تحصیلی, دانمارک

  تحصیل در دانمارک   

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

 متقاضیانی که قصد  تحصیل در دانمارک   را دارند ، باید با شرایط  تحصیل در دانمارک   در سال 2020-2019 و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک  و چگوگی اخذ ویزای تحصیلی در دانمارک  و اخذ اقامت دانمارک  آشنا شوند و با بررسی اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار می گیرد ، می توانید مهاجرتی آسان و بدون دغدغه برای داشتن یک زندگی و اقامت ایده آل را پشت سر بگذارید .

سازمان مهاجرتی آوات ، قصد دارد متقاضیان عزیزی که تصمیم به مهاجرت از طریق  تحصیل در دانمارک   را دارند ، با نحوه  تحصیل در دانمارک   و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در دانمارک  آشنا سازد .

به طور کلی یکی از امن ترین راه های مهاجرت ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد و متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک  و اخذ ویزای تحصیلی در دانمارک  ، اقامت کوتاه مدتی که بسته به مدت اعتبار ویزای تحصیلی این متقاضیان دارد ، داشته باشند .

 

دلیل بیان اقامت کوتاه مدت تحصیلی دانمارک چیست ؟

به طور کلی مهاجرتی که از طریق تحصیل صورت می پذیرد ، دارای اقامتی موقت می باشد و دانشجویان موظف هستند بعد از اتمام  تحصیل در دانمارک ,دانمارک  را به منظور بازگشت به کشور خود ترک نمایند . به همین دلیل مهاجرتی که از طریق تحصیل انجام می گیرد ، اقامتی موقت را در پی خواهد داشت .

البته شرایطی نیز وجود دارد که فارغ التحصیلان بتوانند اقامت موقت تحصیلی خود را به نوع دیگری از اقامت تغییر دهند . فارغ التحصیلان می توانند با پیدا نمودن موقعیت شغلی متناسب با رشته تحصیلی در دانشگاه هایدانمارک  ، ویزای تحصیلی در دانمارک  را به ویزای کار در دانمارک  تبدیل نمایند و با مراجعه به اداره مهاجرت دانمارک  ، برای اخذ اقامت کاری دانمارک  اقدام نمایند .

البته این دانشجویان نیز می توانند در حین  تحصیل در دانمارک   نیز بنا به مقطع تحصیلی خود و به صورت پاره وقت ، مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزدی به ازای هر ساعت در هفته ، دریافت نمایند .

کشور دانمارک  نیز از جمله کشورهای اروپایی و عضو شنگن می باشد . هزینه های زندگی و  تحصیل در دانمارک   به نسبت دیگر کشور های اروپایی بالا می باشد و متقاضیان برای اخذ اقامت دانمارک  باید مالیات بر درآمد خود را به موقع پرداخت نمایند .

برای پرداخت مالیات در دانمارک  ، قوانین خاصی وجود دارد و کشور دانمارک  شرایطی را برای پرداخت مالیات برای متقاضیان کار یا کارفرماها و یا شرکت در نظر گرفته است ، که میزان مالیات پرداختی آن ها در طی چند سال متوالی کاهش می یابد .

شرایط اخذ گرین کارت دانمارک  

متقاضیانی که به قصد کار به کشوردانمارک  مهاجرت می نمایند و یا از طریق  تحصیل در دانمارک   ، مشغول به کار می شوند ، می توانند بعد از گذشت سه سال از اقامت این متقاضیان  و پرداخت به موقع مالیات ،گرین کارت دانمارک  یا ویزای کار در دانمارک  را دریافت نمایند .

شرایط  تحصیل در دانمارک در تمامی مقاطع تحصیلی

در مقاطع ابتدایی و دبیرستان مانند دیگر کشورهای اروپایی ، رایگان و به صورت اجباری می باشد . مدت زمان  تحصیل در دانمارک   از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان سیزده سال به طول می انجامد .

در دانمارک  نیز دانش آموزان بعد از اتمام دوره دبیرستان خود می توانند وارد دوره های جدید از تحصیل شوند ، یکی از این دوره ها دوره های فنی و حرفه ای می باشد که دانش آموزان بدون ورود به پیش دانشگاهی و با آموزش و یادگیری تخصص ، وارد دانشگاه های دانمارک  و مشغول به تحصیل در رشته مورد نظر خود می شوند .

اما برخی از دانش آموزان نیز هستند که بعد از اتمام تحصیل در دوره دبیرستان وارد دوره پیش دانشگاهی یا پری مدیکال می شوند . و در این مقطع با آموزش و یادگیری تخصص در دوره های تعیین شده و کسب نمرات قبولی در دروس پایه که پیش نیازی می باشد برای اخذ پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه هایدانمارک  ، برای تحصیل در مقاطع بالاتر وارد دانشگاه های دانمارک  ، می شوند .

 

مدت زمان تحصیل در دانمارک

مدت زمان  تحصیلدر مقطع کارشناسی ، سه تا چهار سال می باشد و این مدت زمان بنا به رشته  تحصیلی دانشجو ، متغیر می باشد .

دروس تدریس شده در اغلب دانشگاه های دانمارک  در مقطع کارشناسی ، به صورت زبان رسمی دانمارک ی می باشد و دانشجویان موظف هستند که به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک  ، مدرک زبان دانمارک ی خود را ارائه نمایند .

دانشجویان مقطع کارشناسی نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی ، اجازه کار به صورت نیمه وقت و به مدت ده ساعت در هفته را دارند و بابت این کار نیمه وقت به ازای هر ساعت حقوق و دستمزدی را دریافت می نمایند .

دانشجویان بعد از به پایان رساندن مقطع کارشناسی ، می توانند با کسب نمره قبولی در سطح عالی و بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ، برای تحصیل در مقطع بالاتر وارد دانشگاه هایدانمارک  شوند .

مدت  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ، یکسان و به مدت یک سال و نیم تا دوسال می باشد .

تحصیل در این مقاطع به زبان انگلیسی انجام می گیرد ، پس دانشجویان موظف به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 می باشند .

دانشجویان در این مقطع موظف به ارائه پایان نامه یا تز قوی می باشد و باید از پایان نامه ی خود در مقابل اساتید و دیگر دانشجویان به صورت حضوری دفاعیه انجام دهند .

البته دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با اخذ معدل بالای 17 و ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 ، موفق به اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک  می شوند .

بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک  در مقطع کارشناسی ارشد ، تمام هزینه های تحصیل در دانمارک   و بخشی از هزینه های زندگی در دانمارک  را تامین می نماید . اما دانشجو با اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک  در مقطع دکتری ، نهادهای پرداخت کمک های مالی را موظف به پرداخت تمامی هزینه های زندگی و  تحصیل در دانمارک   ، می نماید .

دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک  می شوند ، ماهانه حقوقی معادل دو هزار دلار به عنوان کمک هزینه دریافت می نمایند .

هزینه های زندگی و  تحصیل

هزینه ها رای دانشجویان بین المللی خارجی و تقریبا برای همه ی دوره های سالانه مبلغی معادل چهل و پنج هزار یورو تا صد وبیست هزار یورو تخمین زده شده است .

اما هزینه ها، که پرداخت آن به صورت ماهانه جز محاسبات قرار می گیرد ، تقریبا معادل پنج هزار یورو تا هفت هزار یورو برای دانشجو و مبلغ دو هزار و پانصد یورو تا سه هزار و پانصد یورو ، برای هر نفر به صورت همراه تخمین زده شده است .

مقالات درباره دانمارک:

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب  تحصیل در دانمارک، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *