تحصیلی, سوئیس

تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

در این مقاله به بحث در مورد تحصیل در سوئیس می پردازیم.کشور سوئیس یکی از امن ترین و در عین حال یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست، کشوری که زندگی در آن نویدبخش رفاه، امنیت اجتماعی، کیفیت بالای زندگی و شانس تحصیل در برترین مراکز آموزشی دنیا است. به همین دلیل افرادی هم که به فکر ترک کشور و مهاجرت به یک کشور بیگانه هستند نگاه ویژه ای به سوئیس دارند؛ این افراد می توانند از راه های مختلف به ویزای سوئیس و اقامت در این کشور مرفه اروپایی دست پیدا کنند که یکی از راه ها اخذ اقامت این کشور ویزای تحصیلی و  تحصیل در سوئیس است.

مهاجرت به سوئیس

اگر شما هم در زمره افرادی قرار دارید که به مهاجرت به سوئیس و تحصیل در سوئیس فکر می کنید؛ لازم است که با نظام آموزشی این کشور آشنا شوید؛ برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه شوید. کشور سوئیس یک کشور امن اروپایی است و با توجه به اینکه کمترین میزان جرم و جنایت در سطح دنیا را دارد و همچنین کیفیت بالایی برای زندگی را داراست لذا سخت گیری در دادن ویزای سوئیس شاید امری طبیعی است.

متقاضیانی باید در جریان باشند که با توجه به اینکه هزینه های زندگی در سوئیس بسیار بالاست و از طرفی دانشجوی در حال تحصیل در سوئیس از لحاظ کاری با محدودیت هایی مواجه است پس باید با تمکن بالایی برای تحصیل در سوئیس اقدام کنیم.همچنین باید متذکر شویم که کشور سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بورسیه ندارد و اکثر بورسیه های تحصیلی در سوئیس در مقطع دکتری میباشند.دانشگاههای سوئیس جزء معتبرترین دانشگاههای دنیا به شمار میروند.در این مقاله ابتدا با نظام آموزشی سوئیس در دوره قبل و بعد از دانشگاه و سپس با تعدادی از دانشگاه های بزرگ سوئیس آشنا می شویم.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئیس:

 1. تحصیل دندانپزشکی در سوئیس
 2. شرایط پذیرفته شدن در آزمون پزشکی در سوئیس
 3. تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس
 4. تحصیل داروسازی در سوئیس
 5. اقامت سوئیس از طریق تحصیل
 6. تحصیل رایگان در سوئیس
 7. بورسیه تحصیلی سوئیس
 8. ویزای تحصیلی سوئیس برای ایرانیان [2019]

تحصیل در سوئیس در مقاطع قبل از دانشگاه

آموزش رسمی در کشور سوئیس از سنین ۶ تا ۸ سالگی شروع و به مدت ۸ تا ۹ سال ادامه می یابد.  مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه در سوئیس در دو مقطع مختلف ابتدایی و دبیرستان برگزار می شوند. طبق نظام آموزشی کشور سوئیس، طول دوره ابتدایی باید بین ۴ تا ۶ سال و طول مقطع دبیرستان باید بین ۳ تا ۵ سال باشد. بعد از پایان دوره دبیرستان، فرد موفق به دریافت مدرک دیپلم می شود. بعد از اخذ دیپلم، شخص می تواند برای ورود به دانشگاه اقدام کند. بنابراین شما هم اگر متقاضی تحصیل در سوئیس در مقاطع دانشگاهی هستید حتماً باید دارای مدرک دیپلم باشید.

تحصیل در سوئیس در مقاطع دانشگاهی

تحصیل در سوئیس، رویای خیل عظیمی از قشر تحصیلکرده دنیا و از جمله مردم ما است زیرا دانشگاه های این کشور همواره در ردیف برترین دانشگاه های دنیا قرار داشته اند. مردم کشور ما و بسیاری از کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل ابتدا باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند و سپس اقدام به اخذ ویزای تحصیلی سوئیس کنند تا بتوانند وارد دانشگاه های این کشور بشوند. دوره های دانشگاهی در کشور سوئیس در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شوند که در ادامه با شرایط تحصیل در این مقاطع آشنا می شویم.

تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی

شرط لازم برای ورود به مقطع کارشناسی در کشور سوئیس داشتن مدرک دیپلم است که این مقطع تحصیلی به صورت یک دوره چهار ساله برگزار می شود. زبان تدریس در دوره های کارشناسی سوئیس، زبان آلمانی یا فرانسوی است. بنابراین شما به عنوان متقاضی تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی حتماً باید دیپلم و مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 داشته باشید.

ضمناً لازم است بدانید که دولت سوئیس برای تحصیل در مقطع کارشناسی، بورسیه تحصیلی نمی دهد؛ پس با توجه به اینکه هزینه زندگی در سوئیس بسیار بالاست توصیه می کنیم که اگر از شرایط مالی مطلوبی برخودار نیستید دور تحصیل در سوئیس در این مقطع را خط قرمز بکشید. البته دولت سوئیس به شما اجازه خواهد داد که هفته ای ۱۰ ساعت کار کنید اما حقوق حاصل از آن باز هم کفاف هزینه های شما را نخواهد داد.

 در مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد به مدت دو سال زمان خواهد برد که در این مدت فرد اجازه خواهد داشت در هر هفته تا سقف ۲۰ ساعت کار کند اما از آنجایی که دولت سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی نمی دهد؛ دانشجوی این مقطع حتماً باید از توان مالی برخوردار باشد زیرا با هفته ای ۲۰ ساعت کار از پس هزینه های هنگفت زندگی در سوئیس بر نخواهد آمد. ولی با این تفاسیر خیلی از افراد، سختی های این دوره را تحمل می کنند تا بعداً شانس پذیرش و گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری سوئیس را داشته باشند. لازم به ذکر است که دوره کارشناسی ارشد در این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی برگزار می شود؛ پس برای تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک زبان آلمانی، فرانسوی یا انگلیسی باشید.

برای مشاوره در خصوص ویزای شینگن و یا مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی می توانید با ما تماس بگیرید.

 در مقطع دکتری

خوشبختانه در بیشتر کشورهای توسعه یافته دنیا از جمله سوئیس برای تحصیل در مقطع دکتر تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است. یکی از این امکانات، اعطای بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری است.

در مقطع دکتری، هم با استفاده از بورس تحصیلی و هم بدون بورس امکانپذیر است اما توصیه می کنیم که برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس تلاش کنید زیرا دولت این کشور به دانشجویان دوره دکتری ماهانه دو هزار دلار پرداخت می کند و بدین ترتیب دیگر لازم نیست که نگران هزینه های زندگی در این کشور باشید. برای گرفتن بورسیه تحصیلی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های برتر دنیا، مدرک زبان انگلیسی و مقالات و کتاب های معتبر باشید؛ ضمناً باید بتوانید نظر یکی از اساتید دانشگاه موردنظر را نیز به خود جلب کنید تا برای اعطای بورس از شما حمایت کند.

به هرحال چه بورس بگیرید و چه نه، دولت سوئیس به شما به عنوان دانشجوی دوره دکتری اجازه می دهد که هفته ای ۳۰ ساعت کار کنید.

دانشگاه های برتر سوئیس

شما به عنوان متقاضی بد نیست بدانید که دانشگاه زوریخ، بزرگترین دانشگاه سوئیس است که در بین دانشگاه های برتر دنیا توانسته رتبه هشتادم جهان را به خود اختصاص دهد. بعد از دانشگاه زوریخ، دانشگاه ژنو سرشناس ترین دانشگاه سوئیس بشمار می رود.

علاوه بر دانشگاه های زوریخ و ژنو، دانشگاه های بازل، برن، لوزان و سنت گالن نیز در ردیف بزرگترین دانشگاه های سوئیس و دویست دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

تحصیلات در سوئیس از ۶ سالگی شروع میشود و دوران مدرسه به دو بخش دبستان و دبیرستان تقسیم میشود و افراد بعد از این دو دوره وارد دانشگاه شده و تحصیلات عالیه را آغاز میکنند.تحصیلات در مقطع لیسانس ۴ سال به طول می انجامد و تحصیلات در این مقطع اغلب به زبان آلمانی میباشد لذا افراد برای اخذ پذیرش از دانشگاههای سوئیس در مقطع لیسانس باید حتما مدرک ب۲ آلمانی را داشته باشند در غیر اینصورت باید برای دوره ای کالج زبان آلمانی اقدام کنند که شانس گرفتن ویزا در این شرایط بسیار پایین است.

تحصیلات در مقطع فوق لیسانس نیز ۲ سال به طول می انجامد که دوره های تحصیلی فوق لیسانس هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه میگردد و همچنین متقاضیان برا تحصیل در مقطع فوق لیسانس چه به زبان انگلیسی و چه به زبان آلمانی باید حتما دارای مدرک زبان باشند.بهترین شرایط برای تحصیلات در سوئیس تحصیل در مقطع دکتری است چراکه هم اکثر دوره ها به زبان انگلیسی ارائه میشود و هم اینکه امکان گرفتن بورسیه در این مقطع بسیار بالاست.

نکته ای که راجع به هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس بسیار مهم میباشد این است که کلا هزینه های بالاست و این  کشور جزء کشورهای گران به شمار میرود و افرادی این کشور را برای تحصیل و زندگی باید انتخاب کنند که از لحاظ مالی قوی بوده و ساپورتر بسیار خوبی در کشور مبدا داشته باشند.حق کار دانشجویی در سوئیس بصورت پاره وقت بوده و دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند که در این مدت به ازای هر ساعت ۱۲ تا ۱۵ فرانک دریافت میکنند.

مزایای تحصیل در سوئیس

_امنیت کامل اجتماعی در سوئیس

_ تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان

_ اخذ اقامت بعد از تحصیل

_ شرایط رفاهی بسیار عالی

_ اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید .

 

مهاجرت به سوئیس:

 

 1. اقامت سوئیس
 2. شرایط دریافت ویزای کاری سوئیس برای ایرانیان [2019]
 3. اقامت از طریق کار در سوئیس
 4. چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟
 5. راه های اخذ اقامت سوئیس
 6. اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 7. پناهندگی در سوئیس
 8. ثبت شرکت در سوئیس
 9. وقت سفارت سوئیس

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *