند.

 1. Taught course ۳۰ تا ۳۳ واحد در دوره‌ی آکادمیک مستر با ۶ واحد پروژه‌ی پایان‌نامه و دفاع تا اخذ مدرک مستر
 2. Taught Course and Research گذراندن ۳۶ واحد که ۱۸ واحد آن پژوهش هست
 3. By Research کلاسی در این دوره وجود ندارد و تنها ارائه پایان پژوهش لازم است که تمامی ۳۶ واحد نیز مربوط به همین پایان‌نامه پژوهشی است.

تحصیل در مالزی در دوره‌ی دکترا PHD

معدل بالا درگرفتن پذیرش دوره‌ی دکترا در مالزی شرط اصلی و سپس داشتن پروپوزال قوی است. دانشجو در این دوره می‌بایست ۹۰ واحد را بگذارند که ۳۰ واحد از این تعداد در بحث پژوهش و مابقی در قالب پایان‌نامه دکترا می‌باشد. اگر شما با معدل درجه‌یک فارغ‌التحصیل شوید در بیشتر دانشگاه‌های جهان مجاز به ورود مستقیم به پست دکترا خواهید بود. نکته‌ای که نشان از کیفیت و اعتبار مدرک دکترا در دانشگاه‌های مالزی دارد.

تحصیل در مالزی برای شما که به تحصیل به زبان انگلیسی علاقه‌مند هستید و همچنین زندگی در محیطی زویایی، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها در فهرستتان باشید. موسسه مهاجرتی آوات به شما در این زمینه خدمات کامل مشاوره پذیرش ویزای تحصیل در مالزی را ارائه می‌دهیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *