اوکراین, تحصیلی

تحصیل در اوکراین چه مزیتهای دارد؟

تحصیل در اوکراین

تحصیل در  اوکراین

 کشور  اوکراین کشوری امن در بین 26 کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد که دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی معتبر و مورد تایید در بین دیگر کشورها می باشد .سازمان مهاجرتی آوات ، در مقاله تحصیل در اوکراین در سال 2018-2019 به شما متقاضیان عزیز کمک می نماید تا راهی مناسب برای مهاجرت به  اوکراین و با در نظر گرفتن شرایط خود ، بر گزینید .البته لازم به ذکر می باشد که یکی از بهترین ترین و به صرفه ترین راه برای مهاجرت به  اوکراین و یا دیگر کشورهای اروپای ، مهاجرت تحصیلی می باشد .

 

مزیت های اخذ پذیرش تحصیل در  اوکراین

متقاضیان با اخذ پذیرش تحصیلی در  اوکراین و یا دیگر کشورهای اروپایی ، می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی  اوکراین و یا دیگر کشورهای اروپایی اقدام نمایند .

  • البته از مزیت هایی که تحصیل در اوکراین دارا می باشد ، به این صورت است که در کشور  اوکراین دانشجویان در حین تحصیل می توانند طی یک مدت زمان مشخص در هفته و به صورت نیمه وقت ( بستگی به مقطع تحصیلی دانشجو دارد ) مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزدی را به ازای هر ساعت کارکرد دریافت نمایند .
  • از دیگر مزایای تحصیل در اوکراین این می باشد که دانشجویان به هنگام اتمام تحصیل خود می توانند در بازار کار  اوکراین جویای کار باشند و به محض یافتن شغل مورد نظر متناسب با رشته تحصیل در اوکراین ، به اداره مهاجرت  اوکراین مراجعه کرده و ویزای تحصیلی  اوکراین را به ویزای کاری  اوکراین تبدیل نمایند و برای اخذ اقامت کاری  اوکراین اقدام نمایند .

مدت اعتبار ویزای تحصیلی

البته لازم به ذکر می باشد که اقامتی که از تحصیل در یک کشور اروپایی به وجود می آید مدت زمان آن بستگی به مدت اعتبار ویزای تحصیلی در آن کشور دارد و به محض اتمام اعتبار ویزای تحصیلی ، متقاضیان باید به کشور خود ( مبدا ) بازگردند . اما همان طور که در متن فوق به آن اشاره شد ، دانشجویان می توانند طی یک مدت زمان یک ساله از اتمام تحصیل در  اوکراین ، جویای کار در  اوکراین باشند و با اخذ ویزای کار در  اوکراین ، اقامت  اوکراین خود را تضمین نمایند . اقامتی که از طریق کار در  اوکراین به وجود می آید در صورتی که متقاضیان از تمامی آداب و رسوم و قوانین کشور  اوکراین پیروی نمایند و مالیات خود را سر موقع پرداخت نمایند ، می توانند سر سال مجددا اقامت  اوکراین را تمدید نمایند .

  • یکی دیگر از مزیت های تحصیل در اوکراین ، اهمیت به برقراری امنیت دانشجو در  اوکراین می باشد ، متقاضیان به محض ورود به فرودگاه  اوکراین ، توسط نمایندگان دانشگاه در فرودگاه خوش آمد گویی می شوند و به یکی از خوابگاه های مورد نظر دانشگاه پذیرش شده انتقال داده می شوند . البته لازم به ذکر می باشد که تمامی  خوابگاه ها در  اوکراین به سیستم امنیت و محدودیت زمانی مهمانان ، به جهت برقراری امنیت برای دانشجویان تعبیه شده است .
  • و یکی دیگر از امتیازاتی که کشور اوکراین در اختیار دانشجو قرار می دهد و خیلی هم ارزشمند می باشد ، حمایت و راهنمایی دانشجو توسط یک تیم متخصص در دانشگاه برای رفع مشکلات اعم از درسی و یا غیره ، می باشد .

زبان رسمی و مادری کشور  اوکراین ، اوکراینی و زبانی که در بین مردم این کشور رایج می باشد ، روسی نیز هست .

دانشجویان می توانند با داشتن دانش زبان انگلیسی ، در دانشگاه های انگلیسی زبان اوکراینی مشغول به تحصیل باشند و یا با داشتن دانش و تسلط کافی بر زبان اوکراینی و یا روسی ، می توانند در دانشگاه های روسی و یا اوکراینی زبان تحصیل نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان ممکن نیست .

مدت زمان تحصیل در  اوکراین

مدت زمان تحصیل در  اوکراین در مقطع کارشناسی ، چهار ساله می باشد که این مدت زمان بسته به نوع رشته ، متفاوت می باشد . همچنین مدت زمان  در مقطع کارشناسی ارشد ، دو ساله و مدت زمان در مقطع دکتری نیز دو تا سه سال به طول می انجامد .

البته شرایط تحصیل نیز برای دانش آموزان بین المللی خارجی در این کشور فراهم شده است و مدارسی نیز برای دانش آموزان بین المللی خارجی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد ، موجود می باشد .

هزینه های تحصیل و زندگی در  اوکراین

هزینه های تحصیل برای رشته های مختلف ، متفاوت می باشد . اما اگر به طور تقریبی به این موضوع  نگاهی بیاندازیم ، تقریبا به 3500 تا 3800 دلار در سال می رسد .

هزینه های زندگی در  اوکراین که بسته به نوع و شیوه ی زندگی هر کدام از دانشجویان دارد ، متفاوت می باشد و با در نظر گرفتن هزینه اقامت و یا خوابگاه دانشجویی که به صورت ماهانه باید پرداخت گردد و یا هزینه مواد غذایی ، هزینه پوشاک ، آب و برق و تلفن و اینترنت و یا هزینه حمل و نقل و دیگر هزینه های جانبی به طور تقریبی به مبلغ پانصد تا ششصد شصت دلار در ماه می رسد .

البته لازم به ذکر می باشد که نرخ شهریه، در  اوکراین پایین ترین نرخ را در اروپا دارد . شهریه بستگی به دوره و برنامه  انتخابی دانشجویان دارد .

کسب اطلاعات در باب هزینه های زندگی برای فرد دانشجو از الزامات مهاجرت می باشد و برآورد این هزینه ها تاثیر به سزایی در روند مهاجرت متقاضیان و دانشجویان خواهد داشت .

شرایط بورسیه تحصیل در  اوکراین

بورسیه تحصیلی در  اوکراین ، به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و در برخی از رشته ها بخشی از هزینه های زندگی و تمامی هزینه های تحصیلی را پوشش و در برخی دیگر از رشته ها تمامی هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجو در  اوکراین را ساپورت می نماید . به طور کلی دانشجویان با  اخذ بورسیه تحصیلی  اوکراین ، بخشی از هزینه های خود را کاهش و یا تمامی این هزینه ها را حذف می نمایند . دانشجویان با اخذ پذیرش تحصیل در  اوکراین از طریق بورسیه تحصیلی  اوکراین ، شرایط تحصیل رایگان را در هر کدام از دانشگاه های مورد نظر خود ، برای خود رقم می زنند .

ارائه چندین دانشگاه معتبر  اوکراین در رشته های تحصیلی مختلف

  • موسسه پلی تکنیک کیف : یکی از بهترین دانشگاه های فنی در اوکراین و در قاره اروپا شناخته شده است .
  • دانشگاه کسب و کار و قانون : یکی از بهترین دانشگاه های کسب و کار در اوکراین می باشد .
  • دانشگاه ملی پلی تکنیک : یکی از بهترین عنوان دانشگاه برتر فنی در اوکراین را به خود اختصاص داده است .
  • دانشگاه ملی دامپزشکی و بیوتکنولوژی لویو ( Lviv ) : یک مرکز قدرتمند آموزشی و علمی در تولید محصولات کشاورزی می باشد .
  • موسسه آموزش عالی کسب و کار و فناوری کیف : دارای مدرسه کسب و کار برتر در سطح جهانی و جز برترین دانشگاه های خصوصی در سطح کشور اوکراین معرفی شده است .

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل در  اوکراین ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *