شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در فرانسه

فهرست مقاله
[ra_section_title style=”classic” title=”تحصیل در کشور فرانسه” title_font_container=”tag:h1|font_size:25|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeIn” content_font_container=”tag:p|font_size:16|color:%23000000″ content_css_animation=”flipInX” use_custom_fonts_title=”true” use_custom_fonts_content=”true” css=”.vc_custom_1541425233796{margin-bottom: 100px !important;padding-bottom: 0px !important;}”]در واقع تحصیل در فرانسه به رویای خیلی عظیمی از افراد تحصیلکرده تبدیل شده است ،زیرا دانشگاه های فرانسوی از اعتباری جهانی برخوردار هستند اما تنها دلیل جذب افراد به گزینه تحصیل در فرانسه، جایگاه بین المللی مراکز آموزشی این کشور نیست. در واقع تحصیل در فرانسه می تواند مزایای بیشماری را به ارمغان بیاورد.[/ra_section_title]
[ra_icon_box template=”” i_type=”fontawesome” position=”icon-box-side” i_icon_fontawesome=”fa fa-star-o” title=”سیستم آموزشی کشور فرانسه”]کشور فرانسه، کشوری صاحب نام در عرصه علم و دانش است و از سیستم آموزشی نسبتاً قدرتمندی بهره می برد…[/ra_icon_box][ra_icon_box template=”” i_type=”fontawesome” position=”icon-box-side” i_icon_fontawesome=”fa fa-star-o” title=”نحوه اخذ پذیرش برای تحصیل در فرانسه”]

Lorem ipsum dolor sit amet consec tetur adipiscing elit sed do eiusmod tempor.

[/ra_icon_box][ra_icon_box template=”” i_type=”fontawesome” position=”icon-box-side” i_icon_fontawesome=”fa fa-star-o” title=”هزینه های زندگی و تحصیل”]به طور متوسط یک شخص فرانسوی طی یک ماه متحمل پرداخت ۱۲۰۰ یورو بابت هزینه های شخصی خود اعم از خوراک، مسکن و… می شود[/ra_icon_box]

تحصیل در فرانسه
[ra_icon_box template=”” i_type=”fontawesome” position=”icon-box-side” i_icon_fontawesome=”fa fa-star-o” title=”مزایای تحصیل در فرانسه”]یکی از مهمترین مزایای تحصیل در فرانسه، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور است.[/ra_icon_box][ra_icon_box template=”” i_type=”fontawesome” position=”icon-box-side” i_icon_fontawesome=”fa fa-star-o” title=”تحصیل ارزان و مدرک زبان”]افرادی بسیار زیادی تمایل دارند که بصورت رایگان در دانشگاههای معتبر اروپایی ادامه تحصیل دهند …[/ra_icon_box][ra_icon_box template=”” i_type=”fontawesome” position=”icon-box-side” i_icon_fontawesome=”fa fa-star-o” title=”اقامت پس از تحصیل در فرانسه”]علاوه بر مزایای فوق الذکر، تحصیل در فرانسه می تواند بستری برای جذب در صنعت پررونق کشور فرانسه بعد از فارغ التحصیلی نیز به حساب برود[/ra_icon_box]
[ra_section_title style=”default” title=”ویدیویی از صحبت های آقای جهانیان مدیر و موسس سازمان مهاجرتی آوات” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeIn” content_font_container=”tag:p|font_size:16″ use_custom_fonts_title=”true” use_custom_fonts_content=”true”]این ویدیو در خصوص تحصیل در کشور فرانسه میباشد .[/ra_section_title]

ویدیو تحصیل در فرانسه

مزایای تحصیل در فرانسه

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در فرانسه، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور است. در واقع دولت فرانسه شرایطی را فراهم کرده تا دانشجویان بومی و خارجی بتوانند فارغ از دغدغه تامین شهریه به تحصیل در مراکز آموزشی معتبر بپردازند و واقعاً برای علاقمندان به علم و دانش چه چیزی می تواند بهتر از این باشد.

از طرف دیگر همین دانشگاه های دولتی رایگان به دانشجویان خود اجازه می دهند که هفته ای ۲۰ ساعت کار کنند و بدین ترتیب قسمتی از هزینه های شخصی خود را نیز تامین کنند. پس تحصیل در کشور فرانسه می تواند مترادف با رهایی از دغدغه پرداخت شهریه و نحوه تامین بخشی از هزینه های شخصی باشد. حالا اگر امکان استفاده از بیمه های کشور فرانسه را نیز به این مزایا اضافه کنیم؛ خواهیم دید که دانشجویان خارجی در حال تحصیل در کشور فرانسه تا حد زیادی از نظر مالی آسوده خاطر خواهند بود.

تحصیل ارزان و مدرک زبان

افرادی بسیار زیادی تمایل دارند که بصورت رایگان در دانشگاههای معتبر اروپایی ادامه تحصیل دهند و از امکانات تحصیل در اروپا بهره مند شوند. در این بین تحصیل در فرانسه یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان خارجی میباشد.

بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در فرانسه تصور میکنند شرط تحصیل در فرانسه داشتن تمکن مالی بالاست ، اما در واقع داشتن مدرک زبان فرانسه مهمترین نیاز برای تحصیل در فرانسه است زیرا که فرانسوی‌ها معمولا حاضر نمیشوند با شما به زبانی غیر از فرانسه صحبت کنند و سفارت فرانسه هم مدت‌ها است به افرادی که با زبان فرانسه آشنایی ندارند، ویزای تحصیلی نمی‌دهد.

پس با این تفاسیر اولین اقدامی که یک فرد متقاضی تحصیل در فرانسه باید انجام دهد اخذ مدرک زبان فرانسه است.
پس از گذراندن دوره زبان فرانسه و اخذ مدرک مربوطه قدم بعدی برای تحصیل در فرانسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای فرانسه است.

از دیگــر مزیت های تحصیل در فرانسه میتوان به رایگان بودن تحصیل در فرانسه و اعتبار بالای دانشگاههای فرانسه اشاره کرد.

دوره های تحصیلی و هزینه زندگی در فرانسه

معمولا دوره لیسانس در فرانسه ۴ سال و دوره فوق لیسانس در فرانسه ۳ سال و دوره دکتری در فرانسه ۴ سال به طول می انجامد.

 هزینه زندگی در فرانسه بستگی به شهر های مختلف و نحوه زندگی افراد دارد، اما به طور کلی برای زندگی دانشجویی در فرانسه میتوان حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه در نظر گرفت.

 

صرفنظر از ابعاد مالی تحصیل در فرانسه، این امر مزایای دیگری نیز به همراه می آورد. به عنوان مثال افرادی که موفق به اخذ پذیرش برای تحصیل در فرانسه می شوند؛ اجازه دارند که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را هم به عنوان همراه به فرانسه ببرند. این نکته برای متقاضیان متاهل تحصیل در فرانسه می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. بدین ترتیب شخص می تواند با تحصیل در فرانسه، مهاجرتی خانوادگی به کشور بزرگ فرانسه را تجربه نماید. تجربه ای که مجوز سفر وی و خانواده اش به تمام کشورهای منطقه شنگن نیز محسوب می شود زیرا فرانسه در معاهده شنگن عضو است.

[ult_createlink title=”شرایط تحصیل دکترا در فرانسه پیشنـــهاد ویــژه کلیک کن!!!!” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fawatlaw.com%2F%25d8%25b4%25d8%25b1%25d8%25a7%25db%258c%25d8%25b7-%25d8%25aa%25d8%25ad%25d8%25b5%25db%258c%25d9%2584-%25d8%25af%25da%25a9%25d8%25aa%25d8%25b1%25d8%25a7-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d9%2581%25d8%25b1%25d8%25a7%25d9%2586%25d8%25b3%25d9%2587%2F|||” link_hover_style=”Style_10″ text_color=”#dd3333″ text_hovercolor=”#c6c6c6″ border_style=”inset” border_size=”1″ heading_style=”text-decoration:underline;” title_font_size=”desktop:30px;”]

تحصیل در فرانسه

تحصیل فرانسه
[ra_section_title style=”icon” title=”اقامت پس از تحصیل در فرانسه” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeInUp” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]

اما علاوه بر مزایای فوق الذکر، تحصیل در کشور فرانسه می تواند بستری برای جذب در صنعت پررونق کشور فرانسه بعد از فارغ التحصیلی نیز به حساب برود. اگر شخص بعد از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل در فرانسه شود و مجموعاً به مدت ۶ سال در این کشور اقامت داشته باشد در نهایت می تواند اقامت دائم فرانسه را اخذ کند. بنابراین تحصیل در کشور فرانسه می تواند به گرفتن اقامت دائم فرانسه ختم شود.

پس طبق آنچه گفته شد؛ تحصیل در کشور فرانسه نویدبخش امتیازات متنوعی است که هر فردی را برای ادامه تحصیل در این کشور ترغیب می کند. اگر این امتیازات شما را هم وسوسه کرده که اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در کشور فرانسه کسب کنید؛ بد نیست که ادامه مقاله را هم بخوانید تا متوجه شوید که برای ورود به مراکز آموزش عالی فرانسه می بایست چه روندی را طی کنید اما قبل از پرداختن به این بحث شاید ارائه اطلاعاتی در مورد سیستم آموزشی فرانسه خالی از لطف نباشد.

اما علاوه بر مزایای فوق الذکر، تحصیل در فرانسه می تواند بستری برای جذب در صنعت پررونق کشور فرانسه بعد از فارغ التحصیلی نیز به حساب برود. اگر شخص بعد از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل در فرانسه شود و مجموعاً به مدت ۶ سال در این کشور اقامت داشته باشد در نهایت می تواند اقامت دائم فرانسه را اخذ کند. بنابراین تحصیل در فرانسه می تواند به گرفتن اقامت دائم فرانسه ختم شود.

پس طبق آنچه گفته شد؛ تحصیل در فرانسه نویدبخش امتیازات متنوعی است که هر فردی را برای ادامه تحصیل در این کشور ترغیب می کند. اگر این امتیازات شما را هم وسوسه کرده که اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در فرانسه کسب کنید؛ بد نیست که ادامه مقاله را هم بخوانید تا متوجه شوید که برای ورود به مراکز آموزش عالی فرانسه می بایست چه روندی را طی کنید اما قبل از پرداختن به این بحث شاید ارائه اطلاعاتی در مورد سیستم آموزشی فرانسه خالی از لطف نباشد.

تحصیل فرانسه
[ra_section_title style=”icon” title=”سیستم آموزشی کشور فرانسه” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeInUp” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]

کشور فرانسه، کشوری صاحب نام در عرصه علم و دانش است و از سیستم آموزشی نسبتاً قدرتمندی بهره می برد که طبق این سیستم افراد می بایست قبل از ورود به دانشگاه به مدت ۱۲ سال در مقاطع قبل از دانشگاه درس بخوانند. دوران قبل از دانشگاه در کشور فرانسه شامل دو مقطع ابتدایی و متوسطه است که فرد پس از اتمام دوران متوسطه می تواند وارد دانشگاه شود. افراد در دانشگاه در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری آموزش می بینند. طول دوران تحصیل در کشور فرانسه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب ۴، ۳ و ۴ سال است. لازم به ذکر است که زبان آکادمیک در کشور فرانسه، زبان فرانسوی است البته گاهی هم دوره هایی به زبان انگلیسی برگزار می شود.

 

افرادی که مایلند وارد این سیستم آموزشی بشوند لازم است که با نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسوی آشنا شوند که ما در بخش بعدی مقاله اطلاعاتی در این مورد ارائه می دهیم.

هاور لتس مایگریت در آوات
[ra_section_title style=”icon” title=”نحوه اخذ پذیرش برای تحصیل در فرانسه” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeInUp” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]

وقتی صحبت از تحصیل در فرانسه به میان می آید؛ اکثر افراد تصور می کنند که برای تحصیل در فرانسه حتماً باید از تمکن مالی برخوردار باشند. اما برخلاف این تصور نسبتاً اشتباه، لازمه تحصیل در فرانسه، تسلط بر زبان فرانسوی است؛ به گونه ای که افراد بدون آشنایی با زبان فرانسوی هیچ شانسی برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه نخواهند داشت.

پس اولین اقدامی که متقاضی تحصیل در فرانسه باید انجام دهد؛ شرکت در کلاس های آموزش زبان فرانسوی و اخذ مدرک زبان فرانسوی است. بعد از دریافت مدرک زبان فرانسوی، شخص می تواند با ارسال مدارک و رزومه تحصیلی خود به دانشگاه های فرانسه، تقاضای ادامه تحصیل در دانشگاه موردنظر را ارائه دهد. اگر دانشگاه با درخواست شخص موافقت کند؛ وی می تواند با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه راهی این کشور بزرگ شود و به تحصیل در فرانسه بپردازد.

پس شخص می تواند با طی مراحل فوق الذکر از دانشگاه های فرانسه پذیرش بگیرد و از مزایای بیشمار تحصیل در فرانسه برخوردار گردد. اگر فرد موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی فرانسه شود که دیگر همه چیز عالی خواهد بود چون از پرداخت شهریه معاف خواهد شد ولی به هر حال زندگی در فرانسه خود مخارجی را در پی خواهد داشت.

[ult_createlink title=”خود اشتغالی در فرانسه پیشنـــهاد ویــژه کلیک کن!!!!” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fawatlaw.com%2F%25d8%25ae%25d9%2588%25d8%25af-%25d8%25a7%25d8%25b4%25d8%25aa%25d8%25ba%25d8%25a7%25d9%2584%25db%258c-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d9%2581%25d8%25b1%25d8%25a7%25d9%2586%25d8%25b3%25d9%2587%2F|||” link_hover_style=”Style_11″ text_color=”#dd3333″ text_hovercolor=”#c6c6c6″ heading_style=”text-decoration:underline;” title_font_size=”desktop:25px;”]
[ra_section_title style=”icon” title=”هزینه های زندگی و تحصیل” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeInUp” use_custom_fonts_title=”true”][/ra_section_title]

وقتی صحبت از تحصیل در کشور فرانسه به میان می آید؛ اکثر افراد تصور می کنند که برای تحصیل در کشور فرانسه حتماً باید از تمکن مالی برخوردار باشند. اما برخلاف این تصور نسبتاً اشتباه، لازمه تحصیل در فرانسه، تسلط بر زبان فرانسوی است؛ به گونه ای که افراد بدون آشنایی با زبان فرانسوی هیچ شانسی برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه نخواهند داشت.

پس اولین اقدامی که متقاضی تحصیل در کشور فرانسه باید انجام دهد؛ شرکت در کلاس های آموزش زبان فرانسوی و اخذ مدرک زبان فرانسوی است. بعد از دریافت مدرک زبان فرانسوی، شخص می تواند با ارسال مدارک و رزومه تحصیلی خود به دانشگاه های فرانسه، تقاضای ادامه تحصیل در دانشگاه موردنظر را ارائه دهد. اگر دانشگاه با درخواست شخص موافقت کند؛ وی می تواند با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه راهی این کشور بزرگ شود و به تحصیل در فرانسه بپردازد.

پس شخص می تواند با طی مراحل فوق الذکر از دانشگاه های فرانسه پذیرش بگیرد و از مزایای بیشمار تحصیل در کشور فرانسه برخوردار گردد. اگر فرد موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی فرانسه شود که دیگر همه چیز عالی خواهد بود چون از پرداخت شهریه معاف خواهد شد ولی به هر حال زندگی در فرانسه خود مخارجی را در پی خواهد داشت.

[ra_section_title style=”icon” title=”سخن پایانی” title_font_container=”tag:h2|font_size:20|color:%23dd3333″ title_css_animation=”fadeInUp” use_custom_fonts_title=”true”]

[/ra_section_title]

بنابر آنچه گفته شد تحصیل در کشور فرانسه، تحصیل در کشوری پیشرفته با برخورداری از امتیازات متعدد است؛ آن هم در دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه پاریس، دانشگاه استراسبورگ و… که در سطح بین المللی حائز اعتبار هستند.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب تحصیل در کشور فرانسهرا در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

سازمان مهاجرتی آوات با بهره مندی از برترین وکلای مهاجرت و کارشناسان زبده آماده ارائه خدمات در خصوص تحصیل در کشور فرانسه به شما عزیزان خواهد بود

مقاله های پیشنهادی ما را فراموش نکنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی