تحصیلی, لیتوانی

تحصیل در لیتوانی

 در این مقاله می پردازیم شرایط تحصیل در لیتوانی در سال 2018-2019 با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید.با تحصیل در لیتوانی در سال 2018-2019 ، امتیازات بسیاری در اختیار دانشجویان بین المللی خارجی که مسلط به زبان انگلیسی هستند ، قرار خواهد گرفت و می توان گفت که دانشگاه های لیتوانی از برترین دانشگاه های کشورهای اروپایی به شمار می رود .تحصیل در سال 2018  به گونه ای تدابیر شده است که با تسلط داشتن به زبان انگلیسی در برخی از  دانشگاه های لیتوانی ، امکان تحصیل را میسر می سازد .

لیتوانی

مردم لیتوانی در زمره کشورهای اروپایی مرکزی و شرقی  قرار می گیرند که سواد و تحصیلات عالیه و تسلط کامل بر زبان انگلیسی ، در بین بیش از 90% مردم این کشور دیده می شود .

در واقع می توان گفت بهترین دانشگاه موجود در لیتوانی ، دانشگاه ویلنیوس لیتوانی می باشد . تمامی مدارک تحصیلی دریافت شده از دانشگاه های لیتوانی در تمامی کشورهای اروپایی معتبر می باشد و به هنگام پذیرش مجددا مورد ارزیابی قرار نمی گیرند .

لازم به ذکر می باشد که لیتوانی سخت گیرترین دانشگاه های کشور های اروپایی را به خود اختصاص داده است و به همین دلیل است که مدارک صادر شده فارغ التحصیلان به هنگام ادامه تحصیل در دیگر دانشگاه ها مورد بازبینی مجدد قرار نمی گیرد و لذا دانشجویان می توانند با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود ، در رشته مورد نظر خود مشغول به کار شوند .

کشور لیتوانی دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشد و این دانشگاه ها امکانات مطلوب و ایده آل و با هزینه های تحصیلی پایین را برای رفاه حال دانشجویان ، در اختیار می گذارند .

تحصیلات در لیتوانی

البته قابل ذکر می باشد برای متقاضیان تحصیل در لیتوانی که از کشور های غیر اتحادیه اروپا قصد مهاجرت به لیتوانی را دارند ، برای پذیرش تحصیلی  لیتوانی ، ارائه مدرک دیپلم دوازده ساله و ارائه رتبه قبولی در کنکور سراسری الزامی می باشد .

ارائه مدرک زبان انگلیسی به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی لیتوانی الزامی باشد و تقریبا تمامی دروس در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری ، به صورت انگلیسی تدریس می شود .

تحصیل در لیتوانی در دوران متوسطه ، به صورت رایگان و اجباری برگزار می شود و تمامی افراد در سنین بین شش تا شانزده سال ، مجبور به تحصیل در لیتوانی به صورت رایگان خواهند بود و می توان گفت که این یکی از مزیت های زندگی  در لیتوانی می باشد .

دانش آموزان می توانند به هنگام تحصیل در لیتوانی در سن ده سالگی وارد موسسات آموزش عالی فنی و حرفه ای شوند و یا تا سن دوازده سالگی به تحصیل در لیتوانی در دوره متوسطه ادامه داده و بعد وارد دانشگاه های لیتوانی شوند .

تحصیل در لیتوانی در مقاطع مختلف تحصیلی

تحصیل در لیتوانی در مقطع کارشناسی

مدت تحصیل در لیتوانی در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف متفاوت می باشد و تقریبا بین سه تا شش سال  می باشد . رشته هایی همچون فنی ، چهار سال ، رشته های پزشکی و دندانپزشکی شش سال و رشته هایی همچون حسابداری سه سال می باشد .

تحصیل در لیتوانی در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در لیتوانی در مقطع کارشناسی ارشد ، یک و سال و نیم تا دو سال می باشد .

تحصیل در مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری ، سه تا چهار سال می باشد .

و البته لازم به ذکر می باشد که به هنگام تحصیل در مقطع دکتری  ، ارائه موضوع پایان نامه به هنگام ثبت نام دانشگاه های لیتوانی الزامی نمی باشد و دانشجویان می توانند بعد از ثبت نام در دانشگاه موضوع پایان نامه خود را اعلام نمایند .

یکی دیگر از دانشگاه هایی که در لیتوانی مشاهده می شود ، دانشگاه کوناس لیتوانی می باشد که با هزینه های پایین تحصیلی و با ارائه امکانات تحصیلی و رفاهی به دانشجویان ، مشتاقان بسیاری را جهت تحصیل  در دانشگاه کوناس ، پذیرش نموده است .

دانشگاه کوناس در لیتوانی ، تمامی امکانات مربوط به خوابگاه و نیازهای علمی و فوق برنامه ایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد .

مدارک لازم در جهت اخذ ویزای تحصیلی در لیتوانی

  • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی در لیتوانی
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
  • ارائه آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه عکس
  • ارائه تاییدیه تمکن مالی از بانک معتبر در کشور مبدا

به طور کلی از دیر باز کشور لیتوانی اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای تحصیل در تمامی اقشار مردمی در لیتوانی قائل بوده است و تحصیل رایگان در مقاطع ابتدایی تا دوران متوسطه نیز یک از این دلایل می باشد .

در مقاطع بالاتر نیز امکانات بسیاری از قبیل خوابگاه های مجهز و نوساز و دانشگاه هایی با امکانات بسیاری همچون کارگاه ها ، آزمایشگاه های مجهز و اتاق های سایت مجهز در اختیار دانشجویان تحصیل در لیتوانی قرار داده است .

هزینه های زندگی و تحصیل در لیتوانی تقریبا در دسته ی کشور های اروپایی قرار می گیرد که با وجود امکانات پیشرفته در جهت رفاه حال دانشجویان ، پایین می باشند .

لازم به ذکر می باشد که اخذ مدرک تحصیل در لیتوانی یکی از عوامل اصلی به جهت اشتغال به کار در لیتوانی و یا حتی در دیگر کشورهای اروپایی می باشد .

دانشجویان در هنگام تحصیل در لیتوانی ، می توانند به صورت نیمه وقت در طی مدت زمان مشخص که در مقطع کارشناسی ده ساعت در هفته و در مقطع کارشناسی ارشد بیست ساعت در هفته و در مقطع دکتری سی ساعت در هفته می باشد ، مشغول به کار شوند و برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی را تامین نمایند .

اقامت لیتوانی از طریق کار

البته این دانشجویان در لیتوانی می توانند بعد از اتمام تحصیل، به دنبال کاریابی در لیتوانی باشند و بنا به رشته تحصیلی خود ، شغل مورد نظر خود را بیابند و برای مبدل ساختن ویزای تحصیلی لیتوانی به ویزای کار در لیتوانی اقدام نمایند و امکان اقامت لیتوانی از طریق کار برای فارغ التحصیلان کشور لیتوانی به وجود آید .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب تحصیل  در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *