رد کردن لینک ها

تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا

در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط تحصیل در مالتا در سال 2018-2019 به بحث بپردازیم .ویزای تحصیلی و تحصیل در مالتا یکی از راه های اخذ اقامت مالتا می باشد راه های مهاجرتی دیگزی نیز مانند اقامت از طریق ویزای کاری اقامت از طریق سرمایه گذاری و یا از طریق ازدواج وجود دارد با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید

بررسی کشور مالتا از نظر اقتصادی و سیاسی 

کشور مالتا کشوری  واقع در جنوب قاره ی اروپا می باشد . این کشور در قلب دریای بزرگ مدیترانه واقع شده است .  بزرگترین و پر جمعیت ترین شهرمالتا که به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است والتا نام دارد و از بزرگ ترین شهر کشور مالتا بیرکیرکارا  نام دارد .

زبان اصلی و رسمی رایج در کشور مالتا انگلیسی و مالتی می باشد . البته یکی از زبان های پرطرفدار و رایجی که خیلی در بین زبان های مردم مالتا رایج می باشد ، زبان ایتالیایی است .

طبق آخرین  سر شماری آماری جمعیت مردم این کشور به 402000 نفر رسیده است .واحد پول مصرفی مردم و در معاملات تجاری در کشور مالتا ، یورو می باشد .

مذهب اکثریت مردمان کشور مالتا کاتولیک می باشد و نوع حکومت جاری در در این کشور ، جمهوری ، می باشد .

شرایط تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا یکی از بهترین و به صرفه ترین گزینه های مهاجرت به مالتا می باشد ، افراد زیادی به دلیل قرار داشتن مالتا در منطقه اروپایی ، خواهان مهاجرت از طریق تحصیل در مالتا می باشد . کشور مالتا یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورهای اروپایی از نظر متد آموزشی و امکانات تحصیلی می باشد که هر ساله تعداد افراد زیادی به دلیل پیشرفته بودن امکانات آموزشی و سطح کیفی بالا اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل در مالتا می نمایند .

مزایای مهاجرت از طریق تحصیل در مالتا

از مزایای مهاجرت از طریق تحصیل در مالتا  ، کم هزینه و به صرفه بودن این نوع مهاجرت می باشد  در بین کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا ، مالتا از جمله کشور هایی می با شد که با وجود ارائه امکانات عالی و طبق استاندارد جهانی ، هزینه های زندگی و تحصیل در آن پایین و کم هزینه می باشد . علاوه بر همه ی این ها دانشگاه های  کشور مالتا دارای مدارک تحصیلی معتبر در سطح جهانی می باشند .

زبان تدریسی در دانشگاه های کشور مالتا ، انگلیسی می باشد ، اما لازم است که متقاضی تحصیل در مالتا ، تسلط کافی  نیز به زبان مالتی داشته باشد تا در امور روزانه ی و در برخورد با مردمان کشور مالتا ، دچار مشکل نشود .

طیف وسیعی از رشته های مختلف جهانی در دانشگاه های کشور مالتا برای تحصیلی در مالتا در اختیار دانشجویان قرار می گیرد ، اما فقط تعداد معدودی از رشته های تحصیلی هستند که کاربردی در بازار کار مالتا برای آن ها دیده نمی شود ، تدریس نمی شوند .

تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی و یا لیسانس

مدت زمان تحصیل در مالتا در مقطع لیسانس یا کارشناس ،  چهار تا پنج سال می باشد و البته این زمان برای رشته های مختلف مورد تحصیل در مالتا متفاوت می باشد . در هنگام اخذ پذیرش تحصیل در مالتا در این مقطع ارائه مدرک زبان آنگلیسی در سطح آیلتس 6 از جانب دانشجو الزامی باشد .

دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند و هیچگونه مدرک زبانی را در اختیار ندارند ، باید دوره ی یکساله ی آموزش زبان انگلیسی را در کشور مالتا سپری نمایند و سپس  با اخذ مدرک زبان و ارائه آن به دانشگاه های مالتا ، می توانند برای تحصیل در مالتا در این مقطع کارشناسی اقدام نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی انجام می گیرد .

دانشجویان می توانند به هنگام تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی ، به صورت پاره وقت و به مدت ده ساعت در هفته مشغول به کار شوند و برخی از هزینه های زندگی و تحصیل در مالتا ، تامین نمایند .

تحصیل در مالتا در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد

دانشجویان برای تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس ، نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس  می باشند .  مدت زمان تحصیل در مالتا در این مقطع ، یک سال و نیم تا دو سال می باشد .

تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی ارشد نیز به زبان انگلیسی انجام می گیرد . و دانشجویان می توانند بعد از به اتمام رساندن این مقطع و اخذ مدرک کارشناسی ارشد ، پا به عرصه تحصیل در دکتری نمایند . البته دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید در آخر ترم با ارائه یک پایان نامه قوی به دانشگاه ، به صورت حضوری از پایان نامه خود در مقابل دیگر دانشجویان و اساتید دفاع نمایند .

دانشجویان در این مقطع نیز می توانند به صورت پاره وقت به مدت بیست ساعت در هفته مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزدی را دریافت نمایند و در بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در مالتا نیز صرفه جویی نمایند .

تحصیل در مالتا در مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل در مالتا در مقطع دکتری ، چهار تا هشت سال و در رشته های مختلف ، این مدت زمان متفاوت  می باشد و بستگی به رشته تحصیلی دارد .

تحصیل در مالتا در این مقطع نیز مانند دیگر مقاطع به زبان انگلیسی صورت می گیرد .

به دلیل داشتن مدرک معتبر در مقطع دکتری در کشور مالتا ، دانشجو می تواند پس از اخذ مدرک دکتری خود در دیگر کشورهای اروپایی به صورت اختیاری مشغول به کار شود و برای اقامت خود اقدام نماید .

دانشجویان موظف می باشند در پایان ترم نهایی ، پایان نامه و یا تز قوی ارائه نمایند و از پایان نامه خود به صورت حضوری در مقابل دیگر دانشجویان و اساتید دفاع نمایند .

کشور مالتا دارای دانشگاه های معتبر زیادی می باشد ، اما یکی از قدیمی ترین و بنام ترین دانشگاه های کشور مالتا ، دانشگاه مالت واقع در جزیره ی مالت این کشور ، می باشد .

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا

دانشجویان می توانند با کسب نمرات عالی در هر ترم از بورسیه تحصیلی در مالتا نیز برخوردار شوند  .بورسیه تحصیلی در مالتا ، دارای شرایط و قوانینی وضع شده خاصی می باشد .

در کشور مالتا ، بورسیه تحصیلی ، در مقاطع تحصیلی مختلفی ارائه می شود .  یکی از قوانین و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا ، شرایط سنی دانشجویان و نمرات قبلی کسب شده در هر ترم می باشد .

دانشجویان مقطع کارشناسی برای اخذ بورسیه تحصیلی مالتا ، باید دارای سن 18 تا 19 سال باشند در غیر این صورت اخذ بورسیه تحصیلی مالتا ، لغو می گردد .

در مقطع کارشناسی ارشد اخذ بورسیه تحصیلی مالتا برای دانشجویانی اتفاق می افتد که رده ی سنی آن ها بین 24 تا 25 سال ، باشد .

و در مقطع دکتری ، در این مقطع اخذ بورسیه تحصیلی مالتا به دانشجویانی تعلق می گیرد که رده سنی آن ها بین 27 تا 28 سال باشد .

اما یکی دیگر از قوانین اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا به دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف ، ارائه ی مدرک زبان با کسب نمره در سطح عالی می باشد .

 مدارک و اسناد لازم به جهت اخذ ویزای تحصیلی در مالتا

  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • ارائه عکس
  • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی در مالتا
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6
  • ارائه تاییدیه تمکن مالی متقاضی
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه گواهی سلامت جسمانی و روانی از پزشک معتمد بیمه
  • ارائه بیمه درمانی ( که به هنگام ورود به مالتا توسط متقاضی خریداری می شود . )

هزینه های زندگی و تحصیل در مالتا

هزینه های تحصیلی در مالتا بین  4500 الی 6000 یورو می باشد که این مبلغ در کشور های اروپایی خیلی کم و در حد ناچیز می باشد .

هزینه های زندگی در مالتا که شامل : هزینه خورد و خوراک ، هزینه خوابگاه دانشجویی ، هزینه پوشاک ، هزینه حمل و نقل ، برق ،آب و تلفن و اینترنت و دیگر هزینه های جانبی می باشد ، برای فرد دانشجو به صورت ماهانه تقریبا برابر با 1080 یورو می باشد .  البته لازم به ذکر می باشد تمام هزینه های بیان شده برای هر شخص متناسب با سلیقه ی فردی وی متفاوت و متغیر می باشد .

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل در مالتا ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره