مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

  تحصیل در دانمارک   

فهرست مقاله
تحصیل در دانمارک
تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

 متقاضیانی که قصد  تحصیل در دانمارک   را دارند ، باید با شرایط  تحصیل در دانمارک   در سال 2020-2019 و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک  و چگوگی اخذ ویزای تحصیلی در دانمارک  و اخذ اقامت دانمارک  آشنا شوند و با بررسی اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار می گیرد ، می توانید مهاجرتی آسان و بدون دغدغه برای داشتن یک زندگی و اقامت ایده آل را پشت سر بگذارید .

سازمان مهاجرتی آوات ، قصد دارد متقاضیان عزیزی که تصمیم به مهاجرت از طریق  تحصیل در دانمارک   را دارند ، با نحوه  تحصیل در دانمارک   و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در دانمارک  آشنا سازد .

به طور کلی یکی از امن ترین راه های مهاجرت ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد و متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک  و اخذ ویزای تحصیلی در دانمارک  ، اقامت کوتاه مدتی که بسته به مدت اعتبار ویزای تحصیلی این متقاضیان دارد ، داشته باشند .

 

دلیل بیان اقامت کوتاه مدت تحصیلی دانمارک چیست ؟

به طور کلی مهاجرتی که از طریق تحصیل صورت می پذیرد ، دارای اقامتی موقت می باشد و دانشجویان موظف هستند بعد از اتمام  تحصیل در دانمارک ,دانمارک  را به منظور بازگشت به کشور خود ترک نمایند . به همین دلیل مهاجرتی که از طریق تحصیل انجام می گیرد ، اقامتی موقت را در پی خواهد داشت .

البته شرایطی نیز وجود دارد که فارغ التحصیلان بتوانند اقامت موقت تحصیلی خود را به نوع دیگری از اقامت تغییر دهند . فارغ التحصیلان می توانند با پیدا نمودن موقعیت شغلی متناسب با رشته تحصیلی در دانشگاه هایدانمارک  ، ویزای تحصیلی در دانمارک  را به ویزای کار در دانمارک  تبدیل نمایند و با مراجعه به اداره مهاجرت دانمارک  ، برای اخذ اقامت کاری دانمارک  اقدام نمایند .

البته این دانشجویان نیز می توانند در حین  تحصیل در دانمارک   نیز بنا به مقطع تحصیلی خود و به صورت پاره وقت ، مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزدی به ازای هر ساعت در هفته ، دریافت نمایند .

کشور دانمارک  نیز از جمله کشورهای اروپایی و عضو شنگن می باشد . هزینه های زندگی و  تحصیل در دانمارک   به نسبت دیگر کشور های اروپایی بالا می باشد و متقاضیان برای اخذ اقامت دانمارک  باید مالیات بر درآمد خود را به موقع پرداخت نمایند .

برای پرداخت مالیات در دانمارک  ، قوانین خاصی وجود دارد و کشور دانمارک  شرایطی را برای پرداخت مالیات برای متقاضیان کار یا کارفرماها و یا شرکت در نظر گرفته است ، که میزان مالیات پرداختی آن ها در طی چند سال متوالی کاهش می یابد .

شرایط اخذ گرین کارت دانمارک  

متقاضیانی که به قصد کار به کشوردانمارک  مهاجرت می نمایند و یا از طریق  تحصیل در دانمارک   ، مشغول به کار می شوند ، می توانند بعد از گذشت سه سال از اقامت این متقاضیان  و پرداخت به موقع مالیات ،گرین کارت دانمارک  یا ویزای کار در دانمارک  را دریافت نمایند .

شرایط  تحصیل در دانمارک در تمامی مقاطع تحصیلی

در مقاطع ابتدایی و دبیرستان مانند دیگر کشورهای اروپایی ، رایگان و به صورت اجباری می باشد . مدت زمان  تحصیل در دانمارک   از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان سیزده سال به طول می انجامد .

در دانمارک  نیز دانش آموزان بعد از اتمام دوره دبیرستان خود می توانند وارد دوره های جدید از تحصیل شوند ، یکی از این دوره ها دوره های فنی و حرفه ای می باشد که دانش آموزان بدون ورود به پیش دانشگاهی و با آموزش و یادگیری تخصص ، وارد دانشگاه های دانمارک  و مشغول به تحصیل در رشته مورد نظر خود می شوند .

اما برخی از دانش آموزان نیز هستند که بعد از اتمام تحصیل در دوره دبیرستان وارد دوره پیش دانشگاهی یا پری مدیکال می شوند . و در این مقطع با آموزش و یادگیری تخصص در دوره های تعیین شده و کسب نمرات قبولی در دروس پایه که پیش نیازی می باشد برای اخذ پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه هایدانمارک  ، برای تحصیل در مقاطع بالاتر وارد دانشگاه های دانمارک  ، می شوند .

 

مدت زمان تحصیل در دانمارک

مدت زمان  تحصیلدر مقطع کارشناسی ، سه تا چهار سال می باشد و این مدت زمان بنا به رشته  تحصیلی دانشجو ، متغیر می باشد .

دروس تدریس شده در اغلب دانشگاه های دانمارک  در مقطع کارشناسی ، به صورت زبان رسمی دانمارک ی می باشد و دانشجویان موظف هستند که به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک  ، مدرک زبان دانمارک ی خود را ارائه نمایند .

دانشجویان مقطع کارشناسی نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی ، اجازه کار به صورت نیمه وقت و به مدت ده ساعت در هفته را دارند و بابت این کار نیمه وقت به ازای هر ساعت حقوق و دستمزدی را دریافت می نمایند .

دانشجویان بعد از به پایان رساندن مقطع کارشناسی ، می توانند با کسب نمره قبولی در سطح عالی و بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ، برای تحصیل در مقطع بالاتر وارد دانشگاه هایدانمارک  شوند .

مدت  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ، یکسان و به مدت یک سال و نیم تا دوسال می باشد .

تحصیل در این مقاطع به زبان انگلیسی انجام می گیرد ، پس دانشجویان موظف به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 می باشند .

دانشجویان در این مقطع موظف به ارائه پایان نامه یا تز قوی می باشد و باید از پایان نامه ی خود در مقابل اساتید و دیگر دانشجویان به صورت حضوری دفاعیه انجام دهند .

البته دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با اخذ معدل بالای 17 و ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 ، موفق به اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک  می شوند .

بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک  در مقطع کارشناسی ارشد ، تمام هزینه های تحصیل در دانمارک   و بخشی از هزینه های زندگی در دانمارک  را تامین می نماید . اما دانشجو با اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک  در مقطع دکتری ، نهادهای پرداخت کمک های مالی را موظف به پرداخت تمامی هزینه های زندگی و  تحصیل در دانمارک   ، می نماید .

دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک  می شوند ، ماهانه حقوقی معادل دو هزار دلار به عنوان کمک هزینه دریافت می نمایند .

هزینه های زندگی و  تحصیل

هزینه ها رای دانشجویان بین المللی خارجی و تقریبا برای همه ی دوره های سالانه مبلغی معادل چهل و پنج هزار یورو تا صد وبیست هزار یورو تخمین زده شده است .

اما هزینه ها، که پرداخت آن به صورت ماهانه جز محاسبات قرار می گیرد ، تقریبا معادل پنج هزار یورو تا هفت هزار یورو برای دانشجو و مبلغ دو هزار و پانصد یورو تا سه هزار و پانصد یورو ، برای هر نفر به صورت همراه تخمین زده شده است .

مقالات درباره دانمارک:

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب  تحصیل در دانمارک، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!