مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در رومانی     

تحصیل در رومانی

تحصیل در رومانی     

فهرست مقاله
تحصیل در رومانی
تحصیل در رومانی

در این مقاله می پردازیم به بررسی شرایط تحصیل در رومانی  در سال 2020-2019 با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید.امروزه بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت به دیگر کشورها را دارند که می توان گفت یکی از بهترین و به صرفه ترین راه های مهاجرت از طریق تحصیل می باشد . ویزای تحصیلی رومانی نیز یکی از به صرفه ترین راه ها برای   مهاجرت به رومانی  می باشد و البته که در سال 2019 ویزای تحصیلی رومانی   ، طبق قوانین وضع شده جدید ، دستخوش تغییراتی شده است .

کشور رومانی

کشور رومانی  نیز نسبت به امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد در زمره کشور های اروپایی قرار می گیرد که هزینه تحصیل بسیار پایینی دارد .در کشور رومانی  نیز تحصیل در سن شش تا شانزده سالگی به اجبار و به صورت رایگان انجام می گیرد . و در سن ده سالگی دانش آموزان می توانند برای تغییر مسیر تحصیل خود به موسسات آموزش عالی فنی و حرفه ای پا گذاشته و مشغول به تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای گردند اما برخی از دانش آموزان نیز تا سال دوازدهم دوره دبیرستان خود را به پایان رسانیده و مدرک دیپلم خود را اخذ می نمایند .

دانشگاه های رومانی  فقط سالی یک بار در دی ماه در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، پذیرش دانشجو می پذیرد و ثبت نام می نماید .

برای ویزای تحصیلی رومانی   و به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی ، متقاضیان نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند ، اما داشتن مدرک زبان انگلیسی یک امتیاز برای دانشجویان محسوب می شود . به طور کلی تحصیل در کشور رومانی   به سه زبان انگلیسی ، رومانیایی و فرانسوی انجام می گیرد . هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر خواهد بود .

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیل در رومانی   

مدت زمان تحصیل در رومانی   در مقطع کارشناسی سه تا چهار سال می باشد و این مدت زمان بنا به رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی متفاوت می باشد . دانشجویان می تواند با دریافت مدرک تحصیل کارشناسی خود برای کاریابی در رومانی  درخواست خود را اعلام بدارند و مشغول به کار شوند .

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رومانی ، یک سال و نیم تا دو سال می باشد و دانشجویان موظفند در این مقطع تحصیلی   ، پایان نامه خود را ارائه و از آن در حضور دیگر دانشجویان دفاع نمایند .

تحصیل  در مقطع دکتری در رومانی  دارای مدت زمان تحصیلی ، سه تا چهار سال می باشد و دانشجویان در این مقطع تحصیلی  نیز باید پایان نامه ای قوی تر از مقطع قبل ارائه دهند و مجددا از آن دفاع نمایند .

مدارک لازم به جهت اخذ ویزای تحصیلی رومانی   

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه عکس
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی
 • ارائه آخرین مدارک تحصیل همراه با ریز نمرات قبولی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه تاییدیه تمکن مالی از بانک معتبر کشور مبدا

هزینه های تحصیل و زندگی در رومانی   

همان طور که گفته شد ، هزینه های تحصیل و زندگی در رومانی   به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین می باشد ، اما دانشجویان می توانند به هنگام تحصیل  به صورت نیمه وقت و طی مدت زمان مشخص شده بنا به مقطع تحصیلی خود ( کارشناسی ده ساعت در هفته ، کارشناسی ارشد بیست ساعت در هفته و مقطع دکتری سی ساعت در هفته می باشد ) مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در رومانی   را تامین نمایند .

میانگین هزینه های زندگی در کشور رومانی  بین چهارصد و پنجاه تا پانصد یورو می باشد و البته این هزینه در شهر های بزرگتر و مهمتر این کشور مانند بخارست ، به مبلغ هفتصد یورو در ماه هم می رسد .

شهریه تحصیل بنا به دانشگاه ها و رشته های تحصیلی مختلف از مبلغ دو هزار یورو تا شش هزار یورو در سال متغیر می باشد .

هزینه تحصیل و هزینه ثبت نام برای دانش آموزان بین الملی خارجی که پروسه اخذ پذیرش تحصیلی در رومانی   برای آن ها انجام شده و اما هنوز موفق به دریافت ویزای ورودی به کشور رومانی  نشده اند ، باید شهریه تحصیلی را به صورت کامل و طی یک مرحله قبل از شروع سال تحصیل پرداخت نمایند . به طور کلی پرداخت شهریه برای دانش آموزان بین المللی خارجی ، یک سال زودتر از شروع سال جدید اتفاق می افتد .

البته اصلا جای نگرانی برای دانشجویان وجود ندارد ، دانشجویان می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی در رومانی  که به جهت تامین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در رومانی   که شامل : هزینه اجاره منزل مسکونی و یا هزینه خوابگاه دانشجویی ، هزینه مواد غذایی و هزینه پوشاک ، هزینه حمل و نقل و رفت و آمد و هزینه هایی همچون آب و برق و تلفن و دیگر هزینه های جانبی ، می باشد ، بپردازند .

اما به طور کلی میزان هزینه های زندگی و تحصیل در رومانی   و یا در هر کشور دیگری بسته به نوع و شیوه زندگی افراد متفاوت می باشد و افراد می توانند با در نظر گرفتن و رعایت خیلی از نکات ، زندگی خوب و ایده آلی را به هزینه های پایین در کشور رومانی  تجربه نمایند .

البته این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند با یافتن کار متناسب با رشته تحصیل خود و با مراجعه به اداره مهاجرت رومانی  و مبدل ساختن ویزای تحصیل در رومانی   به ویزای کار در رومانی  ، به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند و برای اخذ اقامت رومانی  از طریق کار اقدام نمایند .

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در رومانی   

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه عکس
 • ارائه گواهی آخرین مدرک تحصیل به همراه ریز نمرات تحصیل در رومانی
 • ارائه گواهی سلامت جسمانی از پزشک معتمد بیمه ای

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
قبادی
قبادی
2018/12/31 12:46

سلام
آیا برای رومانی پذیرش دکترا می گیرید؟

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!